dvolna
31.01.11,18:54
Dobrý den.Mam topanky este v zaruke. Začala sa mi prepadavat pata a chcem sa opýtat či mi to uznavju ako reklamaciu.či ma neodbyju že je to vada sposobena nosením. stali dost penazi tak ma to hneva.dakujem
lujza.j
31.01.11,19:10
miramax1
31.01.11,19:13
Dobrý den.Mam topanky este v zaruke. Začala sa mi prepadavat pata a chcem sa opýtat či mi to uznavju ako reklamaciu.či ma neodbyju že je to vada sposobena nosením. stali dost penazi tak ma to hneva.dakujem
Topánky reklamuj, reklamáciu by Ti mali uznať.
foresterbig
31.01.11,19:20
Účet,krabica,hlavu hore a ideš.Synovej priateľke vrátili peniaze za čižmy v Poluse a už som to vydel beznádejne,reklamácia spočívala v tom že zatekajú a vytvára sa záhadna mapa po vyschnutí.Už som sa bál že povedia prečo s chodí po vode.Trvalo to zákonných 30 dní,skoro presne.Už som bol nabrúsený že tam spravím bororo ale nebolo treba a boli veľmi milý.
arizona
31.01.11,19:25
Účet,krabica,hlavu hore a ideš.Synovej priateľke vrátili peniaze za čižmy v Poluse a už som to vydel beznádejne,reklamácia spočívala v tom že zatekajú a vytvára sa záhadna mapa po vyschnutí.Už som sa bál že povedia prečo s chodí po vode.Trvalo to zákonných 30 dní,skoro presne.Už som bol nabrúsený že tam spravím bororo ale nebolo treba a boli veľmi milý.
Iba ta trochu opravim ;)
Krabicu nepotrebuje k reklamacii,musia prevziat aj bez nej.
buchač
31.01.11,19:26
Dobrý den.Mam topanky este v zaruke. Začala sa mi prepadavat pata a chcem sa opýtat či mi to uznavju ako reklamaciu.či ma neodbyju že je to vada sposobena nosením. stali dost penazi tak ma to hneva.dakujem

...záruka je minimálne 2 roky ...

A koľkože ich už nosíš ???
Len mi nevrav , že už 23 mesiacov ....

Aj takí sa už našli ....:confused:
dvolna
31.01.11,21:17
Nie.tusim tak rok.dik tak to skusim.


P.S. ak by som ich nosil aj 23 mesiacov tak zaruka je 24. Blbe ale zakon je zakon.
bubkoch
01.02.11,06:02
Nie.tusim tak rok.dik tak to skusim.


P.S. ak by som ich nosil aj 23 mesiacov tak zaruka je 24. Blbe ale zakon je zakon.

ano, ale postup, prava a povinnosti predajcu a kupujuceho pri reklamacii topanok su rozne podla toho v akom case dojde k reklamacii (do roka, po roku)
buchač
01.02.11,11:05
Nie.tusim tak rok.dik tak to skusim.


P.S. ak by som ich nosil aj 23 mesiacov tak zaruka je 24. Blbe ale zakon je zakon.

...mi nepovedz , že by si na takú úroveň klesol ...

Aj iné zákony by si tak dodržiaval ???
Dodržuješ ???

NEVERÍM ...
Letko
01.02.11,11:08
Ja som dal reklamovať moje topánky už druhý-krát, momentálne sú v reklamačnom konaní a záruka mi končí v apríli. Keď majú vydržať dva roky, tak nech vydržia. Tiež by som ich dal reklamovať aj keby bol dnes posledný záručný deň.
buchač
01.02.11,11:39
Ja som dal reklamovať moje topánky už druhý-krát, momentálne sú v reklamačnom konaní a záruka mi končí v apríli. Keď majú vydržať dva roky, tak nech vydržia. Tiež by som ich dal reklamovať aj keby bol dnes posledný záručný deň.

