Anka Ha
01.02.11,14:24
Ahojte ! Ak má daňovník - živnostník na faktúre dátum vystavenia aj dátum dodania služby 31.12.2010 a odberateľ mu túto faktúru potvrdí pečiatkou a napíše k nej prijatá 07.01.2011, tak si ju môže daňovník zaradiť do daňového priznania za rok 2010???
Vďaka
Tweety
01.02.11,13:25
Ahojte ! Ak má daňovník - živnostník na faktúre dátum vystavenia aj dátum dodania služby 31.12.2010 a odberateľ mu túto faktúru potvrdí pečiatkou a napíše k nej prijatá 07.01.2011, tak si ju môže daňovník zaradiť do daňového priznania za rok 2010???
Vďaka
AK nie je zaplatená, nemá čo robiť v DP.
Anka Ha
01.02.11,13:28
nie splatnosť, je až 15 dní...takže ako nie je zaplatená, ale veď dátum zdaniteľného plnenia - dátum dodania je december, tak prečo nie?
Tweety
01.02.11,13:30
nie splatnosť, je až 15 dní...takže ako nie je zaplatená, ale veď dátum zdaniteľného plnenia - dátum dodania je december, tak prečo nie?
A ty si myslíš je dátum dodania a dátum zaplatenia je to isté?
Ale ak na tom trváš, daj si to do príjmov, a zdaníš aj to, čo si ešte nedostala.
andreaS
01.02.11,13:30
preco nie? lebo fa neni uhradena v 2010...

ps: samostatny uctovnik by tuto zakladnu vec mal vediet...
martinez
01.02.11,13:31
ak fyzicka osoba uctuje v jednoduchom uctovnictve, uctuje o prijmoch a vydavkoch....

to iste plati, ak si SZCO vedie danovu evidenciu podla §6,14

nesmieme miesat zasady podvojneho a jednoducheho uctovnictva...
Anka Ha
01.02.11,13:32
nie ja si to nemyslím,že je to isté, ale ja som si myslela,že do daňového priznania idú všetky faktúry s dátumom dodania služby v roku 2010, bez ohľadu na deň zaplatenia...tak to som sa potom teda dobre mýlila...
Anka Ha
01.02.11,13:33
ano ja viem...lenže som dosť začiatočnik..a skôr som zbehla v podvojnom
Anka Ha
01.02.11,13:34
ale tu nejde o došlú faktúru, ale o vyšlú
Tweety
01.02.11,13:34
nie ja si to nemyslím,že je to isté, ale ja som si myslela,že do daňového priznania idú všetky faktúry s dátumom dodania služby v roku 2010, bez ohľadu na deň zaplatenia...tak to som sa potom teda dobre mýlila...
Účtovník by mal v prvom rade ovládať aspoň základy účta, a nie účtovať hore dole, lebo tak si to on myslí.:)
Tweety
01.02.11,13:35
ano ja viem...lenže som dosť začiatočnik..a skôr som zbehla v podvojnom
AK si zbehlá v podvojnom, potom už nerozumiem vôbec, či?
marjankaj
01.02.11,13:37
Ahojte ! Ak má daňovník - živnostník na faktúre dátum vystavenia aj dátum dodania služby 31.12.2010 a odberateľ mu túto faktúru potvrdí pečiatkou a napíše k nej prijatá 07.01.2011, tak si ju môže daňovník zaradiť do daňového priznania za rok 2010???
Vďaka
Áno. Mala by byť zaradená do daňového priznania v roku 2010. Ale prejaví sa to iba vo výkaze o majetku a záväzkoch. Teda v prílohe. V samotnom daňovom priznaní sa príjem objaví až za rok 2011, teda vtedy keď bude uhradený. A v roku 2011 bude aj zdanený.
martinez
01.02.11,13:37
ja si zasa myslim, ze sme tu od toho, aby sme si pomahali ... to znamena, ze odpovedali aj na otazky, ktore su pre niekoho mozno aj trivialne....

a nie poucovali o tom, ze co ma a co nema vediet uctovnik... ked sa ma niekto na porade opyta, ze aka je sadzba dane z prijmov na rok 2010, tak mu odpoviem, ze 19% a nemam s tym ziadny problem.
Tweety
01.02.11,13:41
ja si zasa myslim, ze sme tu od toho, aby sme si pomahali ... to znamena, ze odpovedali aj na otazky, ktore su pre niekoho mozno aj trivialne....

a nie poucovali o tom, ze co ma a co nema vediet uctovnik... ked sa ma niekto na porade opyta, ze aka je sadzba dane z prijmov na rok 2010, tak mu odpoviem, ze 19% a nemam s tym ziadny problem.
To áno, ale čoraz viac mi to pripadá, akokeby táto porada bola nultým ročníkom účtovníctva, za tým účelom určite nebola založená. Skús si popozerať príspevky z jej začiatkov, a potom mi dáš za pravdu.:)
andreaS
01.02.11,13:43
hm, a ja si zase myslim, ze ak sa niekto nazve samostatnym uctovnikom, tak sa ma aspon samostatne pokusit najst odpoved v zakonoch a minimalne vyhladavacom na porade... v naplni nasej prace je studovanie nie zadanie zadat otazku na porade a cakat ze niekto ju zodpovie a spoliehat sa iba nato... uz sa na porade raz riesil problem "samostnatny uctovnik" v profile, a ja mam proste blok, ze zakladne uplne zaklade veci by mal vediet... chyba mi tu snaha ucit sa a vyhladat si problem sam... :/
marjankaj
01.02.11,13:57
ale tu nejde o došlú faktúru, ale o vyšlú

A je v tom nejaký rozdiel?:eek: