mamúšik
31.01.11,14:11
Zdravím, prosím poradiť, aj ked viem,že ste na túto otázku odpovedali viackrát. Nerada by som spravila chybu.
Bistro, v ktorom sa ponukajú varené jedlá a občerstvenie- rozšírilo svoju činnosť o vinotéku. Má priameho slovenského dodavateľa vína- čo potrebuje majiteľ / v JU/ uroiť, aby dodržal všetky svoje povinnosti spojené s predajom vína? Predaj bude aktuálny od 1.2.0t.r.
ďakujem za radu.
Kvaka
31.01.11,13:15
Zdravím, prosím poradiť, aj ked viem,že ste na túto otázku odpovedali viackrát. Nerada by som spravila chybu.
Bistro, v ktorom sa ponukajú varené jedlá a občerstvenie- rozšírilo svoju činnosť o vinotéku. Má priameho slovenského dodavateľa vína- čo potrebuje majiteľ / v JU/ uroiť, aby dodržal všetky svoje povinnosti spojené s predajom vína? Predaj bude aktuálny od 1.2.0t.r.
ďakujem za radu.
Víno nepodlieha zákonu o spotrebnej dani z liehu.
chivasregal1
11.02.11,17:38
Víno nepodlieha zákonu o spotrebnej dani z liehu.
Vino podlieha spotrebnej dani z vina
Excise Duty
13.02.11,08:50
Vino podlieha spotrebnej dani z vina
Vidíš a na Slovensku je kopa "expertov", ktorí nám tvrdia že na Slovensku sa víno nezdaňuje. Napríklad pivovarskí lobysti.
chivasregal1
13.02.11,11:10
Aby som to uviedol na pravu mieru.Laicky víno delíme na tiche, medziprodukt a šumivé. Tiche víno ma teraz nulovú sadzbu dane (kedykoľvek to naš parlament môže zmeniť) Sadzby dane sú určene na medziprodukt (napr. vermút, cinzano atď) a na šumivé vina.
Excise Duty
13.02.11,11:47
Aby som to uviedol na pravu mieru.Laicky víno delíme na tiche, medziprodukt a šumivé. Tiche víno ma teraz nulovú sadzbu dane (kedykoľvek to naš parlament môže zmeniť) Sadzby dane sú určene na medziprodukt (napr. vermút, cinzano atď) a na šumivé vina.
A prečo laicky? Veď to tak ustanovuje zákon v § 4 ods. 2. Presne tak, ako je to definované v smernici Rady č. 83/92/EHS o harmonizácii štruktúry spotrebnej dane z alkoholu a alkoholických nápojov v článkoch 8 až 18. A pokiaľ by parlament zmenil nulovú sadzbu na akúkoľvek inú sadzbu dane, tak si tento štát privodí neriešiteľné problémy, a to z hľadiska správy tejto dane.
chivasregal1
13.02.11,12:31
Lebo nemám po ruke zákon a v hlave nemám všetky potrebné paragrafy a po internete sa mi veľmi nechce surfovať aby som si to stiahol. Tak preto sa snažím podávať iba laické odpovede a ne vysoko odborne a právne záväzne. V prípade pokiaľ dotyčný by potreboval konkrétne právne znenie tak by som už ten zákon pohliadal, čo si môže urobiť aj sám a citoval by som konkrétne paragrafy.
Excise Duty
13.02.11,14:11
Lebo nemám po ruke zákon a v hlave nemám všetky potrebné paragrafy a po internete sa mi veľmi nechce surfovať aby som si to stiahol. Tak preto sa snažím podávať iba laické odpovede a ne vysoko odborne a právne záväzne. V prípade pokiaľ dotyčný by potreboval konkrétne právne znenie tak by som už ten zákon pohliadal, čo si môže urobiť aj sám a citoval by som konkrétne paragrafy.
Tu máš prehľadné triedenie vína z hľadiska uplatnenia sadzby dane v tabuľke podľa ustanovenia § 4 ods. 2.