moonlet13
02.02.11,14:10
Ahote poradaci, potrebovala by som vasu pomoc :)
Som jedinym majitelom a zaroven konatelom jednoosobovej sro. Tuto potrebujem celu previest na inu osobu a vzdat sa aj funkcie konatela. Zatial som sa dopatrala po takyto postup:

1. Zmluva o prevode obchodneho podielu v sro - 2x, overene podpisy
2. zapisnica z VZ, kde bude uvedene, ze ako jediny spolocnik suhlasim s prevodom obchodneho podielu a zaroven sa vzdavam funkcie konatela a zaroven je menovany novy konatel - 2x, overeny podis (moj)
3. pisomne vzdanie sa funkcie konatela - 2x, neovereny podpis (moj)
4. uplne znenie zakladatelskej listiny (kde prepisem vsetky zmeny, v tomto pripade to ale potom vyznieva, ze spolocnost zalozil ten, na koho ju idem prepisat) - alebo iba nejaky dodatok k zakladatelskej listine, kde bude presne uvedene, ktory bod listiny sa ako meni a od akeho datumu ? - 2x, overeny podpis (ak uplne znenie, tak uz novy majitel, ak dodatok tak ja? alebo?)
5. vyhlasenie noveho majitela - 2x, overeny podpis
6. podpisovy vzor noveho majitela - 2x, overeny podpis
7. samozrejme sa meni aj spravca vkladu, takze aj prehlasenie spravcu vkladu - 2x, neovereny podpis
8. navrh na OR - zmenove tlacivo - 1x, overeny podpis.

Viete mi prosim niekto pomoct?
Velmi pekne dakujem. :)
sroservis
02.02.11,13:39
Dobrý deň,

myslím, že to robíte zbytočne komplikovane. Ja by som to urobila takto:

1. Zmluva o prevode obchodneho podielu v sro - 2x, overene podpisy OK
2. zapisnica z VZ, kde bude uvedene, ze ako jediny spolocnik suhlasim s prevodom obchodneho podielu a zaroven sa vzdavam funkcie konatela a zaroven je menovany novy konatel - 2x, overeny podis (moj)
-namiesto zápisnice z VZ - rozhodnutie jediného spoločníka o udelení súhlasu na prevod OP na osobu, ktorá nie je spoločníkom, o odvolaní a vymenovaní konateľa - 2x podpis neoverovať
3. pisomne vzdanie sa funkcie konatela - 2x, neovereny podpis (moj) - netreba
4. uplne znenie zakladatelskej listiny (kde prepisem vsetky zmeny, v tomto pripade to ale potom vyznieva, ze spolocnost zalozil ten, na koho ju idem prepisat) - alebo iba nejaky dodatok k zakladatelskej listine, kde bude presne uvedene, ktory bod listiny sa ako meni a od akeho datumu ? - 2x, overeny podpis (ak uplne znenie, tak uz novy majitel, ak dodatok tak ja? alebo?) - úplné znenie zakladateľskej listiny ako jediný spoločník bude uvedený nový spoločník, prvý konateľ ostane. Nie je potrebné overovať. 1x
5. vyhlasenie noveho majitela - 2x, overeny podpis - vyhlásenie nového jediného spoločníka podľa 105a Obch. zák. - 1x, podpis overiť
6. podpisovy vzor noveho majitela - 2x, overeny podpis - stačí 1x
7. samozrejme sa meni aj spravca vkladu, takze aj prehlasenie spravcu vkladu - 2x, neovereny podpis - správca vkladu sa samozrejme nemení, svoju úlohu splnil pri založení spoločnosti.
8. navrh na OR - zmenove tlacivo - 1x, overeny podpis.

Zmenu konateľa nezabudnite oznámiť na živn. úrad do 15 dní od rozhodnutia jediného spoločníka.

Všetko dobré.
Eva10
03.02.11,06:29
V zmluve o prevode OP treba pamätať na vyhlásenie o pristúpení k spoločenskej zmluve (zakladateľskej listine) podľa § 115 ods. 3 ObchZ.
Ja robím dve formálne VZ. Na prvom pôvodný spoločník dá súhlas s prevodom OP, druhé po podpise zmluvy o prevode OP skonštatuje, že tieto boli doručené spoločnosti a nový spoločník urobí zmeny ktoré potrebuje. Robím to tak lebo je zrejmé, kedy nastali účinky prevodu OP(doručením spoločnosti. Keďže sa podpisy neoverujú, náklady to nijako nezvýši.
slabikar
03.02.11,15:00
ja mam podobny problem, ale chcem menit len konatela, cize jedinym spolocnikom vo firme ostanem. co z toho mam vybavit? dakujem
sroservis
03.02.11,22:13
Dobrý deň,

potrebujete rozhodnutie jediného spoločníka o odvolaní starého a vymenovaní nového konateľa, podpisový vzor nového konateľa (nie je podmienkou zápisu zmeny v OR) a zmenový formulár (kolok 66 eur, so ZEP-om 33eur). Zmenu musíte tiež oznámiť na živn. úrad (zmena nie je spoplatnená).

Všetko dobré.
moonlet13
04.02.11,09:41
dakujem velmi pekne za cenne rady. velmi ste mi pomohli. dufam, ze zmenu absolvujeme rychlo a uspesne na prvykrat... :)
este raz, velka vdaka.
slabikar
09.02.11,08:23
nevie niekto ci sa niekde naju najst tie tlaciva, ako by mali tie dokumenty vyzerat?
KEJKA
09.02.11,16:32
zmeny tu máš popísane aj v iných témach, nejaké vzory sa dajú nájsť, ale ak si to ešte nikdy nerobil, neodporúčam. Nič neušetríš, naopak. Ledaže máš ZEP.
ivinka99
07.03.11,18:09
Prosím vás a neviete mi poradiť ako má urobiť takúto zmenu? založila som jednoosobovú s.r.o. kde som konateľom aj majiteľom. Chcem byť len konateľom a celý svoj podiel spoločníka previesť na svoju mamu na určitý čas. Ako to mám urobiť?
KEJKA
07.03.11,18:38
návody tu máš, ale zmenu na určitý čas si dobre premysli.
Hlavne či chceš meniť konateľa, alebo spoločníka, nie je to jedno.
ivinka99
08.03.11,07:58
ja viem, že to nie je jedno, sú tu zmeny postupy ako urobiť zmeny, no zmena v spoločníkovi jednoosobovej s.r.o. nie je. Narovinu - chcem požiadať o podporu v nezamestnanosti, ako konateľka môžem, ale ako spoločníčka nie, pri jednoosobovej s.r.o. som aj to aj to. Splňam všetko podmienky, len toho spoločníka nie. Rodičovský príspevok mi práve skončil. Firma je ešte len založená a rozbieha sa, určite na môj plat taký polrok nebude, keďže som do nej vložila väčší obnos peňazí na začiatok. Po skončení podpory by som si podiel previedla späť, no neviem či je to právne možné urobiť takýto krok
Eva10
08.03.11,07:58
Ako v príspevku 2 tejto témy, s tým, že v bode 2 - zápisnica z VZ sa nebude meniť konateľ a nebudeš vyhotovovať listinu podľa bodu 3 - vzdanie sa funkcie konateľa.
Ostatné zhodne s uvedeným príspevkom.
Sony_X
07.04.11,19:03
Zdravím Vás.
Ja mám presne ten istý problém ako Ivinka99 a ak som teda z Vašich príspevkov správne pochopil, tak by som mal takto postupovať pri zmene spoločníka v jedno-osobovej SRO pri zachovaní pôvodného konateľa /nový spoločník nevloží do firmy nič/ :

1. Zmluva o prevode obchodného podielu v s.r.o - 2x, overene podpisy OK
2. Rozhodnutie jediného spoločníka o udelení súhlasu na prevod OP na osobu, ktorá nie je spoločníkom- 2x podpis neoverovať
3. Úplné znenie zakladateľskej listiny ako jediný spoločník bude uvedený nový spoločník, prvý konateľ ostane. Nie je potrebné overovať. 1x
4. Vyhlásenie nového jediného spoločníka podľa 105a Obch. zák. - 1x, podpis overiť
5. Podpisový vzor nového spoločníka - overený podpis - stačí 1x
6. Správca vkladu sa samozrejme nemení, svoju úlohu splnil pri založení spoločnosti.
7. Návrh na OR - zmenové tlačivo - 1x, overený podpis.

Zmenu konateľa nezabudnite oznámiť na živn. úrad do 15 dní od rozhodnutia jediného spoločníka.

Je to správne?
sroservis
08.04.11,11:19
Dobrý deň,

keďže Vy konateľa nemeníte, nepotrebujete podpisový vzor nového konateľa ani majiteľa (bod 5) a ani živnostenskému úradu nebudete nič oznamovať.
Economic
08.04.11,18:22
Prosím vás a neviete mi poradiť ako má urobiť takúto zmenu? založila som jednoosobovú s.r.o. kde som konateľom aj majiteľom. Chcem byť len konateľom a celý svoj podiel spoločníka previesť na svoju mamu na určitý čas. Ako to mám urobiť?


To že je to na určitý čas, nikde netreba spomínať. Keď určitý čas pominie, jednoducho sa urobí prevod späť...
Takže urobiť normálne klasický prevod, so všetkým, ako je v tejto téme už písané. V prípade potreby viac info v mojom profile.
dobrava
15.04.11,10:55
Dobrý deň, mám takýto problém:
Firma /s.r.o./ nefunguje už 10 rokov, na obchodnom registri je však stále registrovaná z dôvodu podlžnosti voči DÚ. Firma má dvoch konateľov, z toho jeden je zároveň aj spoločníkom, ktorý chce z firmy odísť a previesť funkciu spoločníka na toho druhého.Ako by som mal postupovať? Ďakujem
Economic
15.04.11,11:09
Dobrý deň, mám takýto problém:
Firma /s.r.o./ nefunguje už 10 rokov, na obchodnom registri je však stále registrovaná z dôvodu podlžnosti voči DÚ. Firma má dvoch konateľov, z toho jeden je zároveň aj spoločníkom, ktorý chce z firmy odísť a previesť funkciu spoločníka na toho druhého.Ako by som mal postupovať? Ďakujem

Urobiť MVZ, na ňom schváliť prevod obchodného podielu a odvolanie konateľa. V takomto prípade nefunkčnej sro by bolo možno zvážiť vstup do likvidácie... a následný výmaz. Ak ste nerobili ani konvert na Euro, samozrejme to treba urobiť ako prvé.
Economic
16.04.11,11:05
Čo prosím obnáša vstup do likvidácie? Ide hlavne o to, že dotyčný, ktorý chce z fy odísť je SZČO a chcel by dotáciu od ÚP a keďže figuruje jeho meno ešte na Obch. registri - o dotáciu žiadať nemôže.
A ešte: čo, prosím znamená konvert na Euro a čo to obnáša?

V jednom VZ schváliť prevod, odvolanie konateľa. Zároveň rozhodnúť o zrušení spoločnosti likvidáciou. Podá sa návrh do OR. V OR vymažú človeka, ktorý musí ísť preč k vôli dotácii. A začne sa likvidácia. Oznámi sa v OV vstup do likvidácie. Vyzvú sa veritelia na prihlásenie pohľadávok.... Čaká sa 3 mesiace.... na prihlášky.... likviduje sa.... Následne sa podáva výmaz z OR
dobrava
18.04.11,10:01
Ďakujem za odpoveď, je možné toto všetko vybaviť aj bez právnikov /mám VŠ ek. smeru/, alebo sa radšej do toho nepúšťať a zacvakať nejakému právnikovi? Ďakujem.
Economic
18.04.11,10:58
Ďakujem za odpoveď, je možné toto všetko vybaviť aj bez právnikov /mám VŠ ek. smeru/, alebo sa radšej do toho nepúšťať a zacvakať nejakému právnikovi? Ďakujem.

Určite aj bez právnikov, neviem ako si zdatná pri vyhotovení všetkých k tomu potrebných dokumentov, aby to OR neodmietol. Sú tu predsa profesionálne firmy aj neprávnici s dlhoročnými skúsenosťami, ktorí vedia poradiť. A hlavne je to za lepšiu cenu ako u právnikov. Záleží či si na správne vyhotovenie všetkých dokumentov trúfaš sama... Vzdelanie je jedna vec, a prax iná. Napríklad Zmluva o prevode OP musí mať určité predpísané náležitosti... atď..
dobrava
20.04.11,12:04
V jednom VZ schváliť prevod, odvolanie konateľa. Zároveň rozhodnúť o zrušení spoločnosti likvidáciou. Podá sa návrh do OR. V OR vymažú človeka, ktorý musí ísť preč k vôli dotácii. A začne sa likvidácia. Oznámi sa v OV vstup do likvidácie. Vyzvú sa veritelia na prihlásenie pohľadávok.... Čaká sa 3 mesiace.... na prihlášky.... likviduje sa.... Následne sa podáva výmaz z OR
Ďakujem za všetky odpovede, ale nie je mi jasná tá likvidácia. S.r.o. sa vraj nedá zrušiť likvidáciou, keďže má podlžnosti voči DÚ? Ide vlastne o to, že druhý konateľ, ktorý je zároveň spoločníkom, chce svoju funkciu previesť na prvého konateľa, pretože chce dotáciu z ÚP a túto nemôže dostať z dôvodu, že je ešte evidovaný v OR. Takže formou likvidácie by to asi nešlo. Ďakujem.
sroservis
20.04.11,12:29
Dobrý deň,

Vy vlastne riešite dva problémy:

1. chcete rýchlo dostať z firmy preč spoločníka a konateľa, aby mohol získať dotáciu od ÚP.
Takže, ako Vám už radil Ekonomic - urobte zápisnicu z VZ - schváľte prevod obch. podielu na druhého spoločníka a odvolanie konateľa (ktorý chce získať dotáciu) a zmeny zapíšte do obch. registra.

2) chcete celkovo vysporiadať spoločnosť - má dlhy, zrejme už nepodniká - takže ak je v predĺžení dajte návrh na vyhlásenie konkurzu, ak spoločnosť nemá dostatok peňažných prostriedkov na úhradu trov konkurzu, je veľmi pravdepodobné, že návrh bude zamietnutý z tohto dôvodu, čo bude predstavovať dôvod zrušenia spoločnosti a možnosť podať návrh na jej výmaz z obch. registra (v tom prípade nie je potrebné dokladať súhlas daňového úradu s výmazom s.r.o. z obchodného registra).

Všetko dobré.
Economic
20.04.11,18:37
Ďakujem za všetky odpovede, ale nie je mi jasná tá likvidácia. S.r.o. sa vraj nedá zrušiť likvidáciou, keďže má podlžnosti voči DÚ? Ide vlastne o to, že druhý konateľ, ktorý je zároveň spoločníkom, chce svoju funkciu previesť na prvého konateľa, pretože chce dotáciu z ÚP a túto nemôže dostať z dôvodu, že je ešte evidovaný v OR. Takže formou likvidácie by to asi nešlo. Ďakujem.

