martinco8
01.02.11,13:22
Zdravím,

chcem sa spýtať. Ako splnomocnenec chcem zmeniť sídlo s r o.
Na tlačive 8 udávam svoje údaje ako navrhovateľ alebo
tam idú údaje s r o?

Ešte nemám celkom dobrý obraz o zmene sídla.
Dokumenty, ktoré budem potrebovať sú:
1. tlačivo 8
2. rozhodnutie spoločníka o zmene sídla (v s r o je jeden spoločník)
3. nájomná zmluva o novom sídle
Všetky tri treba overiť notárom?

ďakujem
KEJKA
01.02.11,12:44
overiť notárom netreba - iba návrh na zápis zmien.
Potrebuješ ale úplné znenie zakl.listiny
a súhlas vlastníka.
martinco8
01.02.11,13:08
a uplne znenie zaklad. listiny bude uz s novym sidlom?
a navrhovatel budem teda ja? splnomocnenec?
KEJKA
01.02.11,17:56
navrhovateľ na prvej strane je firma alebo spoločník=konateľ, resp. konateľ
Splnomocnenec je na strane, kde sa podpíšeš.
upresnila som príspevok na základe upozornenia.
martinco8
02.02.11,10:33
aha. dakujem, uz mam v tom jasnejsie.
a este otazocka, potrebujem aj suhlas vlastnika??
aj ked mam najomnu zmluvu.
zalobaba
02.02.11,11:20
navrhovateľ na prvej strane je firma alebo spoločník
Splnomocnenec je na strane, kde sa podpíšeš.

Kejka správne malo byť firma alebo konateľ.....spoločník nemôže v mene spoločnosti konať ani podpisovať.
sroservis
02.02.11,13:53
Ak máte nájomnú zmluvu, nepotrebujete súhlas vlastníka.
Prima73
04.02.11,05:38
Dobry den, mam otazku ohladom zmeny sidla spolocnosti. Cez pravnu firmu bolo poziadane o zmenu udajov v obchodnom registri, mailom prisla informacia zo systemu elektronickych sluzieb OR kollko a kam treba zaplatit. Je potrebne tuto skutocnost dat do uctovnictva internym dokladom, ak ano, ake bude uctovanie? Alebo staci iba zauctovat uhradu tychto poplatkov z banky ako 538/221? Velmi pekne prosim o pomoc a dakujem za kazdu odpoved.
KEJKA
04.02.11,05:44
neviem, čo znamená cez právnu firmu, ale ak ste dostali výzvu na úhradu, tak uhradíte vy priamo.
Predpis ID - priložíte návrh na zápis zmien a výzvu na úhradu.
Účtovanie do nákladov priamo z bankového účtu treba minimalizovať.
zk24
04.02.11,05:46
Ahojte,

Ak dojde k zmene majitela nehnutelnosti, treba o tejto skutocnosti informovat obchodny register? Poslat novu najomnu zmluvu?

Ďakujem
KEJKA
04.02.11,06:02
netreba
Prima73
04.02.11,06:32
neviem, čo znamená cez právnu firmu, ale ak ste dostali výzvu na úhradu, tak uhradíte vy priamo.
Predpis ID - priložíte návrh na zápis zmien a výzvu na úhradu.
Účtovanie do nákladov priamo z bankového účtu treba minimalizovať.

Prepacte, ale nerozumiem odpovedi.
Ze sme to davali cez pravnu firmu znamena, ze to vybavoval pravnik/znamy (zadarmo) ale uhradzala to sro a aj uhradu toho poplatku sme zauctovali 538/221. Co znamena uctovanie do nakladov priamo z bankoveho uctu treba minimalizovat?
Nechapem ten interny doklad, pracujem v Omege a pri internom doklade pyta nejaku predkontaciu, aka by tam v tomto pripade mala byt? Viem, ze kazdy uctovny pripad ma byt podlozeny dokladom, preto si myslim, ze ten ID by mal byt (s prilozenim navrhom zmien a vyzvy na uhradu), len to uctovanie, ktore by som v nom mala zadat, s tym si neviem rady.
KEJKA
04.02.11,06:40
s tou právnou firmou ste ma iba zmiatli, nerelevantná informácia.

ID to je problém SW, podľa mňa sa predkontácie dajú nastaviť, alebo dopísať. má to byť 538-to je v poriadku, a záväzkový účet 325, 379?
Eva10
04.02.11,06:45
Ak podávaš návrh na zápis zmien ako splnomocnenec musíš doložiť plnú moc z overeným podpisom splnomocniteľa.
Trnavský register svojho času požadoval aj výpis z LV sídla nehnuteľnosti.
Prima73
04.02.11,06:48
s tou právnou firmou ste ma iba zmiatli, nerelevantná informácia.

ID to je problém SW, podľa mňa sa predkontácie dajú nastaviť, alebo dopísať. má to byť 538-to je v poriadku, a záväzkový účet 325, 379?

Prepacte,ked som miatla.
Takze uctovanie by malo byt:
predpis (ID) 538/325 a potom uhrada (BV) 325/221?
zk24
28.03.11,14:37
Ahojte,

mala som sidlo svojej firmy vo svojom byte. byt som predala a kupila novy. Na tuto novu adresu chcem preniest sidlo. na LV vsak budem tak najskor o 60 dni (viva la kataster), myslite ze obchodnemu registru bude stacit suhlas vlastnika (mna) s prilozenim prilohy: "Rozhodnutia o povoleni vkladu" (zmena vlastnika na katastri), prípadne kupna zmluva? Lebo ak si ma hodia do katasterporatalu tak tam nie som este ako vlastnik.

Dakujem
KEJKA
28.03.11,19:13
počkaj na LV.
zk24
28.03.11,19:15
počkaj na LV.

nemozem, lebo musim do 14 dni odhlasit svoje trvale bydlisko a sidlo firmy z povodneho bytu (podla kupnej zmluvy) a oni uz chcu co najskor strhnut z dveri, zvonceka a schranky meno firmy (ani sa im necudujem) a tiez nechcu byt otravovani 2 mesiace este mojou postou.

alebo oslovim pani ktora mi predala novy byt, kde chcem mat sidlo nove (ktora je stale na LV zapisana ako vlastnik), ci mi to podpise? Aj ked uz nie je majitelkou bytu, ale stale sa nachadza na LV?
KEJKA
28.03.11,19:25
aj to je riešenie. Nech ti to podpíše ona ako vlastník de iure.
zk24
30.03.11,11:45
Ahojte,

vyplnujem Navrh na zmenu zapísaných údajov v ORSR, a mam jednu otazocku. Ako navrhovatel sa uvadza firma, s.r.o., kde uvadzam sidlo este povodne alebo uz nove?

Prikladam vzor z orsr.sk, kde ako navrhovatel je s.r.o.-cka uz s novym sidlom (vidno potom nizsie ktora adresa sa zapisuje a vymazava).

Urcite je to tak spravne? Lebo co som citala po internete, tak navrhovatel by mala byt firma s povodnymi udajmi, lebo firma na tej novej adrese este neexistuje.

No neviem teraz co je spravne. mam to predbezne vyplnene podla vzoru orsr.sk, ale tak trosku pochybujem ci tam nemaju nahodou preklep.

aky mate prosim nazor?
zalobaba
30.03.11,11:52
Ahojte,

vyplnujem Navrh na zmenu zapísaných údajov v ORSR, a mam jednu otazocku. Ako navrhovatel sa uvadza firma, s.r.o., kde uvadzam sidlo este povodne alebo uz nove?

Prikladam vzor z orsr.sk, kde ako navrhovatel je s.r.o.-cka uz s novym sidlom (vidno potom nizsie ktora adresa sa zapisuje a vymazava).