...tu sa nejedná už o princíp ...:confused:

Inak by som nazval ...ale radšej nie ...;)

Len tak , na okraj ...
Nie som natoľko bohatý , aby som lacné veci kupoval .....aj tak zvyknem vravievať ...
Na druhej strane sa ale dá povedať , že nie všetko drahé aj kvalitné musí byť ...
Nevraviac k tomu o ošetrovaní obuvi ako takej .......aj na pleť si ľudia zvyknú dávať pozor ...
Letko
01.02.11,11:50
Moja obuv stála okolo 100,- € a sú to turistické topánky. Jasné, že obuv treba správne ošetrovať. Je zvláštne, že sa pokazili na tom istom mieste. Odlepili sa od podrážky na mieste zhybu prstov. Keď si to vo výrobe nevedia vyriešiť, tak nech opravujú.
Raz som si kúpil topánky na zimu. Ich chybou bolo to, že sa posúval jazyk a tým pádom mi odkrývalo nohu. Po prvej reklamácii som dostal výsledok - keď ich chcem reklamovať, nemôžem ich nosiť. Keďže som ich mal asi dva-krát na nohách vonku, odmietli mi ich reklamovať. Tak som ich dal reklamovať druhý-krát, pohrozil som im aj štátnou skúšobňou. Opäť prišli neopravené. Po tretej reklamácii mi ich už opravili.
Manželkina sestra si kúpila čierne tenisky. Po prvom použití zistila, že jej farbia ponožky na čierno. Odniesli sme ich teda do predajne a predavačka sa na nás vykričala, že to je u farbených topánok prirodzené, že to musí farbiť. Aj tejto sme pohrozili štátnou skúšobňou. Povedala nám, aby sme si ich zvnútra nastriekali lakom na vlasy, že potom sa tá farba zafixuje. Aj tak sme jej tam tú obuv nechali, aby ich poslala opraviť. V tomto prípade vybavili reklamáciu na prvý-krát.
Tak teraz mi povedz, či by si po takýchto skúsenostiach s aroganciou predavačov nedával reklamovať obuv alebo iný výrobok aj v posledný deň ich záruky.
Keď som si kúpil sandále v UK a po prvom použití (chodil som v nich celý deň) zistil, že mi dobre nesedia, v obchode ich odo mňa bez problémov zobrali a bez slova mi vrátili celú ich sumu.
buchač
01.02.11,12:29
Nerieš ...čo sa týka reklamácií ...
Máš svoj názor ...ja svoj ...

Čo sa týka personálu ...tak s aroganciou by na mne veľmi nepochodila ...
Viem byť a ja ...aj ironik , nenormálne ...
mravcadlo
01.02.11,21:50
Dobrý večer v 11. mesiaci 2009 som si kúpila čižmy ked som ich opať na zimuvytiahla zistila som žesa celé ošupujú. dnes som ich išla reklamovať a pani ma odbyla žeu nich paltí reklamácia 1 rok. Ako mám prosím vás postupovať. ďakujem:mad:
camozzi
01.02.11,23:38
Ja som dal reklamovať moje topánky už druhý-krát, momentálne sú v reklamačnom konaní a záruka mi končí v apríli. Keď majú vydržať dva roky, tak nech vydržia. Tiež by som ich dal reklamovať aj keby bol dnes posledný záručný deň.
Mozno je nacase nakupovat kvalitnu obuv v znackovom obchode.
Letko
02.02.11,04:13
Ozvi sa Slovenskej obchodnej inšpekcii, oni ti s tým poradia.
Letko
02.02.11,04:24
Mozno je nacase nakupovat kvalitnu obuv v znackovom obchode.

