JanaSys
09.12.05,07:37
Zdravím, mám stiahnuté demo MRP, ale potrebujem ujasniť ešte nejaké veci.
1. má niekto praktické skúsenosti s ich novinkou Výroba a kalkulácie?
2. dá sa v MRP zabezpečiť, aby sa pracovníci skladu nedostali k predajným cenám? Sú tam prístupy k skladovým pohybom a skladovým kartám, ale nie priamo k záložke Predajné ceny.
3. pokiaľ to nejde a necháme v sklade predajné ceny rovnaké ako skladové, dá sa to neskôr zmeniť pri fakturácií?
4. existuje pri MRP takáto možnosť: máme dve inštalácie na dvoch rôznych počítačov (neprepojených). Dajú sa dáta z jedného vyexportovať a naimportovať do druhého?
5. má niekto skúsenosti s tým, aby sa na dáta z MRP dali použiť v nejakej inej vlastnej aplikácií (vyexportujem údaje a použijem ich ako zdroj v Exceli, Accesse a podobne?)
6. Ak potrebujeme modul Výroba a kalkulácie, musíme mať produkt MRP Vizuálny účtovný softvér pre Windows 9x/NT/2000/XP ? Má s ním niekto skúsenosti? Ak áno, aké máte skúsenosti s ich ochotou pre úpravy špeciálne pre potreby zákazníka (nemyslím poradenstvo a hotline), ale úpravy správania sa programu.
Ďakujem.
anto
09.12.05,07:10
Tieto otázky odpovie najlepšie na www.mrp.sk (http://www.mrp.sk) kde je link na ich e-mail. Odpovedajú dosť rýchlo. Ja používam MRP, ale len účtovníctvo a fakturáciu a som plne spokojný.
lenkak
09.12.05,16:13
3. áno
4. určité veci áno - ako skladové pohyby, karty, VF+DF.
2. pozriem sa na to.
5. áno
1 a 6 - Nemám skúsenosti
lenkak
10.12.05,19:14
2. Ak by mali priamo pracovníci skladu robiť v MRP tak nie, ale ak by si im ty dala tlačovú zostavu tak sa dá nadefinovať na určitých zostavách, aby na nich neboli predajné ceny.
lenkak
11.12.05,07:27
Do dema si môžeš ty pridávať údaje. Ale ja som demo vôbec nepotrebovala, nakoľko som mala multiverziu. Vytvorila som si ako firmu č.2 - pokusnú firmu a nej si odskúšala čo som chcela. Potom som sa vrátila do firmy č.1, tam pokračovala. Po určitom čase som si chcela pokusnú firmu vymazať, ale nakoniec v nej skúšam problémy Poradákov.
STRELEC
13.12.05,14:09
Písala som do pobočky Brezno a ešte sa mi neozvali. Medzitým som prelistovala čo to na Porade, tu sa určite dozviem viac ako od nich. Vďaka všetkým.
Prekvapuje ma nie moc dobrá skúsenosť s reakciou na Tvoj mail. Užívam MRP-čka a pokiaľ bol nejaký problém v minulosti, tak reakcia bola prakticky obratom. Z čias pred net-om fungovala hot-linka tiež bez problémov.
STRELEC
13.12.05,14:56
.... firma XY, ktorá má zakúpenú DOS verziu priamo z Brezna, nemá najlepšie skúsenosti práve s ich podporou. O špeciálnych úpravach ani nehovoriac. Na druhej strane možnosť prenosu dát z DOS pod WIN a ich novinka Výroba a kalkulácie by túto nevýhodu mali prevážiť. .....
Špeciálne úpravy by som očakával skôr u programu "lokálneho". Toho "našívania na mieru" by som sa skôr obával. Lepší je podľa mňa univerzálnejší, ale variabilný program, ktorý si viem prispôsobiť, resp. v niečom sa tak či tak musím prispôsobiť ja.
K prenosu dát DOS - WIN: ja som svojho času radšej dokončil rok v DOS-ovskom programe a vo WIN začínal na "zelenej lúke". Prenos dát nie je a nemôže byť 100%-ný. Okrem snáď skladu. Aj tam sa postupne voľačo dopĺňalo.
