Sanfrancisko
31.01.11,14:45
Zdravím všetkých,

potrebujem pomôcť, na základe ktorého paragrafu môžem ukončiť dohodu o vykonaní práce, ktorá je na dobu neurčitú?
Ide o nespokojnosť s vykonanou prácou. Ale nerada by som použila nejaký paragraf, že je to kvôli nie dobre urobenej práci.

Môže byť dohoda vôbec na dobu neurčitú??

Ďakujem všetkým za odpovede a pomoc
Tweety
31.01.11,13:49
Zdravím všetkých,

potrebujem pomôcť, na základe ktorého paragrafu môžem ukončiť dohodu o vykonaní práce, ktorá je na dobu neurčitú?
Ide o nespokojnosť s vykonanou prácou. Ale nerada by som použila nejaký paragraf, že je to kvôli nie dobre urobenej práci.

Môže byť dohoda vôbec na dobu neurčitú??

Ďakujem všetkým za odpovede a pomoc
A v dohode nie je o nej zmienka? Zvyčajne sa tam uvádza 15 dňová, tá je zo ZP.
§ 226
Dohoda o vykonaní práce
(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.

(2) Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.

(3) Pracovná úloha sa musí vykonať v dohodnutej dobe, inak môže zamestnávateľ od dohody odstúpiť. Zamestnanec môže od dohody odstúpiť, ak nemôže pracovnú úlohu vykonať preto, že mu zamestnávateľ neutvoril dohodnuté pracovné podmienky. Zamestnávateľ je povinný nahradiť škodu, ktorá mu tým vznikla.

(4) Odmena za vykonanie pracovnej úlohy je splatná po dokončení a odovzdaní práce. Medzi účastníkmi možno dohodnúť, že časť odmeny bude splatná už po vykonaní určitej časti pracovnej úlohy. Zamestnávateľ môže odmenu po prerokovaní so zamestnancom primerane znížiť, ak vykonaná práca nezodpovedá dohodnutým podmienkam.

(5) Ak zamestnanec zomrie pred splnením pracovnej úlohy a zamestnávateľ môže jej výsledky použiť, právo na odmenu primeranú vykonanej práci a právo na náhradu účelne vynaložených nákladov nezaniká a stáva sa súčasťou dedičstva.
Tamila
31.01.11,13:50
Dohoda o vykonaní práce nemôže byť uzatvorená na dobu neurčitú, uzatvára sa na vykonanie určitej práce a po jej ukončení končí aj dohoda o vykonaní práce.
Mýliš si ju s dohodou o pracovnej činnosti, ktorá sa môže uzatvoriť aj na dobu neurčitú. Ak v tejto dohode nie je uvedené inak, má výpovenú lehotu 15 dní.
Sanfrancisko
31.01.11,14:02
Jedná sa o dohodu o vykonaní práce...tiež si myslím, že by mala byť na dobu neurčitú.

Ak je na dobu neurčitú, tak stačí telefonicky oznámiť alebo ustne že nepredlžujeme dohodu, alebo to má mať nejaký oficialný priebeh?
Tweety
31.01.11,14:03
Jedná sa o dohodu o vykonaní práce...tiež si myslím, že by mala byť na dobu neurčitú.

Ak je na dobu neurčitú, tak stačí telefonicky oznámiť alebo ustne že nepredlžujeme dohodu, alebo to má mať nejaký oficialný priebeh?
Práveže zle si myslíš. Pozri príspevky vyššie.
Sanfrancisko
31.01.11,14:14
jaj, sorry, máte pravdu, zle som to pozrela....:)
terezamaria
31.01.11,15:14
Dohoda o vykonaní práce končí dňom jej skončenia. Teda skončenia úlohy, ktorú ste napísali do Dohody. Pokiaľ je to skončenie pre neuspokojivé pracovné výsledky a Ty ich nechceš do skončenia Dohody písať, oznám písomne, že Dohoda dňa ........končí.

