AHT
09.12.05,09:42
Prosím Vás poraďte mi, ide o to, že k 31.12.05 mám ukončiť všetkým zamestnancom pracovný pomer a od 1.1.06 ich zamestnať v novej spoločnosti. Ide však o to, že zamestnávateľ vlastne zostane ten isté iba bude zmena firmy a neviem ako ukončiť pracovné pomery, pretože samozrejme nikto nedostane odstupné ani výpovednú lehotu.
Ďakujem.:mad:
renča1
09.12.05,08:49
Malo by sa vystaviť nejaký len dodatok k zmluvám , ktorá by mala obsahovať, že sa zamestnanci preradujú do inej firmy, s tým , že všetko zostáva tak, ako ked zamestnanci pracovali v starej firme, aby neboli poškodený. Mám hlavne na mysli odstupné, dovolenky, jubilejné atd... To je môj názor.
Chobot
09.12.05,08:54
Alebo to sprav tak, že v jeden deň podpíšu dohodu o ukončení prac. pomeru so starou firmou k 31.12.2005 a zároveň podpíšu novú prac. zmluvu s novým zamestávateľom s účinnosťou od 1.1.2006.
Jura
09.12.05,08:58
Pozri § 27 ZP. Preberajúceho zamestnávateľa viažu platné pracovné zmluvy
v taom istom rozsahu a takým istým spôsobom ako doterajšieho zamestnáva-
teľa. V týchto prípadoch sa nemá skončiť pracovný pomer so zamestnancom,
ide o prechod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov.
Fany
09.12.05,09:09
Pozri § 27 ZP. Preberajúceho zamestnávateľa viažu platné pracovné zmluvy
v taom istom rozsahu a takým istým spôsobom ako doterajšieho zamestnáva-
teľa. V týchto prípadoch sa nemá skončiť pracovný pomer so zamestnancom,
ide o prechod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov.
Ibaže čo sa týka poisťovní, tam to treba riadne odhlásiť a prihlásiť. My sma riadne dali dohody o ukončení prac.pomeru a zároveň hneď aj nové prac. zmluvy, v ktorých aj priamo v nich je napísané, že všetky práva a povinnosti z bezprostredného predch.pracovného pomeru zostávajú zachované pre nového zamestnávateľa (myslí sa tým napr. aj zostatok dovolenky, priemery...) Iba cez tie poisťovne to musí prejsť, lebo tam je vlastne iný platiteľ (iné IČO...). Inak s tým nie je problém.
lenkak
09.12.05,17:25
Presne tak isto som postupovala ako Fany. Spravila nové zmluvy, rozviazanie PP, odhlášky aj prihlášky do SP, ZP. Zostatok dovolenky prechádzal do novej firmy. A na zmluvu som nepísala 3 mes. skúšobnú lehotu.
AHT
13.12.05,10:20
Ďakujem všetkým.