Ja by som na Tvojom mieste snáď v profile pozrel príspevky lenkak k MRP. Malo by Ti to napomôcť pri rozhodovaní pre / za.
lenkak
13.12.05,17:01
Prekvapuje ma nie moc dobrá skúsenosť s reakciou na Tvoj mail. Užívam MRP-čka a pokiaľ bol nejaký problém v minulosti, tak reakcia bola prakticky obratom. Z čias pred net-om fungovala hot-linka tiež bez problémov.
Ani ja nemám s ich prístupom práve najlepšie skúsenosti. Ani telefonicky, či faxom. Raz sa mi podarilo od nich zodpovedanie otázky na mail. Síce odpovedali až po troch dňoch, ale napriek všetkému som si MRP obľúbila.
lenkak
13.12.05,17:06
Prevod dát s Dosu do Win verzie sa dá, ak sa vyskytne nejaký problém tak MRP to rieši. A je tuším aj nejaká cenová zľava. Ale treba sa len rozhodnúť, tak ako každý iný program má aj MRP pre a proti.
Peter: ďakujem za povšimnutie mojich príspevkov.
STRELEC
13.12.05,18:38
Prevod dát s Dosu do Win verzie sa dá, ak sa vyskytne nejaký problém tak MRP to rieši. A je tuším aj nejaká cenová zľava. Ale treba sa len rozhodnúť, tak ako každý iný program má aj MRP pre a proti.
Peter: ďakujem za povšimnutie mojich príspevkov.
Nuž ozaj nedá sa "nepovšimnúť" :) . Ja som tiež prešmejdil Tvoje príspevky, keď som sa rozpozeral po Porade. Prezradím Ti: vôbec to nebol stratový čas. Aj touto cestou vďaka!
lenkak
14.12.05,18:07
Peter,
ďakujem ešte raz, aj za pochvalu.
dada 1
28.12.05,14:41
Mám MRP JU DOS vie mi niekto napísať ake položky sa mi načítaju do ostatné pohľadávky keď si dám výstupy - priebežné zhodnotenie.V pohľadávkach mi to sedí ale ostatné pohľadávky vobec .
dada 1
29.12.05,08:46
Mám MRP JU DOS vie mi niekto napísať ake položky sa mi načítaju do ostatné pohľadávky keď si dám výstupy - priebežné zhodnotenie.V pohľadávkach mi to sedí ale ostatné pohľadávky vobec .
Nikto nevie?:rolleyes:
Andrea2304
29.12.05,12:54
Do ostatných pohľadávok v priebežnom zhodnotení ti načitáva ostatné pohľadávky , ktoré máš nahodené v pomocných knihách pod ost. pohľ. Odtiaľ si ťahá údaje.
ALDA
29.12.05,14:21
Prechádzala som z DOS na WIN. v marci 2005 a bez problémov!..Mam multiverziu, kedy bolo dôležité dávať pozor, ktorú firmu prenášaš. Inak som doplňovala iba text v peň. denníku, pretože bol prázdby, ale zaúčtovanie sedelo. Treba sa s tým pohrať a dnes už neľutujem.
lenkak
29.12.05,18:32
Aj mne prechod z DOSu prešiel bez problémov. Až na ten text.
Carl
30.01.06,05:07
Používam MRP verziu Win a nejde mi hromadná tlač pokladničných dokladov. Poradí niekto, ako s tým pohnúť?
lenkak
30.01.06,15:54
Denda
17.02.06,11:55
Mám jednu otázku ohľadne výstupov zostáv do súboru.
Dá sa nejakým spôsobom dostať zostavu napr. konkrétne príkazy na úhradu do súboru ako excel dokument ak mi neponúka túto možnosť.? Nejedná sa mi o zasielanie do banky.
lenkak
19.02.06,20:13
Ale ty si príkaz vieš uložiť do excelu. Keď si vovýstupoch dáš možnosť Do súboru, OK. Ponúkne Ti cestu kam súbor uložiť, vieš si ju zmeniť, a takisto Ti ponúkne formát HTML. Ale keď klikneš na rolovaciu šípku, tak je tam aj možnosť formátu Microsoft Excel 5.0.
