norko69
01.02.11,08:32
Mam takyto problem. Dal som si nanovo nainstalovat windows, kamos mi tam dal windows ultimate verzia 2009. Pevny disk rozdelil na C(systemovy) a D na data. Data som si predtym samozrejme zalohoval na CD. Vytvoril dva ucty, jeden so spravcovskymi pravami, druhy s obmedzenymi. Vsetko fungovalo ako ma, ale ked som zacal naspat kopirovat na D-cko data, windows spadol. Tak som PC vratil kamosovi a on mi nanovo nainstaloval windows. Po zapnuti pocitaca prebehol nejaky proces(kamos vravi ze Scan disk) a potom nabehol windows. Zistil som ale ze vela dat na D-cku zmizlo. A zistil som ze sa na D-cko ulozil aj priecinok s nazvom "851b4ef9559f0d5badb3955b204e" ktory obsahuje zrejme nejake subory windows(nie som si isty co to je) ale pri ikone disku C je znak windowsu a aj pri ikone disku D je znak windowsu. Preco sa to ulozilo na D-cko ked cely windows je na C-cku a je tam dost miesta. A co to vlastne je ked kamos tvrdil ze na D nic neinstaloval? Mozem to premiestnit na C?

a druhy problem je ze ked som vytvoril dva ucty, jeden so spravcovskymi pravami a druhy s obmedzenymi, tak z toho druheho učtu sa nedaju vobec otvorit priecinky s datami na D-cku. Po prvej instalaci to fungovalo v pohode, az pri druhej sa toto stalo.

Kamos tvrdi ze mam po zalohovani dat z D-cka naformatovat disk D. Ale je tam aj ten priecinok z windowsu (teda predpokladam ze je z windowsu). Poradite mi co mam robit a co sa to vlastne stalo? dakujem.
Vlado40
01.02.11,08:06
Ak máš zálohované dáta ,tak naformátuj C aj D a nová inštalácia bude najrýchlehšie riešenie.
norko69
01.02.11,08:16
Ak máš zálohované dáta ,tak naformátuj C aj D a nová inštalácia bude najrýchlehšie riešenie.
urcite mas pravdu, suhlasim, bolo by to najlepsie riesenie ale uz nechcem zasa otravovat kamosa s novou instalaciou(v priebehu tyzdna instaloval uz dvakrat), tak preto som chcel radu ako naformatovat iba D ked je tam ten novovzniknuty priecinok, a preco sa z uctu s obmedzenymi pravami nedaju otvorit priecinky s datami na D-cku.dik
Vlado40
01.02.11,08:20
Klikni na daný priečinok na D pravým tlačidlom-vlastnosti-zabezpečenie a priraď mu práva pre administrátora a vtedy súbor otvoríš.Tento priečinok kľudne vymaž 851b4ef9559f0d5badb3955b204e.A to D ak je možnosť tak daj formát .
norko69
01.02.11,08:32
Klikni na daný priečinok na D pravým tlačidlom-vlastnosti-zabezpečenie a priraď mu práva pre administrátora a vtedy súbor otvoríš.Tento priečinok kľudne vymaž 851b4ef9559f0d5badb3955b204e.A to D ak je možnosť tak daj formát .
diky,doma vyskusam

zaujimave je ale to ze ked som na D-cku potom vytvoril novy priecinok s nejakymi datami, tak do toho priecinku sa da dostat aj z uzivatelskeho uctu s obmedzenymi pravami, len do tych priecinkov sa neda, ktore boli na D-cku pred padnutim windowsu. Mozu byt poskodene?
ale z uctu s administratorskymi pravami sa da dostat do vsetkych priecinkov na D-cku
Vlado40
01.02.11,08:37
Nainštaloval som win7 namiesto XP a tiež sa mi nedali otvoriť súbory na D ,kde boli fotky.Bolo to preto lebo do XP sa vstupovalo cez heslo a to je zrejme aj Tvoj prípad.Na každom jednom súbore na D som musel zmeniť zabezpečenie a povoliť aby to mohol otvárať administrátor,alebo aj iný účet.
norko69
01.02.11,08:40
Nainštaloval som win7 namiesto XP a tiež sa mi nedali otvoriť súbory na D ,kde boli fotky.Bolo to preto lebo do XP sa vstupovalo cez heslo a to je zrejme aj Tvoj prípad.Na každom jednom súbore na D som musel zmeniť zabezpečenie a povoliť aby to mohol otvárať administrátor,alebo aj iný účet.
aha..ok...doma skusim...dufam ze budem vediet
sthruska
01.02.11,09:04
Problém je v tom, že nie si majiteľom týchto účtov (pod W7). Musíš zmeniť prístupové práva. Dosť som s tým bojoval prie prechode z XP.
norko69
02.02.11,11:03
diky,doma vyskusam

zaujimave je ale to ze ked som na D-cku potom vytvoril novy priecinok s nejakymi datami, tak do toho priecinku sa da dostat aj z uzivatelskeho uctu s obmedzenymi pravami, len do tych priecinkov sa neda, ktore boli na D-cku pred padnutim windowsu. Mozu byt poskodene?
ale z uctu s administratorskymi pravami sa da dostat do vsetkych priecinkov na D-cku
ked otvorim Tento počitač, pri ikone systemovej casti disku C je logo windows..predpokladam ze to označuje na ktorej casti disku je nainstalovany winodws....ale preco potom aj pri ikone casti disku D kde mam dáta je logo windows ked na D-cku nie je windows?...alebo to sposobil ten priecinok s nazvom 851b4ef9559f0d5badb3955b204e ?

chcel by som D-cko preformatovat....budem vobec moct ked je na D-cku ten spominany priecinok a pri ikone D-cka je logo windows? alebo sa to zmení ak ten priecinok vymazem (ak ho teda mozem vymazat) ?

