Františka Labudová
01.02.11,14:13
V roku 2010 som bola SZČO od 1.1. do 15.2.2010, nemala som v tom čase žiaden príjem. Od 15.2. až do konca roka som mala pozastavenú živnosť a bola som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná. Mám podávať daňové priznanie, alebo stačí čestné prehlásenie a potvrdenie z úradu práce?
Timka1
01.02.11,13:15
V roku 2010 som bola SZČO od 1.1. do 15.2.2010, nemala som v tom čase žiaden príjem. Od 15.2. až do konca roka som mala pozastavenú živnosť a bola som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná. Mám podávať daňové priznanie, alebo stačí čestné prehlásenie a potvrdenie z úradu práce?

nemusíš podať DP, ale bolo by dobré napísať oznámenie na DÚ, prečo si ho nepodala, aby ťa náhodou nekontaktovali
Tweety
01.02.11,13:16
[QUOTE=Františka Labudová;1640385]V roku 2010 som bola SZČO od 1.1. do 15.2.2010, nemala som v tom čase žiaden príjem. Od 15.2. až do konca roka som mala pozastavenú živnosť a bola som evidovaná na úrade práce ako nezamestnaná. Mám podávať daňové priznanie, alebo stačí čestné prehlásenie a potvrdenie z úradu práce?[/QUOTE

Nemusíš ho podať, a ani dávať žiadne ČP.
Zita5
01.02.11,13:22
Daňový úrad na svojej stránke to formuluje nasledovne :

Daňovník s príjmami z podnikania

Nakoľko je daňovník registrovaný na miestne príslušnom daňovom úrade, skutočnosť, že mu nevznikla povinnosť podať daňové priznanie odporúčame oznámiť miestne príslušnému daňovému úradu, aj keď takáto povinnosť daňovníkovi zo zákona o dani z príjmov nevyplýva. Daňové priznanie je však povinný daňovník podať vždy, keď ho daňový úrad vyzve na jeho podanie.
Tweety
01.02.11,13:23
Daňový úrad na svojej stránke to formuluje nasledovne :

Daňovník s príjmami z podnikania

Nakoľko je daňovník registrovaný na miestne príslušnom daňovom úrade, skutočnosť, že mu nevznikla povinnosť podať daňové priznanie odporúčame oznámiť miestne príslušnému daňovému úradu, aj keď takáto povinnosť daňovníkovi zo zákona o dani z príjmov nevyplýva. Daňové priznanie je však povinný daňovník podať vždy, keď ho daňový úrad vyzve na jeho podanie.
Je to len odporúčanie, nie zákon.
Františka Labudová
03.02.11,07:50
Ďakujem všetkým za odpoveď.