Viera Ká
02.02.11,07:47
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť skúsenejších poraďakov:

Našli sme zabudnutú faktúru v založených dokladoch so zdaniteľným plnením 17.11.2010 - do nákladov v roku 2010 sa ešte dá dať, ale DPH nechcem robiť opravné, dám to do januára 2011, len neviem ako to mám zaúčtovať v roku 2010 v závazkoch a v účtovníctve bez DPH a potom zasa v roku 2011 len samotné DPH?

Prosím podadte mi niekto.
Ďakujem.
Tweety
02.02.11,06:52
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť skúsenejších poraďakov:

Našli sme zabudnutú faktúru v založených dokladoch so zdaniteľným plnením 17.11.2010 - do nákladov v roku 2010 sa ešte dá dať, ale DPH nechcem robiť opravné, dám to do januára 2011, len neviem ako to mám zaúčtovať v roku 2010 v závazkoch a v účtovníctve bez DPH a potom zasa v roku 2011 len samotné DPH?

Prosím podadte mi niekto.
Ďakujem.
Zabudnutú faktúru s dph nemôžeš uplatniť v januárovom dph, musíš podať DDP.
babi2
02.02.11,06:53
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť skúsenejších poraďakov:

Našli sme zabudnutú faktúru v založených dokladoch so zdaniteľným plnením 17.11.2010 - do nákladov v roku 2010 sa ešte dá dať, ale DPH nechcem robiť opravné, dám to do januára 2011, len neviem ako to mám zaúčtovať v roku 2010 v závazkoch a v účtovníctve bez DPH a potom zasa v roku 2011 len samotné DPH?

Prosím podadte mi niekto.
Ďakujem.
Keďže ste mali doklad, iba bol niekde založený, mali by ste dať DDP.
§51
(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.
Viera Ká
02.02.11,07:15
Ďakujem za rady, ale za DDP nebude z DU pokuta?
KEJKA
02.02.11,07:25
nebude pokuta, lebo si zvyšuješ odpočítanie DPH, teda znižuješ DP.
Viera Ká
02.02.11,13:16
Ďakujem za radu.
Bambi23
03.02.11,17:49
A čo s faktúrou, ktorá nám došla z Centrálneho depoz. cenných papierov za vedenie akcií v roku 2010, kde je uvedené DPH 19%, ale faktúra nám došla poštou až 30.1.2011?

Môžeme DPH 19% zaúčtovať až v januári, alebo je tiež potrebné podať dodatočné daňové priznanie k DPH za IV.Q.2010?

Ďakujem
Tweety
03.02.11,17:52
A čo s faktúrou, ktorá nám došla z Centrálneho depoz. cenných papierov za vedenie akcií v roku 2010, kde je uvedené DPH 19%, ale faktúra nám došla poštou až 30.1.2011?

Môžeme DPH 19% zaúčtovať až v januári, alebo je tiež potrebné podať dodatočné daňové priznanie k DPH za IV.Q.2010?

Ďakujem
Môžeš odpočítať v januári.
KvetkaK
04.02.11,08:40
A čo s faktúrou, ktorá nám došla z Centrálneho depoz. cenných papierov za vedenie akcií v roku 2010, kde je uvedené DPH 19%, ale faktúra nám došla poštou až 30.1.2011?

Môžeme DPH 19% zaúčtovať až v januári, alebo je tiež potrebné podať dodatočné daňové priznanie k DPH za IV.Q.2010?

