maminulka
01.02.11,13:14
Dobry den. Prosim Vas o radu. Mozem policajta pri vykone sluzby - v zamestnani nahrat, ci zvukovo, alebo obrazovo bez toh,o aby o tom vedel a potom tu nahravku pouzit ako dokaz? Myslim, aby som sa nedostala do rozporu so zakonom :-)
Ak viete odporucte ma na nejake zakony....myslim, ze nieco take plati, ale nikde to nemozem najst. Dakujem za kazdu radu
buchač
01.02.11,12:20
Dobry den. Prosim Vas o radu. Mozem policajta pri vykone sluzby - v zamestnani nahrat, ci zvukovo, alebo obrazovo bez toh,o aby o tom vedel
ÁNO
a potom tu nahravku pouzit ako dokaz?
NIE
Myslim, aby som sa nedostala do rozporu so zakonom :-)
Čo myslíš ...???
Ak viete odporucte ma na nejake zakony....myslim, ze nieco take plati, ale nikde to nemozem najst.
Nenájdeš...neplatí...
Ešte Ty môžeš doplatiť , za protizákonnosť ...
Dakujem za kazdu radu
Prosím ....

;):)
Pikoška
01.02.11,12:29
Buchač, ja ťa poopravím. V zmysle judikátu ústavného súdu 10/2001 je možné vyhotoviť záznam - nahrávku policajta vo výkone služby. Veď je to istý prvok kontroly. A ak už ho nahrám, načo by som to robil, keby som to nemohol použiť ako dôkaz. Takže - nahrať- a potom v prípade nezákonného postupu policajta nahrávku využiť ako dôkaz. Pozor však na to, aby bol policajt skutočne vo výkone služby. Ak by bol nahratý ako súkromná osoba, tak nahrávka by bola vyhotovená v rozpore so zákonom.
maminulka
01.02.11,12:57
Prosim Ta napis mi link, kde by som judikat ústavného súdu 10/2001 nasla.
A nemusim o nahravani vopred policajta upozornit?
buchač
01.02.11,13:00
Ústava ...vláda .....súdy ...právo ...§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§ §.......čo je viac , keď sa všetko porušuje práve zodpovednými inštitúciami ???????????

Len námatkovo ....


Malo by byť zakázané nahrávať si rozhovor s policajtom?
Vodiča, ktorý si pri prerokovávaní dopravnej nehody nahral rozhovor s policajtom a nahrávku poslal spolu so sťažnosťou na ministerstvo vnútra, má polícia stíhať za porušenie dôvernosti neverejne prednesených slov, ktoré neoprávnene zaznamenal a sprístupnil tretej osobe a hrozia mu až dva roky väzenia. Čo si o takom zákone myslíte?
http://tema.pravda.sk/Tema/malo-by-byt-zakazane-nahravat-si-rozhovor-s-policajtom-240.aspx

http://www.porada.sk/archive/index.php/t-147898.html


Spišiaka viní policajt na odchode
http://www.sme.sk/c/5676506/spisiaka-vini-policajt-na-odchode.html

atď...............

V dnešnej dobe , len ťažko sa pako poliš nájde , ktorý si dovolí niečo vystrojiť ...myslím tým tých , ktorí sú na poslednom rebríčku ...
Ak sa vinník správa slušne , tak aj policajt je taký ...z vlastnej skúsenosti vravím ...;)
Už aj ako kanál som bol ...chlapci čumeli ako puk na prázdnu bránu ...
...no čo , zanadával som si ... nie na nich však , na svokru...
...potom aj ospravedlnil ...bolo za čo ;) ...
...zaplatil pokutu a hajde domov ...no probléma
...akurát svokra potom pindala , lebo musela isť MHD k doktorovi ....:D:D:D:D:D

Zaujímavé je ale , že keď nejaký debilný žiak -študent , doslova a do písmena si účelovo natočí na mobil vyprovokovaného , do červena rozpáleného učiteľa - profesora ...
To nejak to sa nepostihuje ...alebo aj hej ...to pedagóga vyhodia , alebo radšej sám slivky zbalí ...kua ...
Vždy je len ten pedagóg vinovatý , keď sa neovládne ...
maminulka
01.02.11,13:09
ale viem, ze teraz niekedy doslo k zmene....toto su linky a prispevky starsie..
pepsikova
01.02.11,13:16
ale viem, ze teraz niekedy doslo k zmene....toto su linky a prispevky starsie....