Urcite je to tak spravne? Lebo co som citala po internete, tak navrhovatel by mala byt firma s povodnymi udajmi, lebo firma na tej novej adrese este neexistuje.

No neviem teraz co je spravne. mam to predbezne vyplnene podla vzoru orsr.sk, ale tak trosku pochybujem ci tam nemaju nahodou preklep.

aky mate prosim nazor?

Na prvú stranu uvedieš ešte staré údaje spoločnosti.
zk24
30.03.11,11:57
Takze ten vzor zo stranky justice.gov.sk je nespravny? :eek:
zalobaba
30.03.11,12:00
Takze ten vzor zo stranky justice.gov.sk je nespravny? :eek:

Ja tam bežne uvádzam staré údaje spoločnosti, alebo konateľa/konateľov, ktorí Návrh podpisujú, nestalo sa mi ešte ani raz, že by to bol dôvod odmietnutia.
zk24
20.04.11,05:40
Ahojte,

prosim Vas ma Obchodny register nejaku lehotu na vykonanie zmeny sídla? Kolko to zhruba trva? Navrh som podavala 8.4.2011 a mala som informaciu ze su povinni do piatich dni rozhodnut o zapise alebo o odmietnuti...

Dakujem.
zalobaba
20.04.11,07:00
Ahojte,

prosim Vas ma Obchodny register nejaku lehotu na vykonanie zmeny sídla? Kolko to zhruba trva? Navrh som podavala 8.4.2011 a mala som informaciu ze su povinni do piatich dni rozhodnut o zapise alebo o odmietnuti...

Dakujem.

Lehota na odmietnutie nie je, takze ak do 5 dni nerozhodli, mas to asi odmietnute.
zk24
20.04.11,07:04
A ked som si rozhodnutie dala poslat postou, tak teda dokedy su povinni mi to poslat aby som vedela ze to zamietli? Ci odmietnutie sa postou neposiela?

Neviem ako teraz postupovat, ci im mam teda volat, a ani neviem kam volat, na ake cisla...
zalobaba
20.04.11,07:12
A ked som si rozhodnutie dala poslat postou, tak teda dokedy su povinni mi to poslat aby som vedela ze to zamietli? Ci odmietnutie sa postou neposiela?

Neviem ako teraz postupovat, ci im mam teda volat, a ani neviem kam volat, na ake cisla...

Odmietnutie sa posiela postou, ak si si zvolila tento sposob dorucovania. Volaj prislusny okresny sud a nechaj sa prepnut na obchodny register. Kontakty najdes na www.justice.gov.sk
zk24
20.04.11,10:29
Uz viem kde je problem. Volala som na obchodny register, kde mi povedali ze mi poslali odmietnutie 13.4.2011.

Ja som menila sidlo z dovodu predaja svojho bytu (kde som mala sidlo) do noveho bytu, ktory som kupila. Dohoda bola ze mi daju vediet ak mi dojde nejaka posta, dali sme si lehotu na odhlasenie bydliska a sidla.

Tak som teda volala novym majitelom mojho stareho bytu, ci tam urcite nedosla posta na moju firmu, ale oni uz vraj strhli vizitku zo schranky mojej firmy.

Takze problem bude ten, ze posta nenasla adresata. Ako teraz dalej? Vrati sa to na obchodny register a pridem si pre to osobne?

Mate niekto skusenost?

Dakujem.
Economic
24.04.11,06:28
Uz viem kde je problem. Volala som na obchodny register, kde mi povedali ze mi poslali odmietnutie 13.4.2011.

Ja som menila sidlo z dovodu predaja svojho bytu (kde som mala sidlo) do noveho bytu, ktory som kupila. Dohoda bola ze mi daju vediet ak mi dojde nejaka posta, dali sme si lehotu na odhlasenie bydliska a sidla.

Tak som teda volala novym majitelom mojho stareho bytu, ci tam urcite nedosla posta na moju firmu, ale oni uz vraj strhli vizitku zo schranky mojej firmy.

Takze problem bude ten, ze posta nenasla adresata. Ako teraz dalej? Vrati sa to na obchodny register a pridem si pre to osobne?

Mate niekto skusenost?


Dakujem.


Zavolaj na informačné oddelenie, aby si sa dohodla s nimi, že si to prevezmeš, po vrátení sa zásielky.... buď Ti ho tam dajú na prebratie, alebo zisti si č. konania a dôvod odmietnutie a podaj námietku s opravením vád podania v odmietnutí.
certik
24.04.11,08:04
A vieš prečo Ti to zamietli? Ja robím teraz tiež zmenu sídla tak aby som sa vyvarovala. A prosím Ta v zápisnici teda Ty asi v rozhodnutí o zmene sídla si ešte hore v hlavičke uvádzala starú adresu a až v texte si uviedla že bude zmena?
Ja som uviela "zápisnica z VH spoločnosti XY so sídlom a tu ešte staré.." dúfam, že takto je to ok.
zk24
24.04.11,08:14
A vieš prečo Ti to zamietli? Ja robím teraz tiež zmenu sídla tak aby som sa vyvarovala. A prosím Ta v zápisnici teda Ty asi v rozhodnutí o zmene sídla si ešte hore v hlavičke uvádzala starú adresu a až v texte si uviedla že bude zmena?
Ja som uviela "zápisnica z VH spoločnosti XY so sídlom a tu ešte staré.." dúfam, že takto je to ok.

Ahojte, este neviem preco to mam zamietnute. Uvadzala som tiez este stare udaje. Neviem vsak este v com je problem. kedze su sviatky, tak najskor tam pojdem v utorok. cez telefon mi odmietli povedat preco to mam zamietnute. musim tam ist osobne.
certik
24.04.11,08:27
Tak nám prosím daj vedieť. Ďakujeme
Economic
24.04.11,08:58
A vieš prečo Ti to zamietli? Ja robím teraz tiež zmenu sídla tak aby som sa vyvarovala. A prosím Ta v zápisnici teda Ty asi v rozhodnutí o zmene sídla si ešte hore v hlavičke uvádzala starú adresu a až v texte si uviedla že bude zmena?
Ja som uviela "zápisnica z VH spoločnosti XY so sídlom a tu ešte staré.." dúfam, že takto je to ok.

Áno v dokumentoch k návrhu sa musí uvádzať ešte stará adresa, to je dobre.
Economic
24.04.11,08:59
Ahojte, este neviem preco to mam zamietnute. Uvadzala som tiez este stare udaje. Neviem vsak este v com je problem. kedze su sviatky, tak najskor tam pojdem v utorok. cez telefon mi odmietli povedat preco to mam zamietnute. musim tam ist osobne.


Neboj, každá chybička sa dá napraviť. Nepoznám takú, ktorá sa nedá !
certik
24.04.11,09:09
Dovolím si zhrnúť čo všetko posielam na OR pri zmene sídla:
1. návrh na zápis zmeny 1x. S overeným podpisom konateľa
2. Úplné znenie spoločenskej zmluvy 2x. Overené podpisy konateľov
3. Zápisnica z VH o zmene 1x. Overené podpisy
4. Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti 1x. Bez overených podpisov
5. Výpis z LV, stačí stiahnutý z portálu katastra.

Ďakujem za odsúhlasenie
Economic
24.04.11,09:31
Dovolím si zhrnúť čo všetko posielam na OR pri zmene sídla:
1. návrh na zápis zmeny 1x. S overeným podpisom konateľa
2. Úplné znenie spoločenskej zmluvy 2x. Overené podpisy konateľov
3. Zápisnica z VH o zmene 1x. Overené podpisy
4. Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti 1x. Bez overených podpisov
5. Výpis z LV, stačí stiahnutý z portálu katastra.

Ďakujem za odsúhlasenie


Úplné znenie a ani zápisnica nemusia byť overené. Inak O.K. Ešte dodám, že v tom súhlase nech je presne napísaná kompletná adresa nového sídla. Toto si vyžadujú.. Aby zase nenapísali, že nové sídlo nie je zrejmé z doloženého LV. Pretože ani na jednom LV nie je zrozumiteľná adresa.
certik
24.04.11,10:45
Dakujem veľmi pekne. Takže overujem iba podpis na návrhu.
A do súhlasu vypíšem adresu riadne, ktorá však nebude korešpondovať z LV, pretože tam nie je kompletne vypísaná.
Ešte raz ďakujem, a prajem pekné sviatky :o)
Economic
24.04.11,14:08
Dakujem veľmi pekne. Takže overujem iba podpis na návrhu.
A do súhlasu vypíšem adresu riadne, ktorá však nebude korešpondovať z LV, pretože tam nie je kompletne vypísaná.
Ešte raz ďakujem, a prajem pekné sviatky :o)


Všetkým poraďákom želám krásne sviatky aj ja !
zk24
24.04.11,18:36
Dovolím si zhrnúť čo všetko posielam na OR pri zmene sídla:
1. návrh na zápis zmeny 1x. S overeným podpisom konateľa
2. Úplné znenie spoločenskej zmluvy 2x. Overené podpisy konateľov
3. Zápisnica z VH o zmene 1x. Overené podpisy
4. Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti 1x. Bez overených podpisov
5. Výpis z LV, stačí stiahnutý z portálu katastra.

Ďakujem za odsúhlasenie

To iste som dala aj ja. overeny mam len navrh na zapis zmeny. Urcite dam vediet co som pokazila.
Economic
25.04.11,05:05
Dakujem veľmi pekne. Takže overujem iba podpis na návrhu.
A do súhlasu vypíšem adresu riadne, ktorá však nebude korešpondovať z LV, pretože tam nie je kompletne vypísaná.
Ešte raz ďakujem, a prajem pekné sviatky :o)


Nejako som to prehliadla do OR sa dáva Zápisnica s neoverenými podpismi 2x. /Pre účely OR samozrejme stačí, tá druhá ide do Zbierky listín/
Composite
10.05.11,15:32
Takze ten vzor zo stranky justice.gov.sk je nespravny? :eek:

Mne povedali či je už nové sídlo schválené valným zhromaždením a odkedy nadobúda účinnosť. Podľa toho mám dať sídlo.
Economic
10.05.11,15:58
Mne povedali či je už nové sídlo schválené valným zhromaždením a odkedy nadobúda účinnosť. Podľa toho mám dať sídlo.

Ak sa mení sídlo spoločnosti, tak na 1. stranu návrhu sa uvádza ešte staré sídlo, ktoré je zapísané do OR. V časti sídlo sa dáva vymazať staré a zapísať nové.
zk24
11.05.11,05:59
Ak sa mení sídlo spoločnosti, tak na 1. stranu návrhu sa uvádza ešte staré sídlo, ktoré je zapísané do OR. V časti sídlo sa dáva vymazať staré a zapísať nové.

Na stranke orsr.sk kde maju tlaciva a vzory vyplnenych tlaciv s prikladmi, tak na prvej strane uvadzaju uz nove sidlo. :confused:
Economic
11.05.11,06:21
Na stranke orsr.sk kde maju tlaciva a vzory vyplnenych tlaciv s prikladmi, tak na prvej strane uvadzaju uz nove sidlo. :confused:

Ja píšem z dlhoročnej praxe.. tak si vyber sama.....
..
zk24
16.05.11,06:22
A vieš prečo Ti to zamietli? Ja robím teraz tiež zmenu sídla tak aby som sa vyvarovala. A prosím Ta v zápisnici teda Ty asi v rozhodnutí o zmene sídla si ešte hore v hlavičke uvádzala starú adresu a až v texte si uviedla že bude zmena?
Ja som uviela "zápisnica z VH spoločnosti XY so sídlom a tu ešte staré.." dúfam, že takto je to ok.

Uz viem dovod zamietnutia zmeny sidla.... Problem mam v Rozhodnuti jedineho spolocnika.... kde som napisala....:

"*meno* ako jediny spolocnik spolocnosti ... bla bla bla som rozhodla o zmene sídla spolocnosti a zmene zakladatelskej listiny....."
a dole som sa podpisala.... *meno* (štatutárny orgán).

A zamietnutie znie ze tam nesmie byt napisane ze statutarny organ. Aj ked som jediny spolocnik a aj cele rozhodnutie zacina slovami , ze ja ako jediny spolocnik .... Takze keby som sa iba podpisala a nemala v zatvorke "statuarny organ", tak to mam zapisane...

Ach jaj, takato hlupost :mee:

BTW: Obalka s rozhodnutim sa stratila... musela som ist cez 3€ nahliadnutie...
zk24
16.05.11,06:22
Ja píšem z dlhoročnej praxe.. tak si vyber sama.....
..


Nikto nevravi ze nemozu byt dve "spravne odpovede".... Ja som to mala tak. a aspon vieme ze aj tak je to spravne.
Economic
16.05.11,06:30
Uz viem dovod zamietnutia zmeny sidla.... Problem mam v Rozhodnuti jedineho spolocnika.... kde som napisala....:

"*** ako jediny spolocnik spolocnosti ... bla bla bla som rozhodla o zmene sídla spolocnosti a zmene zakladatelskej listiny....."

a dole som sa podpisala.... **** (štatutárny orgán).

A zamietnutie znie ze tam nesmie byt napisane ze statutarny organ. Aj ked som jediny spolocnik a aj cele rozhodnutie zacina slovami , ze ja ako jediny spolocnik .... Takze keby som sa iba podpisala a nemala v zatvorke "statuarny organ", tak to mam zapisane...

Ach jaj, takato hlupost :mee:

BTW: Obalka s rozhodnutim sa stratila... musela som ist cez 3€ nahliadnutie...


Samozrejme Rozhodnutie jediného spoločníka nemôže podpísať konateľ, ale spoločník.... Nie nadarmo sa to volá rozhodnutie jediného spoločníka. Je to jeho právo to podpísať. Na chybách sa človek učí, aj keď je lepšie učiť sa na cudzích chybách ako svojich.
zk24
16.05.11,06:38
Samozrejme Rozhodnutie jediného spoločníka nemôže podpísať konateľ, ale spoločník.... Nie nadarmo sa to volá rozhodnutie jediného spoločníka. Je to jeho právo to podpísať. Na chybách sa človek učí, aj keď je lepšie učiť sa na cudzích chybách ako svojich.


No ved jasne... I ked mi to pride take komicke, lebo keby som tam nenapisala nic, tak mi to zapisu :) A ja hlupa zacinam vetu ze "ja ako jediny spolocnik"... a k podpisu napisem ze konatel? Ach jaj... /preco som to tam ale napisala vobec? :confused::confused::confused:/

Keby islo o ine osoby, tak jasne, ze je to zle... ale podpisal to spravny clovek, lebo plnim obe funkcie... len .... no ved nic, dam namietky a opravim.
Economic
16.05.11,06:46
No ved jasne... I ked mi to pride take komicke, lebo keby som tam nenapisala nic, tak mi to zapisu :) A ja hlupa zacinam vetu ze "ja ako jediny spolocnik"... a k podpisu napisem ze konatel? Ach jaj... /preco som to tam ale napisala vobec? :confused::confused::confused:/

Keby islo o ine osoby, tak jasne, ze je to zle... ale podpisal to spravny clovek, lebo plnim obe funkcie... len .... no ved nic, dam namietky a opravim.