Takže ozaj to urobiť iba tak, ako píše sroservis a ako píšem pred tým. Likvidáciu zatiaľ nechajte tak....
lachim1
20.04.11,19:57
Dobrý deň,

Vy vlastne riešite dva problémy:

1. chcete rýchlo dostať z firmy preč spoločníka a konateľa, aby mohol získať dotáciu od ÚP.
Takže, ako Vám už radil Ekonomic - urobte zápisnicu z VZ - schváľte prevod obch. podielu na druhého spoločníka a odvolanie konateľa (ktorý chce získať dotáciu) a zmeny zapíšte do obch. registra.

2) chcete celkovo vysporiadať spoločnosť - má dlhy, zrejme už nepodniká - takže ak je v predĺžení dajte návrh na vyhlásenie konkurzu, ak spoločnosť nemá dostatok peňažných prostriedkov na úhradu trov konkurzu, je veľmi pravdepodobné, že návrh bude zamietnutý z tohto dôvodu, čo bude predstavovať dôvod zrušenia spoločnosti a možnosť podať návrh na jej výmaz z obch. registra (v tom prípade nie je potrebné dokladať súhlas daňového úradu s výmazom s.r.o. z obchodného registra).

Všetko dobré.
Prosím poradiť
ako sa dokladuje nedostatok finančných prostriedkov aby bolo pravdepodobné, že návrh bude zamietnutý .
Ako spoločníci sme dotovali spoločnosť a čakali sme na výsledok
konkurzu kde sme mali prihlásenú pohľadávku Po 1 1/2 roku sme dostali z konkurzu 30,3 € z 15 000€ tak sa rozhodujeme či dať spoločnosť do konkurzu alebo likvidácie .Podľa informácie čo máme vraj je potrebné pri podaní prihlášky do konkurzu uhradiť
sumu cca 1 600€ aby súd vymenoval správcu (na čo sa už nechceme skladať) a ten zistí že nemáme majetok čo by sa dal spenažiť a sro má len závazky voči spoločníkom ...
Prikláname sa k možnosti ísť do likvidácie nakoľko je to bez poplatkov.Prosím o radu čo je výhodnejšie (poplatky) a jednoduchšie (administratíva?)
Ďakujem
KEJKA
20.04.11,20:34
najskôr si podľa súvahy zisti, či ste v predlžení - či je vlastné imanie imanie mínusové. Nemôžeš si vybrať likvidáciu, ak zo zákona je povinnosť dať ju do konkurzu.
Likvidácia je jednoduchšia, kedže likvidátorom môže byť prakticky ktokoľvek. ale skôr ako za 4 mesiace aj tak nestihneš ukončiť likvidáciu.
A ani likvidácia nie je bez poplatkov.
Economic
21.04.11,04:15
najskôr si podľa súvahy zisti, či ste v predlžení - či je vlastné imanie imanie mínusové. Nemôžeš si vybrať likvidáciu, ak zo zákona je povinnosť dať ju do konkurzu.
Likvidácia je jednoduchšia, kedže likvidátorom môže byť prakticky ktokoľvek. ale skôr ako za 4 mesiace aj tak nestihneš ukončiť likvidáciu.
A ani likvidácia nie je bez poplatkov.

Len tak ma margo všetkého.. Mne sa teraz podarila jedna likvidácia veľmi rýchlo. 14. 12. 2010 sa rozhodlo o zrušení spoločnosti likvidáciou. K 15. 4. 2011 ju mám vymazanú pri splnení a dodržaní všetkých zákonných podmienok.

Ak som dobre porozumela otázke lachima1, tak spoločnosť hodne dotovali zo svojho a to už ďalej nechcú. Podľa mňa ak nedlhujú DÚ a ten im dá súhlas s výmazom, celý proces sa dá relatívne lacno urobiť. Poplatok za zmenu do OR 33.- Eur pri el. podaní, oznam OV do 20.- Eur, drobné poplatky za overenie, možno poštovné... Za výmaz sa neplatí žiadny SP. Jedine že by likvidátor bol cudzia osoba, môže byť likvidácia drahšia. Ale súhlasím s KEJKOU - treba mať jasno z účtovníctva kam to treba smerovať.
KEJKA
21.04.11,04:26
uhm - to sú presne tie 4 mesiace. Ja som tiež tak počítala, ale zdržal ma DU.
Včera mi prišla odpoveď, že k vydaniu súhlasu DU potrebuje dátum podania návrhu na výmaz.
Ale podľa mňa k návrhu na výmaz potrebujem priložiť súhlas DU s výmazom.
Kocúrkovo?
Ved ja som napísala v žiadosti, že likvidáciu ukončujem k 31.3.2011, podať som to chcela 18.4. - presne tri mesiace od zverejnenia oznámenia o likvidácii vo Vestníku.
Tak teraz čakám, ako sa DU vysporiada s mojou odpoveďou-námietkou.
DU - južné Slovensko.
Economic
21.04.11,04:41
uhm - to sú presne tie 4 mesiace. Ja som tiež tak počítala, ale zdržal ma DU.
Včera mi prišla odpoveď, že k vydaniu súhlasu DU potrebuje dátum podania návrhu na výmaz.
Ale podľa mňa k návrhu na výmaz potrebujem priložiť súhlas DU s výmazom.
Kocúrkovo?
Ved ja som napísala v žiadosti, že likvidáciu ukončujem k 31.3.2011, podať som to chcela 18.4. - presne tri mesiace od zverejnenia oznámenia o likvidácii vo Vestníku.
Tak teraz čakám, ako sa DU vysporiada s mojou odpoveďou-námietkou.
DU - južné Slovensko.


To sú teda riadni BLBCI ! Ako môžme podať Návrh bez Súhlasu ? Musíš ich presvedčiť, že je to nevyhnutná príloha návrhu a jednoducho bez toho sa to nepodáva, lebo to OR odmietne. Ozaj je tu na SK Kocúrkovo. Mne s to takto darí získať súhlas skôr...
Len tak na margo tohto, mňa včera dokúril do nepríčetnosti list môjmu klientovi včera z nášho DÚ. Totiž oznámila som na živnostenský úrad zmenu trvalého bydliska konateľa a požiadala som JKM o oznámenie na DÚ a aj sa tak stalo. Počúvaj : Oznámenie zmeny cez JKM nebude DÚ akceptovať, pokiaľ sa nedoloží Zápisnica z VZ ! To už aj zmenu trvalého pobytu chcú mať v zápisnici ? Alebo aby doložil výpis z OR.
Podľa mňa JKM vznikli preto, aby sa odbremenili ľudí od papierovačiek, duplovačky oznamov a buzerácie, no je to ešte horšie. Myslím si, že si pracovníci DÚ takto umelo vytvárajú zbytočnú a hlúpu prácu. A robia to z našich daní !!!! mali by ich ozaj riadne pretriediť potom by na takéto hlúpe úkony nebolo treba vedúcich a ani podriadených.
KEJKA
21.04.11,06:20
jj, a taká pikoška
klient dostal pokutu z DU za nesplnenie povinnosti
pritom to oznámenie mal vykonať ŽÚ, bolo tak vyplnené tlačivo.
Zakladal dve firmy, rovnako vyplnil tlačivo, pritom na jednu firmu prišla pokuta a na druhú nie.............
Economic
21.04.11,06:24
A ako dopadla tá pokuta ? Predpokladám že ju neplatil... Alebo snáď áno ?
KEJKA
21.04.11,06:39
ale áno, zaplatil. Ja im robím účtovníctvo, info je len od klienta, neviem, čo presne a ako vyplnil. Možno sa len pomýlil, ja by som to na jeho mieste riešila, odvolala sa, ale ak mu tých cca 67 EUR nechýba, tak je to jeho vec.
Economic
21.04.11,06:49
ale áno, zaplatil. Ja im robím účtovníctvo, info je len od klienta, neviem, čo presne a ako vyplnil. Možno sa len pomýlil, ja by som to na jeho mieste riešila, odvolala sa, ale ak mu tých cca 67 EUR nechýba, tak je to jeho vec.

Presne na to som myslela. Keby som to cez JKM vyznačila a oni by to neurobili, odvolala by som sa určite.... A rozumiem aj tej poslednej vete... :)
lachim1
21.04.11,19:01
najskôr si podľa súvahy zisti, či ste v predlžení - či je vlastné imanie imanie mínusové. Nemôžeš si vybrať likvidáciu, ak zo zákona je povinnosť dať ju do konkurzu.
Likvidácia je jednoduchšia, kedže likvidátorom môže byť prakticky ktokoľvek. ale skôr ako za 4 mesiace aj tak nestihneš ukončiť likvidáciu.
A ani likvidácia nie je bez poplatkov.
Viem že ak je V I mínusové nemôžeme ísť do likvidácie.
Ale vzhľadom na „výťažok z konkurzu “ vychádza VI v mínuse .Ale máme v zálohe predkontáciu 365/413 čo by malo zvýšiť základné imanie (aspom dúfam ) a potom môžeme ísť do likvidácie .Mne nevadí koľko bude trvať likvidácia (likvidátora menuje VZ a to menuje spoločníka t.j. minimálne náklady alebo zadarmo .
Prosím o názor čo sa rozumie pod pojmom ,že spoločnosť môže vykonávať len činnosti vedúce k likvidácii spoločnosti (môže predávať zásoby ,vyrábať výrobky z materiálu čo má na sklade aby sa zbavila zásob ,resp. ich znížila ) teda vykonávať činnosti ,ktoré ma uvedené na výpise z OR ???
-ako je to s DPH zo zásob ktoré má sro na sklade? Treba DPH odviesť DU ,alebo stačí predať zásoby (inej sro alebo do šrotu a odviesť DPH len z toho?)

Nedlhujeme DU ,dodávateľom ,SP ,ZP ani zamestnancom ,teda nikomu okrem spoločníkom a to mal vyriešiť výťažok konkurzu.
Ešte by ma zaujímalo ako je to so súhlasom DU k výmazu
Existuje na to neaké tlačivo ? je nárokovateľný ten súhlas ??
Ak existuje neaký link ako kuchárka na likvidáciu budem vďačný a samozrejme predom ´dakujem za každú radu resp .usmernenie .
P.s Aky je najvhodnejší dátum pre vstúpenie sro do likvidácie .?
KEJKA
21.04.11,19:31
strašne veľa otázo, ale ja som tiež pri prvej likvidácii okrem naštudovania zákona vyťažila z Porady. Taže diskusií je tu veľa, a aj odpovede na tvoje otázky.
Návod ako riešiť problém aby sro mohla ísť do likvidácie je v poriadku.
Dátum - akýkoľvek k ultimu mesiaca.
Po vstupe dolikvidácie požiadať o zrušenie registrácie DPH, DU určí posledné zdaňovacie obdobie. V takom prípade odvediete DPH zo skladovej ceny zásob, resp. z predajnej ceny.
Tak by som najskôr využila všetky možnosti, ako zásoby zhodnotiť, resp. ich predať, zbaviť sa ich s cieľom minimalizovať legálne DPH.
A súhlas s výmazom je kapitola sama o sebe - niekde som to tu už písala. Určite ho potrebuješ k súhlasu a žiadosť treba doložiť kolkom v hodnote 9.5 €
Tlačivo nie je aspoň o ňom neviem. Zatiaľ som vždy dostala list z DU.
Economic
22.04.11,05:21
Viem že ak je V I mínusové nemôžeme ísť do likvidácie.
Ale vzhľadom na „výťažok z konkurzu “ vychádza VI v mínuse .Ale máme v zálohe predkontáciu 365/413 čo by malo zvýšiť základné imanie (aspom dúfam ) a potom môžeme ísť do likvidácie .Mne nevadí koľko bude trvať likvidácia (likvidátora menuje VZ a to menuje spoločníka t.j. minimálne náklady alebo zadarmo .
Prosím o názor čo sa rozumie pod pojmom ,že spoločnosť môže vykonávať len činnosti vedúce k likvidácii spoločnosti (môže predávať zásoby ,vyrábať výrobky z materiálu čo má na sklade aby sa zbavila zásob ,resp. ich znížila ) teda vykonávať činnosti ,ktoré ma uvedené na výpise z OR ???
-ako je to s DPH zo zásob ktoré má sro na sklade? Treba DPH odviesť DU ,alebo stačí predať zásoby (inej sro alebo do šrotu a odviesť DPH len z toho?)

Nedlhujeme DU ,dodávateľom ,SP ,ZP ani zamestnancom ,teda nikomu okrem spoločníkom a to mal vyriešiť výťažok konkurzu.
Ešte by ma zaujímalo ako je to so súhlasom DU k výmazu
Existuje na to neaké tlačivo ? je nárokovateľný ten súhlas ??
Ak existuje neaký link ako kuchárka na likvidáciu budem vďačný a samozrejme predom ´dakujem za každú radu resp .usmernenie .
P.s Aky je najvhodnejší dátum pre vstúpenie sro do likvidácie .?

