maryann
09.12.05,12:15
Ahojte poraďáci,
nepatrí to k tejto téme, ale prosím všetkých ktorí budú vedieť poradiť, aby mi poradili.
Naša firma má povinnosť podávať intrastat hlásenie o prijatí a odoslaní tovaru. Využívame zjednodušené hlásenie, formulár 3-12. Stala sa takáto vec:
V októbri sme podali intrastat hlásenie o odoslaní aj o prijatí tovaru.V novembri nám prišiel dobropis s informáciou, že na októbrovej faktúre bol zlý int. kód, tak sme podali opravné int. hlásenie. A teraz ten najväčší problém: opravné intrastat hlásenie malo byť na formulári pre prijatie tovaru, ale podali sme ho na formulári "odoslanie tovaru". Ako to mám dať teraz všetko do poriadku??? Opravovala som položku č. 5 (pri prijatí tovaru bolo 11 položiek, pri odoslaní 4). Na tel. číslach uvedených na webovej stránke štat. úradu mi to nikto neberie. Vie mi niekto pomôcť???

PROSÍM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
maryann
09.12.05,11:46
Naozaj mi nevie nikto pomôcť???
tonkat
09.12.05,11:52
Naozaj mi nevie nikto pomôcť???
Myslím, že sa dá stornovať podané hlásenie - nie som si istá, tak by si mohla toto čo ste podali stornovať a podať nové opravné hlásenie tak ako malo byť.
maryann
09.12.05,12:00
Ďakujem tonkat za reakciu. Vieš poradiť ako to hlásenie stornovať?
aladin
09.12.05,12:01
MARRYANN ,pomoct ti zial neviem ale ty by si vedela mne, ake su limity na intrastat... po akom obrate je treba podavat zjednodusene resp. to druhe
maryann
09.12.05,12:11
Pri prijatí sa intrastat hlásenie musí podávať, ak obrat presahuje viac ako
3 mil. Sk a pri odoslaní (resp. vydaní) je to viac ako 6 mil. Sk.
tonkat
09.12.05,12:38
Ďakujem tonkat za reakciu. Vieš poradiť ako to hlásenie stornovať?
Keď si na stránke www.intrastat.colnasprava.sk tak po prihlásení, alebo možno aj pred ním v ľavom stlpci má kolonku opravné hlásenia a tam je presne popísané, ako postupovať pri opravných hl. aj pri zrušení celého hlásenia. Dúfam že ti to pomôže. Papá
aladin
09.12.05,12:52
Pri prijatí sa intrastat hlásenie musí podávať, ak obrat presahuje viac ako
3 mil. Sk a pri odoslaní (resp. vydaní) je to viac ako 6 mil. Sk.

čiže ak vyveziem tovar do členských krajín eu za viac ako 3 milliony , resp doveziem za viac ako 6 miliony z členských krajin EU tak vyplnam intrastat tlacivo. Xcel by som sa spýtat komu odovzdavam, resp tých 3 a 6 milionov je od januara do decembra alebo 12 mesiacov, resp meni sa to kazdy rok ??
maryann
09.12.05,12:52
Ďakujem veľmi pekne. ;)
karpis
09.12.05,13:26
Spravodajská jednotka, ktorá za kalendárny rok predchádzajúci sledovanému roku uskutoční prijatia resp. odoslania, ktorých súhrnná hodnota prekročí stanovený prah zjednodušenia, je povinná poskytovať všetky požadované informácie v podrobnom členení (pozri formulár INTRASTAT 1-12, resp. 2-12).

Na rok 2005 platí prah oslobodenia 3 000 000 Sk pre prijatie a 6 000 000 Sk pre odoslanie. Prah zjednodušenia bol stanovený na 12 000 000 Sk pre prijatie a 30 000 000 Sk pre odoslanie.