..žeby si tú zmenu sama pohľadala?...či?..
buchač
01.02.11,13:17
Buchač, ja ťa poopravím. V zmysle judikátu ústavného súdu 10/2001 je možné vyhotoviť záznam - nahrávku policajta vo výkone služby. Veď je to istý prvok kontroly. A ak už ho nahrám, načo by som to robil, keby som to nemohol použiť ako dôkaz. Takže - nahrať- a potom v prípade nezákonného postupu policajta nahrávku využiť ako dôkaz. Pozor však na to, aby bol policajt skutočne vo výkone služby. Ak by bol nahratý ako súkromná osoba, tak nahrávka by bola vyhotovená v rozpore so zákonom.

Hm ...povedala si " A " .....povedz aj " B " ....

Tento judikát vraví o mestských policajtoch ....síce neviem ,o akého v tejto téme ide...alebo všeobecne ...
Jablká a hrušky sa nezvyknú miešať ...


V judikáte č. 10/2001 z "dielne" ústavného súdu, ktorý sa venuje problému vyhotovovaniu záznamu služobného zákroku mestských policajtov, sa píše:

"Podľa právneho názoru ústavného súdu za súčasť základného práva na súkromie a ani za prejav osobnej povahy (v zmysle § 11 Občianskeho zákonníka) nemožno u verejného činiteľa zamestnanca mestskej polície považovať výkon jeho zákonom upravenej služobnej právomoci na verejnosti. Zatiaľ čo do súkromia osôb, a teda aj do predmetu ochrany osobnosti patria zásadne otázky týkajúce sa ich intímnej sféry (písomnosti osobnej povahy, zvukové záznamy prejavov osobnej povahy), v prípade výkonu ústavnej alebo zákonnej právomoci verejných činiteľov na verejnosti ide o diametrálne odlišné otázky verejnej, a nie súkromnej sféry, ktoré nemožno v žiadnom prípade považovať za súčasť ich základného práva na súkromie.

Verejní činitelia si musia byť vedomí toho, že budú vystavení pozornosti verejnosti a budú musieť akceptovať výkon práva na informácie zo strany verejnosti minimálne v tom rozsahu, v akom svoje ústavné alebo zákonné právomoci vykonávajú na verejnosti, resp. v styku s verejnosťou. Takémuto právnemu režimu prirodzene nepodliehajú otázky spadajúce do rozsahu základného práva na súkromie fyzickej osoby."
http://natankuj.sme.sk/c/5127050/policajta-si-pocas-kontroly-smiete-natocit.html
maminulka
01.02.11,13:37
niekto ma odporucil, aby som si to pohladala...je pravda, ze som mala link, kde sa o tom dost dobre pisalo, ale teraz ho uz dva dni nemozem najst.....a kedze som zufala :-) ziadam o radu, kto ma viac stastia a vedomosti ako ja....:-)
Chobot
01.02.11,13:44
Hm ...povedala si " A " .....povedz aj " B " ....

Tento judikát vraví o mestských policajtoch ....síce neviem ,o akého v tejto téme ide...alebo všeobecne ...
Jablká a hrušky sa nezvyknú miešať ...


http://natankuj.sme.sk/c/5127050/policajta-si-pocas-kontroly-smiete-natocit.html

Buchač, nemáš aktuálne informácie. Pozri si kriminoviny - Ako to nespackať zo dňa 30.1.2011, od 11. minúty:

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/krimi-noviny/30-01-2011.html
Chobot
01.02.11,13:49
Dobry den. Prosim Vas o radu. Mozem policajta pri vykone sluzby - v zamestnani nahrat, ci zvukovo, alebo obrazovo bez toh,o aby o tom vedel a potom tu nahravku pouzit ako dokaz? Myslim, aby som sa nedostala do rozporu so zakonom :-)
Ak viete odporucte ma na nejake zakony....myslim, ze nieco take plati, ale nikde to nemozem najst. Dakujem za kazdu radu

Pozri si tie kriminoviny v predošlom príspevku a aj tento článok:

http://www.ephoto.sk/fotoskola/pravna-poradna/fotografovanie-v-sulade-so-zakonom/

je tam kúsok s názvom "Osoby verejného záujmu". Platí to aj pre štátnych policajtov, lebo tiež sú to osoby vo verejnom záujme, aj keď sa to buchačovi nepáči. ;):D
buchač
01.02.11,14:09
Buchač, nemáš aktuálne informácie. Pozri si kriminoviny - Ako to nespackať zo dňa 30.1.2011, od 11. minúty:

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/krimi-noviny/30-01-2011.html


