TomiYalkz
02.02.11,14:19
Dobrý deň,

som daňový antitalen, snáď mi niekto šikovný pomôže.

Chcel by som kúpiť obchodný podiel v Sro, avšak zaujímalo by ma, či ako kupujúci budem musieť platiť daň z rpíjmu získaného tým, že som nadobudol ten obchodný podiel. Nie je to peňaťný príjem, avšak Sro, má nominálne základné imanie cca 200 000 € !! nerád by osm musel platiť z toho daň.

Vďaka vopred za rýchlu odozvu.
Ice dive
02.02.11,13:36
Dobrý deň,

som daňový antitalen, snáď mi niekto šikovný pomôže.

Chcel by som kúpiť obchodný podiel v Sro, avšak zaujímalo by ma, či ako kupujúci budem musieť platiť daň z rpíjmu získaného tým, že som nadobudol ten obchodný podiel. Nie je to peňaťný príjem, avšak Sro, má nominálne základné imanie cca 200 000 € !! nerád by osm musel platiť z toho daň.

Vďaka vopred za rýchlu odozvu.
skús trocha logiky... daň z príjmu sa platí ak máš dajaký príjem... t.j. dostávaš/príjmaš peniaze... ak kupuješ obchodný podieľ v sro je to tvoj výdaj - dávaš peniaze... t.j. daň sa neplatí...
TomiYalkz
05.02.11,17:30
vdaka za odpoved, Ice dive... co pises mi dava logiku, jasne...

zabudol som ale spomenut to, ze kupna cena by bola len symbolicka... 1 € ... neplatim ani vtedy?...

v takom pripade totiz napriek tomu, ze ja platim, zvysujem si svoj majetok... lebo za 1 euro dostanem spolocnost, ktora nominalne v zakladnom imani ma ovela vyssiu sumu.

Pytam sa len cisto pre potvrdenie... vdaka
KEJKA
05.02.11,17:47
aj za 1 EUR je to nákup, nie výdavok.
Až budeš túto spoločnosť predávať, a príjem bude podliehať dani z príjmu /za určitých podmienok nemusí, ale nikto nevie, ako to v budúcnosti bude/, tak 1 EUR odpočítaš a zvyšok zdaníš.
prečo? - lebo predajom budeš mať príjem.
Nákupom príjem nemáš, dokonca ani to 1 EUR
Ice dive
05.02.11,17:58
vdaka za odpoved, Ice dive... co pises mi dava logiku, jasne...

zabudol som ale spomenut to, ze kupna cena by bola len symbolicka... 1 € ... neplatim ani vtedy?...

v takom pripade totiz napriek tomu, ze ja platim, zvysujem si svoj majetok... lebo za 1 euro dostanem spolocnost, ktora nominalne v zakladnom imani ma ovela vyssiu sumu.

Pytam sa len cisto pre potvrdenie... vdaka
no to je super kšeft za 1 € kúpiš podieľ v spoločnosti ktorá má základné imanie 200 000 € takýto obchod sa nerobí každý deň gratulujem...:D:D:D:D (v podstate spoločnosť nemusela nikdy ani základné imanie vidieť stačilo jedno vyhlásenie spoločníkov...)

len si dobre prever túto transakciu, či sro nemá dlhy... nakoľko nadobudnutím obchodného podieľu v spoločnosti ručíš do výšky svojho podielu... t.j. ak vám firma skrachuje a dobehne exekútor bude po tebe chcieť peniaze do výšky tvojho obchodného podielu (ak budete v sro dvaja tak to bude 100 000 €) čo už také výhodné nie je za 1 euro zaťať sto litrovú sekeru...

myslím, že takýchto obchodných partnerov hľadá veľa "tiežpodnikateľov":D:D:D:D
a_je_to
05.02.11,22:09
.... ze kupna cena by bola len symbolicka... 1 € ...
napriek tomu, ze ja platim, zvysujem si svoj majetok... lebo za 1 euro dostanem spolocnost, ktora nominalne v zakladnom imani ma ovela vyssiu sumu.
Pytam sa len cisto pre potvrdenie... vdaka


no to je super kšeft za 1 € kúpiš podieľ v spoločnosti ktorá má základné imanie 200 000 € takýto obchod sa nerobí každý deň gratulujem...

Vôbec nemusí ísť o zvyšovanie svojho majetku, ani o dobrý kšeft. Hodnota obchodného podielu sa neodvádza od základného imania, ale iba od vlastného imania, ktoré môže byť aj pri ZI = 200000 € fakticky len pár €, ak má hodnotu záväzkov a neuhradenej straty za toľko, ako ZI. Súhlasím s nasledovným ...


len si dobre prever túto transakciu, či sro nemá dlhy... nakoľko nadobudnutím obchodného podieľu v spoločnosti ručíš do výšky svojho podielu... t.j. ak vám firma skrachuje a dobehne exekútor bude po tebe chcieť peniaze do výšky tvojho obchodného podielu (ak budete v sro dvaja tak to bude 100 000 €) čo už také výhodné nie je za 1 euro zaťať sto litrovú sekeru...

... iba doplňujem, že do výšky svojho nesplateného podielu. Ak ešte aj základné imanie je iba upísané a nesplatené, čaká ho aj fyzické splatenie do upísanej výšky.
TomiYalkz
12.02.11,21:49
vdaka za pomoc kolegovia...

p.s. v praci Srocky tu a tam zakladame.. skutocne staci len vyhlasenie spravcu vkladov o tom, ze zakladne imanie,.. trebars aj 500 000 000 €, bolo splatene.. nasledne sa to tak zapise do OR.. a voila, nerucis za nic, kedze oficialne je splatene vsetko, a ako spravne poznamenal a_je_to, ruci sa len do vysky nesplateneho vkladu.

ste makaci :)