Neviem či tá predkotácia je správna ???? znížiš záväzok a zvýšiš fond ? 365 môžeš znížiť 211 alebo 221 podľa mňa. Takže to nie je žiadna záloha podľa mňa. Počas likvidácie predávaš zásoby, teda pokračuješ v činnostiach, vyrovnávaš záväzky, prijímaš plnenia. To že nikomu nedlhujete je super. Ako píše KEJKA, naprv požiadať o posledné zdaňovacie obdobie pre DPH. Na súhlas správcu k výmazu netreba žiadnu špeciálnu formuláciu. Ja tam uvádzam, že s blížim k ukončeniu likvidácie a že žiadam o udelenie súhlasu s výmazom.
1. krok VZ o rozhodnutí zrušiť spoločnosť likvidáciou. Vymenovať likvidátora. Zároveň zmeniť obchodné meno s dovetkom "v likvidácii". Podať návrh na zápis do OR. Následne Oznámiť v OV - vyzvať všetkých veriteľov, aby sa prihlásili, na to je stanovený vzor formulácie. Alebo ho opíšeš podľa iného zo zverejneného priamo v OV. Čakáš 3 mesiace... medzi tým likviduješ zásoby a všetko - /ale zákonným a účtovným spôsobom samozrejme :) / Keď máš súhlas, požiadaš o výmaz. Doložíš Konečnú správu likvidátora. Schválenie konečnej správy a účtovnú závierku k ukončeniu likvidácie + Súhlas správcu dane. SP sa neplatí z výmazu.
KEJKA
22.04.11,05:36
kedže je tu pokus o vypracovanie kuchárky k likvidácii, doplním text

Neviem či tá predkotácia je správna ???? znížiš záväzok a zvýšiš fond ? 365 môžeš znížiť 211 alebo 221 podľa mňa. Takže to nie je žiadna záloha podľa mňa.
považujem to za skrátenú verziu rozhodnutia "zmeniť" pôžičku na vklad spoločníka, čo sa dá. kapitalizácia záväzku je dlhší proces a vyžaduje aj znalecký posudok za určitých podmienok............. osobne preferujem
a) rozhodnutie o vklade spoločníka bez zápisu do ZI sro
b) peňažný vklad 211/413
c) vyrovnanie záväzku 365/211
Počas likvidácie predávaš zásoby, teda pokračuješ v činnostiach, vyrovnávaš záväzky, prijímaš plnenia. To že nikomu nedlhujete je super. Ako píše KEJKA, naprv požiadať o posledné zdaňovacie obdobie pre DPH. Na súhlas správcu k výmazu netreba žiadnu špeciálnu formuláciu. Ja tam uvádzam, že s blížim k ukončeniu likvidácie a že žiadam o udelenie súhlasu s výmazom...............................
nové znenie
1. krok VZ o rozhodnutí zrušiť spoločnosť likvidáciou. Vymenovať likvidátora. Zároveň zmeniť obchodné meno s dovetkom "v likvidácii". Podať návrh na zápis do OR. Následne Oznámiť v OV - vyzvať všetkých veriteľov, aby sa prihlásili, na to je stanovený vzor formulácie. Alebo ho opíšeš podľa iného zo zverejneného priamo v OV. Čakáš 3 mesiace...
2. krok urobíš mimoriadnu účtovnú závierku ku dňu, ktorý prechádza dňu vstupu do likvidácie - kompletnú aj s DPPO aj výkazmi, Poznámkami a pošleš na DU.
medzi tým likviduješ zásoby a všetko - /ale zákonným a účtovným spôsobom samozrejme :)
obdobie likvidácie je jedno účtovné obdobie a môže prejsť aj do nasledujúceho roka - obmedzenie je v ZDP
3.krok / Keď máš súhlas, požiadaš o výmaz. Doložíš Konečnú správu likvidátora. Schválenie konečnej správy a účtovnú závierku k ukončeniu likvidácie + Súhlas správcu dane. SP sa neplatí z výmazu
Economic
22.04.11,06:08
kedže je tu pokus o vypracovanie kuchárky k likvidácii, doplním text

nové znenie
1. krok VZ o rozhodnutí zrušiť spoločnosť likvidáciou. Vymenovať likvidátora. Zároveň zmeniť obchodné meno s dovetkom "v likvidácii". Podať návrh na zápis do OR. Následne Oznámiť v OV - vyzvať všetkých veriteľov, aby sa prihlásili, na to je stanovený vzor formulácie. Alebo ho opíšeš podľa iného zo zverejneného priamo v OV. Čakáš 3 mesiace...
2. krok urobíš mimoriadnu účtovnú závierku ku dňu, ktorý prechádza dňu vstupu do likvidácie - kompletnú aj s DPPO aj výkazmi, Poznámkami a pošleš na DU.
medzi tým likviduješ zásoby a všetko - /ale zákonným a účtovným spôsobom samozrejme :)
obdobie likvidácie je jedno účtovné obdobie a môže prejsť aj do nasledujúceho roka - obmedzenie je v ZDP
3.krok / Keď máš súhlas, požiadaš o výmaz. Doložíš Konečnú správu likvidátora. Schválenie konečnej správy a účtovnú závierku k ukončeniu likvidácie + Súhlas správcu dane. SP sa neplatí z výmazu


Vďaka za to rozšírenie môjho obzoru čo sa týka toho rozúčtovania. Teraz mi to už dáva logiku...
dobrava
16.05.11,19:13
Dobrý deň,

Vy vlastne riešite dva problémy:

1. chcete rýchlo dostať z firmy preč spoločníka a konateľa, aby mohol získať dotáciu od ÚP.
Takže, ako Vám už radil Ekonomic - urobte zápisnicu z VZ - schváľte prevod obch. podielu na druhého spoločníka a odvolanie konateľa (ktorý chce získať dotáciu) a zmeny zapíšte do obch. registra.

2) chcete celkovo vysporiadať spoločnosť - má dlhy, zrejme už nepodniká - takže ak je v predĺžení dajte návrh na vyhlásenie konkurzu, ak spoločnosť nemá dostatok peňažných prostriedkov na úhradu trov konkurzu, je veľmi pravdepodobné, že návrh bude zamietnutý z tohto dôvodu, čo bude predstavovať dôvod zrušenia spoločnosti a možnosť podať návrh na jej výmaz z obch. registra (v tom prípade nie je potrebné dokladať súhlas daňového úradu s výmazom s.r.o. z obchodného registra).

Všetko dobré.
Ďakujem Vám za všetky dobré rady, chvíľu sme to všetko nechali tak a ono sa to asi vyrieši samo. Totižto v týchto dňoch uvedený spoločník obdržal list z Okr. súdu, kde žiada, aby do 30 dní od doručenia výzvy oznámili súdu, či spoločnosť naďalej vykonáva podnikateľskú činnosť. Ak áno, je potrebné zosúladiť stav zápisu v obch. registri a v opačnom prípade žiadajú oznámiť, či má spoločnosť majetok potrebný na likvidáciu. Keďže žiadny majetok na likvidáciu nemajú a fy je už dobrých pár rokov "nefunkčná", čo máme odpísať a v akom znení, aby sme dosiahli to, o čom som písal v predch. príspevkoch, a teda: konateľ a zároveň spoločník A. potrebuje svoj obch. podiel previesť na druhého spoločníka B. /A. chce požiadať o dotáciu a túto nemôže dostať z už uvedených príčin/. Ďakujem za každú radu.
KEJKA
16.05.11,19:19
ja myslím, že súd bud sro zruší, vymaže, alebo máte možosť uviesť všetko do súladu s vlastnou predstavou a dať návrh na zápis zmien.
Economic
16.05.11,19:30
Ďakujem Vám za všetky dobré rady, chvíľu sme to všetko nechali tak a ono sa to asi vyrieši samo. Totižto v týchto dňoch uvedený spoločník obdržal list z Okr. súdu, kde žiada, aby do 30 dní od doručenia výzvy oznámili súdu, či spoločnosť naďalej vykonáva podnikateľskú činnosť. Ak áno, je potrebné zosúladiť stav zápisu v obch. registri a v opačnom prípade žiadajú oznámiť, či má spoločnosť majetok potrebný na likvidáciu. Keďže žiadny majetok na likvidáciu nemajú a fy je už dobrých pár rokov "nefunkčná", čo máme odpísať a v akom znení, aby sme dosiahli to, o čom som písal v predch. príspevkoch, a teda: konateľ a zároveň spoločník A. potrebuje svoj obch. podiel previesť na druhého spoločníka B. /A. chce požiadať o dotáciu a túto nemôže dostať z už uvedených príčin/. Ďakujem za každú radu.


Presne ako píše KEJKA. Aké je tam ZI ? Ešte v Sk ? To je znak, že firma je nefunkčná. Ak áno, rýchlo nech spoločník oznámi, že firma nemá majetok, doloží Súvahu a výsledovku, napíše, že firma je niekoľko rokov nefunkčná, nech vyhlási že nie sú záväzky voči DÚ, SP, zdrav. poisťovniam.... Len rozhodnutie súdu môže trvať dlhšie a ak spoločník potrebuje rýchlo odísť, ozaj by som poradila zrealizovať prevod a následne likvidáciu.....
Musíte sa rozhodnúť čo je dôležitejšie či firmu vymazať, alebo spoločníkov odchod a podľa toho sa zariadiť... Ťažko takto radiť.
dobrava
16.05.11,20:28
Ďakujem Vám takto narýchlo za odpovede. ZI je v Sk, súvahu a výsledovku neviem, či sú schopní niekde ešte "vydolovať", záväzky voči DÚ údajne ešte majú, takže neviem, čo s tým. Proste táto s.r.o. je úplne "na obtiaž"a obidvaja aj konateľ aj spoločník by boli najradšej, keby už nič, čo sa týka fy, neexistovalo.Pre nich by bolo najlepšie, keby sa fy vymazala, ale to asi také jednoduché nebude ...
KEJKA
16.05.11,20:42
ja myslím, že ked odpoviete v tom zmysle, ako sú rady vyššie uvedené, tak vzhľadom na ZI v Sk a nefunkčnosť firmy, súd ju vymaže - treba vyčkať.
dobrava
16.05.11,20:49
Ďakujem Vám za odpoveď v tomto neskorom čase.
Economic
17.05.11,03:54
Ďakujem Vám za odpoveď v tomto neskorom čase.

A určite nemáte ani peniaze, aby sa likvidácia realizovala. Takže choďte cestou vyjadrenia súdu. Súd naozaj nefunkčné spoločnosti zo svojej úradnej moci vymazáva. Urobte to čím skôr, aby ste nestrácali čas k vôli spoločníkovi, ktorý to tak veľmi potrebuje. nečakajte na 30. deň lehoty.
dobrava
23.05.11,11:48
Ďakujem všetkým za odpovede, idem na to ...
Economic
23.05.11,11:50
Ďakujem všetkým za odpovede, idem na to ...


Držím palce, a dajte vedieť, ako to dopadlo !
slabikar
23.06.11,19:50
cize zakladatelsku listinu netreba?



Dobrý deň,

potrebujete rozhodnutie jediného spoločníka o odvolaní starého a vymenovaní nového konateľa, podpisový vzor nového konateľa (nie je podmienkou zápisu zmeny v OR) a zmenový formulár (kolok 66 eur, so ZEP-om 33eur). Zmenu musíte tiež oznámiť na živn. úrad (zmena nie je spoplatnená).

Všetko dobré.
KEJKA
23.06.11,20:07
cize zakladatelsku listinu netreba?
príloha do OR - vždy treba úplné znenie ZL.
Economic
23.06.11,20:36
cize zakladatelsku listinu netreba?


Pri každej je zmene ZL alebo SZ je povinnosť prikladať aj úplné znenie či už ZL alebo SZ.
slabikar
25.06.11,21:27
podpisovy vzor noveho konatela musi byt overeny?



Dobrý deň,

potrebujete rozhodnutie jediného spoločníka o odvolaní starého a vymenovaní nového konateľa, podpisový vzor nového konateľa (nie je podmienkou zápisu zmeny v OR) a zmenový formulár (kolok 66 eur, so ZEP-om 33eur). Zmenu musíte tiež oznámiť na živn. úrad (zmena nie je spoplatnená).

Všetko dobré.
slabikar
25.06.11,22:56
overenie podpisov musi byt len pri podpisovom vzore noveho konatela a pri navrhovatelovi zmien, teda spolocnika tejto s.r.o.? nikde viac?
diky za odpoved
KEJKA
26.06.11,04:42
zmeny navrhuje zapísať konateľ - (nie spoločník), a ten-teda konateľ musí mať v Navrhu overený podpis.
Economic
26.06.11,17:29
zmeny navrhuje zapísať konateľ - nie spoločník, a ten musí mať v Navrhu overený podpis.

Konateľ podáva návrh, overuje podpis na návrhu, aj podpisový vzor. Spoločník overuje podpis iba vtedy,ak je jediným spoločníkom a robí rozhodnutie jediného spoločníka.
zalobaba
26.06.11,17:46
Konateľ podáva návrh, overuje podpis na návrhu, aj podpisový vzor. Spoločník overuje podpis iba vtedy,ak je jediným spoločníkom a robí rozhodnutie jediného spoločníka.


Podpis spoločníka na Rozhodnutí jediného spoločníka nie je potrebné overovať.
Economic
26.06.11,18:08
Podpis spoločníka na Rozhodnutí jediného spoločníka nie je potrebné overovať.

Obchodný register si v mojom prípade však žiadal na rozhodnutí jediného spoločníka overiť podpis, takže ak som sa nechcela štorcovať so sudcom, radšej sme ho overili. A prešlo to v poriadku. od vtedy radšej vždy dávame overovať. Istota je guľomet. Nechcem riskovať pre klienta odmietnutie. 50 centov ho nezabije.
slabikar
27.06.11,06:45
a este nieco:

ten cely navrh na zapis zmien, ktory mam na 17 stran musi spojit notar pri overovani podpisu na poslednej strane alebo mi staci dat overit podpis na poslednej strane a len tak zopnut cely navrh.
diky moc za odpoved
KEJKA
27.06.11,09:40
s celým návrhom ideš na podpis k notárovi.
slabikar
11.07.11,20:17
ked uz mam rozhodnutie sudu o zmene konatela. co vsetko a kam treba nahlasit?
Economic
11.07.11,20:21
ked uz mam rozhodnutie sudu o zmene konatela. co vsetko a kam treba nahlasit?

živnostenský do 15 dní od konania VZ
daňový úrad

na zdravotku a sociálnu poisťovňu ak bol aj zamestnancom, ak nebol, tak netreba
slabikar
11.07.11,20:50
no do frasa, pokutu davaju automaticky, alebo to je na zvazeni?
lebo mne doteraz z ORSR neprislo rozhodnutie o zmene konatela, len nahodne som klikol na orsr.sk a tam som si vsimol ze zmena vykonana je. no zmena konatela nastala uz pred 3 tyzdnami.
berie sa to ako 15 kalnedarnych alebo pracovnych dni?
zivnostensky nehlasi automaticky na danovy urad tu zmenu? kdesi to pisali ze ano
Economic
12.07.11,04:30
no do frasa, pokutu davaju automaticky, alebo to je na zvazeni?
lebo mne doteraz z ORSR neprislo rozhodnutie o zmene konatela, len nahodne som klikol na orsr.sk a tam som si vsimol ze zmena vykonana je. no zmena konatela nastala uz pred 3 tyzdnami.
berie sa to ako 15 kalnedarnych alebo pracovnych dni?
zivnostensky nehlasi automaticky na danovy urad tu zmenu? kdesi to pisali ze ano

Na oznámenie zmeny konateľa na ŽÚ Ti netreba výpis z OR. Dôležitá je Zápisnica z VZ alebo rozhodnutie JS. Na ŽU sa počíta 15 kal. dní od konania VZ. Možno prižmúria očko... Inak poslednú dobu radi dávajú pokutu... Tvár sa, že si si to pomýlil a 15 si myslel od vykonania v OR. Možno to pomôže.
zk24
23.07.11,15:26
Ahojte,

mohli by ste mi prosim skontrolovat Rozhodnutie jediného spoločníka?

Dochádza k bezodplatnému prevodu obchodného podielu v jednoosobovej sro na nového spolocníka. S týmto súvisí aj zmena konatela, vzhladom k tomu ze povodny spolocník je zároven konatelom a novy spolocník preberie funkciu konatela takisto.

Stací to rozhodnutie takéto? Alebo tam musí byt spomínané aj ze sa mení zároven zakladatelská listina?

Ak bude dochadzat aj k zmene sidla spolocnsoti (bola v byte stareho spolocnika a pojde do bytu noveho), da sa to spravit tiez pri tejto prilezitosti? Mohla by som to dopisat do tohto rozhodnutia?

Dakujem.
KEJKA
23.07.11,15:30
všetky zmeny môžeš napísať do jedného dokumentu.
Economic
23.07.11,15:32
Ahojte,

mohli by ste mi prosim skontrolovat Rozhodnutie jediného spoločníka?

Dochádza k bezodplatnému prevodu obchodného podielu v jednoosobovej sro na nového spolocníka. S týmto súvisí aj zmena konatela, vzhladom k tomu ze povodny spolocník je zároven konatelom a novy spolocník preberie funkciu konatela takisto.

