miko111
01.02.11,13:47
Ahoj.
Som tu nový a veľmi sa mi páči stránka porada. Chcel by som poradiť.
Idem kupovať e-shop aj s webhostingom aj doménou. Akú zmluvu nato použiť????
Predávajúci mi dá v cene aj kontakty na dodávateľov , originálne popisy produktov atď. Treba to všetko zhrnúť do zmluvy?

Za všetky odpovede ďakujem.
kisob
01.02.11,13:10
Ked kupujes eshop od niekoho ineho musis uzavriet zmluvu o predaji dusevneho dedictva alebo tak nejak sa to vola ale pravnik bude vediet presne.
profesional
15.02.11,14:00
To som sa pobaviiil ze zmluva o predaji "dusevneho dedicstva". Tak to by som chcle vediet ze co je to to dusevne dedicstvo". To ako ze ked niekto umrie tak zdedis jeho myslienky a pocity a potom ich budes publikovat v eshope ktory predas? Hihi. Naozaj som sa skvele pobavil.

Ale teraz vazne.

Internetovy obchod je v podstate pocitacovy program a grafika je graficke dielo. Tu nie je mozny priamy prevod. Iba poskytnutie vyhradnej licencie. Vynimkou je predaj podniku alebo casti podniku podla Obchodneho zakonnika.

Webhosting je sluzba a teda ten nekupujes. Tam mozes vstupit do prav a povinnosti. Takze toto sa da riesit bud zmluvou o postupeni prav a povinnosti zo zmluvneho vztahu alebo opatovne tak ako v predoslom pripade zmluvou o predaji podniku alebo casti podniku.

Co sa tyka kontaktov tak zavisi od toho kolko ich je a ako su usporiadane. Za istych okolnosti moze ist o databazu a na tu sa potom vztahuju tie iste pravidla ako na samotny eshop a grafiku v nom pouzitu.

Domena je forma majetkoveho prava ocenitelneho v peniazoch. S ohladom na podmienky SK-NIC musi byt uzatvorena zmluva o postupeni prav a povinnosti zo zmluvneho vztahu, alebo je to opatovne mozne urobit na zaklade zmluvy o predaji podniku alebo casti podniku.

Takze odporucam uzatvorit zmluvu o predaji podniku alebo casti podniku podla Obchodneho zakonnika. Tam mas vsetko upravene. Ale len ak predavajuci je podnikatelskym subjektom.
V opacnom pripade pojde o kombinaciu 2 vyhradnych licencnych zmluv a 2 zmluv o postupeni prav a povinnosti zo zmluvneho vztahu.