elenka
09.12.05,07:44
Môžete prosím poradiť, čo si mám všímať pri kúpe digitálneho fotoaparátu. Som amatérka, potrebujem ho na bežné použitie a kupujem ho iba preto, že potrebujem posielať nejaké foto e-mailom.
Vďaka.
anto
09.12.05,07:08
Netreba sa hnať za megapixlami, stačí ak má fotoaparát 3 Mio, to sú dostatočne veľké fotografie. Odporúčam si pozrieť nejaké stránky na internete, je tam obrovská ponuka, ja som kúpil cez e-bay foto značky TRUST, stál ma 6600,00 Sk pred rokom, teraz by stál nejakých 4 tisíce. Plne mi vyhovuje. Inak dobré značky sú Sony, Canon, ale tam sa platí za značku.
lenkak
09.12.05,17:34
Ja už mám vyše dvoch rokov DF značky Canon, vtedy stál okolo 10tisíc. Skús si popozerať www stránky, napr.: www.canon.sk, treba si všímať megapixle, pamäťovú kartu, ešte ak tak optický zoom, to už je ale tá drahšia paleta. A odporúčam si zakúpiť dobíjateľné baterky, pretože klasické sa veľmi rýchlo vybijú. Poprípade nejaké do zásoby, a väčšiu pamäťovú kartu.
Marína
10.12.05,06:48
Nechcem robiť reklamu, ale ináč to nejde. Jednoznačne vo vývoji digitálnych fotoaparátov dobehol ostatných výrobcov Canon. Ja to neviem odborne vysvetliť, ale synov kamarát učí v Prahe na Akadémii výtvarných umení fotografiu a pri jednej debate v pražskej pivárni som sa aj ja započúvala do ich debaty a vypočula si ..viď druhá veta.
P.S.: Ak je ochotný poradiť, zistím jeho e-mail. Ak máš záujem, napíš mi cez SS.
ajobs
10.12.05,12:09
Ja mám Olympus C-5000, má 5 megapixlov, stál 9780 Sk (s DPH), a je potrebné ešte dokúpiť aspoň 256 MB pamäťovú kartu, keď to chceš používať na veľa fotiek s veľkým rozlíšením.
adam
11.12.05,17:31
Kúpili sme bez porady Kanon. Neviem koľko má megapixlov:-)), ale kamarát ma vystríhal, žiaľ až po kúpe, že budem stále meniť batérie, že v ňom veľmi krátko vydržia. Konštatujem, že mal pravdu.....:-(
lenkak
11.12.05,18:05
Adamka, nám sa tiež dosť rýchlo vybíjajú batérie, tak sme to vyriešili zakúpením nabíjčky pre baterie a aj nabíjateľné baterky. Vydržia až 1000 nabití. Sú drahšie, ale aj vydržia. Kúpili sme si viacej kusov a keď niekam ideme, máme ich vždy nabité a keď sa jedny vybijú, vymeníme za druhé a po príchode domov, vždy ich dobijeme.
pankratz
25.12.05,18:49
Ak chcete posielať foto emailom, je dôležité, aké máte možnosti na pc. USB kľúčom, cez infra port, pamäťové karty :)alebo káblom. Ja mám len synov mobil Siemens CFX 65 a ide cez infra port. Potom je dôležitá kapacita batérie. Megapixle, t.j. sýtosť obrazu je druhoradá. Dá sa to na pc upraviť. Ja používam Irfanwiew. Ešte dobrý je Xnview, AdobePhotoshop ap. Všetky sú free.
brm
27.12.05,14:56
keďže som bola celý rok strááášne dobrááá...tak som dostala konica minolta dynax 5D....mňam
ajobs
27.12.05,14:58
keďže som bola celý rok strááášne dobrááá...tak som dostala konica minolta dynax 5D....mňam

Gratulujeme, teraz už iba veľa fotiť a fotiť.:) :)