Stací to rozhodnutie takéto? Alebo tam musí byt spomínané aj ze sa mení zároven zakladatelská listina?

Ak bude dochadzat aj k zmene sidla spolocnsoti (bola v byte stareho spolocnika a pojde do bytu noveho), da sa to spravit tiez pri tejto prilezitosti? Mohla by som to dopisat do tohto rozhodnutia?



Dakujem.

Z rozhodnutia musí byť jasné ku ktorému dňu odvolávaš a menuješ konateľa.
V rozhodnutí daj aj schválenie úplného znenia.
Aj zmenu sídla tam môžeš doplniť pri tejto príležitosti.
Nezabudni na Súhlas vlastníka k novému sídlu + LV /alebo nájomná zmluva/
Vieš že môžeš ušetriť 50 % pri elektronickom podaní do OR
zk24
23.07.11,15:33
všetky zmeny môžeš napísať do jedného dokumentu.

A ma to rozhodnutie dobru formu? staci to takymto stylom? netreba tam spominat upravy v zaklad.listine?

Ked budeme sucasne rozhodovat o zmene sidla, s akou adresou uvadzat spolocnost v zmluve o prevode obchod.podielu? kedze sa tam spomina ze sa predava obchodny podiel tej a tej spolocnosti... este stare sidlo?
zk24
23.07.11,15:36
Z rozhodnutia musí byť jasné ku ktorému dňu odvolávaš a menuješ konateľa.
V rozhodnutí daj aj schválenie úplného znenia.
Aj zmenu sídla tam môžeš doplniť pri tejto príležitosti.
Nezabudni na Súhlas vlastníka k novému sídlu + LV /alebo nájomná zmluva/
Vieš že môžeš ušetriť 50 % pri elektronickom podaní do OR


A k akemu dnu mam dat odvolanie/vymenovanie konatela? Ked tam dam trebars fixny datum 1.8.2011, s akym datumom podpisat Zmluvu o prevode obchodneho podielu? Chceme aby sa to udialo naraz - zmena spolocnika, konatela, sidla.

Ako prve musi byt asi rozdhodnutie. tam dam kludne aj dnesny datum. A potom podpis zmluvy o OP a vymenovanie konatela dam trebars 1.8.2011, moze to byt tak?
Economic
23.07.11,15:38
A ma to rozhodnutie dobru formu? staci to takymto stylom? netreba tam spominat upravy v zaklad.listine?

Ked budeme sucasne rozhodovat o zmene sidla, s akou adresou uvadzat spolocnost v zmluve o prevode obchod.podielu? kedze sa tam spomina ze sa predava obchodny podiel tej a tej spolocnosti... este stare sidlo?

Je pravda, že tie rozhodnutia, ktoré robím ja, majú trošku inú formu, ale aj Tvoje by malo prejsť.
V zmluve o prevode daj ešte staré sídlo.
Zmenu úplného znenia musíš zahrnúť do rozhodnutia, už som to napísala vyššie.

A prečo bezodplatný prevod ? Ja by som ho dala taký, akú výšku obchodného podielu prevádza. Bude to vyrovnané.
zk24
23.07.11,15:40
Je pravda, že tie rozhodnutia, ktoré robím ja, majú trošku inú formu, ale aj Tvoje by malo prejsť.
V zmluve o prevode daj ešte staré sídlo.
Zmenu úplného znenia musíš zahrnúť do rozhodnutia, už som to napísala vyššie.

A prečo bezodplatný prevod ? Ja by som ho dala taký, akú výšku obchodného podielu prevádza. Bude to vyrovnané.

Firma je v hlbokej strate, a ide o prevod medzi surodencami. Nemoze to byt bezodplatne?
Economic
23.07.11,15:41
A k akemu dnu mam dat odvolanie/vymenovanie konatela? Ked tam dam trebars fixny datum 1.8.2011, s akym datumom podpisat Zmluvu o prevode obchodneho podielu? Chceme aby sa to udialo naraz - zmena spolocnika, konatela, sidla.

Ako prve musi byt asi rozdhodnutie. tam dam kludne aj dnesny datum. A potom podpis zmluvy o OP a vymenovanie konatela dam trebars 1.8.2011, moze to byt tak?

Všetko datuj napríklad 25. 7. 2011 rovnakým dátumom, alebo 1. 8. 2011 čo Ti lepšie vyhovuje. Len v takomto prípade zmluvu nemôžu podpísať skôr, /najskôr v ten deň, snáď som to dobre napísala/
domenico.office
23.07.11,15:45
A k akemu dnu mam dat odvolanie/vymenovanie konatela? Ked tam dam trebars fixny datum 1.8.2011, s akym datumom podpisat Zmluvu o prevode obchodneho podielu? Chceme aby sa to udialo naraz - zmena spolocnika, konatela, sidla.

Ako prve musi byt asi rozdhodnutie. tam dam kludne aj dnesny datum. A potom podpis zmluvy o OP a vymenovanie konatela dam trebars 1.8.2011, moze to byt tak?

Starého konateľa odvolá jediný spoločník a nového vymenuje v deň Rozhodnutia jediného spoločníka. Takisto Prevod OP datuj na tento deň.
Economic
23.07.11,15:47
Firma je v hlbokej strate, a ide o prevod medzi surodencami. Nemoze to byt bezodplatne?


To či je firma v hlbokej strate nemá s prevodom na súrodenca nič spoločné. To máš ako jablko a hrušku. Každé je o niečo inom.
domenico.office
23.07.11,15:47
... tam musí byt spomínané aj ze sa mení zároven zakladatelská listina?....


Áno, musí.
zk24
23.07.11,15:48
To či je firma v hlbokej strate nemá s prevodom na súrodenca nič spoločné. To máš ako jablko a hrušku. Každé je o niečo inom.

Takze to nemoze byt bezodplatne? Mam tam dat odplatu 5,000 € radsej?
Economic
23.07.11,15:50
Takze to nemoze byt bezodplatne? Mam tam dat odplatu 5,000 € radsej?


Ja by som doporučila ak je vklad 5 000.- urob prevod za 5 000.-
zk24
23.07.11,15:53
Ja by som doporučila ak je vklad 5 000.- urob prevod za 5 000.-

OK. To s tym bezodplatnym a surodencami a stratou som myslela tak, ze v podstate ide iba o prevod na papieri, takze aj ked tam dam sumu 5,000 € nikto nikomu ju vyplacat nebude. Viem ze to s tym za normalnych okolnosti nema nic spolocne, len to bude v tomto pripade cista formalita.
Dakujem.
mdetko
23.07.11,16:19
Z rozhodnutia musí byť jasné ku ktorému dňu odvolávaš a menuješ konateľa.
V rozhodnutí daj aj schválenie úplného znenia.
Aj zmenu sídla tam môžeš doplniť pri tejto príležitosti.
Nezabudni na Súhlas vlastníka k novému sídlu + LV /alebo nájomná zmluva/
Vieš že môžeš ušetriť 50 % pri elektronickom podaní do OR


.. a samozrejme domestic ti najlepsie poradi ako.. :D
zk24
23.07.11,16:36
.. a samozrejme domestic ti najlepsie poradi ako.. :D

no a?
zk24
23.07.11,16:41
Do rozhodnutia jedineho spolocnka dopisujem teda este:

4. Zakladateľská listina sa vyššie uvedenými zmenami mení nasledovne:

Článok II. Sídlo spoločnosti:
- pôvodné znenie:
- nové znenie:

Článok VI. Spoločníci spoločnosti a ich vklady:
- pôvodné znenie:
- nové znenie:

Článok IX. Konatela spoločnosti:
.......no a tu je v ZL napisane ze spolocnost ma jedneho alebo viac konatelov. a za prveho konaetla sa ustanovuje Katarina L..... toto asi menit nebudem, lebo prvy ostane prvym. Mam tu vsak nieco dopisat? Treba tam dat odsek ze konatelom od 1.8.2011 je Ján S.?

Meno povodneho spolocnika/konatela sa spomina este v suvislosti so spravcom vkladov. Toto treba tiez zmenit?
Economic
23.07.11,16:46
Do rozhodnutia jedineho spolocnka dopisujem teda este:

4. Zakladateľská listina sa vyššie uvedenými zmenami mení nasledovne:

Článok II. Sídlo spoločnosti:
- pôvodné znenie:
- nové znenie:

Článok VI. Spoločníci spoločnosti a ich vklady:
- pôvodné znenie:
- nové znenie:

Článok IX. Konatela spoločnosti:
.......no a tu je v ZL napisane ze spolocnost ma jedneho alebo viac konatelov. a za prveho konaetla sa ustanovuje Katarina L..... toto asi menit nebudem, lebo prvy ostane prvym. Mam tu vsak nieco dopisat? Treba tam dat odsek ze konatelom od 1.8.2011 je Ján S.?

Meno povodneho spolocnika/konatela sa spomina este v suvislosti so spravcom vkladov. Toto treba tiez zmenit?

úplné znenie urob ako úplné znenie. Nedávaj tam pôvodných ľudí vôbec.
V časti kde je konateľ, už nepíš kto bol prvým /to vidno v historickom výpise z OR/ nechaj tam len aktuálneho.
zk24
23.07.11,17:22
úplné znenie urob ako úplné znenie. Nedávaj tam pôvodných ľudí vôbec.
V časti kde je konateľ, už nepíš kto bol prvým /to vidno v historickom výpise z OR/ nechaj tam len aktuálneho.

Teraz pisem ale rozhodnutie jedineho spolocnika. Zakladatelsku listinu viem ze prepisujem stare udaje na nove, stare vymazavam. Ale v rozhodnuti pisem ze sa meni aj zakladatelska listina a vypisujem zmeny. Ze vlastne co vsetko mam uviest v Rozhodnuti jedineho spolocnika ze sa meni.
Economic
23.07.11,17:26
Teraz pisem ale rozhodnutie jedineho spolocnika. Zakladatelsku listinu viem ze prepisujem stare udaje na nove, stare vymazavam. Ale v rozhodnuti pisem ze sa meni aj zakladatelska listina a vypisujem zmeny. Ze vlastne co vsetko mam uviest v Rozhodnuti jedineho spolocnika ze sa meni.

Ja to robím takto :
Ja Jožko Mrkvička..... som rozhodol :
o - prevode obchodného podielu z koho na koho
o - odvolaní konateľa a o menovaní konateľa
o - zmene sídla
o - zmene zakladateľskej listiny

a poverujem konateľa podaním návrhu na zápis zmien do OR a ŽR.


Samozrejme toto je len vzor taká muštra, pekne to všetko rozpíšem.
zk24
23.07.11,17:29
Ja to robím takto :
Ja Jožko Mrkvička..... som rozhodol :
o - prevode obchodného podielu z koho na koho
o - odvolaní konateľa a o menovaní konateľa
o - zmene sídla
o - zmene zakladateľskej listiny

a poverujem konateľa podaním návrhu na zápis zmien do OR a ŽR.


Samozrejme toto je len vzor taká muštra, pekne to všetko rozpíšem.

Ano, a v tej poslednej moznosti "o zmene zakladatelskej listiny" vypisem uuuuuuuuuuuplne vsetky detaily co sa zmenili medzi Zakladatelskou listinou povodnou a novym uplnym znenim, ano? ...sídlo, konatelia, spolocníci....
domenico.office
23.07.11,17:30
Ano, a v tej poslednej moznosti "o zmene zakladatelskej listiny" vypisem uuuuuuuuuuuplne vsetky detaily co sa zmenili medzi Zakladatelskou listinou povodnou a novym uplnym znenim, ano? ...sídlo, konatelia, spolocníci....

Nie, tie zmeny budú len v úúúúúúúúúplnom znení ZL.:)
zk24
23.07.11,17:35
Nie, tie zmeny budú len v úúúúúúúúúplnom znení ZL.:)

Ospravedlnujme sa ez sa pytam jednu vec zo siedmich stran :D, ale chcem si byt na tisic percent ista, nech to nepokazim. Poverili ma tym, a ja nemam ani len zaklady pravnickeho vzdelania, nic... :(

takze do rozhodnutia napisem iba ...som rozhodol o zmene zakladatelskej listiny, a bodka? Nemusim vypisovat ako znel povodne ten clanok predtym a ako znie teraz?

Ked sme menili sidlo s inou spolocnosotu tak sme do Rozhodnutai jedineho spolocnka pisali....

ja jozko mrkvicka som rozhodol o zmene sidla spolocnosti a o zmene zakladatelskej listiny.

1. zmena sidla spolocnosti:
Povodne sidlo:
Nove sidlo:

2. zmena zakladatelskej listiny:
Clanok II. Sidlo spolocnosti:

povodne znenei:
Sídlom spolocnosti je Jantárova 5, Bratislava

nove znenie:
Sídlom spolocnosti je Diamantova 8, Pezinok


Takze to, co je modrym, v Rozhodnuti jedineho spolocnika byt nemusi vobec, ano? Ja uz totiz neviem ci chapem :D
Economic
23.07.11,17:37
Ospravedlnujme sa ez sa pytam jednu vec zo siedmich stran :D, ale chcem si byt na tisic percent ista, nech to nepokazim. Poverili ma tym, a ja nemam ani len zaklady pravnickeho vzdelania, nic... :(

takze do rozhodnutia napisem iba ...som rozhodol o zmene zakladatelskej listiny, a bodka? Nemusim vypisovat ako znel povodne ten clanok predtym a ako znie teraz?

Ked sme menili sidlo s inou spolocnosotu tak sme do Rozhodnutai jedineho spolocnka pisali....

ja jozko mrkvicka som rozhodol o zmene sidla spolocnosti a o zmene zakladatelskej listiny.

1. zmena sidla spolocnosti:
Povodne sidlo:
Nove sidlo:

2. zmena zakladatelskej listiny:
Clanok II. Sidlo spolocnosti:

povodne znenei:
Sídlom spolocnosti je Jantárova 5, Bratislava

nove znenie:
Sídlom spolocnosti je Diamantova 8, Pezinok


Takze to, co je modrym, v Rozhodnuti jedineho spolocnika byt nemusi vobec, ano? Ja uz totiz neviem ci chapem :D


Nie nemusíš to takto vypisovať ja to robím takto :

... rozhodol..... o zmene zakladateľskej listiny, ktorá tvorí nedeliteľnú súčasť Rozhodnutia jediného spoločníka. A týmto sa už nezaoberaj
Economic
23.07.11,17:38
Trošku ti to trvalo, ale áno :-)
zk24
23.07.11,17:41
:D
Economic
23.07.11,17:43
Verím, že Ti to všetko prejde bez problémov... A keby nie, som tu... Budem Ti držať palčeky.
zk24
23.07.11,17:44
Ste super :---
zk24
23.07.11,17:45
Však ešte som len pri druhom papieri - mam zmluvu o prevode OP a teraz toto rozhodnutie. Este mi toho hodne chyba :D
Economic
23.07.11,17:46
Neboj, poriešime aj ostatné ... :-) Popri radení, trošku pracujem, takže to mám v rámci akého si relaxu.
zk24
23.07.11,22:09
Tak a som pri zakladatelskej listine :D

Pre pripomenutie - menime sidlo, jedineho spoločníka a tým aj jediného konateľa.
Cerveným povodný text, zeleným nový text

Názov:
Zakladatelská listina obchodnej spolocnosti ABC sro.
Zakladatelská listina obchodnej spolocnosti ABC sro, úplné znenie

Článok II. Sídlo spoločnosti
Sídlom spolocnosti je Jantárová 8, 851 01 Bratislava
Sídlom spolocnosti je Diamantova 9, 850 5 Bratislava

Clánok VI. Spolocníci spolocnosti a ich vklady
(1) Jediným zakladatelom a spolocnikom spolocnosti je:
Katarína L., narodena 01.01.1970, r.c. 11111111/1111, bytom.....

