svito1982
01.02.11,12:28
Dobrý deň,

nemám e-shop ale mám zmluvy s veľkoskladmi a chcel by som predávať tovar (IT) z týchto veľkoskladov tak že tovar bude priamo z veľkoskladu poslaný zákazníkovi čo sa dá bez problémov. Funguje to tak, že ja tovar objednám za veľkoobchodnú cenu prirátam k tomu svoju maržu a na túto cenu vystavím FA. Tovar ako som písal by poslala veľkosklad. Ja by som FA poslal zákazníkovi emailom/poštou.

Neviem kde takýto druh predaja zaradiť, či sa jedná o predaj alebo o sprostredkovanie .....

Ďalej by ma zaujímalo ako je to u takéhoto predaja s možnosťou vrátenia tovaru nakoľko tento tovar je poslaný z veľkoskladu.
Či si môžem stanoviť iné podmienky vrátenia tovaru prípadne vrátenie tovaru úplne vynechať, nie že by som chcel niekoho ukrátiť ale je veľký predpoklad, že keď už sa s niekym dohodnem čo mu mám kúpiť tak to ani nebude vracať, lebo vie čo chce. Ale to je len predpoklad, takže neviem ako to môžem riešiť pri takomto predaji.
Nakoľko ak by mi niekto ten tovar vrátil tak ja ho už nemám kde vrátiť a bol by som na tom stratový.

Taktiež ma zaujíma či musím byť platca DPH (to sa pýtam lebo ani neviem o aký druh predaja sa v tomto prípade jedná).


Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc/radu.
profesional
15.02.11,13:44
Toto sa vola dropshipping a kontinentalna europska legislativa to neumoznuje. Da sa to len vo Velkej Britanii ale u nas nie. Inak porusis predpisy o DPH.