Áno bola drobnosť a VST si to vôbec nemusel ani všimnúť. Ale je to presne o tom, ako vždy tvrdím, že záleží kto to chytí do ruky a kto rozhoduje. Mne raz odmietli jednu vec pre jednu drobnosť a ja pri oprave námietok som prišla na 2 závažné chyby, ktoré si však vôbec nevšimli. Tak som opravila iba drobnosť a nechala to tak.... Prešlo to aj chybami...
zk24
17.05.11,07:15
Vedeli by ste mi prosim poradit...

napisala som namietky, ako prilohu davam nove rozhodnutie jedineho spolocnika, kde sa podpisem ako spolocnik. Na namietky aj rozhodnutie davam rovnaky dnesny datum 17.5.2011.

Rozhodnutie ale znie takto:
"*meno*, ako jediný spoločník spoločnosti *nazov*, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., oddiel: Sro, Vložka číslo xxxxx/B, pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia uvedenej spoločnosti, v súlade s ustanovením § 132 Obchodného zákonníka

r o z h o d l a
o zmene sídla spoločnosti a zmene zakladateľskej listiny
"

Nebude potom nasledne vadit, ze zakladatelska listina (uplne znenie) bola podpisana 6.4.2011 a vlastne platne rozhodnutie jedineho spolocnika bude podpisane 17.5.2011, kedze prve mi zamietli?

Zamietli mi to len kvoli zlemu podpisu na rozhodnuti, ale ked to podpisem s novym datumom nebudu mi sediet datumy s predoslymi prilohami...

Nemoze to byt problem?
Economic
17.05.11,07:38
Vedeli by ste mi prosim poradit...

napisala som namietky, ako prilohu davam nove rozhodnutie jedineho spolocnika, kde sa podpisem ako spolocnik. Na namietky aj rozhodnutie davam rovnaky dnesny datum 17.5.2011.

Rozhodnutie ale znie takto:
"*meno*, ako jediný spoločník spoločnosti *nazov*, zapísanej v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I., oddiel: Sro, Vložka číslo xxxxx/B, pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia uvedenej spoločnosti, v súlade s ustanovením § 132 Obchodného zákonníka

r o z h o d l a
o zmene sídla spoločnosti a zmene zakladateľskej listiny
"

Nebude potom nasledne vadit, ze zakladatelska listina (uplne znenie) bola podpisana 6.4.2011 a vlastne platne rozhodnutie jedineho spolocnika bude podpisane 17.5.2011, kedze prve mi zamietli?

Zamietli mi to len kvoli zlemu podpisu na rozhodnuti, ale ked to podpisem s novym datumom nebudu mi sediet datumy s predoslymi prilohami...

Nemoze to byt problem?

Dátum listiny nechaj identický.
zk24
17.05.11,08:18
Dátum listiny nechaj identický.

Ponechat identicky? Nie celkom rozumiem:

a) Teda Listina ostava zo 6.4.2011 a uz ju teda k namietkam neprikladam (prilozim len nove rozhodnutie jedineho spolocnika s datumom 17.5.2011)

b) Alebo ju mam dat tiez s datumom 17.5.2011 a prilozim ju k namietkam, aj ked o listine sa v zamietnuti nehovori (a namietky budu mat dve prilohy - rozhodnutie a uplne znenie ZL)

:cool::confused:
Economic
17.05.11,09:23
Ponechat identicky? Nie celkom rozumiem:

a) Teda Listina ostava zo 6.4.2011 a uz ju teda k namietkam neprikladam (prilozim len nove rozhodnutie jedineho spolocnika s datumom 17.5.2011)

b) Alebo ju mam dat tiez s datumom 17.5.2011 a prilozim ju k namietkam, aj ked o listine sa v zamietnuti nehovori (a namietky budu mat dve prilohy - rozhodnutie a uplne znenie ZL)

:cool::confused:

Aj Rozhodnutie jediného spoločníka daj na ten istý dátum !!! Nech to všetko ladí, veď sa iba opravuje, bolo robené vtedy keď úplné znenie !!!
zk24
17.05.11,10:05
Aj Rozhodnutie jediného spoločníka daj na ten istý dátum !!! Nech to všetko ladí, veď sa iba opravuje, bolo robené vtedy keď úplné znenie !!!

Ahaaaaaaaaaaaa. Takze ostavaju povodne datumy, 6.4.2011 a s novym su teda iba tie namietky. tym padom ma opodstatnenie davat iba prilohu Rozhodnutie jedineho spolocnika.... (s povodnym datumom).

Dakujem krasne za pomoc.
certik
23.05.11,19:09
Ahojte, robím väčšiu zmenu v sročke a je to hotová maturita. Potrebovala by som poradiť a schváliť môj postup. Ide o zmeny z jednoosobovej, pričom táto osoba odchádza a prichádzajú dve iné. mení sa zároveň aj názov spoločnosti. Robila som to takto:
1. rozhodnutie spoločníka kde som zhrnula všetky zmeny. Uviedla som zmenu názvu. A tiež prevod 100% obchodného podielu na dvoch iných spoločníkov. Toto rozhodnutie podpíše odchádzajúci spoločník a tiež som tam uviedla podpisy pristupujúcich ako prítomní. Podpisy overiť. Do OR posielam 2x
2. Zmluvu o prevode obchodného podielu. Podpisujú tiež všetci traja. Podpisy overiť. Na OR 1 x
3. Ustanovenie do funkcie konateľa. Tu neviem kto sa podpisuje. Odchádzajúci spoločník ešte? Mám podpis overiť?
4. Podpisový vzor konateľov. Podpisy overiť. do OR 1x
5. Spoločenská zmluva. Podpisy nových spoločníkov. OVeriť. do OR 2x.

A teraz mám problém. Neviem aké mám dať na dokumenty dátumy. Zmenu by sme chceli k 1.6. Na dokumenty dávam napr. 23.5. t.z. kedy boli vystavované a na návrh do OR stačí dať, že chcem zmenu k 1.6.?
Ďakujem za radu.
Economic
24.05.11,04:14
Ahojte, robím väčšiu zmenu v sročke a je to hotová maturita. Potrebovala by som poradiť a schváliť môj postup. Ide o zmeny z jednoosobovej, pričom táto osoba odchádza a prichádzajú dve iné. mení sa zároveň aj názov spoločnosti. Robila som to takto:
1. rozhodnutie spoločníka kde som zhrnula všetky zmeny. Uviedla som zmenu názvu. A tiež prevod 100% obchodného podielu na dvoch iných spoločníkov. Toto rozhodnutie podpíše odchádzajúci spoločník a tiež som tam uviedla podpisy pristupujúcich ako prítomní. Podpisy overiť. Do OR posielam 2x
2. Zmluvu o prevode obchodného podielu. Podpisujú tiež všetci traja. Podpisy overiť. Na OR 1 x
3. Ustanovenie do funkcie konateľa. Tu neviem kto sa podpisuje. Odchádzajúci spoločník ešte? Mám podpis overiť?
4. Podpisový vzor konateľov. Podpisy overiť. do OR 1x
5. Spoločenská zmluva. Podpisy nových spoločníkov. OVeriť. do OR 2x.

A teraz mám problém. Neviem aké mám dať na dokumenty dátumy. Zmenu by sme chceli k 1.6. Na dokumenty dávam napr. 23.5. t.z. kedy boli vystavované a na návrh do OR stačí dať, že chcem zmenu k 1.6.?
Ďakujem za radu.

Je to O.K.
chýba tam len vyhlásenie konateľa
a pri papierovej forme všetky prílohy doložiť 2x
úplné znenie SZ nemusí byť overené, stačí keď ho podpíše konateľ.
Stačí do návrhu dať dátum 1. 6. 2011
certik
24.05.11,07:32
ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Prosím o aké vyhlásenie konateľa ide?
Economic
24.05.11,10:58
ďakujem veľmi pekne za rýchlu odpoveď. Prosím o aké vyhlásenie konateľa ide?

o zmene rozsahu splatenia vkladov spoločníkov do ZI
certik
24.05.11,19:36
toto vyhlásenie treba aj keď sa výška ZI nemení a prevod podielu prebehol bezodplatne? ZI v pôvodnej výške sa rozdelí medzi dvoch nových spoločníkov a zároveň je aj splatené.
Neviem nikde nájsť vzor takéhoto vyhlásenia.
Economic
25.05.11,05:06
toto vyhlásenie treba aj keď sa výška ZI nemení a prevod podielu prebehol bezodplatne? ZI v pôvodnej výške sa rozdelí medzi dvoch nových spoločníkov a zároveň je aj splatené.
Neviem nikde nájsť vzor takéhoto vyhlásenia.

