hrivik
01.02.11,10:50
Ahojte,

Chcel by som sa spytat odkial cerpate najdolezitejsie zmeny, tykajuce sa uctovnictva a miezd ?
My sme mala firma a nie je v nasich silach vsetko kontrolovat co sa kde zmenilo.
Je tu nejaky sposob odoberania dolezitych informacii napr. emailom ?
Co vy pouzivate ?
Idealne zdarma a ked uz tak aspon za rozumnu cenu.
Dakujem

Roman
janaGT
01.02.11,10:09
no predsa z porady :)
a ešte dobrý softvér nie je zlý ...
Tamila
01.02.11,10:11
... a ešte aj trocha čítať zákony ...
zk24
01.02.11,10:13
Ahojte,

Chcel by som sa spytat odkial cerpate najdolezitejsie zmeny, tykajuce sa uctovnictva a miezd ?
My sme mala firma a nie je v nasich silach vsetko kontrolovat co sa kde zmenilo.
Je tu nejaky sposob odoberania dolezitych informacii napr. emailom ?
Co vy pouzivate ?
Idealne zdarma a ked uz tak aspon za rozumnu cenu.
Dakujem

Roman


Ja som denno-denne tu, na porade. Najlepsi zdroj informacii. A hlavne jediny, na ktory sa viem (okrem zakonov) 100%-tne vždy spolahnut.

A tie zakony sa zas nemenia az tak casto (dajme tomu 1x rocne), a to clovek zachyti uz aj v mediach. Ja mam doma vytlacene vzdy vsetky zakony ktore potrebujem k praci (cca 5 zakonov pre moje ucely stacia), a vsetko najdem v nich. a ked nie, tak tu.

Ked ako firma (spolocnici, konatelia) nestihate sledovat vsetky zmeny v zakonoch, tak treba pouvazovat o najati nejakej uctovnicky, danovej poradkyne, ktorej povinnostou je to sledovat, resp.ktora to ma uz davno vsetko podchytene. Aby ste sa vy mohli v klude a s cistym svedomim venovat svojej praci.
hrivik
01.02.11,10:17
Ja som denno-denne tu, na porade. Najlepsi zdroj informacii. A hlavne jediny, na ktory sa viem (okrem zakonov) 100%-tne vždy spolahnut.

Aby som bol kazdy den na porade, tak nato zial nemam tolko casu.
Ja som mal na mysli nejaky notifikacny servis, kde sa napr. zaregistrujem pripadne zaplatim a bude mi na email chodit vsetko dolezite co by som mohol potrebovat.

Dakujem.
zk24
01.02.11,10:20
Aby som bol kazdy den na porade, tak nato zial nemam tolko casu.
Ja som mal na mysli nejaky notifikacny servis, kde sa napr. zaregistrujem pripadne zaplatim a bude mi na email chodit vsetko dolezite co by som mohol potrebovat.

Dakujem.

To je take dvojsecne, pretoze ten servis nevie ktoru informaciu prave hladate, a ked Vam budu chodit na mail informacie o zmene v stavebnom zakone napriklad (neviem comu sa venujete), tak to moze byt dost otravne.

A vacsinou informacie o zmene malokedy nieco povedia, ked uchadzaju suvislosti.

Ja nepzonam taky notifikacny servis, ale mozte skusit oslovit niekoho konkretneho kto by Vas informoval vzdy o zmenach v zakonoch - niekoho kto vie v akej oblasti podnikate a ktore informacie su pre vas relevantne.
zk24
01.02.11,10:25
Este dodam, ze napriklad tu na porada.sk su zakony publikovane tak, ze cervenou farbou preskrtnutou su zmeny zo zakona vymazane a zelenou su veci, ktore su v zakone nove. Takze aj takto sa daju sledovat zmeny. Ked nestiham, pozeram len konkretne veci, ktore sa zmenili. Netreba potom citat cely zakon a porovnavat co je nove. udrie to hned do oci.

Pozri tu: http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-01-2011-a.html

Ja ked som zakon uz citala predtym, a viem o com su jednotilve paragrafy, tak necitam cely zakon vzdy po zmene, ale precitam len tie veci ktore sa ma tykaju a su tou zelenou - co ti hned udrie do oci. Toto je pre mna najlepsi notifikacny servis.
hrivik
01.02.11,10:33
To je take dvojsecne, pretoze ten servis nevie ktoru informaciu prave hladate, a ked Vam budu chodit na mail informacie o zmene v stavebnom zakone napriklad (neviem comu sa venujete), tak to moze byt dost otravne.

A vacsinou informacie o zmene malokedy nieco povedia, ked uchadzaju suvislosti.

Ja nepzonam taky notifikacny servis, ale mozte skusit oslovit niekoho konkretneho kto by Vas informoval vzdy o zmenach v zakonoch - niekoho kto vie v akej oblasti podnikate a ktore informacie su pre vas relevantne.

Ja by som potreboval nieco len take k uctovnictvu, mzdam a pod.
Je to taka nutnost.
Mame doma dve male deti, ktore zoberu vsetok cas.
Fakturujeme tak 1 krat do mesiaca, 1 zamestnanec. :-)
Potom to aj tak vyzera - vykazy sa kopiruju z mesiaca na mesiac, sledovat zmeny nie je cas a niekedy ked nezaregistrujeme zmenu, tak moze byt problem.
tak som si myslel ze by uz mohol byt na internete nejaky sumarizacny servis, napr. 1-2 krat do mesiaca posle mail, co sa zmenilo.

Vdaka

Roman
zk24
01.02.11,10:36
Ja by som potreboval nieco len take k uctovnictvu, mzdam a pod.
Je to taka nutnost.
Mame doma dve male deti, ktore zoberu vsetok cas.
Fakturujeme tak 1 krat do mesiaca, 1 zamestnanec. :-)
Potom to aj tak vyzera - vykazy sa kopiruju z mesiaca na mesiac, sledovat zmeny nie je cas a niekedy ked nezaregistrujeme zmenu, tak moze byt problem.
tak som si myslel ze by uz mohol byt na internete nejaky sumarizacny servis, napr. 1-2 krat do mesiaca posle mail, co sa zmenilo.

Vdaka

Roman

Viem co myslis, no ja som na taky servis este nenarazila. Tak skus oslovit nejaku pani uctovnicku zo svojho okolia, ktora sa tomu venuje, a teda to nebude pre nu velka namaha, ze ti posle ked sa nieco zmeni, mailom. Za 5€ ;) Ono tie zmeny su v zakonoch tak raz do roka. Mozno, ked nestihas sledovat veci, tak by sa ti hlavne hodil ani nie servis o zmenach v zakonoch ale skor notifikacny serviso najblizsej danovej alebo nejakej povinnosti. Ako do 31.1.2011 - poslat a zaplatit DP DMV... a podobne... To su veci ktore kazda uctovnicka ovlada. Urcite v okoli nejaku mas... je to len o dohode.

Moj nazor.