marekmisko
31.01.11,21:02
Dobry den,
vie mi niekto poradit, ak student vykonaval osobnu asistenciu pre ZTP OBCANA , nemal ziaden iny prijem a ukoncil studium minuleho skolskeho roku, hned na to je nezamestnanym, ako musi vyplnit DP, ked presiahol limit pre nepodanie DP ?

Dakujem, Marek.
Katy a R
31.01.11,20:08
Podáva daňové priznanie typ B
.. dúfam, že registrácia na DU bola v termíne:confused:
betka
31.01.11,20:45
Doplním kolegyňu:

§ 6
Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu


(1) Príjmami z podnikania sú

a) príjmy z poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva, 24)
b) príjmy zo živnosti, 25)
c) príjmy z podnikania vykonávaného podľa osobitných predpisov26) neuvedené v písmenách a) a b),
d) príjmy spoločníkov verejnej obchodnej spoločnosti a komplementárov komanditnej spoločnosti podľa odsekov 7 a 8.

(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

a) z použitia alebo z poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv súvisiacich s autorským právom, 27) a to vrátane príjmov z vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady,
b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)

Pozn: Odmena, kt. ZŤP vypláca asistentovi podlieha zdaneniu. OD príjmov si odpočítate buď skutočné výdavky, alebo paušálne 40%. (máte splnenú registračnú povinnosť podša par. 31 o správe daní a poplatkov, však?)

Vyplňate VI.oddiel, 6 riadok. Máte presne uvedené 6/2/b. Chodte na www.drsr.sk vyplnenie tlačív na internete, nič nepokazíte, nebojte
marekmisko
01.02.11,18:34
Dobry den, dakujem Vam velmi pekne za rady :)...
Ano registracnu danovu povinnost ma splnenu, pozrel som si aj formular typ B, a to treba vyplnit len tu jednu kolonku, kde je prijem, uplatnit si pausalne vydavky a to je vsetko ? No samozrejme okrem osobnych udajov :)
marekmisko
01.02.11,19:16
...Ako získa dôchodca späť zaplatenú daň za rok 2009...

rad by som sa este opytal (minuleho roku tu bol prispevok a este stale sa tu da najst) ci su podmienky vyplnenia DP a vratenia dane za rok 2010, take iste, ako aj minuleho roku, alebo ci nenastali neake zmeny.
chudaska
07.02.11,12:05
dobrý den,ja sa chcem len spytat,mam SZCO,ktora si uplatnuje skutocne vydavky a teraz mi este povedala,ze tiez je aj osobny asistent pre ZTP,chcem sa spytat,moze si dat do DP kombinaciu vydavkov, pri zivnosti skutocne vydavky a pri prijmoch ako asistent pre ZTP si uplatnit 40% vydavky? Dakujem za radu a okrem toho ma este aj prijmy z prenajmu :-(
wallie
07.02.11,12:38
dobrý den,ja sa chcem len spytat,mam SZCO,ktora si uplatnuje skutocne vydavky a teraz mi este povedala,ze tiez je aj osobny asistent pre ZTP,chcem sa spytat,moze si dat do DP kombinaciu vydavkov, pri zivnosti skutocne vydavky a pri prijmoch ako asistent pre ZTP si uplatnit 40% vydavky? Dakujem za radu a okrem toho ma este aj prijmy z prenajmu :-(

pri živnosti aj príjmoch z osobnej asistencie musí uplatniť rovnaký spôsob preukazovania výdavkov, t.j. pre obe činnosti buď skutočné alebo paušálne

pri prenájme môže zvoliť odlišný spôsob ako u prvých dvoch zmienených, príjmy z prenájmu sú posudzované oddelene, aj v daň. priznaní máš v dvoch riadkoch pod tabuľkou č.1 v ktorých dávaš "X" ak uplatňuješ paušálne, pozri do tlačiva :)
chudaska
07.02.11,13:06
marekmisko
20.02.11,14:36
Viete mi este poradit, ak jeho prijem z osobnej asisténcie bol 2.120,- € ,(presiahol tu ciastku 2.012,-€), kde by si mohol uplatnit vratenie dane. DP tym padom musi podat a nema narok na vratenie dane ?
Dakujem.
veronikasad
20.02.11,14:46
Viete mi este poradit, ak jeho prijem z osobnej asisténcie bol 2.120,- € ,(presiahol tu ciastku 2.012,-€), kde by si mohol uplatnit vratenie dane. DP tym padom musi podat a nema narok na vratenie dane ?
Dakujem.
Akú daň chceš vrátiť - žiadnu si nezaplatil.
Príjem do výšky nezd.časti základu dane (pre rok 2010 suma 4025,70) sa nezdaňuje.

Ak by bol tvoj príjem po odpočítaní paušálnych výdavkov 40 % vyšší, zaplatíš z rozdielu 19 % daň.
marekmisko
20.02.11,17:20
dakujem, za info , uz som si to zistil :)