Iulius
01.02.11,15:51
Zdravím poraďákov a mám otázočku...Naša firma má viacerých dlžníkov, o jednom som zistil, že pravdepodobne zomrel. Ako by som sa vedel oficialne dopátrať k úmrtnému listu, predpokladám, že verejný register asi v takejto veci neexistuje. Ďakujem.
buchač
01.02.11,18:14
Zdravím poraďákov a mám otázočku...Naša firma má viacerých dlžníkov, o jednom som zistil, že pravdepodobne zomrel. Ako by som sa vedel oficialne dopátrať k úmrtnému listu, predpokladám, že verejný register asi v takejto veci neexistuje. Ďakujem.

Matrika ...


Matriky

Matrika je štátna evidencia o osobnom stave fyzických osôb, ktoré sa narodili, uzavreli manželstvo alebo zomreli na území Slovenskej republiky, a štátnych občanov Slovenskej republiky, ktorí sa narodili, uzavreli manželstvo alebo zomreli v cudzine. Do matriky sa zapisujú údaje o narodení, uzavretí manželstva a úmrtí a údaje o iných skutočnostiach rozhodujúcich pre zistenie alebo overenie osobného stavu, najmä údaje o osvojení, určení rodičovstva a o rozvode manželstva, ak zákon NR SR č.154/1994 Z. z. o matrikách v znení neskorších predpisov neustanovuje inak. Predmetom zápisu do nej sú matričné udalosti, ktoré nastali na území Slovenskej republiky a v cudzine, ak ide o štátneho občana Slovenskej republiky. Matriku tvorí kniha narodení, kniha manželstiev a kniha úmrtí. Kniha narodení a kniha úmrtí sa vedie pre každú obec; kniha manželstiev sa vedie ako jediná. Matrika je verejná listina. Správa matrík – matriku ako výkon štátnej správy vedie obec, v hlavnom meste Slovenskej republiky v Bratislave a v meste Košiciach mestská časť, ktoré sú uvedené v prílohe zákona č.154/1994 Z. z. o matrikách v znení neskorších predpisov. Územné obvody matričných úradov ustanovuje vyhláška MV SR č.529/2001 Z. z., ktorou sa ustanovujú územné obvody matričných údajov v znení vyhlášky č.6/2003 Z. z..
Príloha zákona č. 154/1994 Z.z.
http://www.civil.gov.sk/archiv/p16/p16.shtm