dano169
01.02.11,05:07
Som v zahranici a am kupene byty (v 2007) na Slovensku na hypoteky a chcel by som si zahrnut splatky uveru (to znamena mesacnu splatku minus istina) do vydavkov. Nasiel som clanok na etrend.sk kde hovori ze prenajímateľ môže zaradiť nehnuteľnosť do svojho obchodného majetku aj v prípade, že nie je živnostník (vynatot z clanku od danoveho poradcu je dole v modrom).

Chcel by som as dozvediet ake su poziadavky na zaradenie nehnuteľnosti do obchodného majetku za predpokladu ze momentalne nemam zalozenu zivnost? Je to realne? Ak ano - co k tomu potrebujem?
Vdaka dopredu!

(tu je vynatok z clanku z etrendu.sk)

Kto zahrnie prenajímanú nehnuteľnosť do obchodnému majetku, ten si môže uplatňovať aj výdavky súvisiace s nehnuteľnosťou – ako sú napríklad opravy, ale môže zároveň odpisovať aj samotnú nehnuteľnosť. V prípade, že niekto kúpil byt, ktorý prenajíma, na úver, samotné splátky úveru si nemôže zahrnúť do výdavkov. Môže si do nich zahrnúť len úroky z tohto úveru. Prenajímateľ môže zaradiť nehnuteľnosť do svojho obchodného majetku aj v prípade, že nie je živnostník.
Zita5
01.02.11,05:27
dano169
28.02.11,14:08
Diky moc za odpoved!!!