lienka26
02.02.11,07:52
Ahojte poraďáci,
mám otázku ohľadom zamestnávania zamestnancov len v nočných zmenách. Viem, že je potrebné nahlásiť túto skutočnosť na inšpektorát práce.:confused:
Má s tým niekto skúsenosť? Prípadne by mi pomohol nejaký vzor tohto oznámenia.

Ďakujem za skorú odpoveď.
calgary
02.11.11,14:59
Ahojte poraďáci,
mám otázku ohľadom zamestnávania zamestnancov len v nočných zmenách. Viem, že je potrebné nahlásiť túto skutočnosť na inšpektorát práce.:confused:
Má s tým niekto skúsenosť? Prípadne by mi pomohol nejaký vzor tohto oznámenia.

Ďakujem za skorú odpoveď.

Vedel by niekto pomôcť? Mňa by navyše zaujímali sankcie za neoznámenie...
:cool:
Ďakujem.
ilona
03.11.11,05:23
Kde si to našiel, že je to potrebné oznámiť na inšpektoriat. Podľa mňa to musí byť uvedené v zmluve, je potrebné potvrdenie od lekára, že je spôsobilý na takúto prácu a ak má menej ako 18 rokov môže cez noc vykonávať prácu len na 1,alebo 2 hodiny.O hlásení na inšpektoriat neviem a mali sme už aj kontrolu z inšpektoriatu.
jarka1507
07.02.13,08:12
Ahojte, aj mňa by zaujímalo ako to riešiť lebo v zákonníku práce je : "Zamestnávateľ, ktorý pravidelne zamestnáva zamestnancov v noci, je povinný upovedomiť o tejto skutočnosti príslušný inšpektorát práce a zástupcov zamestnancov, ak si to vyžadujú." Ak si to vyžadujú patrí aj pre inšpektorát práce? Lebo pani na inšpektoráte sa tiež len odvolávala na tento paragraf a povedala mi že radšej nech pošleme toto oznámenie. už ste ho niekto posielal? nejaký vzor? U nás sa možno nočná práca bude vykonávať len 2 mesiace.. preto je diskutabilné čo je to pravidelné zamestnávanie zamestnancov v noci.. pomôže niekto? Ďakujem
jarka1507
07.02.13,09:12
nikto nepomôže?