Áno, pretože sa menia osoby spoločníkov. Inak nedoporučem bezodplatný prevod. Nech je cena rovná výške vkladu do ZI z dôvodu zdaňovania toho ktorý ho nadobúda. Ale rozhodnutie je na Tebe.
certik
25.05.11,05:31
Toto rozhodnutie bolo na spoločníkoch. Ale prosím Ťa ak nový spoločník nadobudne bezodplatne tak musí niečo zdaňovať?
Robím takúto zmenu prvý krát tak sa viac pýtam :o)
Economic
25.05.11,05:36
Toto rozhodnutie bolo na spoločníkoch. Ale prosím Ťa ak nový spoločník nadobudne bezodplatne tak musí niečo zdaňovať?
Robím takúto zmenu prvý krát tak sa viac pýtam :o)

Podľa platného zákona o dani z príjmov áno. Preto im vysvetli, že je lepšie urobiť prevod za cenu rovnajúcu vkladu spoločníka do ZI.
certik
25.05.11,05:44
Ak to bude za rovnakú cenu ako je hodnota jeho vkladu do ZI tak neplatí nič. A ani prevádzajúci.
Ešte posledne. Hľadám od včera na internete, ale nenašla som vzor toho vyhlásenia. Poradíš?
Jana Acsová
25.05.11,05:49
Toto rozhodnutie bolo na spoločníkoch. Ale prosím Ťa ak nový spoločník nadobudne bezodplatne tak musí niečo zdaňovať?
Robím takúto zmenu prvý krát tak sa viac pýtam :o)


Podľa platného zákona o dani z príjmov áno. Mohli by ste uviesť v kontexte uvádzaných príspevkov čo je predmetom dane? A o aký druh príjmu by sa jednalo?
Economic
25.05.11,06:13
Mohli by ste uviesť v kontexte uvádzaných príspevkov čo je predmetom dane? A o aký druh príjmu by sa jednalo?

bezodplatný prevod obchodného podielu v sro v určitej mne neznámej výške.
Jana Acsová
25.05.11,13:17
bezodplatný prevod obchodného podielu v sro v určitej mne neznámej výške.
Nerozumiem a neviem priradiť Vaše vysvetlenie k zákonnému ustanoveniu.

Podľa § 3/2/a ZoDP predmetom dane nie je príjem získaný darovaním, okrem darov poskytnutých v súvislosti s príjmom podľa § 5 alebo § 6 (pre fyzické osoby).
Economic
25.05.11,17:38
Nerozumiem a neviem priradiť Vaše vysvetlenie k zákonnému ustanoveniu.

Podľa § 3/2/a ZoDP predmetom dane nie je príjem získaný darovaním, okrem darov poskytnutých v súvislosti s príjmom podľa § 5 alebo § 6 (pre fyzické osoby).

Možno ma poplietol alebo spochybnil Pokyn DRSR k predaju obchodného podielu fyzickou osobu podľa zákona 595/2003 v znení neskorších predpisov po 1. 1. 2004 vydaný DRSR Banská Bystrica vo februári 2010. Za to bola moja odpoveď tak uvedená ako bola uvedená.
Jana Acsová
26.05.11,04:51
Pre čitateľa/záujemcu o problém odporúčam v tomto prípade rozlišovať medzi:
- príjmom z titulu bezodplatného nadobudnutia podielu
- príjmom z titulu predaja podielu nadobudnutého bezodplatne
Jedná sa o dva rozdielne a nezlučiteľné inštitúty.
Economic
26.05.11,05:06
Pre čitateľa/záujemcu o problém odporúčam v tomto prípade rozlišovať medzi:
- príjmom z titulu bezodplatného nadobudnutia podielu
- príjmom z titulu predaja podielu nadobudnutého bezodplatne
Jedná sa o dva rozdielne a nezlučiteľné inštitúty.


Veľmi krásne ďakujem !

Práve mňa toto veľmi zaujíma, aby som vedela vysvetliť svojim klientom. Keď predám niečo bezodplatne nadobudnuté, tak vtedy zrejme podiel podlieha zdaneniu ? Ak si nájdete čas, budem veľmi rada mať v tom už raz a navždy 100 % jasno.
KEJKA
26.05.11,16:08
zdaneniu podlieha rozdiel medzi predajnou a nadobúdacou cenou. Čiže ak je podiel nadobudnutý bezodplatne, tak sa prakticky celý príjem z jeho predaja zdaní. /Samozrejme, ak nie sú splnené podmienky pre oslobodenie/.
Economic
26.05.11,18:42
zdaneniu podlieha rozdiel medzi predajnou a nadobúdacou cenou. Čiže ak je podiel nadobudnutý bezodplatne, tak sa prakticky celý príjem z jeho predaja zdaní. /Samozrejme, ak nie sú splnené podmienky pre oslobodenie/.

Vďaka, takto tomu 100 % rozumiem .... Toto som mala vlastne na mysli....
certik
29.05.11,08:49
Ahojte, skúsim ešte raz. Neposkyne mi niekto vzor dokumentu "vyhlásenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladov spoločníkov do ZI"?
Ďakujem
Economic
29.05.11,08:58
Ahojte, skúsim ešte raz. Neposkyne mi niekto vzor dokumentu "vyhlásenie konateľa o zmene rozsahu splatenia vkladov spoločníkov do ZI"?
Ďakujem

Ja, Jožko Mrkvička, r.č.,bydlisko ako konateľ spoločnosti vyhlasujem,
že vklady jednotlivých spoločníkov po prevode obchodného podielu na základae schválenia VZ zo dňa..... sú splatené nasledovne :

Jožko Mrkvička ......2 000.- Eur
Ferko Tarambuľa....3 000.- Eur

Výška Zi je splatená v plnej výške, t.j. 5 000.- Eur.


V Blave,....

Jožko Mrkvička, /overiť podpis..../
certik
29.05.11,09:34
To bola rýchlosť :o).
Ďakujem veľmi pekne
Composite
30.05.11,12:13
prosím vás, keď sa zmenilo sídlo spoločnosti z BA do TN kraja, tak kedy treba prepísať autá?
zatiaľ OR a ŽU zapísali zmenu, ale daňové ešte nie.

Ja si myslím, že auto musím prepísať, až keď daňové zapíše zmenu a vydá nové kartičky. Len neviem koľko dní mám na to?

Jo a ešte stále som zapísaný na Okresnom súde BA.

tak kedy prepísať autá?

dík
Economic
30.05.11,12:58
prosím vás, keď sa zmenilo sídlo spoločnosti z BA do TN kraja, tak kedy treba prepísať autá?
zatiaľ OR a ŽU zapísali zmenu, ale daňové ešte nie.

Ja si myslím, že auto musím prepísať, až keď daňové zapíše zmenu a vydá nové kartičky. Len neviem koľko dní mám na to?

Jo a ešte stále som zapísaný na Okresnom súde BA.

tak kedy prepísať autá?

dík

Autá doporučujem prepísať, keď budete mať v ruke nový výpis z OR, kde bude uvedené nové TN sídlo. Musíte ho predložiť na DI.

