adamed
01.02.11,09:44
Naša firma vykonáva prepravu, ale popri tom robí aj zasielateľstvo. Mám teraz taký prípad, s ktorým som sa nestretla, preto Vás žiadam o radu. Dostala som od srbského prepravcu faktúru /cena bez DPH/, fakturuje mi prepravu z Košíc do Srbska, treba mi ďalej fakturovať ním vykonanú prepravu slovenskej firme s IČ DPH SK. Dnes je 1.2.11, faktúra mi došla 31.1.11, s akým dňom dodania fakturujem /vykládka zo dňa 17.1.11/. Fakturujem ďalej odberateľovi s DPH však, aj keď tú prepravu spravil Srb?:confused:
Nokerla
01.02.11,18:03
Fakturujes ten den dodania, kedy si obdrzala fa od dopravcu.
A fakturujes to samozrejme v tomto pripade s DPH.
adamed
02.02.11,06:35
Veľmi pekne ďakujem a prajem Ti krásny deň!:)
danushka
28.06.11,15:57
Naša firma vykonáva prepravu, ale popri tom robí aj zasielateľstvo. Mám teraz taký prípad, s ktorým som sa nestretla, preto Vás žiadam o radu. Dostala som od srbského prepravcu faktúru /cena bez DPH/, fakturuje mi prepravu z Košíc do Srbska, treba mi ďalej fakturovať ním vykonanú prepravu slovenskej firme s IČ DPH SK. Dnes je 1.2.11, faktúra mi došla 31.1.11, s akým dňom dodania fakturujem /vykládka zo dňa 17.1.11/. Fakturujem ďalej odberateľovi s DPH však, aj keď tú prepravu spravil Srb?:confused:

No takže hoci je to stará témička, poopravím.
Keďže šlo o vývoz do 3. krajiny, tovar je pod colným dohľadom a faktúra mala byť pre SK objednávateľa fakturovaná bez DPH, napriek tomu, že si ju objednal našinec. Dátum vystavenia FA a dátum dodanie rovný s dátumom kedy došla FA od srbského dopravcu.

Pozor, ak by si objednala prepravu zdan. osoba z EÚ a jednalo by sa o prepravu EÚ-SK, SK-SK, SK-EÚ, EÚ - EÚ, vtedy musí byť dátum dodanie zhodný s dátumom vykládky podľa CMR, alebo ZPV.
Toto platí od zmeny zákona o DPH od 1.1.2010.
danushka
28.06.11,15:59
Fakturujes ten den dodania, kedy si obdrzala fa od dopravcu.
A fakturujes to samozrejme v tomto pripade s DPH.

V žiadnom prípade s DPH Nokerla ;):).
Je to vývoz do tretej krajiny.