Juraj B.
02.02.11,14:11
Dňa 26.4.2010 som mal autonehodu z ťažkým zranením a trvalí my následkami paraplégie. Od nehody ubudlo 9 mesiacov. Klient spoločnosti Allianz spôsobil dopravnú nehodu ktorý bol odsúdený, a právoplatnosť súdu nadobudla 6.12.2010.Od nadobudnutia právoplatnosti prešlo skoro 2 mesiace a spoločnosť Allianz ma vôbec neinformuje o tom čo sa deje ďalej. Po niekoľkých dopytoch telefonicky som dostal odpoveď že Čakajú na vyjadrenie Polície.

Otázka znie aký čas majú na to aby začali s vyplatením poistnej udalosti. Auto bolo odpísané na totálnu škodu a o mne nehovoriac ostal som na vozíku :(
matt66
04.02.11,10:23
lehoty vzplývajú zo zo zákona o PZP č. 381/2001 Z.z.

(5) Poisťovateľ je povinný bez zbytočného odkladu začať prešetrovanie potrebné na zistenie rozsahu jeho povinnosti poskytnúť poistné plnenie a do troch mesiacov odo dňa oznámenia poškodeného o škodovej udalosti

a) skončiť prešetrovanie potrebné na zistenie rozsahu jeho povinnosti poskytnúť poistné plnenie a oznámiť poškodenému výšku poistného plnenia, ak bol rozsah povinnosti poisťovateľa poskytnúť poistné plnenie a nárok na náhradu škody preukázaný,

" alebo"

b) poskytnúť poškodenému písomné vysvetlenie dôvodov, pre ktoré odmietol poskytnúť alebo pre ktoré znížil poistné plnenie alebo poskytnúť poškodenému písomné vysvetlenie k tým uplatneným nárokom na náhradu škody, v ktorých nebol v ustanovenej lehote preukázaný rozsah povinnosti poisťovateľa poskytnúť poistné plnenie a výška poistného plnenia; písomné vysvetlenie sa považuje za doručené dňom, keď ho poškodený prevzal, odmietol prevziať, alebo dňom, keď ho pošta vrátila ako nedoručené.

(6) Poisťovateľ je povinný poskytnúť poistné plnenie do 15 dní po skončení prešetrovania potrebného na zistenie rozsahu povinnosti poisťovateľa poskytnúť poistné plnenie alebo po doručení právoplatného rozhodnutia súdu o výške náhrady škody poisťovateľovi, ak z tohto rozhodnutia nevyplýva iná lehota na poskytnutie poistného plnenia.

(7) Ak poisťovateľ nesplní povinnosť podľa odseku 5, je povinný zaplatiť poškodenému úroky z omeškania podľa osobitného predpisu. 15a)

Toľko zákon, tažko posúdiť v akom stave je šetrenie nehody a preukázanie viny. Dokladovať rozsah materiálnej škody je na rozdiel od škody na zdraví jednoduché, rozsah odškodnenia na zdraví tzv. bolestné a sťaženie spoločenského uplatnenia si uplatňujete podľa zákona č. 437/2004Z.z. o náhrade za bolesť a o náhrade za sťaženie spoločenského uplatnenia a o zmene a doplnení zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 273/1994 Z. z - tvz. obodovaním po ustálení zdravotného stavu. Vo Vašom prípade by som sa asi obrátil na advokáta...
preboha
21.02.11,17:46
Dňa 26.4.2010 som mal autonehodu z ťažkým zranením a trvalí my následkami paraplégie. Od nehody ubudlo 9 mesiacov. Klient spoločnosti Allianz spôsobil dopravnú nehodu ktorý bol odsúdený, a právoplatnosť súdu nadobudla 6.12.2010.Od nadobudnutia právoplatnosti prešlo skoro 2 mesiace a spoločnosť Allianz ma vôbec neinformuje o tom čo sa deje ďalej. Po niekoľkých dopytoch telefonicky som dostal odpoveď že Čakajú na vyjadrenie Polície.

Otázka znie aký čas majú na to aby začali s vyplatením poistnej udalosti. Auto bolo odpísané na totálnu škodu a o mne nehovoriac ostal som na vozíku :(
podľa zákona sú povinní písomne informovať o stave veci, ak nevedia vec uzavrieť do 90 dní od dátumu nehody
Ice dive
21.02.11,18:06
Dňa 26.4.2010 som mal autonehodu z ťažkým zranením a trvalí my následkami paraplégie. Od nehody ubudlo 9 mesiacov. Klient spoločnosti Allianz spôsobil dopravnú nehodu ktorý bol odsúdený, a právoplatnosť súdu nadobudla 6.12.2010.Od nadobudnutia právoplatnosti prešlo skoro 2 mesiace a spoločnosť Allianz ma vôbec neinformuje o tom čo sa deje ďalej. Po niekoľkých dopytoch telefonicky som dostal odpoveď že Čakajú na vyjadrenie Polície.

Otázka znie aký čas majú na to aby začali s vyplatením poistnej udalosti. Auto bolo odpísané na totálnu škodu a o mne nehovoriac ostal som na vozíku :(
skúste sa písomne obrátiť na poisťovňu so žiadosťou o vyrozumenie v akom stave je vec... (predpokladám, že polícia jasne označila vinníka nehody, ak teda bol odsúdený...)

poprípade, požiadať o časť poistného plnenia ako zálohu (čo je však možné ak je vinník jednoznačne označený...)
misoft
22.02.11,11:29
Zaráža ma na odpovedi poistovne jedná vec:

Klient spoločnosti Allianz spôsobil dopravnú nehodu ktorý bol odsúdený, a právoplatnosť súdu nadobudla 6.12.2010.Od nadobudnutia právoplatnosti prešlo skoro 2 mesiace a spoločnosť Allianz ma vôbec neinformuje o tom čo sa deje ďalej. Po niekoľkých dopytoch telefonicky som dostal odpoveď že Čakajú na vyjadrenie Polície.

Ak bol odsúdený a rozsudok bol právoplatný, vyjadrenie polície už muselo byť hotové a dodané aj súdu ako dôkazový materiál.
Alianz naťahuje čas, aby nemuseli platiť.
Ice dive
22.02.11,11:43
dosť možné, že allianz ešte nemá informáciu zo súdu...
možno by nebolo odveci poslať im aj kópiu právoplatného odsúdenia...
bubkoch
22.02.11,12:22
naco je poistovni info zo sudu ???
to ci bol vodic odsudeny nema vplyv na plnenie
Anairda
16.12.11,18:18
Dobry den, mate uz vyplatene vsetky Vase peniaze, na ktore ste mali narok? Pracujem pre spolocnost, ktora zastupuje ludi poskodenych na zdravi pri DN, je to dolezite hlavne pri tazkych urazoch ako je Vas, aby poistovne nahodou nieco nezabudli vyplatit.