Kartičky na DÚ treba vrátiť do 15 dní od zmeny zápisu.
Composite
31.05.11,05:57
nový výpis z OR a ŽU už mám, aj DÚ už vie o zmene, kartičky som odovzdal, keďže je spis stále v BA, tak DU čaká na sprístupnenie.

sú tam nejaké časové termíny? A od kedy sa tieto termíny počítajú od dňa zápisu nového sídla, alebo od dňa, ked DU vydal nové kartičky?
Ako napr. prepis auta do 15 dní bez pokuty, do 30 dní s pokutou, nad 30 dní s KO.
Economic
31.05.11,06:54
nový výpis z OR a ŽU už mám, aj DÚ už vie o zmene, kartičky som odovzdal, keďže je spis stále v BA, tak DU čaká na sprístupnenie.

sú tam nejaké časové termíny? A od kedy sa tieto termíny počítajú od dňa zápisu nového sídla, alebo od dňa, ked DU vydal nové kartičky?
Ako napr. prepis auta do 15 dní bez pokuty, do 30 dní s pokutou, nad 30 dní s KO.


Kartičky z DÚ na dopravnom inšpektoráte nepotrebuje,e Iba konateľ si vezme nový výpis z OR so sebou.
Composite
31.05.11,21:08
mne je jasné, že DI ho nepotrebuje, ale DU posielam daňové, daň za auto, odpisy,... DU mám stále v BA, OR aj ZI je jedno kde je auto, ale DU to asi jedno nebude. Ved daňové, faktúry,... pôjdu na nové DU až po vydaní nových kartičiek a prevzaní daňových vecí z BA.

A čo tie termíny? tam nie sú nejaké? Lebo nerád by som dopadol ako minule, ked som prišiel na 31 deň od kúpy auta a chceli po mne KO :(

No nič zajtra si tam zavolám a uvidím čo povedia.
Economic
01.06.11,04:30
mne je jasné, že DI ho nepotrebuje, ale DU posielam daňové, daň za auto, odpisy,... DU mám stále v BA, OR aj ZI je jedno kde je auto, ale DU to asi jedno nebude. Ved daňové, faktúry,... pôjdu na nové DU až po vydaní nových kartičiek a prevzaní daňových vecí z BA.

A čo tie termíny? tam nie sú nejaké? Lebo nerád by som dopadol ako minule, ked som prišiel na 31 deň od kúpy auta a chceli po mne KO :(

No nič zajtra si tam zavolám a uvidím čo povedia.


V tomto prípad fakt najlepšie si tam zavolať. Neviem prečo to odkladať.
Ak došlo k zmene sídla, firma predsa môže úplne plynule pokračovať vo svojich podnikateľských aktivitách. Vystavovať FA už na nové sídlo, obchodovať atď. / DIČ a IČ DPH sa predsa nemení, len údaj na nich/
A na spomínané daňové priznania máš ešte času dosť...
Composite
03.06.11,14:11
myslel som štvrť ročné.
tak na prepis je 14 dní od zmeny v OR, jasné, že som prišiel po termíne, ale bez pokuty, stačil 33 € kolok
zk24
14.06.11,12:20
Ahojte,

zmenu sidla mam vykonanu na obchodnom registri a caka ma druhy krok, a to zivnostensky urad. Toto som vygooglila:


2. Komunikácia s Obvodným úradom (odbor živnostenského podnikania)
Dokumenty nevyhnutné na ohlásenie zmeny sídla na Obvodnom úrade:

•potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny v OR a výpis spoločnosti z OR, z ktorého vyplýva nové sídlo spoločnosti
•písomné oznámenie o zmene sídla spoločnosti

Poplatky súvisiace s ohlásením zmeny sídla spoločnosti na Obvodnom úrade:

•správny poplatok vo výške 3 €

Po ohlásení zmeny obdržíte úradný záznam o zmene sídla spoločnosti na vydaných živnostenských listoch.

Chclea by som sa spytat - mam ist na zivnostensky urad povodneho sidla alebo noveho? Tie poplatky su aktualne? To je dokopy alebo za kazdy ŽL? To pisomne oznamenie o zmene sidla ma nejaky predpisany format, alebo staci iba "listom"?

Dostanem potom nove zivnostenske listy alebo iba nejake potvrdenie?

Dakujem.
Economic
14.06.11,18:40
Ahojte,

zmenu sidla mam vykonanu na obchodnom registri a caka ma druhy krok, a to zivnostensky urad. Toto som vygooglila:


2. Komunikácia s Obvodným úradom (odbor živnostenského podnikania)
Dokumenty nevyhnutné na ohlásenie zmeny sídla na Obvodnom úrade:

potvrdenie o vykonaní zápisu zmeny v OR a výpis spoločnosti z OR, z ktorého vyplýva nové sídlo spoločnosti
písomné oznámenie o zmene sídla spoločnosti

Poplatky súvisiace s ohlásením zmeny sídla spoločnosti na Obvodnom úrade:

správny poplatok vo výške 3 €

Po ohlásení zmeny obdržíte úradný záznam o zmene sídla spoločnosti na vydaných živnostenských listoch.

Chclea by som sa spytat - mam ist na zivnostensky urad povodneho sidla alebo noveho? Tie poplatky su aktualne? To je dokopy alebo za kazdy ŽL? To pisomne oznamenie o zmene sidla ma nejaky predpisany format, alebo staci iba "listom"?

Dostanem potom nove zivnostenske listy alebo iba nejake potvrdenie?

Dakujem.

Isť na živnostenský s 3.- Eur kolkom a kópiou výpisu z OR a požiadať cez JKM zmenu oznámiť správcovi dane. ideš na živnostenský ešte pôvodného sídla.
Z nového živnostenského Ti príde Úradný záznam, to je dokument osvedčujúci zmenu na živnostenskom. Nezabudni do 15 dní vrátiť kartičky o registrácii DIČ a IČ DPH na starý DÚ, nový DÚ Ti vydá nové.
zk24
14.06.11,20:49
Isť na živnostenský s 3.- Eur kolkom a kópiou výpisu z OR a požiadať cez JKM zmenu oznámiť správcovi dane. ideš na živnostenský ešte pôvodného sídla.
Z nového živnostenského Ti príde Úradný záznam, to je dokument osvedčujúci zmenu na živnostenskom. Nezabudni do 15 dní vrátiť kartičky o registrácii DIČ a IČ DPH na starý DÚ, nový DÚ Ti vydá nové.

nepotrebujem k tomu tie tlaciva? to potvrdenie z ORSR a oznamenie o zmene? mam problem s tym potvrdenim z ORSR, kedze z povodneho sidla nam uz zrusili schranku, a to rozhodnutie asi islo tam. Som myslela ze pride uz na nove sidlo. ale nedoslo, tak asi islo tam. o zapisani zmeny viem len z www.orsr.sk
Economic
15.06.11,05:15
nepotrebujem k tomu tie tlaciva? to potvrdenie z ORSR a oznamenie o zmene? mam problem s tym potvrdenim z ORSR, kedze z povodneho sidla nam uz zrusili schranku, a to rozhodnutie asi islo tam. Som myslela ze pride uz na nove sidlo. ale nedoslo, tak asi islo tam. o zapisani zmeny viem len z www.orsr.sk

Na oznámenie je tlačivo dá sa stiahnuť z stránky min. vnútra je veľmi jednoduché, vypíšeš aj priamo tam.
zk24
15.06.11,06:42
Na oznámenie je tlačivo dá sa stiahnuť z stránky min. vnútra je veľmi jednoduché, vypíšeš aj priamo tam.

Takze na oznamenie je tlacivo. A potrebujem aj to Rozhodnutie z ORSR o zmene sidla (to co obchodny register posiela postou) ?

