dilla
31.01.11,15:07
Situácia - Jeden eshop s tovarom od viacerých spoločností

Chcel by som sa spýtať, či musí byť kupujúci oboznámený alebo ako to je zákonnom stanovené prípadne ktoré zákony sa vzťahujú na danú situáciu.
Kupujúci si objedná 2 ks tovaru z eshopu. 1 eshop ale každý tovar je predávaný inou spoločnosťou. Príde mu jedna zásielka s 2ks tovaru s 2 faktúrami. Myslíte, že je to v poriadku ?
Obchodné podmienky by boli pre každý tovar rovnaké resp. stanovené na všetky tovary v danom eshope.


V praxi Napr. pixmania ponúka podobný predaj prostredníctvom ich "siete" portáli v EU.

Príklad (nejedná sa o reklamu ale o príklad)
http://www.pixmania.sk/sk/sk/6855762/art/suunto/core-black-yellow.html

Je tam poznámka Výrobok predávaný spoločnosťou : Poruke


Môj prípad Mám živnosť a z dôvodu odvodovej zaťaženosti živnosti plánujem "presedlať" na s.r.o
Mám množstvo tovaru a majetku v podnikaní ako živnostník.
Odkúpiť ho ako právnická osoba = zbytočné náklady a dane
Preto plánujem tovar zo živnosti rozpredať a mať iba s.r.o


Vopred ďakujem za Vaše príspevky k danej téme.
Dáša_
31.01.11,14:53
môžem vedieť, aký je rozdiel, keď tovar odpredáš ako FO po jednom kuse 100 odberateľov v rámci eshopu alebo jednou fakturou všetko predáš naraz sro?
profesional
15.02.11,13:42
Osobne si myslim ze je to nepripustne pre nemoznost splnenia podmienok zakona o sluzbach na vnutornom trhu.
Ale viem si predtavit dat dohromady tieto dva subjekty pod jedno ucelove sdruzenie a potom si rozdelis naklady a vynosy podla pravidiel zdruzenia a voci zakaznikovi bude vystupovat zdruzenie.