tybyt
02.02.11,00:03
dobry den...
chcel by som vas poprosit o radu... mam pausal u nemenovaneho mobilneho operatora v SR k pausalu som si vybral aj mobilny telefon sony ericsson XPERIA X10 a som ju aj rovno poistil...
problem spociva vtom.
ze som si na ten telefo pred niekolkymi tyzdnami sadol a predne sklo (nie display) mi praskol...
telefon bol 100% fungcny okrem dotiku co bol menej presny...
ihned som ju niesol do predajne kde som zistil jak postupovat pri poisteni (poistovna ponuka aj poistenie pri nahodnych poskodeni MT) teda teoreticky by mi maly zadarmo opravit... poistovna mi poradila poslat MT cez predajnu do servisu aby mi navrhly cenovu ponuku opravi co potrebuje poistovna...
telefon som aj poslal a o zopar dni mi poslali spet z cenovou ponukou...
v cenovej ponuke je uvedena cena :
-opravy
-predneho krytu (teda toho prasknuteho)
-postovneho
a noveho LCD dispaya pricom stym nebol ziadny problem...
po zapnuti telefonu som si vsimol ze vobec mi nebere SIM kartu, nefunguju vibracie, LCD je poskodene (su na tom flaky jak keby dakedy bolo zatecene z dajakou tekutinou) lenze na zadnej strane je kontrolny stitok, ktory sa sfarby pri stiku z tekutinou ale vobec nebola poskodena (sfarbena) ...
tada ined co mi napadlo ze nieje v telefone original display teda oni v servise vimenili za dajaky uz pouziti a poskodeny...
dalej oni by ten telefon podla mna ani nemali preco rozobrat len sa mali nato pozriet ze kolko stoji predny krit a hotovo...
momentalne cakam na rozhodnutie poistovne ci mi schvalia uhradu...
ale ked nie tak co a ako mam postupovat???
uz som dal na servis reklamaciu alebo staznost (neviem jak sa to vola) na vijadrenie maju 60dni...

prosim poradte mi co mozem este urobit a naco mozem mat pravo...

vopred velmi pekne dakujem
tybyt
01.02.11,23:09
dobry den...
chcel by som vas poprosit o radu... mam pausal u nemenovaneho mobilneho operatora v SR k pausalu som si vybral aj mobilny telefon sony ericsson XPERIA X10 a som ju aj rovno poistil...
problem spociva vtom.
ze som si na ten telefo pred niekolkymi tyzdnami sadol a predne sklo (nie display) mi praskol...
telefon bol 100% fungcny okrem dotiku co bol menej presny...
ihned som ju niesol do predajne kde som zistil jak postupovat pri poisteni (poistovna ponuka aj poistenie pri nahodnych poskodeni MT) teda teoreticky by mi maly zadarmo opravit... poistovna mi poradila poslat MT cez predajnu do servisu aby mi navrhly cenovu ponuku opravi co potrebuje poistovna...
telefon som aj poslal a o zopar dni mi poslali spet z cenovou ponukou...
v cenovej ponuke je uvedena cena :
-opravy
-predneho krytu (teda toho prasknuteho)
-postovneho
a noveho LCD dispaya pricom stym nebol ziadny problem...
po zapnuti telefonu som si vsimol ze vobec mi nebere SIM kartu, nefunguju vibracie, LCD je poskodene (su na tom flaky jak keby dakedy bolo zatecene z dajakou tekutinou) lenze na zadnej strane je kontrolny stitok, ktory sa sfarby pri stiku z tekutinou ale vobec nebola poskodena (sfarbena) ...
tada ined co mi napadlo ze nieje v telefone original display teda oni v servise vimenili za dajaky uz pouziti a poskodeny...
dalej oni by ten telefon podla mna ani nemali preco rozobrat len sa mali nato pozriet ze kolko stoji predny krit a hotovo...
momentalne cakam na rozhodnutie poistovne ci mi schvalia uhradu...
ale ked nie tak co a ako mam postupovat???
uz som dal na servis reklamaciu alebo staznost (neviem jak sa to vola) na vijadrenie maju 60dni...

prosim poradte mi co mozem este urobit a naco mozem mat pravo...

vopred velmi pekne dakujem


P.S.: sorry za gramaticke chybi...
camozzi
01.02.11,23:15
Videl som horsi pravopis, ale kamo, poviem ti, ze napisat "fungcny" s "g" chce odvahu.
Letko
02.02.11,04:43
Skús sa obrátiť na Slovenskú obchodnú inšpekciu - teda, keby bol s tým problém. Dúfam, že si im telefón vrátil s tým, že pred opravou všetko ostatné okrem displeja fungovalo a že máš o tom doklad.
tybyt
02.02.11,09:20
Skús sa obrátiť na Slovenskú obchodnú inšpekciu - teda, keby bol s tým problém. Dúfam, že si im telefón vrátil s tým, že pred opravou všetko ostatné okrem displeja fungovalo a že máš o tom doklad.

no telefon som na druhy den odniesol do orange a tam sme napisaly dajaku ziadost a predavacka mi povedala ze telefon si mam nechat.... je to problem???
Letko
02.02.11,09:53
Ťažko povedať. Vieš vôbec, čo za žiadosť si podpisoval?
babi2
02.02.11,10:06
camozzi Dnes, 01:15 AM
Videl som horsi pravopis, ale kamo, poviem ti, ze napisat "fungcny" s "g" chce odvahu.

mimotemyKeď niečo funguje, tak to je asi fungčné, či?:D
tybyt
02.02.11,10:33
Ťažko povedať. Vieš vôbec, čo za žiadosť si podpisoval?

neviem jak sa vola ale viem ze skoro 2strani mi tam napisata tota predavacka ze ocom je rec... co je chyba atd atd...
ale bolo to daco take ze reklamacia reklamacie alebo staznost na servis alebo daco podobne...

a ze som zlezaradil tak to sorry ale pozrel som podobne prispevky a aj tie boli tuna...
a pravopis moje hobi... :)
Letko
02.02.11,10:38
aj ti povedala, kedy ti ho dajú do pôvodného stavu?
babi2
02.02.11,10:40
a ze som zlezaradil tak to sorry ale pozrel som podobne prispevky a aj tie boli tuna...
a pravopis moje hobi... :)
Nikto Ti nevytýka, že si zle zaradil, to som si dala ja, keďže som nepísala k téme;)
dalid
02.02.11,14:44
Mozno predajca fakt odflakol servis, ale:
1) pozrel si si ci ti nahodou nespravili update operacneho systemu? Pokial samozrejme vies aky si tam mal pred servisom
2) skusal si urobit Hardreset zariadenia?
tybyt
02.02.11,16:58
Mozno predajca fakt odflakol servis, ale:
1) pozrel si si ci ti nahodou nespravili update operacneho systemu? Pokial samozrejme vies aky si tam mal pred servisom
2) skusal si urobit Hardreset zariadenia?

no update FW mi nezrobily lebo som tam mal trohu upraveny soft...
a ani hard reset som neskusal ale rovno update na najnovsiu...
ale ja tam mam servisne menu pri ktorom mozes testovat tel a ani tam mi nefunguju vobec vibracie... a ko som vydel motorcek nieje v crite ale na plosnom spoji co znamena ze bud to budu pajkovat a ked budu mat stastie tak nic nedodzubu alebo vobec to neuznaju...:(