Dakujem
domenico.office
15.06.11,06:46
Na oznámenie je tlačivo dá sa stiahnuť z stránky min. vnútra je veľmi jednoduché, vypíšeš aj priamo tam.

http://www.minv.sk/?ine-vzory-tlaciv
zk24
15.06.11,06:50
http://www.minv.sk/?ine-vzory-tlaciv

uz som nasla na minv.sk tlacivo. Na inej linke, ale je v podstate dost podobne (sranda ze maju dve tlaciva na svojej stranke na to iste a trosku sa lisia, dufam ze predychaju obe tlaciva).

Len by som este potrebovala vediet ci ako povinna priloha je to Rozhodnutie z ORSR, lebo k nemu sa neviem dostat
Economic
15.06.11,06:52
uz som nasla na minv.sk tlacivo. Na inej linke, ale je v podstate dost podobne (sranda ze maju dve tlaciva na svojej stranke na to iste a trosku sa lisia, dufam ze predychaju obe tlaciva).

Len by som este potrebovala vediet ci ako povinna priloha je to Rozhodnutie z ORSR, lebo k nemu sa neviem dostat


Prečítaj si pozorne moju odpoveď. Kópia výpisu z OR Ti stačí.
zk24
15.06.11,06:53
Prečítaj si pozorne moju odpoveď. Kópia výpisu z OR Ti stačí.

Citala som pozorne dakujem. Len som nevedela ci si to myslel ako doplnok k tomu co som ja uviedla, alebo miesto toho.

Super. Moc vdaka
Economic
15.06.11,08:39
Citala som pozorne dakujem. Len som nevedela ci si to myslel ako doplnok k tomu co som ja uviedla, alebo miesto toho.

Super. Moc vdaka

Miesto toho. Držím palce...
Inuška
23.06.11,07:24
Prosím vás neviete niekto náhodou, keď nám OR zapísal zmenu, či nám pošlú aj jeden bezplatný výpis ako to bolo pri založení firmy? Zapísali nám 17.6. a ešte nič neprišlo, tak neviem či mám ešte čakať alebo si ísť požiadať o platený výpis. Ďakujem.
zk24
23.06.11,07:26
Prosím vás neviete niekto náhodou, keď nám OR zapísal zmenu, či nám pošlú aj jeden bezplatný výpis ako to bolo pri založení firmy? Zapísali nám 17.6. a ešte nič neprišlo, tak neviem či mám ešte čakať alebo si ísť požiadať o platený výpis. Ďakujem.

Mne doslo na nove sidlo:
1) potvrdenie o zapise
2) vypis z ORSR

mne dosiel zlty listok do schranky po 12 dnoch.
4.6. (sobota) mame zmenu sidla
16.6. mi prisiel zlty listok, ktory sa da vybrat az nasledujuci den, takze 17.6. sa mi to podarilo vybrat
Economic
23.06.11,07:38
Prosím vás neviete niekto náhodou, keď nám OR zapísal zmenu, či nám pošlú aj jeden bezplatný výpis ako to bolo pri založení firmy? Zapísali nám 17.6. a ešte nič neprišlo, tak neviem či mám ešte čakať alebo si ísť požiadať o platený výpis. Ďakujem.

Po zmene je automaticky výpis zadarmo. Mali ho poslať spolu s Potvrdením o zápise. Ak je doručenie poštou, príde to spolu, ak osobne, treba si oba dokumenty ísť prevziať. Ak poštou, treba byť trpezliví.
Inuška
23.06.11,12:20
Dakujem, majte sa pekne!
pivko
04.07.11,12:24
mimotemy
Kde všade treba nahlásiť zmenu trvalého pobytu konateľa s.r.o. ?
Economic
04.07.11,12:39
mimotemy
Kde všade treba nahlásiť zmenu trvalého pobytu konateľa s.r.o. ?

1. živnostenský úrad /do 15 dní od uvedenej zmeny/
2. obchodný register
3. daňový úrad
4. eventuálne ak niekto vydal spoločnosti nejakú licenciu, tak príslušný úrad, ktorý ju vydal /napríklad pri SBS KRPZ, ktorý ju vydal/
pivko
04.07.11,12:48
Je na to všade nejake tlačivo ,alebo napisať normálne listom.
Economic
04.07.11,12:51
Na živnostenskom je tlačivo, na DÚ obyčajne listom.
Do OR je na to tiež formulár. Ak to budeš podávať do OR elektronicky, dá sa ušetriť 50 % na súdnom poplatku. Nemusíš vlastniť sám ZEP, stačí osloviť spoločnosť, ktorá takúto službu poskytuje.
pivko
04.07.11,12:52
Na živnostenskom je tlačivo, na DÚ obyčajne listom.
Do OR je na to tiež formulár. Ak to budeš podávať do OR elektronicky, dá sa ušetriť 50 % na súdnom poplatku. Nemusíš vlastniť sám ZEP, stačí osloviť spoločnosť, ktorá takúto službu poskytuje.
DO OR je aj poplatok:eek: však som len zmenil trvalý pobyt nie sídlo firmy.
Kolko pýtajú:confused:
Economic
04.07.11,13:00
DO OR je aj poplatok:eek: však som len zmenil trvalý pobyt nie sídlo firmy.
Kolko pýtajú:confused:

pri papierovom podaní 66.- Eur
elektronicky je to polovica
pivko
04.07.11,13:10
Zločinci
pivko
04.07.11,13:12
O 2 mesiace po kolaudácii budem mať zase inde tr.pobyt tak že to oznámenie prekladám až na potom. Nech mi .......
Economic
04.07.11,13:23
O 2 mesiace po kolaudácii budem mať zase inde tr.pobyt tak že to oznámenie prekladám až na potom. Nech mi .......


Doporučujem na ŽR a DÚ oznámiť do 15 dní, aby nebola pokuta. OR vyčkaj teda ako píšeš !
pivko
04.07.11,17:21
Doporučujem na ŽR a DÚ oznámiť do 15 dní, aby nebola pokuta. OR vyčkaj teda ako píšeš !
Economic na tom tlačive ŽÚ je či chcem aby to oznámil správcovi dane.Tak že keď to zaškrtnem tak už na DU nemusim nahlasovať. Tak?
Economic
04.07.11,17:25
Economic na tom tlačive ŽÚ je či chcem aby to oznámil správcovi dane.Tak že keď to zaškrtnem tak už na DU nemusim nahlasovať. Tak?

Presne tak. Máš pravdu. Malo by to stačiť.
A ak Ti náhodou príde výzva na doplnenie podania z DÚ, slušne ich vypoklonkuj s odpoveďou, že si si splnil svoju oznamovaciu povinnosť. U nás jedna nemenovaná pracovníčka vyzýva každého a ja mám s ňou vojnu k vôli tomuto. Napísala som jej, že aby si nezamieňala v zákone slovo oznamovať za dokladovať. No stále si nachádza nové obete...
zk24
15.07.11,12:19
ahojte.

Zmenili sme sidlo. Oznamili sme to zivnostenskemu uradu z ktoreho odchadzame, doslo nam vyrozumenie ze nasa zlozka bola posunuta na novy zivnostensky urad. Je treba tento novy zivnostensky urad nejako informovat ze ideme k nim? alebo mozem povazovat za vybavene?

dakujem
sroservis
15.07.11,12:37
Dobrý deň,

o zmene sídla vydáva živn. úrad úradný záznam. Pokiaľ ho už máte, zmena je zaregistrovaná aj v živn. registri. Ak Vám nepríde ani do cca 30 od oznámenia zmeny sídla, zrejme by ste mali opakovane kontaktovať živ. úrad. Zaregistrovanie zmeny si môžete skontrolovať aj na zrsr.sk
zk24
15.07.11,12:40
Dobrý deň,

o zmene sídla vydáva živn. úrad úradný záznam. Pokiaľ ho už máte, zmena je zaregistrovaná aj v živn. registri. Ak Vám nepríde ani do cca 30 od oznámenia zmeny sídla, zrejme by ste mali opakovane kontaktovať živ. úrad. Zaregistrovanie zmeny si môžete skontrolovať aj na zrsr.sk

Dakujem za reakciu,

toto oznamenie nam uz prislo. Len som si nebola ista ci nemam s tym listom este utekat aj na novy ZRSR. Lebo na povodnom DU sme sa tiez odhlasili a novy DU vyzadoval takisto nanovo sa registrovat u nich.