Denda
28.02.06,12:54
Ale ty si príkaz vieš uložiť do excelu. Keď si vovýstupoch dáš možnosť Do súboru, OK. Ponúkne Ti cestu kam súbor uložiť, vieš si ju zmeniť, a takisto Ti ponúkne formát HTML. Ale keď klikneš na rolovaciu šípku, tak je tam aj možnosť formátu Microsoft Excel 5.0.
Lenka ďakujem,s tou ponukou do súboru mi je to jasné. Len nerozumiem poslednej vete. Akú rolovaciu šípku máš na mysli, zatiaľ sa mi nepodarilo nájsť formát excelu:mee:
lenkak
28.02.06,15:32
pozri obrázok - príloha
Denda
28.02.06,15:48
Lenka ďakujem za ukážku rolovacej šípky:) , ale bohužial nie je tam ponúkaný formát.
Teda nemám vôbec takúto ponuku ako máš ty v rolovacej šípke.
Asi bude problém niekde inde.

V JU a PU rolovacia šípka obsahuje všetky formáty,ale vo mzdách nie.
lenkak
28.02.06,16:06
V mzdách?
To je iná kapitola, ale dá sa to vyriešiť.
Pôjdeš na Výstupy , Zoznam úhrad, Do súboru a tam ponúkne len formát xls.
Terezap
28.02.06,18:17
Chcem poprosiť o pomoc. Keď si v MRP vytlačím zoznam ostatných záväzkov alebo knihu prijatých faktúr, osobne mi tam chýba dátum úhrady. Je tam kolónka zaplatiť, tam nemám nič,tak viem , že je to uhradené. Ale chcela by som tam ten dátum. Dá sa to neako dodefinovať...?
lenkak
28.02.06,18:21
Keď si vo výstupoch a máš označené kurzorom Zoznam faktúr, tak si nastav predlohu výstupnej zostavy na 03-Zoznam prijatých faktúr (s dokladom úhrady).
Terezap
01.03.06,08:39
Lenka, moc Ti ďakujem. Je to presne tak. Úplná banalita a už som to chcela dopisovať ručne. Dá sa to neako aj v tých záväzkoch? Lebo, tam už možnosti na výber nemám. Ďakujem si zlatá.
lenkak
01.03.06,15:40
V ostatných záväzkoch tam dátum úhrady nefiguruje. Nie je taká možnosť. Daj dotaz na MRP.
Terezap
01.03.06,21:35
Dobrá rada Lenka, za chvíľočku tak urobím a potom dám určite vedieť.
Miriam.x
02.03.06,19:08
Ahojte,
nájde sa tu niekto, kto má skúsenosti aj s MRP aj s Alfou? Rozmýšľam ktorý z nich si mám kúpiť a pomohol by mi názor niekoho kto pozná oba programy. (JU)
boitana
06.03.06,09:52
ahojte,chcela by som poprosit nejaku mzdárku co uctuje v MRP ,idem robit rocne zuctovanie dane,a zamestnanec mi doniesol aj uplatnenie na zivotne sporenie,a moj problem spociva v tom ze neviem kde to zadefinovat -dakujem vsetkym
pingino
06.03.06,10:00
zlezaradilmimotemy
zuzanar
06.03.06,10:03
ahojte,chcela by som poprosit nejaku mzdárku co uctuje v MRP ,idem robit rocne zuctovanie dane,a zamestnanec mi doniesol aj uplatnenie na zivotne sporenie,a moj problem spociva v tom ze neviem kde to zadefinovat -dakujem vsetkym

v MRP win.
Výpočet - Ročné vyúčtovanie dane - nezdaniteľné čiastky cez F4 (odpočítateľné položky) - tam sa dajú zadať všetky odpočítateľné položky.
boitana
06.03.06,12:54
v MRP win.
Výpočet - Ročné vyúčtovanie dane - nezdaniteľné čiastky cez F4 (odpočítateľné položky) - tam sa dajú zadať všetky odpočítateľné položky.
dakujem ti moc si mi pomohla,krasny den