feramo
01.02.11,04:24
platim vyzivne na dceru z prveho manzelstva,v zasade niesom prti,ale: dceru ltora ma 15 rokov som naposledy vydel ked mala asi 4 roky. asi rok po rozvode sa manzelka aj s dcerou odstahovala do USA kde sa aj vydala. o ich odchode mi nikto nepovedal neziadal o maoj suhlas ani neviem adresu kde sa nachadzaju, aby som nemal problem vyzivne posielam byvalej svokre, Vrcholom vsetkeho co ma rozculilo je ze ked svokru prepustili zo zamestnania poziadala o zvysenie vyzivneho na zaklade splnomocnenenia,co jej okresny sud zamietol. neviem presne ako to vydi nas pravny system ale ja si myslim ze okrem povinnosti by som mal mat aj nejake prava. Som si isty ze svojho prava na dceru po niekolkych neuspesnych pokusoch sana dceru sa nedomozem tak nemal by som sa zbavit aj povinnosti? ak ano ako?
220870
01.02.11,04:20
Prestať platiť ,peniaze si odkladať a čakať kým sa trafená hus ozve sama.
bubkoch
01.02.11,05:59
Prestať platiť ,peniaze si odkladať a čakať kým sa trafená hus ozve sama.

no ale ked zagaga, moze ho to vyjst kapanek drahsie, ked mu na dvere zaklope policajt s exekutorom ... nepomoze si, nemoze jednu neprávost riešit inou neprávostou ...

ex porusila zakony, ked sa trvalo vystahovala do zahranicia bez suhlasu druheho rodica, tak by mohol napisat nejaky expert na rodinne pravo ako toto riešit, nie neplatenie vyzivneho
bubkoch
01.02.11,07:15
mozno by bolo a uzitocne dozvediet sa od cloveka ktory tu denne vykladá právo a §, prečo suhlasi a dokonca oznaci za uzitocny prispevok, ktory vyslovene navadza na porušovanie zákona ... myslim ze na mieste ako porada je to maximalne nevhodne, dokoca škodlive
pepsikova
01.02.11,08:02
..pokiaľ máš vedomosť o tom, že tvoja dcéra nežije na Slovensku a ty platíš výživné bývalej svokre-potom napíš na súd žiadosť o prešetrenie...napíš, kde je dcéra, aké máte vzťahy,koľko platíš, komu a požiadaj na základe všetkých skutočností o vyjadrenie súd...je to dosť komplikované, ale nedaj sa- nebudeš predsa dávať peniaze niekde, kde dieťa nie je...
pepsikova
01.02.11,08:05
mozno by bolo a uzitocne dozvediet sa od cloveka ktory tu denne vykladá právo a §, prečo suhlasi a dokonca oznaci za uzitocny prispevok, ktory vyslovene navadza na porušovanie zákona ... myslim ze na mieste ako porada je to maximalne nevhodne, dokoca škodlive..

..bub, možno aj preto, že pri stave nášho súdnictva si ten zadávateľ ani inak nepomôže...často je to tak,že iba vtedy sa súd chytí konania, keď ukrivdená matka začne vykrikovať, že eurky neprišli tam, kde mali...i keď nie pre dieťa- ale pre babku..
luja5
01.02.11,08:20
platim vyzivne na dceru z prveho manzelstva,v zasade niesom prti,ale: dceru ltora ma 15 rokov som naposledy vydel ked mala asi 4 roky. asi rok po rozvode sa manzelka aj s dcerou odstahovala do USA kde sa aj vydala. o ich odchode mi nikto nepovedal neziadal o maoj suhlas ani neviem adresu kde sa nachadzaju, aby som nemal problem vyzivne posielam byvalej svokre, Vrcholom vsetkeho co ma rozculilo je ze ked svokru prepustili zo zamestnania poziadala o zvysenie vyzivneho na zaklade splnomocnenenia,co jej okresny sud zamietol. neviem presne ako to vydi nas pravny system ale ja si myslim ze okrem povinnosti by som mal mat aj nejake prava. Som si isty ze svojho prava na dceru po niekolkych neuspesnych pokusoch sana dceru sa nedomozem tak nemal by som sa zbavit aj povinnosti? ak ano ako?
Ako je určené v rozsudku o rozvode, komu máš platiť výživné? Súd rozhodol, že k rukám matky (Tvojej ex)? Ako to vyplýva z Tvojho zadania, tak Ty len z vlastného uváženia poukazuješ výživné býv. svokre. Máš dokladovateľnú záruku, že peniaze so dostanú tomu, komu sú určené (Tvojej ex)?
Skús si pozrieť podobný prípad na http://moje.hnonline.sk/node/4008 (http://moje.hnonline.sk/node/4008) a príslušné paragrafy. Ak svokra nie je oprávnená preberať výživné (a úprimne z mojej strany – neviem, prečo by mala byť) a prestane dostávať peniaze (Ty by si si plnil povinnosť postupom v zmysle odpovede na uvedenej web-stránke), možno sa Tvoja ex ozve...
V budúcnosti Ti ešte môžu vzniknúť ďalšie problémy, pozri na http://moje.hnonline.sk/node/3658 (http://moje.hnonline.sk/node/3658).
Nie je a zrejme to ani nebude pre Teba jednoduché. Ja by som to preto konzultovala s právnikom.
misoft
01.02.11,09:08
Nie som odborník - skôr sedliak :D. Ale mne to vraví toto:
A) Ex sa odsťahovala aj s dcérou mimo republiky, bez tvojho súhlasu ju zobrala so sebou.
B) Viac ako 10 rokov ti nebolo umožnené vidieť dcéru (neviem, ako v rozhodnití bol formulovaný styk s dcérou).
C) Výživné patrilo dcére a nie svokre, mala svokra vôbec právo preberať výživné? Asi ťažko, keď maloletá nebola v republike. A z tohoto

