Miloš Kišš
01.02.11,14:38
ahojte, prosil by som o radu. Dnes na porade nám oznámili, že všetky zastupujúce hodiny, ktoré sa buď preplácali alebo šli do náhradného voľna v podstate nikam nepojdu a ani sa nepreplatia. To je nejaká novela zákona alebo kde by som to konkrétnejšie našiel popísané? Čo sa potom dá do voľných dní a prázdnin, keď tieto hodiny zo zastupovania sa tam dávať nebudu? dakujem za odpovede.
gerdusha
01.02.11,14:57
hm..na tu poslednu otazku vam asi malo odpovedat vase vedenie...si myslim...
pe.pe
01.02.11,15:25
??? ziadna novela zakona. naopak, porusenie prislusnych zakonov. kazda hodina prace nad stanoveny uvazok je hodina prace nadcas a zamestnavatel je povinny ju preplatit, alebo sa dohohnut na cerpani NV. nepomoze vam pisat na poradu, to nemyslim v zlom teraz, treba si sadnut s vedenim, zamestnavatelom a hovorit o tom. ak nebude zamestnavatel ustretovy, resp. nebude chciet postupovat podla zakona, nesuplujte. nikto. zamestnavatel vas nemoze nutit k praci nadcas. vlastnej k akej praci? nadcas? ked ju nepriznava?
neuveritelne ma vie nahnevat takyto sposob zametania s ucitelmi, viem pochopit, ze balik penazi je obmedzeny, ze ucitelovi na PN musi zamestnavatel platit nahradu mzdy a plus navyse platit zastupovanie, ale neposkytnut ani len NV?
logomania
02.02.11,08:13
Ešte stále platí toto pozri webovú stránku
minedu.sk/data/USERDATA/OsobnyUrad/RPaIM/Usmernenie-praca_nadcas.pdf