Ze ci nahodou aj novy zivnostensky urad toto nevyzaduje.

pozeram na zrsr.sk ze je tam uz uvedene Obvodny urad Bratislava (novy Zivn.urad). Takze ziadne oznamenie/registracia nie je nutna, ano?
sroservis
15.07.11,12:56
Áno, novému živ. úradu už nemusíte teraz oznamovať nič.

Váš spis mu bol doručený, takže v budúcnosti už budete zmeny v ohlásení živnosti (obch. meno, sídlo, konateľ, spôsob konania, prevádzka) alebo ohlasovanie nových živnosti oznamovať len na "nový" živnostenský úrad.

Pekný deň.
zk24
21.07.11,07:36
Ahojte,

Odovzdala som asi pred 3 týzdnami karticku DIC z dovodu zmeny sídla. Ma DU nejaku lehotu na to kym mi vyda novu? Mimochodom, ale DIC cislo ostane to iste ano? Len sa zmeni karticka? Mozem v klude fakturovat s povodnym DIC?

Dakujem
Economic
21.07.11,10:12
Ahojte,

Odovzdala som asi pred 3 týzdnami karticku DIC z dovodu zmeny sídla. Ma DU nejaku lehotu na to kym mi vyda novu? Mimochodom, ale DIC cislo ostane to iste ano? Len sa zmeni karticka? Mozem v klude fakturovat s povodnym DIC?

Dakujem

Samozrejme môžeš. DIČ ostáva.
pandorasbox
10.08.11,00:41
Na živnostenskom je tlačivo, na DÚ obyčajne listom.
Do OR je na to tiež formulár. Ak to budeš podávať do OR elektronicky, dá sa ušetriť 50 % na súdnom poplatku. Nemusíš vlastniť sám ZEP, stačí osloviť spoločnosť, ktorá takúto službu poskytuje.

a koľko takáto spoločnosť si účtuje za svoju službu, ak všetky dokumenty poskytne žiadateľ a predmetom dohody je iba zaslanie dokumentov elektronicky?
zk24
10.08.11,05:34
Samozrejme môžeš. DIČ ostáva.

Este stale nemam novu DIČ karticku.... :(
Uz su odvtedy dalsie tri tyzdne...
Economic
10.08.11,05:41
Este stale nemam novu DIČ karticku.... :(
Uz su odvtedy dalsie tri tyzdne...

Kontaktuj príslušný DÚ !!!!
zk24
17.08.11,11:19
Kontaktuj príslušný DÚ !!!!

Volala som tam. Ze spis zo senca im dosiel 29.6.2011, a nechapu preco este nebola vystavena nova. Ale spravkyna ktora ma ma na starosti isla prave na dovolenku, takze jej necha listocek na stole aby mi vystavila novu :D
Economic
17.08.11,11:23
Volala som tam. Ze spis zo senca im dosiel 29.6.2011, a nechapu preco este nebola vystavena nova. Ale spravkyna ktora ma ma na starosti isla prave na dovolenku, takze jej necha listocek na stole aby mi vystavila novu :D


Super ! Však DIČ máš, takže pracovať a fakturovať môžeš smelo.....
zk24
17.08.11,11:25
Super ! Však DIČ máš, takže pracovať a fakturovať môžeš smelo.....


Pracujem aj fakturujem, len ma to vzdy vytaca, ze oni nemaju lehoty na nic ale ja si uz pomaly musim pisat vlastne lehoty na to kedy zacnem sledovat lehoty....
Economic
17.08.11,11:37
Je veru veľa vecí, čo aj mňa vytáča. A presne ako hovoríš. My ich musíme dodržiavať, no oni nie... no my dve s tým nič neurobíme.
adrika
28.11.11,14:10
ahojte,
zamietli mi zápis zmeny sídla s.r.o. z nasled. dôvodov:
-zápisnica z VZ nesplňa nasled. náležitosti: nebol zvolený predseda a zapisovateľ
- teda zápisnica nebola podpísaná predsedom VZ a zapisovateľom
.......viem...hlúpa chyba :mad:...najmä ked ostatné prílohy + návrh boli správne....
moja otázka: pri podaní námietok stačí ak podám nanovo zápisnicu z VZ (overené podpisy) + tlačivo "námietky" ? nový návrh už nemusím vypisovať, však?..kedže tam sa nič nemení
dakujem
Economic
28.11.11,14:28
ahojte,
zamietli mi zápis zmeny sídla s.r.o. z nasled. dôvodov:
-zápisnica z VZ nesplňa nasled. náležitosti: nebol zvolený predseda a zapisovateľ
- teda zápisnica nebola podpísaná predsedom VZ a zapisovateľom
.......viem...hlúpa chyba :mad:...najmä ked ostatné prílohy + návrh boli správne....
moja otázka: pri podaní námietok stačí ak podám nanovo zápisnicu z VZ (overené podpisy) + tlačivo "námietky" ? nový návrh už nemusím vypisovať, však?..kedže tam sa nič nemení
dakujem

Do 15 dní od prevzatia odmietnutia podať Námietku.
Zápisnicu prerobiť tak, aby bol zvolený predseda MVZ a zapisovať. Uznesením ich schváliť. Na zápisnici netreba overovať podpisy.

Návrh netreba prerábať, ten bol dobrý keď nič nenamietali. Ozaj škôlkárska chybička sa vlúdila.
adrika
28.11.11,14:51
dakujem, economic, ozaj netreba overiť podpisy na zápisnici ? doposiaľ som vždy dávala overené.....
Economic
28.11.11,14:52
dakujem, economic, ozaj netreba overiť podpisy na zápisnici ? doposiaľ som vždy dávala overené.....

Naozaj na zápisnici netreba overovať podpisy. :)
Mirkaska
16.10.12,09:06
ahojte. idem meniť sídlo s.r.o, k novému sídlu mám stavbu na inom LV ako pozemok. je treba k návrhu priložiť oba LV alebo len k stavbe?
dakujem
Economic
16.10.12,10:55
ahojte. idem meniť sídlo s.r.o, k novému sídlu mám stavbu na inom LV ako pozemok. je treba k návrhu priložiť oba LV alebo len k stavbe?
dakujem

Potrebuješ písomný súhlas vlastníka nehnuteľnosti a k tomu LV k stavbe, kde bude sídlo.
martin33AA
16.10.12,14:58
Otázka je aby to nebola podnájomná zmluva - v tom prípade to nestačí, nejlašie je "listina súhlasu vlastníka budovy na sídlo" a priložiť aktualny LV na budovu - stačí internetový. Teda prílohy k tlačivu 8 sú a všetky dvakrát:
1/ rozhodnutie jediného spoločníka pri výkone valného zhromaždenia,
2/ súhlas vlastníka
3/ LV na budovu
4/ tvoje splnomocnenie - asi na doručovanie resp. na podpísanie návrhu - vtedy overený podpis konateľa spoločnosti treba
Economic
16.10.12,15:04
Prílohy dvojmo treba iba vtedy, keď sa návrh podáva klasicky v papierovej forme. Vtedy sa platí SP 66.- Eur.
Prílohy v jednom výtlačku stačia vtedy, keď sa návrh podáva elektronicky a vtedy sa platí SP 33.- Eur. (čiže pri elektronickom podaní sa nešetrí iba na súdnom poplatku, ale aj na poplatkoch za overenie podpisu, papieru, toneru.)