(2) Zákl.imanie spolocnosti je vytvorene výlučne peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom výška vkladov jednotlivých spoločníkov je:
Katarína L., 5,000 €

(6) Správcom vkladov je zakladateľ a spoločník Katarína L., nar.: 01.01.1970, r.č. 111111/1111, trvale bytom ......

(1) Jediným zakladatelom a spolocnikom spolocnosti je:
Ján S., narodený 01.01.1980, r.c. 222222/2222, bytom.....

(2) Zákl.imanie spolocnosti je vytvorene výlučne peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom výška vkladov jednotlivých spoločníkov je:
Ján S., 5,000 €

(6) Správcom vkladov je zakladateľ a spoločník Katarína L., nar.: 01.01.1970, r.č. 111111/1111, trvale bytom ......
Mení sa????

Clánok IX. Konatelia spolocnosti
(2) Za prvého konatela bol ustanovený:
Katarína L., r.c., bytom......

(2) Do funkcie konatela bol ustanovený:
Ján S., r.c., bytom.....



Podpis: Katarína L. Mení sa???


Zmenila som prosim Vas nieco zle?
Dakujem.
Economic
24.07.11,07:37
Tak a som pri zakladatelskej listine :D

Pre pripomenutie - menime sidlo, jedineho spoločníka a tým aj jediného konateľa.
Cerveným povodný text, zeleným nový text

Názov:
Zakladatelská listina obchodnej spolocnosti ABC sro.
Zakladatelská listina obchodnej spolocnosti ABC sro, úplné znenie

Článok II. Sídlo spoločnosti
Sídlom spolocnosti je Jantárová 8, 851 01 Bratislava
Sídlom spolocnosti je Diamantova 9, 850 5 Bratislava

Clánok VI. Spolocníci spolocnosti a ich vklady
(1) Jediným zakladatelom a spolocnikom spolocnosti je:
Katarína L., narodena 01.01.1970, r.c. 11111111/1111, bytom.....

(2) Zákl.imanie spolocnosti je vytvorene výlučne peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom výška vkladov jednotlivých spoločníkov je:
Katarína L., 5,000 €

(6) Správcom vkladov je zakladateľ a spoločník Katarína L., nar.: 01.01.1970, r.č. 111111/1111, trvale bytom ......

(1) Jediným zakladatelom a spolocnikom spolocnosti je:
Ján S., narodený 01.01.1980, r.c. 222222/2222, bytom.....

(2) Zákl.imanie spolocnosti je vytvorene výlučne peňažnými vkladmi spoločníkov, pričom výška vkladov jednotlivých spoločníkov je:
Ján S., 5,000 €

(6) Správcom vkladov je zakladateľ a spoločník Katarína L., nar.: 01.01.1970, r.č. 111111/1111, trvale bytom ......
Mení sa????

Clánok IX. Konatelia spolocnosti
(2) Za prvého konatela bol ustanovený:
Katarína L., r.c., bytom......

(2) Do funkcie konatela bol ustanovený:
Ján S., r.c., bytom.....



Podpis: Katarína L. Mení sa???


Zmenila som prosim Vas nieco zle?
Dakujem.

Správcu vkladu daj terajšiu osobu. Ostatné je dobre.

Na záver ZL napíš : Úplné znenie ZL vyhotovila konateľka /nová/ spoločnosti, V.... dňa.....
zk24
24.07.11,07:41
Správcu vkladu daj terajšiu osobu. Ostatné je dobre.

Na záver ZL napíš : Úplné znenie ZL vyhotovila konateľka /nová/ spoločnosti, V.... dňa.....

Ked sa prevadza tento podiel, berie sa novy spolocnik aj za zakladatela? alebo zakladatelom ostava povodny a tento novy je uz "len" spolocnik? Ci vymazat tie slova zakladatel pri novom spolocnikovi.
Economic
24.07.11,07:54
Ked sa prevadza tento podiel, berie sa novy spolocnik aj za zakladatela? alebo zakladatelom ostava povodny a tento novy je uz "len" spolocnik? Ci vymazat tie slova zakladatel pri novom spolocnikovi.

zakladateľ nahraď slovom spoločník
zk24
24.07.11,08:40
Takze vyhlasenie a podpisovy vzor som dala na jeden papier. Teraz idem na to tlacivo OR, to by malo byt posledne... :)
Economic
24.07.11,08:44
No vidíš ako Ti to fajn odsýpa... Aj ja zvyknem robiť 2 dokumenty na 1 papier.....
zk24
24.07.11,09:01
Takže :D

Navrhovatel:
1. ABC sro. Adresa stará alebo nová?

Sídlo:
To je asi jasné, výmaz staré, zápis nové.

Štatutárny orgán, konateľ:
Meno, adresa, datum narodenia, r.c. to je jasné, dalej ale:

Zápis:
Den vzniku funkcie: 1.8.2011
Den skončenia funkcie: prázdne
Spôsob konania: V mene spoločnosti koná a podpisuje konateľ samostatne

Výmaz:
Deň vzniku funkcie: 6.5.2010 (podľa www.orsr.sk)
Deň skončenia funkcie: 1.8.2011 alebo 31.7.2011?
Spôsob konania: V mene spoločnosti koná a podpisuje konateľ samostatne - ked je zapis a vymaz to iste, treba to tam vobec davat?

Spoločníci
Meno, adresa,.... jasné, ale:

Zápis:
Výška vkladu: 5000 € ?
Rozsah splatenia vkladu: 5000 € ?

Výmaz:
Výška vkladu: 5000 €
Rozsah splatenia vkladu: 5000 €


Udaje obsiahnute v tomto navrhu na zapis zmeny ..... navrhujem zapisat ku:
1.8.2011

Vyhlasujem, ze vsetky udaje su pravdive......
Podpisuje stary alebo novy konatel?


Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem :)
Economic
24.07.11,09:09
Takže :D

Navrhovatel:
1. ABC sro. Adresa stará alebo nová? stará na 1. strane

Sídlo:
To je asi jasné, výmaz staré, zápis nové. áno

Štatutárny orgán, konateľ:
Meno, adresa, datum narodenia, r.c. to je jasné, dalej ale: vymazať starého zapísať nového so všetkými údajmi

Zápis:
Den vzniku funkcie: 1.8.2011
Den skončenia funkcie: prázdne asi ako som ti radila doladiť dátumy 1. 8.
Spôsob konania: V mene spoločnosti koná a podpisuje konateľ samostatne

Výmaz:
Deň vzniku funkcie: 6.5.2010 (podľa www.orsr.sk)
Deň skončenia funkcie: 1.8.2011 alebo 31.7.2011?
Spôsob konania: V mene spoločnosti koná a podpisuje konateľ samostatne - ked je zapis a vymaz to iste, treba to tam vobec davat? toto tam nemusíš vypisovať, ak nemení

Spoločníci
Meno, adresa,.... jasné, ale:

Zápis:
Výška vkladu: 5000 € ?
Rozsah splatenia vkladu: 5000 € ? O.K. výška vkladu sa vypisuje len na strane spoločníkov.

Výmaz:
Výška vkladu: 5000 €
Rozsah splatenia vkladu: 5000 € O.K.


Udaje obsiahnute v tomto navrhu na zapis zmeny ..... navrhujem zapisat ku:
1.8.2011 nedávaj žiadny dátum

Vyhlasujem, ze vsetky udaje su pravdive......
Podpisuje stary alebo novy konatel?

podpisuje ten konateľ,kto v čase podania návrhu konateľom je. Ak si datovala 1.8. 2011 a návrh sa podá po 1.8. tak už nový konateľ. Musí to takto byť. Nič sa nemôže robiť pred 1.8.


Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem :)


Všetko je v texte
Economic
24.07.11,09:10
vôbec mi to neurobilo farebne, ako som chcela, fňuk fňuk, no hádam sa z toho vyznáš.
zk24
24.07.11,09:16
jasné, vysomárila som sa.

Len jedna vec, pri konateloch: Den skoncenia funkcie 1.8.2011 - to ma byt pri zapise (v stlpci noveho konatela)? nie vymaze (v stlpci stareho konatela)?
Economic
24.07.11,09:20
jasné, vysomárila som sa.

Len jedna vec, pri konateloch: Den skoncenia funkcie 1.8.2011 - to ma byt pri zapise (v stlpci noveho konatela)? nie vymaze (v stlpci stareho konatela)?


u starého deň skončenia 1.8.
u nového deň vzniku 1.8.
KEJKA
24.07.11,11:28
u starého deň skončenia 1.8.
u nového deň vzniku 1.8.
len pre istotu, nemá to byť ...skončenie 31.7.
a nový od 1.8.?
zk24
24.07.11,11:30
len pre istotu, nemá to byť ...skončenie 31.7.
a nový od 1.8.?

To mi tiez matalo hlavu, lebo mi to pride ze 1.8.2011 su dvaja konatelia... ale necham si poradit, lebo absolutne nemam skusenosti.
Economic
24.07.11,11:55
To mi tiez matalo hlavu, lebo mi to pride ze 1.8.2011 su dvaja konatelia... ale necham si poradit, lebo absolutne nemam skusenosti.


Ráno o 8.00 hod je starý odvolaný a o 8.05 je vymenovaný - ten istý dátum
zk24
24.07.11,11:56
Celých 5 minút bez konateľa? :D
Economic
24.07.11,11:56
len pre istotu, nemá to byť ...skončenie 31.7.
a nový od 1.8.?

Takto by to muselo formulované aj v rozhodnutí, že odvoláva sa 31. 7. a nový je vymenovaný až 1. 8. My sme to so ZK24 robili v jeden dátum.
Economic
24.07.11,11:57
:-) iba 5 minút...
KEJKA
24.07.11,12:04
ok
Economic
25.07.11,09:11
zk24, daj potom vedieť ako to všetko dopadlo
zk24
25.07.11,09:19
Jasnééé :) Este sa dohaduje presny termin kedy sa pojde na urady, kedy su schopni sa obaja spolocnici/konatelia stretnut. Zatial to je na 1.8.2011 :)
zk24
12.08.11,08:41
Tak, presny termin padol na 15.8.2011, vsetky datumy vo vsetkych dokumentoch su s tymto datumom, vsetky urady sa obehaju v jeden den.

Zopakujem, ide o:
- prevod podielu v jednoosobovej s.r.o.
- zmena konateľa (z pôvodneho spolocnika na noveho spolocnika)
- zmenu sídla spolocnosti

Mam to pripravene takto:

Navrh na OR – 1x, overený podpis novým konateľom

Prílohy k návrhu:
1.Rozhodnutie jediného spoločníka, 2x, podpísané pôvodným konateľom, neoverený podpis. Rozhodnutie zahrna:
.....a.O prevode obchodného podielu spoločnosti na osobu, ktorá nie je spoločníkom
.....b.O odvolaní a vymenovaní nového konateľa spoločnosti
.....c.O zmene sídla spoločnosti
.....d.O zmene zakladateľskej listiny

2.Zmluva o prevode obchodného podielu – 2x, podpisy overené oboma stranami
3.Vyhlásenie jediného spoločníka a podpisový vzor – 1x overený podpis nového konateľa
4.Zakladateľská listina – úplné znenie, 1x neoverený podpis nového konateľa
5.Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti – 1x, neoverené podpisy oboch vlastníkov nehnuteľnosti, s prílohou LV z katasterportal.sk



Môžete mi to prosím odobriť, dúfam uz naposledy, dakujem :)
Economic
12.08.11,09:19
Tak, presny termin padol na 15.8.2011, vsetky datumy vo vsetkych dokumentoch su s tymto datumom, vsetky urady sa obehaju v jeden den.

Zopakujem, ide o:
- prevod podielu v jednoosobovej s.r.o.
- zmena konateľa (z pôvodneho spolocnika na noveho spolocnika)
- zmenu sídla spolocnosti

Mam to pripravene takto:

Navrh na OR – 1x, overený podpis novým konateľom

Prílohy k návrhu:
1.Rozhodnutie jediného spoločníka, 2x, podpísané pôvodným konateľom, neoverený podpis. Rozhodnutie zahrna:
.....a.O prevode obchodného podielu spoločnosti na osobu, ktorá nie je spoločníkom
.....b.O odvolaní a vymenovaní nového konateľa spoločnosti
.....c.O zmene sídla spoločnosti
.....d.O zmene zakladateľskej listiny

2.Zmluva o prevode obchodného podielu – 2x, podpisy overené oboma stranami
3.Vyhlásenie jediného spoločníka a podpisový vzor – 1x overený podpis nového konateľa
4.Zakladateľská listina – úplné znenie, 1x neoverený podpis nového konateľa
5.Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti – 1x, neoverené podpisy oboch vlastníkov nehnuteľnosti, s prílohou LV z katasterportal.sk



Môžete mi to prosím odobriť, dúfam uz naposledy, dakujem :)


Áno je to úplne všetko v poriadku.
zalobaba
12.08.11,10:11
Tak, presny termin padol na 15.8.2011, vsetky datumy vo vsetkych dokumentoch su s tymto datumom, vsetky urady sa obehaju v jeden den.

