SpoLenka
02.02.11,14:53
Dobrý deň,
potrebovala by som poradiť ohľadom reklamácie. Asi pred dvoma týždňami som chcela reklamovať topánky. Problém nastal, keď som zistila, že neviem, kde mám od nich bloček. A hoci mám od nich krabicu aj záručný list, v predajni mi ich odmietli vziať. Preto som sa obrátila na vedúcu danej predajne s prosbou o vystavenie nového bločku na základe údajov zo záručného listu (dátum kúpy, e.č. obuvi, pečiatka danej predajne, čas kúpy som si pamätala a aj cenu)... Dnes mi však bolo telefonicky oznámené, že bloček mi z centrálneho registra danej firmy odmietli vystaviť...
Neviete mi prosím poradiť, či sa s tým dá ešte niečo robiť, alebo jednoducho so záručným listom ale bez bločku proste nemám šancu to vyriešiť?...
Ďakujem...
draik
03.02.11,07:59
Môžte to skúsiť so záručným listom, ešte lepšie by však bolo, ak ste za tovar platili platobnou kartou - v tom prípade priložíte výpis, z ktorého bude jasné, že ste tovar kupovali.
SpoLenka
03.02.11,08:14
Môžte to skúsiť so záručným listom, ešte lepšie by však bolo, ak ste za tovar platili platobnou kartou - v tom prípade priložíte výpis, z ktorého bude jasné, že ste tovar kupovali.
Áno, túto možnosť poznám, ale akurát v tomto prípade som zaplatila hotovosťou.... A so záručným listom, ale bez bločku/výpisu mi ich reklamovať odmietli....
Danielle369
03.02.11,08:22
Bez bločku nemáš šancu...skús ich niekomu predať
jess
03.02.11,08:34
Stačí aj záručný list. Predsa na záručnom liste je dátum kúpy a aj pečiatka predajne v ktorej si to kúpila, nie ? Reklamuje sa na základe bločku alebo na základe záručného listu, ak je ovšem patrične vyplnený. Predajca si môže vyhľadať tvoj bloček vo svojom programe podľa dátumu a sumy. Paragraf a zákon ti teraz nepoviem, ale pozri na stránke SOI.
SpoLenka
03.02.11,08:49
Bez bločku nemáš šancu...skús ich niekomu predať
predať asi nie, keďže som ich chcela reklamovať, pretože sa "rozpadli"...
SpoLenka
03.02.11,08:52
Stačí aj záručný list. Predsa na záručnom liste je dátum kúpy a aj pečiatka predajne v ktorej si to kúpila, nie ? Reklamuje sa na základe bločku alebo na základe záručného listu, ak je ovšem patrične vyplnený. Predajca si môže vyhľadať tvoj bloček vo svojom programe podľa dátumu a sumy. Paragraf a zákon ti teraz nepoviem, ale pozri na stránke SOI.
Na záručnom liste je dátum kúpy, pečiatka predajne, veľkosť a e.č. topánky... Suma je len na krabici od nich... Problém je však v tom, že predajca mi odmietol vyhľadať bloček... A teraz som v úzkych... Ale ďakujem, skúsim pohľadať na stránkach SOI....
Andy Kralik
03.02.11,10:12
Je mala sanca vobec vyreklamovat obuv a bez blocku je to este zbytocnejsie.
JaDo
03.02.11,10:17
Zatelefonuj na ŠOI a opýtaj sa.
Danielle369
03.02.11,16:37
predať asi nie, keďže som ich chcela reklamovať, pretože sa "rozpadli"...

Po dvoch týždňoch sa ti uplne rozpadli boty??..To čo boli z papiera?
SpoLenka
03.02.11,18:00
Po dvoch týždňoch sa ti uplne rozpadli boty??..To čo boli z papiera?
jasne, že sa nerozpadli po dvoch týždňoch.... ale napísala som, že pred dvoma týždňami som ich chcela reklamovať... sú to značkové zimné čižmy, a nosila som ich dohromady 4 mesiace, čiže vydržali cca 1 rok = 1 sezóna... ;)
Andy Kralik
03.02.11,21:57
Zbytocna namaha.