Pozri si tie kriminoviny v predošlom príspevku a aj tento článok:

http://www.ephoto.sk/fotoskola/pravna-poradna/fotografovanie-v-sulade-so-zakonom/

je tam kúsok s názvom "Osoby verejného záujmu". Platí to aj pre štátnych policajtov, lebo tiež sú to osoby vo verejnom záujme, aj keď sa to buchačovi nepáči. ;):D
Páči - nepáči ....:D

Nepotreboval som ešte polišov natáčať ...správam sa slušne ...;):---:D
Chobot
01.02.11,14:11
Páči - nepáči ....:D

Nepotreboval som ešte polišov natáčať ...správam sa slušne ...;):---:D


Ja tiež nie. Niekto možno chce....
Tweety
01.02.11,14:14
Páči - nepáči ....:D

Nepotreboval som ešte polišov natáčať ...správam sa slušne ...;):---:D
Je to stále len tvoj subjektívny názor.:)Veď aj brať úplatok sa dá slušne, či? :---Aj ten za EČ to robil slušne, až padla klec.
jar88
01.02.11,14:19
Pozri si tie kriminoviny v predošlom príspevku a aj tento článok:

http://www.ephoto.sk/fotoskola/pravna-poradna/fotografovanie-v-sulade-so-zakonom/

je tam kúsok s názvom "Osoby verejného záujmu". Platí to aj pre štátnych policajtov, lebo tiež sú to osoby vo verejnom záujme, aj keď sa to buchačovi nepáči. ;):D
Chobot,
ona nehľadá článok o tom, že môže nahrať policajta a td.
Ona hľadá zákon, ktorý jej to dovoľuje.
V skutočností hľadá to, čo sa nájsť nedá.
-----------------------------------------------------
Zákon dovoľujúci nezakázanú činnosť. :o
To je všeobecná diagnóza ľudí na Slovensku.
-----------------------------------------------------
Buchačovmu presvedčeniu sa nečuduj, on tiež žije čiastočne v minulej ére.
buchač
01.02.11,14:25
...blbosť ...
JA si žijem už len v tej svojej ére ...aj sfére ...zvyšok mám v trubke...:cool:
jar88
01.02.11,14:27
Páči - nepáči ....:D

Nepotreboval som ešte polišov natáčať ...správam sa slušne ...;):---:D
Ja sa tiež chovám slušne, ale záznam zo 4 kamier mi beží nonstop.
Zvuk len po zapnutí zapaľovania.
----------------------------------------
Ani nevieš, na čo všetko je taký záznam dobrý.
(kamienok do skla, jazda na červenú, arogantná jazda, je toho naozaj veľa)
------------------------------------------------------------------------
Niekto dá peniaze na super veľkú plazmu (TV) a niekto na dokonalé kamery s nočným režimom.
jar88
01.02.11,14:33
Je to stále len tvoj subjektívny názor.:)Veď aj brať úplatok sa dá slušne, či? :---Aj ten za EČ to robil slušne, až padla klec.
Tweety, ale za branie takýchto poplatkov, by som tých policajtov skôr odmeňoval, ako vyhadzoval.
Je to skôr niečo ako šikovnosť policajta zarobiť na sprostosti ľudí, ako úplatkárstvo.
Tweety
01.02.11,14:40
Tweety, ale za branie takýchto poplatkov, by som tých policajtov skôr odmeňoval, ako vyhadzoval.
Je to skôr niečo ako šikovnosť policajta zarobiť na sprostosti ľudí, ako úplatkárstvo.
Však oni odmenení aj budú. :rolleyes:
jar88
01.02.11,15:13
Však oni odmenení aj budú. :rolleyes:
Čo by si povedala, ak by nejaký policajt bral 500 € za potľapkanie po pleci na CD nosiči. Následne by sa tým malomeštiačik honosil a predvádzal. Nikomu to nevadí, ničomu to neškodí rovnako, ako to či niekto má na čísle 007, alebo 777. Vadia len tie peniaze a služby, čo za to ten policajt má.
Smiešne či nie?
maminulka
01.02.11,16:27
len zasa mi nie je jasne, ci musim na to policajta upozornit, alebo to mozem urobit tajne
jar88
01.02.11,16:39
len zasa mi nie je jasne, ci musim na to policajta upozornit, alebo to mozem urobit tajne
To na čo máš právo môžeš robiť slobodne, ako sama uznáš za vhodné.
Netreba policajta upozorňovať, že ti beží záznam, rovnako ako ho nemusíš upozorňovať, že máš kabelku, kabát, topánky a trebárs biele nohavičky.
Jeho to jednoducho nemá čo zaujímať, lebo ho to nepoškodzuje, ani neohrozuje.