Zopakujem, ide o:
- prevod podielu v jednoosobovej s.r.o.
- zmena konateľa (z pôvodneho spolocnika na noveho spolocnika)
- zmenu sídla spolocnosti

Mam to pripravene takto:

Navrh na OR – 1x, overený podpis novým konateľom OK

Prílohy k návrhu:
1.Rozhodnutie jediného spoločníka, 2x, podpísané pôvodným konateľom, neoverený podpis. podpisuje spoločník, nie konateľ!!!! aj ke´d je to tá istá osoba....
Rozhodnutie zahrna:
.....a.O prevode obchodného podielu spoločnosti na osobu, ktorá nie je spoločníkom
.....b.O odvolaní a vymenovaní nového konateľa spoločnosti
.....c.O zmene sídla spoločnosti
.....d.O zmene zakladateľskej listiny

2.Zmluva o prevode obchodného podielu – 2x, podpisy overené oboma stranami OK
3.Vyhlásenie jediného spoločníka a podpisový vzor konateľa– 1x overený podpis nového konateľa toto by som odporučila rozdeliť na 2 dokumenty
4.Zakladateľská listina – úplné znenie, 1x neoverený podpis nového konateľa odporúčam min v 2 vyhotoveniach, aby mohol OR 1x založiť do zbierky listín
5.Súhlas vlastníkov nehnuteľnosti so zriadením sídla spoločnosti – 1x, neoverené podpisy oboch vlastníkov nehnuteľnosti, s prílohou LV z katasterportal.sk OK



Môžete mi to prosím odobriť, dúfam uz naposledy, dakujem :)

:o
slabikar
15.08.11,05:52
a ked uz je v s.r.o. zapisana zmena, dojdu z ORSR dokumenty a uz je urobena zmena aj na zivnostenskom, ktory to este aj nahlasi na danovy urad, treba este nieco niekam nahlasovat?
KEJKA
15.08.11,06:04
všetkým obchodným partnerom, do poisťovní,............
ohlásenie na DU by som overila aj osobne.
Economic
15.08.11,06:38
Snáď doplním len to, že ak sa mení sídlo alebo obchodné meno spoločnosti,je nutné kartičku o pridelení DIČ a IČ pre DPH vrátiť na DÚ do 15 dní, vystavia nové.
zk24
17.08.11,11:20
Zapisanééééééééééééééééééééé ééééééééééé. Všetkym velmi pekne dakujem. 15.8.2011 podane, a dnes pozeram www.orsr.sk a tam je ze vcera to prebehlo a uz to vidim aj na webe :D

Boli velmi rychli v tomto.
Economic
17.08.11,11:22
Zapisanééééééééééééééééééééé ééééééééééé. Všetkym velmi pekne dakujem. 15.8.2011 podane, a dnes pozeram www.orsr.sk a tam je ze vcera to prebehlo a uz to vidim aj na webe :D

Boli velmi rychli v tomto.


GRATULUJEM !!!! :o
zk24
17.08.11,11:25
No ja dakujem vsetkym, ktori sa krvopotne zapojili do pomoci vyplnit to vsetko :)
KEJKA
17.08.11,11:28
gratulujem, tiež som sa tak tešila, keď mi prvý raz pekne všetko vyšlo.....
zk24
17.08.11,11:31
Uz zacinam robit dalsie :)

Nie, ze by ma to bavilo, ale je leto a vsetci sa stahuju :D

Teraz idem menit sidlo spolocnosti a zaroven zmenu bydliska jedineho spolocnika/konatela. Podklady pre zmenu sidla zvladnem. Ako vsak zmenit adresu spolocnika/konatela? Treba k tomu specialne doklady?

Mna napada jedine do Navrhu na zmenu zapisanych udajov.... v casti spolocnik a statuarny organ spravit iba zmenu v adrese, a prilozit trebars kopiu noveho obcianskeho preukazu. Nic viac ma nenapada.


Co vy na to, prosim?
KEJKA
17.08.11,11:35
myslím, že sa dáva vyhlásenie konateľa o zmene adresy.
A v tej časti vypíš všetky údaje nanovo a daj vymazať pôvodné údaje, len zmena adresy podľa mňa nestačí.
Ovšem pri jedinom spoločníkovi by to mohlo prejsť, ja som mala prípad troch spoločníkov, tak tam to bolo treba upresniť.
zk24
17.08.11,11:37
myslím, že sa dáva vyhlásenie konateľa o zmene adresy.
A v tej časti vypíš všetky údaje nanovo a daj vymazať pôvodné údaje, len zmena adresy podľa mňa nestačí.
Ovšem pri jedinom spoločníkovi by to mohlo prejsť, ja som mala prípad troch spoločníkov, tak tam to bolo treba upresniť.

No meno, priezvisko a toto tam vypisem, to je jasne, bez mena by to vyzeralo asi cudne.

Ale robi sa vyhlasenie? Budem robit totiz rozhodnutie jedineho spolocnika o zemen adresy. Tak spravit este take podobne Vyhlasenie? Treba to overit u notara?
Economic
17.08.11,11:41
No meno, priezvisko a toto tam vypisem, to je jasne, bez mena by to vyzeralo asi cudne.

Ale robi sa vyhlasenie? Budem robit totiz rozhodnutie jedineho spolocnika o zemen adresy. Tak spravit este take podobne Vyhlasenie? Treba to overit u notara?

Rozhodnutie o zmene adresy trvalého pobytu sa nerobí. Vyhlásenie sa robí, ako píše KEJKA. + úplné znenie samozrejme. Rozhodnutie urobíš o zmene sídla spoločnosti.
Economic
17.08.11,11:42
Vyhlásenie overiť, zabudla som....
zk24
17.08.11,11:43
Jj, jasne ze Vyhlasenie, nie Rozhodnutie. takze overit. Dakujem.
zk24
17.08.11,11:47
A este taka hlupa otazka. Ide totiz o zahranicneho spolocnika/konatela, ktory nevie po slovensky, ja za neho vsetky tieto dokumenty vypracujem a on iba podpise pred notarom. Moze clovek ktory nevie slovensky, pripadne ked to nie je v jeho rodnej reci podpisovat tieto dokumenty?
Economic
17.08.11,11:48
A este taka hlupa otazka. Ide totiz o zahranicneho spolocnika/konatela, ktory nevie po slovensky, ja za neho vsetky tieto dokumenty vypracujem a on iba podpise pred notarom. Moze clovek ktory nevie slovensky, pripadne ked to nie je v jeho rodnej reci podpisovat tieto dokumenty?

Notár alebo matrika osvedčuje úkon - že podpis je človeka, ktorý to podpísal. neskúma, či osoba, ktorá to podpisuje, či tomu rozumie. No ak je to dôležité, urob to dvojjazyčne, aby vedel čo podpisuje a môže sa to kľudne zošiť spolu..
zk24
17.08.11,11:57
Notár alebo matrika osvedčuje úkon - že podpis je človeka, ktorý to podpísal. neskúma, či osoba, ktorá to podpisuje, či tomu rozumie. No ak je to dôležité, urob to dvojjazyčne, aby vedel čo podpisuje a môže sa to kľudne zošiť spolu..

No, v tom nebude problem, ze by to mu nerozumel. Ja mu to prelozim do anglictiny ustne. Doveruje mi. Len som myslela ze ci nemoze notar namietat, ze podpisuje nieco po slovensky a vidi na nom ze ani netusi ktory dokument notarovi podat...
Economic
17.08.11,11:59
Notárovi je to jedno, hlavne že zarobí /to vyhlásenie je nie nejak nebezpečná vec pre neho, aj keby nevedel čo podpisuje/
zk24
17.08.11,12:03
No on bude menit celkovo sidlo, pretoze meni bydlisko, tak meni aj sidlo (mal na rovnakej adrese)... Oki, som rada ze sa nemusim trapit prekladmi. Dakujem
zalobaba
17.08.11,12:27
No meno, priezvisko a toto tam vypisem, to je jasne, bez mena by to vyzeralo asi cudne.

Ale robi sa vyhlasenie? Budem robit totiz rozhodnutie jedineho spolocnika o zemen adresy. Tak spravit este take podobne Vyhlasenie? Treba to overit u notara?


Zmenu bydliska spoločníka, príp. konateľa iba zober na vedomie v zápisnici z VZ alebo rozhodnutí jediného spoločníka.
Economic
17.08.11,12:53
No, v tom nebude problem, ze by to mu nerozumel. Ja mu to prelozim do anglictiny ustne. Doveruje mi. Len som myslela ze ci nemoze notar namietat, ze podpisuje nieco po slovensky a vidi na nom ze ani netusi ktory dokument notarovi podat...

Zuzka, ja tam dávam takúto hlavičku do toho vyhlásenia :

Vyhlásenie
podľa § 4 ods. 5 vyhl. č. 150/2007 Z.z., ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška 25/2004 Z.z.

Toto podpíše konateľ spoločnosti. /je to vlastne jeho čestné vyhlásenie, naformulovať to už zmákneš určite.../
doktor23
17.08.11,14:25
No ja dakujem vsetkym, ktori sa krvopotne zapojili do pomoci vyplnit to vsetko :)

len jedna otázka, koľko si tým strávila času? A na koľko by si ho ohodnotila?

Nebolo jednoduchšie ísť k advokátovi alebo notárovi, ktorý by Ti to spravil, pričom zodpovedá za svoju prácu, na obchodný register by Ti to mohol podať za 33--EUR poplatok a nie 66,--EUR.
Otázne je, čo by si za to vypýtal, ale pokiaľ viem, pri jednoduchom bezodplatnom prevode obchodného podielu sa u notára zmestíš do 100,--EUR a je to v notárskej zápisnici, čo má vyššiu právnu silu ako akákoľvek súkromná listina ....
Economic
17.08.11,15:35
Zmenu, ktorú Zuzka robí, zmákne ľavou zadnou. Nemusí za to platiť právnikom. Žiadnu väčšiu váhu nemá rozhodnutie jediného spoločníka o zmene sídla urobené advokátom, alebo notárom, ako urobené rozhodnutie jediného spoločníka, ktoré urobí ona.
zk24
17.08.11,17:15
len jedna otázka, koľko si tým strávila času? A na koľko by si ho ohodnotila?

Nebolo jednoduchšie ísť k advokátovi alebo notárovi, ktorý by Ti to spravil, pričom zodpovedá za svoju prácu, na obchodný register by Ti to mohol podať za 33--EUR poplatok a nie 66,--EUR.
Otázne je, čo by si za to vypýtal, ale pokiaľ viem, pri jednoduchom bezodplatnom prevode obchodného podielu sa u notára zmestíš do 100,--EUR a je to v notárskej zápisnici, čo má vyššiu právnu silu ako akákoľvek súkromná listina ....

Robila som to pre klienta zadarmo. A ci by nebolo lahsie ist za pravnikom? Bolo. Ale su to skusenosti. Keby som mala vzdy zaplatit za to, co neviem spravit sama, vela by som sa nenaucila.

Za prerabku bytu som si zaplatila. Za nieco, co dokazem zvladnut sama, vzhladom k tomu, ze sme na porade a je tu kopa ochotnych ludi poradit ti a naucit ta, tak preco by som to neskusila sama?

Tiez tu radim zacinajucim podnikatelom ako dokazat spravit uctovnictvo sam. A mohla by som mu tiez povedat ci neni lahsie zaplatit uctovnicku...
pandorasbox
18.08.11,03:19
Robila som to pre klienta zadarmo. A ci by nebolo lahsie ist za pravnikom? Bolo. Ale su to skusenosti. Keby som mala vzdy zaplatit za to, co neviem spravit sama, vela by som sa nenaucila.

Za prerabku bytu som si zaplatila. Za nieco, co dokazem zvladnut sama, vzhladom k tomu, ze sme na porade a je tu kopa ochotnych ludi poradit ti a naucit ta, tak preco by som to neskusila sama?

Tiez tu radim zacinajucim podnikatelom ako dokazat spravit uctovnictvo sam. A mohla by som mu tiez povedat ci neni lahsie zaplatit uctovnicku...


úplne s Tebou súhlasím, ale keby som aj ja mala také šťastie s tými radami....:mee: držím Ti palčeky, krásny deň:)
doktor23
18.08.11,06:29
OK, ja nehovorím, že si to nezvládla, že to nie je dobré ... ja som sa len pýtal, koľko času si tým strávila písaním, pýtaním, prerábaním ... či sa nedal využiť účelnejšie. Je pravdou, že si sa niečo naučila, budeš to vedieť aplikovať ...
zk24
18.08.11,06:49
OK, ja nehovorím, že si to nezvládla, že to nie je dobré ... ja som sa len pýtal, koľko času si tým strávila písaním, pýtaním, prerábaním ... či sa nedal využiť účelnejšie. Je pravdou, že si sa niečo naučila, budeš to vedieť aplikovať ...

Dal sa vyuzit ucelnejsie. Z kratkodobeho hladiska. Z DD hladiska mi tieto vedomosti usetria vela casu do buducna
Economic
18.08.11,08:35
Dal sa vyuzit ucelnejsie. Z kratkodobeho hladiska. Z DD hladiska mi tieto vedomosti usetria vela casu do buducna

Súhlasím, tieto vedomosti sa dajú zúročiť vždy podľa mňa. Tým, že sa človek učí nové veci určite nestráca jalovo svoj drahocenný čas.
zk24
22.08.11,11:09
Ahojte,

chcela by som sa spytat, ze ked jediny spolocnik a zaroven konatel zmenil adresu trvaleho pobytu, do kolkych dni to treba nahlasit na obchodny register? Momentalne disponuje nejakym papierom - potvrdenim o tom, ze meni bydlisko a pripravuje sa mu doklad. Fyzicky by mal mat novy OP 19.9.2011. Nie je tam nahodou nejaka 30-dnova lehota?

Pripadne nemusime cakat na tento novy OP, staci to vyhlasenie konatela o tom ze meni bydlisko?

Ked sa robi vyhlasenie konatela o zmene udajov, tak robi sa aj vyhlasenie spolocnika o zmene udajov? Lebo ide o jednu a tu istu osobu. Alebo staci spravit vyhlasenie, ze "Ja, dolupodpisany, ako jediny spolocnik a konatel spolocnosti ABC s.r.o vyhlasujem, ze....." ?

Dakujem krasne
Economic
22.08.11,12:49
Ahojte,

chcela by som sa spytat, ze ked jediny spolocnik a zaroven konatel zmenil adresu trvaleho pobytu, do kolkych dni to treba nahlasit na obchodny register? Momentalne disponuje nejakym papierom - potvrdenim o tom, ze meni bydlisko a pripravuje sa mu doklad. Fyzicky by mal mat novy OP 19.9.2011. Nie je tam nahodou nejaka 30-dnova lehota?

Pripadne nemusime cakat na tento novy OP, staci to vyhlasenie konatela o tom ze meni bydlisko?

Ked sa robi vyhlasenie konatela o zmene udajov, tak robi sa aj vyhlasenie spolocnika o zmene udajov? Lebo ide o jednu a tu istu osobu. Alebo staci spravit vyhlasenie, ze "Ja, dolupodpisany, ako jediny spolocnik a konatel spolocnosti ABC s.r.o vyhlasujem, ze....." ?


Dakujem krasne


OR máš teoreticky čas, no na živnostenský do 15 dní od zmeny trvalého pobytu.
Vyhlásenie sa robí jedno a v ňom že údaj aj spoločník aj konateľ zmenil TP.
zk24
22.08.11,12:50
OR máš teoreticky čas, no na živnostenský do 15 dní od zmeny trvalého pobytu.
Vyhlásenie sa robí jedno a v ňom že údaj aj spoločník aj konateľ zmenil TP.

Do 15 dni od zmeny vydania noveho OP? Alebo odkedy nahlasil zmenu na policii? Cize 15 dni od dnes, alebo odkedy mu vydaju novy OP?
Economic
22.08.11,12:51
Do 15 dni od zmeny vydania noveho OP? Alebo odkedy nahlasil zmenu na policii?