Vyššie spomínaná obuv je značková a aj tak sa už dva-krát pokazila. Myslím, že je to o výchove predajcov. Samozrejme, že pokaziť sa môže značkový aj neznačkový tovar, len pri neznačkovom je tá pravdepodobnosť vyššia. Pokiaľ budú ľudia kupovať nekvalitný tovar a nebudú si stáť za svojimi právami, obchodníci nebudú mať dôvod predávať kvalitu. Ak sa prestaneme ostýchať reklamovať veci, ktoré sa nám pokazia, obchodníci budú nútení dodávať do obchodov kvalitnejší tovar. V UK to už dávno pochopili.
Moja osobná skúsenosť:
pracoval som v UK, kde som si v značkovom obchode dokázal kúpiť kvalitnú vec za menej peňazí ako u nás nižšiu kvalitu v "čiňaku". A tú istú vec u nás v takom istom značkovom obchode za niekoľkonásobne viac peňazí.
camozzi
02.02.11,12:48
Vyššie spomínaná obuv je značková a aj tak sa už dva-krát pokazila. Myslím, že je to o výchove predajcov. Samozrejme, že pokaziť sa môže značkový aj neznačkový tovar, len pri neznačkovom je tá pravdepodobnosť vyššia. Pokiaľ budú ľudia kupovať nekvalitný tovar a nebudú si stáť za svojimi právami, obchodníci nebudú mať dôvod predávať kvalitu. Ak sa prestaneme ostýchať reklamovať veci, ktoré sa nám pokazia, obchodníci budú nútení dodávať do obchodov kvalitnejší tovar. V UK to už dávno pochopili.
Moja osobná skúsenosť:
pracoval som v UK, kde som si v značkovom obchode dokázal kúpiť kvalitnú vec za menej peňazí ako u nás nižšiu kvalitu v "čiňaku". A tú istú vec u nás v takom istom značkovom obchode za niekoľkonásobne viac peňazí.
Aj znackova obuv ma prvu a druhu akost a nie je neznicitelna. Niektory obchodnici v snahe predavat znackovu obuv za konkurencieschopne ceny nakupuju druhu akost. Preto nie je obchod ako obchod.
Stretavam sa aj v naozaj kvalitnych predajniach s neznalostou personalu poradit alebo v snahe predat poradia cokolvek len aby bola trzba.
Hlavne v zimnom obdobi vidavam mno ludi chodi v botaskach ci dokonca halovkach, ktore nie su urcene na taketo obdobie. Ludia sa cuduju, ze sa im topanky rozpadnu po roku alebo roku a pol ked si z nich spravia celorocnu obuv do mesta, na turistiku, v lete a v zime.
Preco je cena v znackovom obchode na SK vyssia ako v UK? Lebo: z UK si to do CZ dovezie nejaka firma ako autorizovany distributor a navysi marzu. Od tej firmy si potom autorizovane dovaza SK firma a tiez si navysi cenu o svoju marzu a nakoniec je tu maloobchodnik a vuala mame na pulte slovensku cenu.
seat
03.02.11,11:35
Tak teraz mi povedz, či by si po takýchto skúsenostiach s aroganciou predavačov nedával reklamovať obuv alebo iný výrobok aj v posledný deň ich záruky.

jednoducho by som viacej do toho obchodu nevstupil a hotovo
seat
03.02.11,11:39
Mozno je nacase nakupovat kvalitnu obuv v znackovom obchode.

kvalitna obuv v znackovom obchode? a ako rozoznas znackovy obchod? kazdy ma pekne nalepky pri vchode, dvoijnasobne ceny oproti zahraniciu a kvalita je otazna - v jednom nemenovanom nitrianskom obchode sa mi za 2 mesiace rozpadli dvoje znackove topanky - viac im tam uz nic nekupim, cenovo patrili k tym drahsim a nestihol som ich ani poriadne rozchodit a boli derave
seat
03.02.11,11:43
Aj znackova obuv ma prvu a druhu akost a nie je neznicitelna. Niektory obchodnici v snahe predavat znackovu obuv za konkurencieschopne ceny nakupuju druhu akost. Preto nie je obchod ako obchod.
Stretavam sa aj v naozaj kvalitnych predajniach s neznalostou personalu poradit alebo v snahe predat poradia cokolvek len aby bola trzba.
Hlavne v zimnom obdobi vidavam mno ludi chodi v botaskach ci dokonca halovkach, ktore nie su urcene na taketo obdobie. Ludia sa cuduju, ze sa im topanky rozpadnu po roku alebo roku a pol ked si z nich spravia celorocnu obuv do mesta, na turistiku, v lete a v zime.
Preco je cena v znackovom obchode na SK vyssia ako v UK? Lebo: z UK si to do CZ dovezie nejaka firma ako autorizovany distributor a navysi marzu. Od tej firmy si potom autorizovane dovaza SK firma a tiez si navysi cenu o svoju marzu a nakoniec je tu maloobchodnik a vuala mame na pulte slovensku cenu.