15 dňová výpovedná lehota je u Dohody o pracovnej činnosti.
Sanfrancisko
31.01.11,15:21
Ďakujem
LadyK
02.09.11,15:40
ahojte, nechcem kvôli tomu zakladať novú otázku, tak sa spýtam tu.

Mám s firmou uzatvorenú DoVP s dobou do 29.12.2011. Jedná sa o preklady, teda ak niečo majú na preklad, ja to preložím, ak nemajú nič, nerobím nič.
Lenže som nespokojná s tým, že som vyplatenie odmeny musela viackrát urgovať, dokonca aj po výplatnom termíne, ktorý je v dohode, a takisto som ich musela opakovane niekoľkokrát denne urgovať ako taký blbec mailom i telefonátmi, aby mi poslali potvrdenie, keďže som momentálne ešte v evidencii UPSVaRu. Naveľa naveľa mi ich síce zaslali, ale trvalo to viac ako mesiac (!!!), následkom čoho mi na úrade zastavili aj hmotnú núdzu (za predmetné mesiace bola moja odmena nulová, takže mi tá hmotná fakt dosť chýba). Keď od nich niečo potrebujem ja, tak sa môžem utelefonovať a umailovať ako taký blbec a aj to, ako sa hovorí, "kdo ví jestli" niečo dosiahnem, ale ak niečo potrebujú oni, tak musím skákať ako marioneta... no ale o inom som chcela :o

Na ukončenie DoVP je potrebná dohoda, však, teda samozrejme okrem prípadu, kedy ju môže ukončiť zamestnávateľ z dôvodu neodvedenej práce... Môžem túto dohodu zaslať aj ja ako zamestnanec? Síce sa trochu obávam toho, že si od šéfa vypočujem "prednášku", ale nech :D
Ďakujem
Tweety
02.09.11,15:45
ahojte, nechcem kvôli tomu zakladať novú otázku, tak sa spýtam tu.

Mám s firmou uzatvorenú DoVP s dobou do 29.12.2011. Jedná sa o preklady, teda ak niečo majú na preklad, ja to preložím, ak nemajú nič, nerobím nič.
Lenže som nespokojná s tým, že som vyplatenie odmeny musela viackrát urgovať, dokonca aj po výplatnom termíne, ktorý je v dohode, a takisto som ich musela opakovane niekoľkokrát denne urgovať ako taký blbec mailom i telefonátmi, aby mi poslali potvrdenie, keďže som momentálne ešte v evidencii UPSVaRu. Naveľa naveľa mi ich síce zaslali, ale trvalo to viac ako mesiac (!!!), následkom čoho mi na úrade zastavili aj hmotnú núdzu (za predmetné mesiace bola moja odmena nulová, takže mi tá hmotná fakt dosť chýba). Keď od nich niečo potrebujem ja, tak sa môžem utelefonovať a umailovať ako taký blbec a aj to, ako sa hovorí, "kdo ví jestli" niečo dosiahnem, ale ak niečo potrebujú oni, tak musím skákať ako marioneta... no ale o inom som chcela :o

Na ukončenie DoVP je potrebná dohoda, však, teda samozrejme okrem prípadu, kedy ju môže ukončiť zamestnávateľ z dôvodu neodvedenej práce... Môžem túto dohodu zaslať aj ja ako zamestnanec? Síce sa trochu obávam toho, že si od šéfa vypočujem "prednášku", ale nech :D
Ďakujem
Môžeš, ak s ňou bude súhlasiť, DoVP bude skončená dňom uvedený v dohode.
LadyK
02.09.11,16:48
Ďakujem :-)
ahojcek123
25.03.13,10:34
dobry den,len prosim o odpoved- moze sa skoncit dohoda o vykonani prace vypovedou??alebo pri DOVP sa da skoncit pracovny pomer len dohodou??dakujem
ahojcek123
26.03.13,05:28
nevie nikto poradit???:(