jadranka111
01.02.11,09:07
Dobrý deň poraďáci,
je tu niekto, kto začal podnikať za pomoci dotácie z Úradu práce?
Moja otázka - zakladali ste si podn. účet, alebo stačí obyčajný osobný, ktorý sa bude používať len na účel podnikania? Predsa len sú tú rozdiely v poplatkoch?
Timka1
01.02.11,08:08
Dobrý deň poraďáci,
je tu niekto, kto začal podnikať za pomoci dotácie z Úradu práce?
Moja otázka - zakladali ste si podn. účet, alebo stačí obyčajný osobný, ktorý sa bude používať len na účel podnikania? Predsa len sú tú rozdiely v poplatkoch?

stačí osobný účet, ale využívať ho budeš len na podnikanie
pavol.hornak
01.02.11,08:10
Teoreticky staci osobny ucet, oni ani danovy urad to neoveruju, ale zaloz si ucet napr. v mBank alebo FIO Banke, nemas ziadne poplatky a mas to vyriesene ... platis iba neskor za operacie na ucte, podla ich aktualneho cennika
pefu
01.02.11,08:13
žiadny zákon nepredpisuje povinnosť viesť tzv. podnikateľský účet, ako označujú banky svoj produkt. A za tento produkt si účtujú o dosť vyššie poplatky, než pri osobnom. No na podnikanie stačí používať osobný, stačí ho nahlásiť na DÚ a podľa všetkého aj na ÚP. Len je lepšie mať oddelené osobné financie od súkromných - teda na účte pre podnikanie viesť iba podnikateľské veci, a súkromné záležitosti riešiť cez iný účet.
jadranka111
01.02.11,08:25
vrelá vďaka za rady, nebola som si istá,
Ejo
16.03.11,10:54
Dobrý deň. Podnikateľ začal podnikať od 01.11.2010. Na podnikanie využíva svoj osobný účet, na ktorom má viac osobných výdavkov, ako výdavky,ktoré súvisia s podnikaním.
Ale ako mám postupovať ja v JU, keď tento účet má už od dávna, ja začnem účtovať s výpisom od 1.11.2010 a tam má stav -350,- EUR/mínusový/ a potom za celý mesiac osobné výdavky.
1. takže ja dám počiatočný stav: -350,- EUR a účtujem všetky položky?
Aj k 31.12.2010 má stav mínusový. Jediný pohyb v decembri mal príjem dotácie, ostatné osobné.
2. Tento mínusový stav na účte mám vykázať vo výkaze ako úver?
Ďakujem
derek191919
16.03.11,13:29
Inak v Tatra Banke majú účet na dotáciu zadarmo. Ale funguje len na to ze ti tam prídu peniaze od štátu a potom si ich vyberieš, tvojí zákazníci ti tam peniaze posielať nemozu. Funguje to tak, ze prideš do TB povieš im že chceš založiť učet na dotáciu, oni ti ho zriadia, dajú ti normálne číslo účtu ale zatial bude ten účet zablokovaný, ako náhle ti vydá úrad práce potrvdenie ze ti bola schválená dotácia z UP, tak ten účet deaktivuju.