ludoh
01.02.11,14:45
Zdravim.Viem ze je tu toho uz mnoho, ale neviem ci nas pripad.

Takze manzelka je zamestnana, lenze od 1.1.2010 uz bola na PN az do 7.7.2010 ked nastupila na MD, tak mi prosim Vas poradte ako spravit danove priznanie a co treba aky paier, rocne zuctovanie atd...Ci staci zo socialky alebo aj nieco od zamestnavatela. Musime danove vybavit my, lebo jej zamestnavatel to urcite neurobi za nu. Tak preto idem na to tymto sposobom. Mozno staci ak mi niekto poradi iba ake papiere je treba dat dokopy a mozno to skocime vyplnit aj na danove hotovka, len ide o to aby sme tam nemuseli ist 2x ..

Dakujem mnoho krat za vsetky rady..

spozdravom Ludo :confused:
Tweety
01.02.11,13:47
Zdravim.Viem ze je tu toho uz mnoho, ale neviem ci nas pripad.

Takze manzelka je zamestnana, lenze od 1.1.2010 uz bola na PN az do 7.7.2010 ked nastupila na MD, tak mi prosim Vas poradte ako spravit danove priznanie a co treba aky paier, rocne zuctovanie atd...Ci staci zo socialky alebo aj nieco od zamestnavatela. Musime danove vybavit my, lebo jej zamestnavatel to urcite neurobi za nu. Tak preto idem na to tymto sposobom. Mozno staci ak mi niekto poradi iba ake papiere je treba dat dokopy a mozno to skocime vyplnit aj na danove hotovka, len ide o to aby sme tam nemuseli ist 2x ..

Dakujem mnoho krat za vsetky rady..

spozdravom Ludo :confused:
A prečo ho ide podávať, z čoho? veď nemala zdaniteľné príjmy.
ludoh
01.02.11,14:04
no ved to potrebujem vediet ze ci vlastne sa musi podavat...nemam vtom vobec jasno a ani som to nezistoval nikdy predtym. Napisal som sem..
Takze netreba nic podavat?? No fajn..Nebol som si isty ci netreba len formalne nieco podat ci vypisat..Tento stat je komplikovany a neznalost neospravedlnuje..:)
martinez
01.02.11,14:26
no ved to potrebujem vediet ze ci vlastne sa musi podavat...nemam vtom vobec jasno a ani som to nezistoval nikdy predtym. Napisal som sem..
Takze netreba nic podavat?? No fajn..Nebol som si isty ci netreba len formalne nieco podat ci vypisat..Tento stat je komplikovany a neznalost neospravedlnuje..:)

nemusis podavat, nakolko manzelka nemala zdanitelne prijmy... to vsak neznamena, ze podat danove priznanie nemozes... ak ma manzelka nejake uroky na uctoch v banke, kde sa zrazila dan, mozete este za rok 2010 uplatnit §43,7 a nechat si prostrednictvom podaneho danoveho priznania tieto uroky od statu vratit... za rok 2011 to uz mozne nebude.

samozrejme, treba si zvazit, ze ci vyska tej zrazenej dane, ktoru by vam stat mohol eventualne vratit stoji za tu administrativnu namahu...
ludoh
02.02.11,08:12
Takze aj papier zo zivotnej poistky my je na nic?? Ak to dobre chapem...
veronikasad
02.02.11,08:16
Takze aj papier zo zivotnej poistky my je na nic?? Ak to dobre chapem...
štát ti môže na daniach vrátiť len to, čo zaplatíš. Ak manželka nezaplatila nič (lebo nemala zdanitelný príjem), potvrdenie o výške zaplatenej životnej poistky je ti nanič ...
janaGT
02.02.11,08:18
ty by si si mohol na manželku uplatniť nezdan. čiastku z rozdielu 4025,7 - jej príjem. Do jej príjmu sa započítavajú nemoc. dávky aj materské, ale napr. rodičovský príspevok sa nezapočítava.