pytam sa radsej skor ako niektory krok urobim, som laik
Fero11
02.02.11,12:06
daj start-- spustit a tam napis cmd, nabehne ti okno kde budes mat

C:\Documents and Settings\meno_pc>
Ak tam budes mat "D" tak systemovy disk je D (pismeno D, alebo C oznacuje particiu na ktrej bezi system). Ak budes chciet formatovat systemovy disk, tak ta to nepusti
norko69
02.02.11,12:10
daj start-- spustit a tam napis cmd, nabehne ti okno kde budes mat

C:\Documents and Settings\meno_pc>
Ak tam budes mat "D" tak systemovy disk je D (pismeno D, alebo C oznacuje particiu na ktrej bezi system). Ak budes chciet formatovat systemovy disk, tak ta to nepusti
vdaka...doma skusim....dufam ze systemovy je C lebo tam bol instalovany windows a potom budem moct D-cko preformatovat. Len nechapem preco aj D-cko ma pri ikone pevneho disku logo windows a aky je to priecinok "851b4ef9559f0d5badb3955b204e" co na D-cku vznikol
norko69
02.02.11,15:29
v tom priecinku "851b4ef9559f0d5badb3955b204e" co sa sám nainstaloval na D-cko po prvom zapnuti pc po instalacii windowsu su taketo subory: WapRes.xxxx.dll, Setupress.xxxx.dll, Locdata.xxxx, Eula.xxxx a iné.

vygooglil som ze napriklad subory WapRes.xxxx.dllll patria 'Microsoft ® Visual Studio ® 2008'

tak neviem ci nebudu chybat ked ich vymazem pri formatovani D...poradi niekto co s tym?
misoft
02.02.11,18:25
Systémový je vždy ten, odkiaľ sa "bootuje" (je na ňom OS) - v prípade norko69 má na C:\... nainštalovaný OS Windows.
branoke
02.02.11,18:34
AK by si D:/ naformátoval tak strata dát win by sa snáď dala nahradiť opätovnou inštaláciou. Systémové súbory by na déčku nemali byť. Kedys mi hádzalo súbor s odobným názvom (zmes čísel a písmen) pri XPčku. Bol to rozpakovaný Servise Pack 2 a nešiel bežne odstrániť.
seat
02.02.11,18:34
nerob si z tych suborov stres - ak mas svoje dokumenty, fotky a ine pre teba dolezite veci zalohovane tak to maximalne skonci dalsim formatovanim a reinstalacoiu windows
norko69
02.02.11,18:43
AK by si D:/ naformátoval tak strata dát win by sa snáď dala nahradiť opätovnou inštaláciou. Systémové súbory by na déčku nemali byť. Kedys mi hádzalo súbor s odobným názvom (zmes čísel a písmen) pri XPčku. Bol to rozpakovaný Servise Pack 2 a nešiel bežne odstrániť.
a prekopirovat ten priecinok s tymi subormi na C ? trebars do priecinka Windows?
dobrava
11.03.11,06:51
Pekný deň, prossíííím, vie mi niekto narýchlo pomôcť? Včera som mal pustený počítač a asi mi nedopatrením "natrvrdo" deti počítač vypli. Dnes som ho zapol a vyhadzuje mi:
Používateľské prostredie - systém Windows nemôže načítať lokálne uložený profil a prihlasuje Vás pomocou dočasného profilu ...
Po pár sekundách zapne, ale všetky ikony, ktoré som mal na ploche, sa mi stratili, zostali mi tam len tie základné, ktoré tam asi musia byť. Keď sa chcem prihlásiť na internet, takisto sa musím prihlasovať ako úplne nový. Prosím, čo mám urobiť, aby mi tam zasa "naskočili" ikony, ktoré tam boli predtým. Nechcem s tým špekulovať, dúfam, že sa to nejako dá obnoviť, v tomto som úplný laik. Prosíímm poradí mie niekto - je to veľmi súrne, vopred ďakujem.
Vlado40
11.03.11,16:19
Cez F8 pri štarte do núdzoveho režimu a cez bod obnovenia ,ak je vo windows zapnutý vráť PC trošku dozadu ,keď to išlo správne.
dobrava
11.03.11,18:17
Cez F8 pri štarte do núdzoveho režimu a cez bod obnovenia ,ak je vo windows zapnutý vráť PC trošku dozadu ,keď to išlo správne.
Asi nerozumiem ... Skúšam cez F8, ale vôbec nereaguje, ako keby nič. Prosím, ešte nejakú radu.
Vlado40
11.03.11,18:25
Zapni PC a viackrát stlač po štarte F8 tesne po tom ako by mala skončiť prvá obrazovka po načítaní.Niektoré dosky ponúkajú aj zmenu botovania cez F8 ,ak to podporuje aj Tvoja doska a ponukne botovanie ,tak PC reštartuj a stlač F8 neskoršie ako prvykrát.
dobrava
11.03.11,21:01
Zapni PC a viackrát stlač po štarte F8 tesne po tom ako by mala skončiť prvá obrazovka po načítaní.Niektoré dosky ponúkajú aj zmenu botovania cez F8 ,ak to podporuje aj Tvoja doska a ponukne botovanie ,tak PC reštartuj a stlač F8 neskoršie ako prvykrát.
Takže píše mi tam nejaké dva kroky:
CD ROM: PM-HL-DT ...
SATA: 3M-WDC WD 1600AVJS ...
skúsil som obidva kroky /cez enter/, reštartoval som PC a stále mi vyhadzuje to používat. prostredie, že Wind nemôže načítať lokálne uloženie. Prosím, pomôžte, potrebujem to súúúrne obnoviť, Ďakujem.