lenchie
01.02.11,08:40
Ahojte poraďáci,

chcem Vás poprosiť o radu..
K 31.12.2010 mám zostatok na účet 333 ( analytická evidencia - zúčtovanie stravných lísktov). Ide o stravenky, ktoré si ľudia zobrali, ale neminuli, lebo ich buď stratili alebo na ne zabudli.. Nemáme stravné lístky vo forme gastrolístkov, ale obyčajné lístky,ktoré môžeme minúť len v jednej stravovacej spoločnosti, ktorá nám každý mesiac nahlási počet lístkov,ktoré tam boli minuté. Ku koncu roka všetkých zamestnancov ohlásime, ak majú stravenky navyše (nestihli minúť), aby ich vrátili a bude im to zúčtované v mzde, aby sme mali nulový zostatok na účte.. ale pravdepodobne všetci nevrátili lístky..

Na aký výnosový účet to pôjde? 648?

Ďakujem
Stefan2005
01.02.11,08:17
...K 31.12.2010 mám zostatok na účet 333 ( analytická evidencia - zúčtovanie stravných lísktov). Ide o stravenky, ktoré si ľudia zobrali, ale neminuli, lebo ich buď stratili alebo na ne zabudli.. Nemáme stravné lístky vo forme gastrolístkov, ale obyčajné lístky,ktoré môžeme minúť len v jednej stravovacej spoločnosti, ktorá nám každý mesiac nahlási počet lístkov,ktoré tam boli minuté. Ku koncu roka všetkých zamestnancov ohlásime, ak majú stravenky navyše (nestihli minúť), aby ich vrátili a bude im to zúčtované v mzde, aby sme mali nulový zostatok na účte.. ale pravdepodobne všetci nevrátili lístky..
Na aký výnosový účet to pôjde? 648?...

Pravdu povediac s takouto formou poskytovania "stravných lístkov" som sa ešte nestretol. Bez znalosti celého procesu "hospodárenia so SL" - teda ich nadobudnutia, výdaja, príjmu naspäť (?), zúčtovania (včítane so strav. spoločnosťou) odpovedať je ťažké - rozoberať alternatívy zase pridlhé na jeden príspevok...