a cia je to vina - mame neschopnych distributorov ze to nedokazu kupit priamo u vyrobcu a nie cez 3 medziclanky? kazdy si nahodi vela ale nasi obchodnici casto viac ako je inde vysledna cena - mozu sa potom cudovat ze nemaju odbyt a len sa nudia lebo niet zakaznikov - najlepsie je ked niekde v obchode hned pri prichode su dvaja pitbuly co cumia na ruky ale ze by poradili to ani za svet
Letko
15.02.11,06:27
Vyššie spomínaná obuv je značková a aj tak sa už dva-krát pokazila. Myslím, že je to o výchove predajcov. Samozrejme, že pokaziť sa môže značkový aj neznačkový tovar, len pri neznačkovom je tá pravdepodobnosť vyššia. Pokiaľ budú ľudia kupovať nekvalitný tovar a nebudú si stáť za svojimi právami, obchodníci nebudú mať dôvod predávať kvalitu. Ak sa prestaneme ostýchať reklamovať veci, ktoré sa nám pokazia, obchodníci budú nútení dodávať do obchodov kvalitnejší tovar. V UK to už dávno pochopili.
Moja osobná skúsenosť:
pracoval som v UK, kde som si v značkovom obchode dokázal kúpiť kvalitnú vec za menej peňazí ako u nás nižšiu kvalitu v "čiňaku". A tú istú vec u nás v takom istom značkovom obchode za niekoľkonásobne viac peňazí.

Minulý týždeň mi telefonovali z predajne, že je moja reklamácia vybavená. Po druhej reklamácii mi ponúkli novú obuv alebo vrátenie peňazí. Vďaka takejto bezproblémovej reklamácii som sa rozhodol, že si vyberiem novú obuv v ich predajni.
Gapo
15.02.11,13:40
Prispejem aj ja k dišpute. Doteraz som nemal nijaké problémy s reklamovaním topánok, pár krát sa mi vyskytol problém a vždy mi vrátili peniaze. Nedávno som si kúpil, však žiadne nemám podľa manželky, trináste,
no a ako na potvoru sa na nich vyskytla chyba, na boku každej špičky bola hlboká ryha, bolo to nejako zakamuflované, pretože to nebolo vidieť, až keď som ich nosil a čistil, sa to objavilo. Keďže to nevyzeralo pekne, po dvoch týždňoch som ich išiel reklamovať, pozreli vzali a že zavolajú. Zavolali asi po dvoch týždňoch, že je to vybavené. Manželka išla do mesta, tak sa tam zastavila a oni jej dávali topánky, keď sa na to manželka pozrela skoro spadla z nôh, nejaký majster to prešmirgľoval a natrel, že to je ok. Samozrejme neprebrala to a tak že to bude riešiť pani vedúca, tá mi zavolala, že to pošlú na vlastné náklady tuším do Trenčína na posúdenie a dajú vedieť. Ale že to nič nie je, že to je ako šili špičku od ihly, opýtal som sa či by také kúpila manželovi, nereagovala. Tak som zvedavý.:confused:
bubanka
23.02.11,09:38
dobry den ja by som sa rada opytala ci si mozem vybrat ze mi topanky opravia, alebo mi vratia peniaze. topanky som dala reklamovat a chcela som navratenie penazi lebo je to taky model ktory sa urcite zasa rozlepi, ale odbili ma, ze si nemam co vyberat. tak chcem vediet ci mam pravo ziadat o vratenie penazi, alebo o vymenu za iny tovar a nie opravu, ktora aj tak nevydrzi.dakujem.
Gapo
28.02.11,16:14
Pri serióznom jednaní by to tak malo byť, predsa som kúpil nové topánky za plnú cenu a nie nejaké bazárové. Ak, tak by mali spustiť z ceny.:cool:
Tak a ja dokončím moju story. Deň po, som prišiel do predajne a topánky nemohli nájsť, tak mi vrátili peniaze, žiadne, že počkajte alebo čo.:D
anilah
09.04.11,10:05
Dobrý deň. Aká je záručná lehota na čínky tovar - obuv?
ja.nus.ka34
09.04.11,12:15
anilah predsa normálne dva roky...to platí aj na čínsky tovar :-))
anilah
09.04.11,12:45
Pred necelým rokom si si kúpila topánky v jednom čínskom obchode. Nedávno sa mi z nich odlepila podošva. Keď som sa bola informovať v obchode u čiňana ohľadom reklamácie, on mi povedal a ukázal papier, že na ich predavajúcu obuv sa vzťahuje iba pol ročná záruka od dňa zakúpenia. Keď som topanky kupovala, tak ma nikto na to neupozornil, lebo keby som to vedela,tak by som si topánky nekúpila.Ako mám ďalej postupovať?
Vopred ďakujem.
arizona
09.04.11,13:30
Pred necelým rokom si si kúpila topánky v jednom čínskom obchode. Nedávno sa mi z nich odlepila podošva. Keď som sa bola informovať v obchode u čiňana ohľadom reklamácie, on mi povedal a ukázal papier, že na ich predavajúcu obuv sa vzťahuje iba pol ročná záruka od dňa zakúpenia. Keď som topanky kupovala, tak ma nikto na to neupozornil, lebo keby som to vedela,tak by som si topánky nekúpila.Ako mám ďalej postupovať?
Vopred ďakujem.
Cinan-necinan,ked podnika na SK musi sa drzat slovenskych zakonov.Nemoze si vymyslat svoje pravidla.
Ak ti odmietne prijat reklamaciu,tak si ziadaj nech ti to da pisomne,aj s odovodnenim.
Obrat sa na SOI-vygoogli si podla mesta a oni mu trosku pripomenu jeho povinnosti

