adaz
31.01.11,13:20
Dobrý deň, chcem sa opýtať ak si zriadim telefonnu linku /ale ta je vraj len pre domacnosti, čiže faktúrovať mi ju budú na moje rodné číslo, a nie na ICO/, a zriadim ju na svojich dvoch prevádzkach /obchody/. Môžem si tu faktúru dať do nákladov a odpočítať dph, ked na fa nebudú moje fakt. údaje / obchodné meno, ico, ic dph ../ Chcem si zriadiť preto pre domacnosti lebo je to o dosť lacnejšie. Niečo som počula že mohla by som si dať 70% do nákladov.
dakujem pekne za odpoved ada
rdb
31.01.11,12:26
Nemyslim, ze si budes moct dat v tomto pripade nieco do nakladov a urcite nie do DPH ak nesplnas znenie zakona co musi obsahovat danovy doklad.
Stefan2005
31.01.11,13:44
... Chcem si zriadiť preto pre domacnosti lebo je to o dosť lacnejšie...

mimotemy, ale nie celkom... pri čítaní podobných zadaní ma vždy trochu zdvihne zo stoličky (ako to predvčerajšie zemetrasenie).

doplním preto ďalšie informácie - napr. plyn pre seniorov je tiež lacnejší, na preukaz ŤZP sa dá cestovať oveľa výhodnejšie, vo vývarovniach pre bezdomovcom sa dá zdarma najesť,.... ovšem tieto výhody tiež nie sú pre vlastníkov IČO a DIČ....
adaz
31.01.11,14:20
Ako zaujímavé je, ked veľká firma s niekoľko miliónovým obratom hľadá rôzne možnosti ako si znížiť náklady a často krát aj porušovaním zákona. To je v poriadku. Ale ked sa malý živnostník opýta na možnosť zníženia nákladov tak niekoho to dvíha zo stoličky! A pritom som chcela len jednoduchú odpoveď áno je to možné, alebo nie to účtovníctva si to dať nemôžete. Koniec.
Zoltán Kovács
31.01.11,14:27
Nie je to možné....
adaz
31.01.11,15:03
Ďakujem pekne za odpoveď.
Zita5
31.01.11,15:31
Ako zaujímavé je, ked veľká firma s niekoľko miliónovým obratom hľadá rôzne možnosti ako si znížiť náklady a často krát aj porušovaním zákona. To je v poriadku. Ale ked sa malý živnostník opýta na možnosť zníženia nákladov tak niekoho to dvíha zo stoličky! A pritom som chcela len jednoduchú odpoveď áno je to možné, alebo nie to účtovníctva si to dať nemôžete. Koniec.

Vyjadrím sa takto : dnes už som raz do tejto témy písala príspevok, kedy som zistila, že ho musím upraviť .Vymazala som ho s tým, že ak budem mať čas , tak sa budem venovať odpovedi na Vašu otázku opäť.

Ale priznám sa , ako čítam Vašu reakciu na Štefana(príspevok dal mimo témy) , tak ma prešla chuť tu písať nejakú radu a v rámci môjho času a zadarmo - pretože toto je dobrovoľná stránka aj účtovníkov v rámci poradenstva .
Vy ste si to preložila po svojom .
Trošku ohľaduplnosti z Vašej strany by nezaškodilo , najmä v tejto hektickej dobe, kedy účtovníci majú kopec termínov a študovania nových znení zákonov .
Vy ako platiteľ DPH by ste však mali poznať svoje povinnosti a hranice zákona na uplatnenie odpočtu .Ja pochybujem o tom , že ak budete jednať týmto spôsobom (Koniec.) , že Vám niekto pomôže .
Pevne verím, že moje vyjadrenie je v rámci slušnosti a budete ho aj tak vnímať .
tmhwk
23.02.11,14:46
Viem ze je uz neskoro, ale predsa.
Ak je otazka na Domácu linku od Orange (http://www.orange.sk/web/domaca_linka/crossroad.html), tak ta sa da zriadit aj na ICO za rovnakych podmienok.