Od kedy nastali zmeny v evidencii trvalého pobytu
zk24
22.08.11,12:53
Od kedy nastali zmeny v evidencii trvalého pobytu

A to je kedy? Asi dnes ? :D
zk24
22.08.11,12:55
Tym ze sa meni bydlisko spolocnika/konatela ideme menit aj sidlo sro. Takze na živnostenskom sa musi zmena bydliska nahlasit do 15 dni, a zmena sidla sro do 15 dni od rozhodnutia ORSR? Takze to nedokazem vybavit naraz? Musim ist teraz rychlo na živnostensky urad, a potom zmenit sidlo a zasa ist na zivnostensky este raz?
Economic
22.08.11,13:50
Tym ze sa meni bydlisko spolocnika/konatela ideme menit aj sidlo sro. Takze na živnostenskom sa musi zmena bydliska nahlasit do 15 dni, a zmena sidla sro do 15 dni od rozhodnutia ORSR? Takze to nedokazem vybavit naraz? Musim ist teraz rychlo na živnostensky urad, a potom zmenit sidlo a zasa ist na zivnostensky este raz?

Veru to sa nedá naraz.
1. ohlásiť zmenu pobytu na živnostenskom
2. podať zmenu TP a sídla do OR
3. zmenu sídla spoločnosti oznámiť ŽÚ + 3.- Eur kolok , DÚ, .....
zk24
22.08.11,14:34
Pri tej prvej zmene na živnostenskom urade netreba davat kolok? Tiez sa to robi na tlacive: OZNÁMENIE O ZMENE údajov uvedených v ohlásení živnosti

Popis zmien: Zmena bydliska spoločníka / konateľa
Uvedene zmeny preukazujem:
a) Dočasný občiansky preukaz (neviem ako sa to vola, nemam to tlacivo este v ruke).
b) Vyhlasenie konatela/spoločníka o zmene bydliska
Nahlasit spravcovi dane - Nie

Treba nieco viac?
Economic
22.08.11,14:37
Pri tej prvej zmene na živnostenskom urade netreba davat kolok? Tiez sa to robi na tlacive: OZNÁMENIE O ZMENE údajov uvedených v ohlásení živnosti áno na takom tlačive bez kolku

Popis zmien: Zmena bydliska spoločníka / konateľa
Uvedene zmeny preukazujem:
a) Dočasný občiansky preukaz (neviem ako sa to vola, nemam to tlacivo este v ruke). môže byť
b) Vyhlasenie konatela/spoločníka o zmene bydliska toto ide do OR
Nahlasit spravcovi dane - Nie áno po zápise v OR

Treba nieco viac?


v texte máš Zuzka....
zk24
22.08.11,14:40
Super, takze toto jedno tlacivko proste iba odovzdam s tou jednou prilohou (docasnym OP), a zacnem chystat zmenu sidla....
Economic
22.08.11,14:42
Jasné...
andreaS
23.08.11,06:27
zacinam byt v strese, do hodiny musim nachystat vsetko potrebne...

mam nachystat dokumenty pre noveho majitela sro... tento je vsak slovinskej narodnosti a spolocnikom predavajucej firmy je spolocnost z USA... a neviem, co specificke nachystat... :confused: ... predaj vramci sk by som zvladla, toto ma vsak matie :(

Momentalne musim prednostne nachystat vsetko, co podpisuje novy majitel - slovinec. Dokumenty od predavajucej strany k zapisu sro, viem doriesit neskor.

zatial co som sa docitala potrebujem toto:
- zmluva o prevode podielu - overene podpisy oboch stran

- rozhodnutie jedineho spolocnika o udeleni suhlasu na prevod OP na osobu, kt. nie je spolocnikom a o odvolani a vymenovani konatela - overuje povodny spolocnik, povodny konatel a novy konatel prijima a overujem podpis tiez?

- pre mna splnomocnenie na zapis zmien v OR - overeny podpis noveho konatela

- podpisovy vzor noveho konatela - overit

- uplne znenie zakladatelskej listiny s uvedenim noveho spolocnika - podpis neoverujem

- vyhlasenie noveho jedineho spolocnika - overit

Chyba mi nieco?
zalobaba
23.08.11,06:39
zacinam byt v strese, do hodiny musim nachystat vsetko potrebne...

mam nachystat dokumenty pre noveho majitela sro... tento je vsak slovinskej narodnosti a spolocnikom predavajucej firmy je spolocnost z USA... a neviem, co specificke nachystat... :confused: ... predaj vramci sk by som zvladla, toto ma vsak matie :(

Momentalne musim prednostne nachystat vsetko, co podpisuje novy majitel - slovinec. Dokumenty od predavajucej strany k zapisu sro, viem doriesit neskor.

zatial co som sa docitala potrebujem toto:
- zmluva o prevode podielu - overene podpisy oboch stran

- rozhodnutie jedineho spolocnika o udeleni suhlasu na prevod OP na osobu, kt. nie je spolocnikom a o odvolani a vymenovani konatela - overuje povodny spolocnik, povodny konatel a novy konatel prijima a overujem podpis tiez?

- pre mna splnomocnenie na zapis zmien v OR - overeny podpis noveho konatela

- podpisovy vzor noveho konatela - overit

- uplne znenie zakladatelskej listiny s uvedenim noveho spolocnika - podpis neoverujem

- vyhlasenie noveho jedineho spolocnika - overit

Chyba mi nieco?




Slovinec má povolenie na pobyt v SR?
andreaS
23.08.11,06:45
no myslim si ze nie...
zalobaba
23.08.11,06:49
To sú dôležité veci, ktoré bolo potrebné zistiť vopred. V prípade, že nemá povolenie na pobyt v SR, nemôže sa stať konateľom.
andreaS
23.08.11,06:54
no mne vcera totiz volal sef (slovak, ale firma je pre jeho znameho zo slovinska), ze na dnes nachystat dokumenty... ja mu hovorim, ze streda by bola lepsia, ze zavola a da mi vediet... nevolal... az dnes rano volal, ze na obed su tu... :( ... nemam rada taketo veci narychlo, lebo v strese mi to poriadne nemysli, lebo myslim len nato aby som na nic nezabudla :(

a nemoze byt len konatelom, ano? Spolocnik moze byt, ale konatelom musi byt obcan SR. Takze ak by sa s niekym dohodli, kto bude konatel, tak je to v poriadku?
zalobaba
23.08.11,07:04
Spoločníkom môže byť.
andreaS
23.08.11,07:07
citam obchodny zakonnik a pri sro v casti "konatelia" nie je uvedene, ze konatel musi byt obcan SR resp. cudzinec musi mat povolenie na pobyt v SR...

alebo zle hladam?
zalobaba
23.08.11,07:11
Inak celú zmenu tak, ako ju popisuješ (prevod OP zo zahraničnej PO, nový spoločník cudzinec atď.), ja považujem za jednu z komplikovanejších a ak s tým nemáš skúsenosti, tak vidím značné riziko púšťať sa do vypracovanie potrebných dokladov sama. Samozrejme, dá sa to stihnúť aj zo dňa na deň tak, ako požaduje tvoj šéf, vyžaduje to však skúsenosti, relevantné podklady a hlavne musíš vedieť, na čo sa máš pýtať a ktoré informácie sú pre takúto zmenu potrebné.
andreaS
23.08.11,07:17
no, ono totiz je este predavajuci moj klient (ucto) a chcel mi dat urobit tuto zmenu... dokumenty mi poslal...

pre istotu zavolala kolegyna znamemu, kt. je pravnik a pytala sa, ci slovinec moze byt konatel a spolocnik a ten jej odpovedal, ze moze byt, lebo je to vramci EU. Ze netreba aby mal povolenie na pobyt...

tak mam zato, ze chystam bezne dokumenty ako vramci SK...
zalobaba
23.08.11,07:19
no, ono totiz je este predavajuci moj klient (ucto) a chcel mi dat urobit tuto zmenu... dokumenty mi poslal...

pre istotu zavolala kolegyna znamemu, kt. je pravnik a pytala sa, ci slovinec moze byt konatel a spolocnik a ten jej odpovedal, ze moze byt, lebo je to vramci EU. Ze netreba aby mal povolenie na pobyt...

tak mam zato, ze chystam bezne dokumenty ako vramci SK...

Oprava:

14) Pred zápisom zahraničnej fyzickej osoby ako osoby oprávnenej konať v mene podnikateľa registrový súd preverí, či táto fyzická osoba má povolenie na pobyt v Slovenskej republike. Povolenie sa nevyžaduje, ak ide o občana členského štátu Európskej únie alebo občana členského štátu Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj.

Slovinsko je v rámci EÚ, na ŽÚ však budeš potrebovať výpis z RT jeho krajiny, úradne preložený do SJ.
andreaS
23.08.11,07:36
Oprava:

14) Pred zápisom zahraničnej fyzickej osoby ako osoby oprávnenej konať v mene podnikateľa registrový súd preverí, či táto fyzická osoba má povolenie na pobyt v Slovenskej republike. Povolenie sa nevyžaduje, ak ide o občana členského štátu Európskej únie alebo občana členského štátu Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj.

Slovinsko je v rámci EÚ, na ŽÚ však budeš potrebovať výpis z RT jeho krajiny, úradne preložený do SJ.

Mam dake potvrdenie z uradu v slovinsku, vyzera ze ide o potvrdenie o bezuhonnosti, nemam ho vsak uradne prelozene... to zabezpecim. Dakujem.
zalobaba
23.08.11,08:09
Tak držím palce, daj vedieť výsledok.
andreaS
23.08.11,08:23
akurat prisli... prefotila som si obciansky aj pas... a neviem ci nemam novy problem...

V obcianskom ma adresu A (vybaveny v roku 2006) ... v pase adresu B (z roku 2010) a na potvrdeni o bezuhonnosti je adresa C (vystavene teraz 8/2011) ... tak a teraz ktoru adresu zvolit?
zalobaba
23.08.11,08:30
akurat prisli... prefotila som si obciansky aj pas... a neviem ci nemam novy problem...

V obcianskom ma adresu A (vybaveny v roku 2006) ... v pase adresu B (z roku 2010) a na potvrdeni o bezuhonnosti je adresa C (vystavene teraz 8/2011) ... tak a teraz ktoru adresu zvolit?


V prvom rade sa spýtaj sa priamo dotyčného, ktorá adresa je aktuálna. V druhom rade odporúčam použiť tú adresu, ktorá je uvedená v doklade, ktorým sa bude preukazovať notárovi pri podpise všetkých dokladov.
zk24
23.08.11,09:51
Pri tej prvej zmene na živnostenskom urade netreba davat kolok? Tiez sa to robi na tlacive: OZNÁMENIE O ZMENE údajov uvedených v ohlásení živnosti

Popis zmien: Zmena bydliska spoločníka / konateľa
Uvedene zmeny preukazujem:
a) Dočasný občiansky preukaz (neviem ako sa to vola, nemam to tlacivo este v ruke).
b) Vyhlasenie konatela/spoločníka o zmene bydliska
Nahlasit spravcovi dane - Nie

Treba nieco viac?

Takze mam to pripravene aj s prilohou (Potvrdenie o trvalom pobyte cudzinca). Konatel sa ma pyta, ze ci mu mozem poslat tie dokumenty mailom, a ze on to podpise elektronickym podpisom, lebo nema cas sa so mnou stretnut... je mimo SR

Ako to prosim funguje. Je to mozne?
domenico.office
23.08.11,11:20
Takze mam to pripravene aj s prilohou (Potvrdenie o trvalom pobyte cudzinca). Konatel sa ma pyta, ze ci mu mozem poslat tie dokumenty mailom, a ze on to podpise elektronickym podpisom, lebo nema cas sa so mnou stretnut... je mimo SR

Ako to prosim funguje. Je to mozne?

Neviem, ako to myslel konateľ, že podpíše elektronickým podpisom, ale: Ak by si to podávala v papierovej forme, podpis musí byť vlastnoručný, na niektorých dokumentoch overený. Ak by ti to podpísal zaručeným elektronickým podpisom, takýto ZEP by musel byť registrovaný na Portáli verejnej správy, ty by si mala mať prístup do konta a podala by si elektronicky.

Až teraz som si prešiel tvoje otázky, asi tri strany dozadu, ty vlastne potrebuješ podať na ŽÚ, ak áno, nebolo mi to úplne jasné, tak to, čo som napísal, samozrejme neplatí. Naše ŽÚ ešte tak nefungujú, zatiaľ podáš iba na papieri, podpísané štatutárom, alebo splnomocnenou osobou.
mr2
23.08.11,14:00
ako dlho to podla vas trva? cely prepis?
Economic
23.08.11,14:55
5 dní od podania, resp. pridelenia sudcu.
zk24
23.08.11,15:18
Neviem, ako to myslel konateľ, že podpíše elektronickým podpisom, ale: Ak by si to podávala v papierovej forme, podpis musí byť vlastnoručný, na niektorých dokumentoch overený. Ak by ti to podpísal zaručeným elektronickým podpisom, takýto ZEP by musel byť registrovaný na Portáli verejnej správy, ty by si mala mať prístup do konta a podala by si elektronicky.

Až teraz som si prešiel tvoje otázky, asi tri strany dozadu, ty vlastne potrebuješ podať na ŽÚ, ak áno, nebolo mi to úplne jasné, tak to, čo som napísal, samozrejme neplatí. Naše ŽÚ ešte tak nefungujú, zatiaľ podáš iba na papieri, podpísané štatutárom, alebo splnomocnenou osobou.

Poslal mi vzor, a ma zo zahranicia vyrobeny el.podpis, ktory moze vkladat na dokument (nieco ako obrazok, alebo taka peciatka), a nemusi to podpisovat.

Takze som povedala ze bohuzial teda iba vlastnorucny podpis... :(
zk24
24.08.11,10:34
Zapisanééééééééééééééééééééé ééééééééééé. Všetkym velmi pekne dakujem. 15.8.2011 podane, a dnes pozeram www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) a tam je ze vcera to prebehlo a uz to vidim aj na webe :D

Boli velmi rychli v tomto.

Ahojte,

mala by som takuto otazku: 15.8.2011 sme dali navrh na zapis zmien do ORSR - zmena spolocnika/konatela a zmena sidla. 17.8.2011 prebehli zmeny na webe na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk). Rozhodnutie sme si nechali poslat postou (zaskrtli sme na Navrhu zmien....). Dnes je 24.8.2011 a zatial nam neprislo ziadne vyrozumenie - ocakavame obalku a v nej Rozhodnutie o zapise a Vypis z ORSR.

Od ktoreho datumu sa prosim pocita lehota 15 dni dokedy treba nahlasit veci na zivnostensky urad? Od 17.8.2011 (ktory vidim na webe) alebo od datumu kedy mi pride rozhodnutie postou a teda od prevzatia obalky? Ak by som nemala pristup na web, tak teoreticky neviem ze zmena prebehla, kedze nemam este pisomne vyjadrenie od nich...

Dakujem.
Economic
24.08.11,11:01
Ahojte,

mala by som takuto otazku: 15.8.2011 sme dali navrh na zapis zmien do ORSR - zmena spolocnika/konatela a zmena sidla. 17.8.2011 prebehli zmeny na webe na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk). Rozhodnutie sme si nechali poslat postou (zaskrtli sme na Navrhu zmien....). Dnes je 24.8.2011 a zatial nam neprislo ziadne vyrozumenie - ocakavame obalku a v nej Rozhodnutie o zapise a Vypis z ORSR.