Mrk aj sem http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
anilah
09.04.11,14:33
Pekne ďakujem!
ja.nus.ka34
09.04.11,18:46
Presne ako píše Arizona...on si nemôže upraviť reklamačný zákon...nesmieš sa dať,oni sú drzý,ja som s nimi mala už svoje problémy,aj som to už v nejakom príspevku písala...mne to až nakoniec vyriešila SOI-ka,lebo som s čínanom už nemohla pohnúť....a SOI-ka mi všetko s ním vybavila,len mi dali vedieť a išla som si na predajnu po peniaze...nedaj sa a chod s tým problémom dalej,si v práve...držím palce a pevné nervy :-))
anilah
10.04.11,10:10
Ďakujem za dobrú radu!
anilah
12.04.11,14:29
Bola som u čiňana a povedala som, že ak mi neuzná reklamáciu, tak sa budem sťažovať na SOI. On sa zľakol a topánky mi zobral. vypísal eklamačný formulár a o mesiac mám prísť. Mám však informácie, že všetku reklamovanú obuv nosí do vedľajšej opravy obuvy.
arizona
12.04.11,15:22
Bola som u čiňana a povedala som, že ak mi neuzná reklamáciu, tak sa budem sťažovať na SOI. On sa zľakol a topánky mi zobral. vypísal eklamačný formulár a o mesiac mám prísť. Mám však informácie, že všetku reklamovanú obuv nosí do vedľajšej opravy obuvy.
Dobre si urobila. Stacilo spomenut SOI a ukazat, ze poznas svoje prava a hned si spomenie na svoje povinnosti .:---

