mattess
31.01.11,13:55
Ahojte,

chcem sa spytat, ci mam narok na vyplatenie variabilnej ciastky mojej mzdy v takomto pripade?


Variabilna ciastka (bonusy) su mi vyplacane raz rocne po skonceni financneho roku (apr - mar), pricom k realnemu vyplateniu (peniaze na ucet) dojde az cca v Juni.
zvazujem ze odidem zo spolocnosti k 28.2.
smernica upravujuca bonusovy system obsahuje nasledovny text: "V prípade skončenia pracovného pomeru zamestnanca v spoločnosti počas finančného roku, zamestnancovi nevzniká nárok na vyplatenie odmeny za daný finančný rok. Zamestnanec musí byť (na to, aby mu mohol byť vyplatený bonus) v zamestnaneckom pomere v čase obvyklej výplaty bonusu. V opačnom prípade mu nevzniká nárok na bonus, ani jeho pomernú časť."
Z toho mi vyplyva, ze aby som mal podla firmy narok na bonusy, musel by som byt zamestnancom az do Juna, co mi pride trosku divne :-).

Chcem sa spytat, je toto normalne? Neexistuje nejaky nadradeny zakon, ktory by toto upravoval a tym by mi umoznil bonusy ziskat? (ak nie pri odchode k 28.2, tak aspon po skonceni fiskalu 31.3.)

Dakujem pekne za odpoved.
ivka70
31.01.11,12:59
Bonusy nie su narokovatelne, a zjavne ich ma vasa firma velmi dobre osetrene v zmluve, aby ziadna pochybnost o naroku ani nevznikla.
Svojim sposobom je to aj motivacia zamestnancov ostat vo firme.