Topi1
31.01.11,20:43
S priatelom zijeme na Slovensku. Je rozvedeny ma dve deti, ktoré žiju v Rakusku. Ex je vydata za rakusana a ziju v Rakusku.
Prisiel z rakuskeho sudu na slovensky podnet na zvysenie vyzivneho. Požaduju doklady o príjme jeho a clenov domacnosti. Som povinna doklady predlozit? Ako to prebieha cez Rakusky sud? Zaujima ma vsetko. Dakujem.
Topi1
02.02.11,06:04
Nik sa nenajde kto by mi poradil v tejto oblasti??
ivka70
02.02.11,06:23
Ja si myslim, ze tvoj prijem by sa mal posudzovat len v pripade, ze ste manzelia.
bubkoch
02.02.11,06:30
Ja si myslim, ze tvoj prijem by sa mal posudzovat len v pripade, ze ste manzelia.

mal, nemal, manzelstvo nehra ziadnu rolu ...
dolezite je, s kym zije v spolocnej domacnosti a kto kazdy sa podiela na uhrade nákladov, ktore bude povinný rodic uvádzat ...
Topi1
02.02.11,09:50
co sa započítava do nákladov??? okrem bežných výdajov na byt ako su energie?? Berie sa ohlad aj na ex ,ze je druhy krat vydata? ako to ovplyvni vysku vyzivneho??? za vsetky info som povdacna :) dakujem moc. Pridavky berie v rakusku.
bubkoch
02.02.11,10:25
co sa započítava do nákladov??? okrem bežných výdajov na byt ako su energie?? Berie sa ohlad aj na ex ,ze je druhy krat vydata? ako to ovplyvni vysku vyzivneho??? za vsetky info som povdacna :) dakujem moc. Pridavky berie v rakusku.

sud u oboch rodicov skuma ich príjmy a nutne a opravnene náklady (okrem inkasa, energii napr. splatka hypoteky, cestovne do prace, telefon, atd), v prípade niektorých spoločných nákladov u oboch rodicov skuma aj to, kolko ludí zije v spolocnej domácnosti a teda kolko ludí sa na ich úhrade podiela ... nie je pritom podstatne, v akom vztahu su tieto osoby, podstatne je len to ze ziju v spolocnej domácnosti

teda ano, sud bude brat do úvahy ze ex sa vydala a teda uz nie sama sa podiela na uhrade vsetkych nákladov na domácnost

ale je potrebne si uvedomit, ze neexistuje ziaden vzorec na vypocet vyzivneho, sud posudzuje kazdy pripad osobitne a preto kludne v pripade dvoch povinnych rodicov s prijmom 1000€ moze mat jeden vyzivne 200€ (zije vo vlastnom byte s pracujucou manzelkou bez detí, bez hypoteky, ex je na materskej) a druhy 80€ (zije s manzelkou na materskej a 3 detmi a s hypotekou na krku, ex pracuje s prijmom 1000€)
Topi1
02.02.11,13:00
dakujeeem :)