Ďakujem
Ahojte, presne na takúto faktúru som sa chcela opýtať aj ja. Faktúra nam došla 21.1.2011 a v ten istý deň som práve odovzdala aj priznanie k DPH. Je teda možné DPH zaúčtovať v januári 2011 aj keď mi to došlo do dátumu na podanie daňového priznania, či bude u mňa potrebné to riešiť cez dodatočné daňové priznanie?
Ďakujem pekne za odpoveď.
Tweety
04.02.11,08:42
Ahojte, presne na takúto faktúru som sa chcela opýtať aj ja. Faktúra nam došla 21.1.2011 a v ten istý deň som práve odovzdala aj priznanie k DPH. Je teda možné DPH zaúčtovať v januári 2011 aj keď mi to došlo do dátumu na podanie daňového priznania, či bude u mňa potrebné to riešiť cez dodatočné daňové priznanie?
Ďakujem pekne za odpoveď.
Mala si podať opravné DP.
KvetkaK
04.02.11,08:52
Mala si podať opravné DP.
Ďakujem Tweety za odpoveď. Tam bol ten problém, že ku mne sa dostala tá obálka až koncom januára. A práve som sa na to opýtala audítorky a ona mi tvrdí, že ak mi prišla po podaní daňového priznania tak môžem DPH zúčtovať v januári 2011. Aj keď sama som si nie istá, či je to tak.
Tweety
04.02.11,08:59
Ďakujem Tweety za odpoveď. Tam bol ten problém, že ku mne sa dostala tá obálka až koncom januára. A práve som sa na to opýtala audítorky a ona mi tvrdí, že ak mi prišla po podaní daňového priznania tak môžem DPH zúčtovať v januári 2011. Aj keď sama som si nie istá, či je to tak.
ALe dátum 21.1. nie je po podaní, síce ty si podala, ale lehota na podanie ešte neuplynula, takže si mala podať opravné DP-do lehoty na jeho podanie.
KvetkaK
04.02.11,09:03
ALe dátum 21.1. nie je po podaní, síce ty si podala, ale lehota na podanie ešte neuplynula, takže si mala podať opravné DP-do lehoty na jeho podanie.
A opravné by som nestihla podať, keďže mi tu faktúru doručili až oveľa neskôr ako došla. Tak čo teraz? Mám podľa Teba podať dodatočné alebo sa riadiť radou auditorky a odpočítať to až v januári?:rolleyes:
Tweety
04.02.11,09:08
A opravné by som nestihla podať, keďže mi tu faktúru doručili až oveľa neskôr ako došla. Tak čo teraz? Mám podľa Teba podať dodatočné alebo sa riadiť radou auditorky a odpočítať to až v januári?:rolleyes:
Takže, ak bola faktúra pomalá, a k tebe došla až po termína na podanie,(ak je pečiatka až po tomto termíne) nárok uplatníš v januári.
KvetkaK
04.02.11,09:12
Takže, ak bola faktúra pomalá, a k tebe došla až po termína na podanie,(ak je pečiatka až po tomto termíne) nárok uplatníš v januári.
ďakujem Ti za ochotu a rady.
Stašek
05.02.11,08:46
Doručili mi pokladničné bločky z decembra teraz. (šéfovia!) Nie je to veľká hodnota. Nechcem podávať opravné DP k DPH za 12/2010. Taktiež nechcem zasahovať do nákladov r. 2010. Môžem zaúčtovať v januári do nákladov celú sumu, a nebudem dávať DPH na odpočet?
ekopo
05.02.11,09:10
keď nechceš nič, vráť im bločky a vysvetli, že je dávno po funuse...
inak by sa malo podať dodatočné DP
a zasahovať do nákladov? ak nie je podané DP, prečo nie....
Lucinka23
20.03.11,16:16
Mám podobný problém, ktorý sa tu rozoberá. SZČO mi teraz doniesol všetky doklady za 1 a 2 mesiac. Našla som tam 3 faktúry z roku 2010. Keď som mu povedala, že mali ísť ešte do DPH 4.Q 2010, tak povedal aby som ich nedávala vôbec do nákladov. Ale dve z tých faktúr boli hradené z účtu. Môžem spraviť to, že tie dve platby by som dala do osobnej spotreby SZČO?
Hovorila som mu aj o dodatočnom DPH a opravnom DP za rok 2010 ale nechce to tak urobiť.

Ďakujem