To, kde dava opravit obuv,je jeho zalezitost, s tym nenarobis nic...ide predsa o to, aby obuv bola nositelna. Usleduj si,aby reklamacia bola vybavena do 30 dni!
miges
12.04.11,16:11
Dobrý večer v 11. mesiaci 2009 som si kúpila čižmy ked som ich opať na zimuvytiahla zistila som žesa celé ošupujú. dnes som ich išla reklamovať a pani ma odbyla žeu nich paltí reklamácia 1 rok. Ako mám prosím vás postupovať. ďakujem:mad:

reklamaciu ti musi prijat a pokial nie, tak si pytaj potvrdenie o zamietnuti. Ak ti neda ani to, staci ti jeden svedok a podaj podnet na SOI
Laura1
02.08.11,17:08
Zdravím Vás,
moja mama si kúpila značkové /Rieker/sandále /za cca 65,- eur/, nosila ich asi 2-3 x do týždňa - podotýkam, že nie celé dni a nie na kilomentrové trate - /mama má 79r/. O necelý mesiac po kúpe,boli opätky totálne zodraté, špic tenký ako papier - obuvník sa vyjadril, že to sa nedá opraviť, nakoľko materiál je veľmi slabý.
V predajni horko ťažko prevzali obuv na reklamáciu - som zvedavá, ako to dopadne.
Mysíte si, že reklamácia je oprávnená ?
Spanky
14.09.11,07:54
Ja mam tiez problem s topankami. Kupil som si 8.5.2011 topanky Adidas v predajni A3 Sport. O 3 mesiace 13.8.2011 som ich dal reklamovat, pretoze sa zacali trhat v mieste spicky topanky, kde je vrchna cast topanky prilepena v podrazke. Pred tyzdnom mi napisali, ze reklamaciu mam vybavenu. Ked som si prisiel pre topanky, reklamacia nebola uznana. Dovod? "Nejedna sa o vyrobnu ci materialovu vadu. Obuv bola pouzivana bez pevnej fixacie nohy v obuvi, cim doslo v vacsiemu opotrebeniu vsetkych dielcov v obuvi. Obuv bez udrzby"

A mam zopar otazok:
1. Co znamena "bez pevnej fixacie"? V predajmi ked som sa na to pytal mi bolo povedane, ze som si nesnuroval topanky. A to je hlupost, pretoze som si ich urcite snuroval.
2. Posudok robil cesky sudny znalec. Mam aj ceske razitko na reklamacnom liste. A je cesky posudok platny aj u nas na slovenku?
Ako postupovat dalej v uznani reklamacie??
bubkoch
14.09.11,08:03
Ja mam tiez problem s topankami. Kupil som si 8.5.2011 topanky Adidas v predajni A3 Sport. O 3 mesiace 13.8.2011 som ich dal reklamovat, pretoze sa zacali trhat v mieste spicky topanky, kde je vrchna cast topanky prilepena v podrazke. Pred tyzdnom mi napisali, ze reklamaciu mam vybavenu. Ked som si prisiel pre topanky, reklamacia nebola uznana. Dovod? "Nejedna sa o vyrobnu ci materialovu vadu. Obuv bola pouzivana bez pevnej fixacie nohy v obuvi, cim doslo v vacsiemu opotrebeniu vsetkych dielcov v obuvi. Obuv bez udrzby"

A mam zopar otazok:
1. Co znamena "bez pevnej fixacie"? V predajmi ked som sa na to pytal mi bolo povedane, ze som si nesnuroval topanky. A to je hlupost, pretoze som si ich urcite snuroval.
2. Posudok robil cesky sudny znalec. Mam aj ceske razitko na reklamacnom liste. A je cesky posudok platny aj u nas na slovenku?
Ako postupovat dalej v uznani reklamacie??

http://www.matador.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&s=vipotest-sluzby-spotrebitel
mariama27
05.11.12,09:42
dobry den ja by som sa rada opytala ci si mozem vybrat ze mi topanky opravia, alebo mi vratia peniaze. topanky som dala reklamovat a chcela som navratenie penazi lebo je to taky model ktory sa urcite zasa rozlepi, ale odbili ma, ze si nemam co vyberat. tak chcem vediet ci mam pravo ziadat o vratenie penazi, alebo o vymenu za iny tovar a nie opravu, ktora aj tak nevydrzi.dakujem.
presne to sa mi stalo tento týždeň. Reklamovala som detské čižmy, podotýkam dva páry - rovnaká vada, predavačka ma odbila že oni to musia dať posúdiť, tovar zatiaľ nevymenia ani nevrátia peniaze. Čakať 30 dní. Ako sa brániť?