DJJonny
31.01.11,19:31
Dobrý deň potreboval by som radu. Zakúpil som si externy HDD značky Seagate v hodnote cca 150eur asi pred pol az tristvrte rokom. Za ten čas som ho bol už asi dvakrát reklamovať. Teraz sa mi stalo znovu že prestal z ničoho nič ísť (už som raz reklamoval ten istý problém). Zapojili ho, vyskúšali a na počkanie mi ho vymenili. A teraz mám najväčší problém s tým že som stratil bloček, no mám hdd fyzicky nepoškodeny aj krabicu a celé príslušenstvo ku nemu (niektoré dokonca ani nerozbalené). Mám právo na reklamáciu aj bez bločku? resp. môžem ich požiadať nech prezrú záznami o kúpe, alebo niečo také, alebo prísť s niekym kto mi to dosvedči aby mi uznali reklamáciu? a ešte jedna otázočka. Ak áno mám právo na výmenu za iný tovar v tej hodnote v akej som ho kupoval predtým, alebo v tej akú ma teraz, alebo na vrátenie plnej kupnej ceny? Vopred ďakujem.
adam
31.01.11,18:48
Bez dokladu o kúpe nemôžeš reklamáciu uplatniť.
miramax1
31.01.11,18:49
Skúsiť môžeš, záleží od predávajúceho, či ti reklamáciu bez bloku príjme.
DJJonny
31.01.11,18:53
a pokial by si ma pamatal, alebo podla nejakeho cisla tovaru na krabici?
adam
31.01.11,18:57
To by ozaj predávajúci musel chcieť...
miramax1
31.01.11,18:57
a pokial by si ma pamatal, alebo podla nejakeho cisla tovaru na krabici?
To, že si tovar reklamoval, by mali mať zapísané v knihe reklamácii/ tam by si to mohli overiť/, ale ako som písala, všetko je na ochote predávajúceho.
DJJonny
31.01.11,18:59
cize ak som to uz raz reklamoval v knihe reklamacii to musia mat zaevidovane? cize mozem sa odvolat na tu knihu nech to nejako overia?
miramax1
31.01.11,19:01
cize ak som to uz raz reklamoval v knihe reklamacii to musia mat zaevidovane? cize mozem sa odvolat na tu knihu nech to nejako overia?
Skús, za pokús to stojí.
adam
31.01.11,19:02
cize ak som to uz raz reklamoval v knihe reklamacii to musia mat zaevidovane? cize mozem sa odvolat na tu knihu nech to nejako overia?
Môžeš ich slušne požiadať, ale podľa zákona nie sú povinný Ti reklamáciu uznať bez dokladu o kúpe, záleží na ich rozhodnutí...
Chobot
31.01.11,19:03
a pokial by si ma pamatal, alebo podla nejakeho cisla tovaru na krabici?

Nešpekuluj, ak nemáš doklad, predávajúci reklamáciu nemusí prijať. Môžeš to skúsiť, ale nedonútiš ho. Žiadni svedkovia alebo číslo tovaru ti nepomôže.
draik
31.01.11,20:25
Ešte by ste to mohli zachrániť, ak ste platili kartou a máte výpis.