Vrcholom vsetkeho co ma rozculilo je ze ked svokru prepustili zo zamestnania poziadala o zvysenie vyzivneho na zaklade splnomocnenenia,co jej okresny sud zamietol.
jasne vyplýva, že výživné pre dcéru používala pre vlastnú potrebu - NEOPRÁVNENE.
luja5 - to naznačila: okamžite sa spojiť s právnikom, okamžite požiadať súd o zrušenie vyživovacej povinnosti (dcéra je už zabezpečená v inej krajine jak matkou, tak nevlastným otcom, oznámiť, že ti nie je vedomý ich súčasný pobyt, ani finančná situácia (možno sa má lepšie ako ty), ak sa zistí, že svokra preberala výživné pre seba, podať na ňu okamžite žalobu pre neoprávnený majetkový a finančný prospech a pre podvod (prakticky ťa podviedla).
buchač
01.02.11,10:28
Ako je určené v rozsudku o rozvode, komu máš platiť výživné? Súd rozhodol, že k rukám matky (Tvojej ex)? Ako to vyplýva z Tvojho zadania, tak Ty len z vlastného uváženia poukazuješ výživné býv. svokre. Máš dokladovateľnú záruku, že peniaze so dostanú tomu, komu sú určené (Tvojej ex)?
Skús si pozrieť podobný prípad na http://moje.hnonline.sk/node/4008 (http://moje.hnonline.sk/node/4008) a príslušné paragrafy. Ak svokra nie je oprávnená preberať výživné (a úprimne z mojej strany – neviem, prečo by mala byť) a prestane dostávať peniaze (Ty by si si plnil povinnosť postupom v zmysle odpovede na uvedenej web-stránke), možno sa Tvoja ex ozve...
V budúcnosti Ti ešte môžu vzniknúť ďalšie problémy, pozri na http://moje.hnonline.sk/node/3658 (http://moje.hnonline.sk/node/3658).
Nie je a zrejme to ani nebude pre Teba jednoduché. Ja by som to preto konzultovala s právnikom.
Stačí len , ak na svoje meno " ex " urobí účet v banke ...matke / svokre / dá oprávnenie na narábanie s účtom ....a je " vymaľované ".....

Alebo nie ...???
feramo
01.02.11,10:49
1, v rozsudku je ze k rukam matki 2,na pravnika naozaj nemam 3 prestal som na chvylu platit ale to neje nic platne riesila to splnomocnenim svokri a ja som bol takmer sudne trestany co mi vobec nechyba 4 peniaze posielam postovou poukazkou na ex manzelkine meno prebera ich svokra na zaklade splnomocnenia 5,dcera zarucene nezije na slovensku,na sude som sa dozvedel ze navstevuje sukromne gimnazium na maiami na zaklade toho svokra ziadala zvysenie vyzivneho,skolne je cca 600 dolarov,ja mam plat 420 eur, a dcera nedostatkom a podobne zarucene netrpi z toho co viem,no dokopi nic neviem
pepsikova
01.02.11,12:10
..podať na súd o prešetrenie..a svokra nech dokáže, že peniaze odosiela do Ameriky vnučke..ak má na to dôkaz-prevod z banky,alebo poukážky,zakaždým, keď ty pošleš peniaze a tieto sú preposlané ,tak nenarobíš nič,..ale ak nemá- a peniaze zostávajú na Slovensku, máš v ruke tromf proti matke svojho dieťaťa-lebo peniaze nechodia pre tvoju dcéru...
..ešte doplním, prečo neposielaš peniaze cez banku priamo do Ameriky?..dnes to nie je problém-urob dcére účet a peniaze posielaj tam...a ak by exmanželka nesúhlasila, má smolu, peniaze idú na účet,dcére daj vedomosť o tom, že má účet a cez banku si môže peniaze vyberať..v Amerike je bežné, že 15-roční majú svoje konto...

..ja by som skúsila podať na svokru trestné oznámenie za neposielanie tvojich peňazí vnučke- a vtedy by sa ukázalo, či tie peniaze naozaj idú dcére, alebo zostávajú u svokry...nemôžeš prestať platiť na dieťa, nech žije hocikde,ide o princíp- aby to decko tie peniaze dostalo...
(neviem ale vidí sa mi, že exmanželka zabezpečila takto príjem pre svoju matku..o dieťa sa predsa ona dokáže postarať tam...)