mantypp
02.02.11,12:31
Dobry den, chcel by som sa opytat ako je to z pravneho pohladu. Vec je ta ze mi zavolala telemarketingova firma a ponukala mi ich produkt. Na otazku odkial maju moje cislo najskor prisla odpoved ze z verejnych zdrojov, potom ze z portalu na webe. Cislo mam utajene, takze nie je mozne aby ho mali z verejnych databaze. Aj keby, zakon jasne zakazuje len tak niekomu nieco bez jeho suhlasu predavat formou telesalesu. Takze uz tu podla mna porusili zakon. Druha vec je ze som sa dozvedel, ze moje cislo vygeneroval software, co je mozne, pretoze pani ma neoslovila menom (lebo ho tam naozaj nemala, kedze cislo bolo generovane). A tu je mam otazku. Nie je aj toto porusenie zakona? Aj ked si cislo vygenerovali, aj ked ma neoslovili menom, stale mi ponukali nieco bez mojho suhlasu (tusim sa ma opytali ci mi mozu povedat viac o ich ponuke, na co som suhlasil, lebo som nevedel kto mi vola a co vlastne chcu). Dakujem
ivka70
02.02.11,11:41
Aj ked si cislo vygenerovali, aj ked ma neoslovili menom, stale mi ponukali nieco bez mojho suhlasu (tusim sa ma opytali ci mi mozu povedat viac o ich ponuke, na co som suhlasil, lebo som nevedel kto mi vola a co vlastne chcu).

Tak pockaj, suhlasil si alebo nesuhlasil?
dragan.michal
02.02.11,12:31
ktorý zákon to zakazuje?
mantypp
03.02.11,09:58
zakazujem to zakon Zbierka zákonov č. 610/2003, paragraf 65. Ide o to, ze dako suhlas ziskat musia, ale ked budem dookladny, tak "musia mat predchadzajuci suhlas" a nie aktualny. Nemam nic proti tomu, ked robia so mnou prieskum, ale oni mi priamo predavali vyrobok. A


A ano, suhlas som dal, ak mam byt presny pani mi povedala ze mi chce predstavit ich ponuku, a teraz neviem presne ci som povedal: ano mozete, alebo nieco v zmysle "a o co ide"
dalsia vec je ta ze teta sa na konci zacala vyhovarat odkial mala moje cislo...