Od ktoreho datumu sa prosim pocita lehota 15 dni dokedy treba nahlasit veci na zivnostensky urad? Od 17.8.2011 (ktory vidim na webe) alebo od datumu kedy mi pride rozhodnutie postou a teda od prevzatia obalky? Ak by som nemala pristup na web, tak teoreticky neviem ze zmena prebehla, kedze nemam este pisomne vyjadrenie od nich...

Dakujem.

Ahoj Zuzka ! Počkaj si na papiere, pretože k zmene sídla musíš doložiť kópiu výpisu z OR. Od prevzatia obálky. Tú si ulož v tomto prípade.
Oznámiť by si síce mohla aj bez papieru, no vyzvú Ťa na doloženie. Ja myslím, že papiere, čoskoro prídu.
zk24
24.08.11,14:58
Takze predsa dnes dosli papiere. Vypisujem Oznamenie o zmene na živnostensky urad....
Do popisu zmien davam: zmena štatuarneho organu a zmena sidla spolocnosti (uvadzam povodne a nove udaje).

Do priloh prikladam:
1. Potvrdenie o vykonaní zápisu – kópia
2. Výpis z Obchodného registra – kópia

Treba este nejaku inu prilohu?
Stale plati 3€ kolok?
Economic
24.08.11,15:01
Takze predsa dnes dosli papiere. Vypisujem Oznamenie o zmene na živnostensky urad....
Do popisu zmien davam: zmena štatuarneho organu a zmena sidla spolocnosti (uvadzam povodne a nove udaje). áno

Do priloh prikladam:
1. Potvrdenie o vykonaní zápisu – kópia
2. Výpis z Obchodného registra – kópia

Treba este nejaku inu prilohu?
Stale plati 3€ kolok?


SUPER a GRATULUJEM !

Iba kópia výpisu z OR a ku zmene sídla 3.- Eur kolok alebo správny poplatok uhradíš v hotovosti.
Ak to robíš pre spoločnosť, ktorej nie si konateľka, tak plná moc ešte, ktorá stačí keď je podpísaná, nemusí sa overovať.
zk24
24.08.11,15:08
Ďakujem :)

A na danovy urad sa nahlasuje iba zmena sidla alebo aj zmena statutarneho organu?

Viem ze mozem cez JKM ale musim odvozdat DIC a IC DPH, a este sa aj nahlasit na novom DU, tak by som to potrebovala vediet.

Vsetko podpise konatel, ja len odnesiem v jeho mene :)
Economic
24.08.11,15:11
Ďakujem :)

A na danovy urad sa nahlasuje iba zmena sidla alebo aj zmena statutarneho organu? AJ AJ

Viem ze mozem cez JKM ale musim odvozdat DIC a IC DPH, a este sa aj nahlasit na novom DU, tak by som to potrebovala vediet.

Vsetko podpise konatel, ja len odnesiem v jeho mene :)


Na DÚ špeciálne nemusíš oznamovať, využi možnosť oznámenia cez JKM. No musíš vrátiť kartičky do 15 dní, vystavia ti nové na nové sídlo. No ak budeš náhodou oznamovať sólo aj na DÚ dolož aj tam fotokópiu výpisu z OR. Oni radi zbierajú papiere.
zk24
24.08.11,15:18
Totizto pred asi emsiacom som menila sidlo zo SC do BA pre seba. Vyuzila som JKM, ale ked som isla vratit karticky do SC, tak samozrejme chceli k tomu oznamenie a sprievodny list. A na DU v BA som sa isla pytat, ci im treba nieco oznamit ked som oznamila cez JKM a aj na DU v SC a samozrejme mi prikazali priniest Oznamenie o zmene sidla.

Asi budu ziadat aj teraz, len neviem ci staci ked tam napsiem ze doslo k zmene sidla spolocnosti alebo tam mam uviest aj ze doslo k zmene statutarneho organu.... ci to danovy urad vobec zaujima...
Economic
24.08.11,15:25
Totizto pred asi emsiacom som menila sidlo zo SC do BA pre seba. Vyuzila som JKM, ale ked som isla vratit karticky do SC, tak samozrejme chceli k tomu oznamenie a sprievodny list. A na DU v BA som sa isla pytat, ci im treba nieco oznamit ked som oznamila cez JKM a aj na DU v SC a samozrejme mi prikazali priniest Oznamenie o zmene sidla.

Asi budu ziadat aj teraz, len neviem ci staci ked tam napsiem ze doslo k zmene sidla spolocnosti alebo tam mam uviest aj ze doslo k zmene statutarneho organu.... ci to danovy urad vobec zaujima...


Jasné, dolož teda aj potvrdenie. Aj zmena konateľa sa musí oznámiť na DÚ. Inak len tak medzi nami zbrojnošmi ak vyžadujú opakované oznámenie, hoci bolo urobené cez JKM, idú nad rámec zákona. No som za kľudné a dobré vzťahy, tak radšej im doložím čo treba. lebo oni majú zaužívané staré veci papierové a nechce sa im akosi akceptovať elektronické oznámenie cez JKM. U nás vo ZV som im to vysvetlila. Že spoločnosť si svoju oznamovaciu povinnosť splní aj cez JKM. Zákon hovorí o oznamovacej povinnosti a nie dokladacej....
andreaS
08.09.11,06:12
zacinam byt v strese, do hodiny musim nachystat vsetko potrebne...

mam nachystat dokumenty pre noveho majitela sro... tento je vsak slovinskej narodnosti a spolocnikom predavajucej firmy je spolocnost z USA... a neviem, co specificke nachystat... :confused: ... predaj vramci sk by som zvladla, toto ma vsak matie :(

Momentalne musim prednostne nachystat vsetko, co podpisuje novy majitel - slovinec. Dokumenty od predavajucej strany k zapisu sro, viem doriesit neskor.

zatial co som sa docitala potrebujem toto:
- zmluva o prevode podielu - overene podpisy oboch stran

- rozhodnutie jedineho spolocnika o udeleni suhlasu na prevod OP na osobu, kt. nie je spolocnikom a o odvolani a vymenovani konatela - overuje povodny spolocnik, povodny konatel a novy konatel prijima a overujem podpis tiez?

- pre mna splnomocnenie na zapis zmien v OR - overeny podpis noveho konatela

- podpisovy vzor noveho konatela - overit

- uplne znenie zakladatelskej listiny s uvedenim noveho spolocnika - podpis neoverujem

- vyhlasenie noveho jedineho spolocnika - overit

Chyba mi nieco?




Inak celú zmenu tak, ako ju popisuješ (prevod OP zo zahraničnej PO, nový spoločník cudzinec atď.), ja považujem za jednu z komplikovanejších a ak s tým nemáš skúsenosti, tak vidím značné riziko púšťať sa do vypracovanie potrebných dokladov sama. Samozrejme, dá sa to stihnúť aj zo dňa na deň tak, ako požaduje tvoj šéf, vyžaduje to však skúsenosti, relevantné podklady a hlavne musíš vedieť, na čo sa máš pýtať a ktoré informácie sú pre takúto zmenu potrebné.

stalo sa, co ste predpokladali :( ... dnes mi prisla sprava o zamietnuti podania... najhorsie na tom je to, ze bude tyzden trvat kym pride list s dovodmi zamietnutia :(

nechapem preco nemozu tieto dovody a cely list zamietnutia poslat rovnako elektronicky ako spravu o zamietnuti... :(

sama som zvedava, co tam je zle... ale tipujem, ze nejaka somarina, pretoze tato ista sudkyna mi minule zamietla podanie kvoli zle viditelnemu overeniu podpisu, pritom som naraz podavala dve sro, rovnako naskenovane a rovnako to bolo slabo vidno, a jednej sudkyni to neprekazalo a zapisala a tato odmietla...

je mozne pripadne sa zastavit osobne na sude zajtra a ziskat informaciu o dovodoch odmietnutia zapisu?
Economic
08.09.11,06:52
stalo sa, co ste predpokladali :( ... dnes mi prisla sprava o zamietnuti podania... najhorsie na tom je to, ze bude tyzden trvat kym pride list s dovodmi zamietnutia :(

nechapem preco nemozu tieto dovody a cely list zamietnutia poslat rovnako elektronicky ako spravu o zamietnuti... :(

sama som zvedava, co tam je zle... ale tipujem, ze nejaka somarina, pretoze tato ista sudkyna mi minule zamietla podanie kvoli zle viditelnemu overeniu podpisu, pritom som naraz podavala dve sro, rovnako naskenovane a rovnako to bolo slabo vidno, a jednej sudkyni to neprekazalo a zapisala a tato odmietla...

je mozne pripadne sa zastavit osobne na sude zajtra a ziskat informaciu o dovodoch odmietnutia zapisu?

Je to možné, ak si splnomocnená osoba /zastupuješ účastníka konania/. Ale vždy je to o ochote a chcení pracovníčok na OR.
andreaS
08.09.11,07:06
Nakoniec som zavolala rovno na obchodny register a zistila, ze si mozem prist osobne po zamietnutie. Tak som rychlo sadla do auta a isla tam.

Chvalabohu su to dve somariny... opat nestastny neviditelny podpis naskenovany... overeny na druhej strane... takze logicke, ze podpis tam je... a druha vec moja nepozornost pri vypisovani tlaciva na zapis zmien (zly datum v jednom okienku)...

Takze nanovo naskenujem, opravim tlacivo a dnes podavam namietku.

Hoci to bola cisto moja chyba, tesi ma, ze to je prave mojou chybou a nepotrebujem nanovo podpis slovinca. Uf.
andreaS
13.09.11,09:27
ZAPIIISANéééééé !!!!

ja sa tak tesim!!! :)

dakujem za rady a nasmerovanie :)
Economic
13.09.11,10:17
ZAPIIISANéééééé !!!!

ja sa tak tesim!!! :)

dakujem za rady a nasmerovanie :)



Takže prijmi gratuláciu k úspešnému zápisu ! :)
basha_V
12.12.12,11:41
ahojte poraďáci, mám takýto dotaz: idem robiť zmenu spoločníka aj konateľa j 1osobovej sro, všetky papiere mám nachystané podľa múdrych rád z porady a konkrétne tohto príspevku, ale teraz je novinka že musím poslať na DÚ žiadosť o prepis v OR ktorú mi musia schváliť.

máte niekto skúsenosť?

pošlem na DÚ a až po ich odpovedi mám spraviť všetko ostatné, teda zmluvu o prevode, novu zakl.listinu, vyhlasenia, rozhodnutia a navrh na zmenu v OR?

ďakujem ďakujem :)
basha_V
12.12.12,11:46
prečo má ostať v novej zakl.listine prvy konatel? nemal by byt uz len novy spoločník a novy konatel?
Economic
12.12.12,13:53
ahojte poraďáci, mám takýto dotaz: idem robiť zmenu spoločníka aj konateľa j 1osobovej sro, všetky papiere mám nachystané podľa múdrych rád z porady a konkrétne tohto príspevku, ale teraz je novinka že musím poslať na DÚ žiadosť o prepis v OR ktorú mi musia schváliť.

máte niekto skúsenosť?

pošlem na DÚ a až po ich odpovedi mám spraviť všetko ostatné, teda zmluvu o prevode, novu zakl.listinu, vyhlasenia, rozhodnutia a navrh na zmenu v OR?

ďakujem ďakujem :)

Žiadosť musia dať obaja, aj prevádzajúci aj nadobúdateľ. Súhlas vydajú do 3 pracovných dní.
Ja by som to urobila po vydaní súhlasu.
MartickaZpev
12.12.12,14:55
podľa informácii z DÚ ako aj zo vzoru žiadosti poskytnutého DÚ podáva žiadosť o potvrdenie daňový subjekt, ktorého sa prevod týka, čiže spoločnosť, s uvedením prevodcu a nadobúdateľa a právneho titulu. vzor - žiadosť o súhlas správcu dane s prevodom obchodného podielu
Economic
12.12.12,15:40
podľa informácii z DÚ ako aj zo vzoru žiadosti poskytnutého DÚ podáva žiadosť o potvrdenie daňový subjekt, ktorého sa prevod týka, čiže spoločnosť, s uvedením prevodcu a nadobúdateľa a právneho titulu. vzor - žiadosť o súhlas správcu dane s prevodom obchodného podielu


O Súhlas môže požiadať ako spoločnosť za spoločníka (prevodcu) ako aj nadobúdateľa obchodného podielu ale tak isto môže požiadať aj sám spoločník alebo sám nadobúdateľ.
Viď Informácia k vydávaniu súhlasu správcu dane so zápisom do obchodného registra na stránke www.drsr.sk (http://www.drsr.sk).
basha_V
13.12.12,09:36
takže stačí keď do žiadosti dám obidvoch naraz a podám na DÚ iba jeden papier? napísala som tam že žiadajú o prevod 100% podielu a zmenu spoločníka a konateľa, ostatné presne podľa vzoru z DÚ.
Economic
13.12.12,10:04
takže stačí keď do žiadosti dám obidvoch naraz a podám na DÚ iba jeden papier? napísala som tam že žiadajú o prevod 100% podielu a zmenu spoločníka a konateľa, ostatné presne podľa vzoru z DÚ.

Samozrejme, keď obaja spadajú pod jeden a ten istý DÚ, môžu byť obaja uvedení žiadatelia o Súhlas na jednej žiadosti.
sushka
21.12.12,07:35
Ahojte, môže byť dátum overenia podpisu na dokumentoch k zmene konateľa (SZ,zápisnica VZ...) neskorší ako je účinnosť zmeny? Ešte som sa s tým nestretla. Vďaka.
Economic
21.12.12,09:12
Ahojte, môže byť dátum overenia podpisu na dokumentoch k zmene konateľa (SZ,zápisnica VZ...) neskorší ako je účinnosť zmeny? Ešte som sa s tým nestretla. Vďaka.


Nerozumiem.

Zápisnica z MVZ sa neoveruje
Úplné znenie spoločenskej zmluvy sa neoveruje
Na Zmluve o prevode OP môže byť neskorší dátum overenia podpisu ako samotné vyhotovenie zmluvy, účinky prevodu nastávajú zápisom do OR
sushka
21.12.12,11:00
Čiže ak sa zápisnicou MVZ menia konatelia, netreba podpisy overiť? Len na zmluve o prevode OP a podpisový vzor nového konateľa?
Tie dátumy ma zaujímajú preto, lebo:
spoločenská zmluva, zápisnica MVZ k zmene spoločníkov/konateľov boli pripravené s určitým dátumom (20.12.12), s tým, že podpisy sa obratom ten deň overia, ale ešte sa tak nestalo. Teda, či to všetko prerobiť na neskoršie dátumy ako bude dátum overenia podpisov na zmluve o prevode OP, lebo všetky ďalšie úkony sa budú viazať na tú zmluvu o prevode obchodného podielu, ktorá ešte nebola overená. Síce dátum vyhotovenia je na nej taký istý ako na ostatných dokumentoch, ale ešte nie je podpísaná.
Vďaka