hubatá
02.02.11,17:12
Dobrý deň milí poraďáci !
Kto vie a odpovie mi na otázku ktorá poisťovňa dávala ako províziu za uzatvorenie zmluvy o životnom poistení ako províziu mobil ? Mohlo to byť tak v rokoch 2007 - 2009. Nikto si z Vás nespomenie? Ale potrebujem to vedieť celkom presne, aby to bola fakt pravda, spolieham na Váš dobrý pamatovák - takže ďakujééém !
Tweety
02.02.11,16:36
Dobrý deň milí poraďáci !
Kto vie a odpovie mi na otázku ktorá poisťovňa dávala ako províziu za uzatvorenie zmluvy o životnom poistení ako províziu mobil ? Mohlo to byť tak v rokoch 2007 - 2009. Nikto si z Vás nespomenie? Ale potrebujem to vedieť celkom presne, aby to bola fakt pravda, spolieham na Váš dobrý pamatovák - takže ďakujééém !
mimotemyProsím, len ma nezabíjaj, ale práve dnes som do srandičiek dávala, kto ho dal, ale nebola to poisťovňa.
jarecko
02.02.11,18:09
O jednej viem, ale ta ponukala mobil ako nejaky narok klienta s uz uzatvorenou zmluvou pre neho bezplatne. Bolo to zaciatkom roku 2008. Chcela za to iba jeden podpis na listinu, kde bolo nieco napisane s drobnymi pismenkami, s dosledkami o ktorych sa tu nebudem rozpisovat, bol by z toho roman. Ale ty chces vediet nazov tej, ktora to davala za uzavretie zmluvy o zivotnom poisteni. Tak o takej bohuzial, neviem.
Chobot
02.02.11,18:44
Dobrý deň milí poraďáci !
Kto vie a odpovie mi na otázku ktorá poisťovňa dávala ako províziu za uzatvorenie zmluvy o životnom poistení ako províziu mobil ? Mohlo to byť tak v rokoch 2007 - 2009. Nikto si z Vás nespomenie? Ale potrebujem to vedieť celkom presne, aby to bola fakt pravda, spolieham na Váš dobrý pamatovák - takže ďakujééém !

Na 90 % som presvedčený, že žiadna poisťovňa nedávala mobil za uzatvorenie živ. poistenia. Buď si si to zmýlila s informáciou, že poistenie sa dá uzatvoriť aj cez mobil, alebo mobil dávala poisťovňa nejakému sprostredkovateľovi za uzatvorenie X poistiek (niečo ako odmena k provízii).

My sme napr. onoho času v jednej akcii dávali k poisteniu termohrnček. Mobil, to by bolo trochu moc....

Alebo si možno počula o možnosti uzatvoriť si poistenie, ktoré kryje neschopnosť platiť faktúry za mobil (napr. v prípade PN) alebo poistenie mobilu. Poistne je nejakých 1-4 EUR mesačne v závislosti od rizík, ktoré poisťuješ.
buchač
02.02.11,18:48
Dobrý deň milí poraďáci !
Kto vie a odpovie mi na otázku ktorá poisťovňa dávala ako províziu za uzatvorenie zmluvy o životnom poistení ako províziu mobil ? Mohlo to byť tak v rokoch 2007 - 2009. Nikto si z Vás nespomenie? Ale potrebujem to vedieť celkom presne, aby to bola fakt pravda, spolieham na Váš dobrý pamatovák - takže ďakujééém !


Klienti sa sťažujú na Rapid Life pre zavedenie poplatkov
Že poistenci vlani zmenu podmienok odobrili a ako?
Tým že nalákala poisťovňa na mobil zdarma?

Čo sa vlastne stalo ?

Niektorým klientom, ktorí chceli pre poplatok poistku vypovedať, poisťovňa stanovila odkupnú hodnotu ich prevažne životných poistiek na nulu. Teda povedala, že ak zmluvu vypovedajú, nedá im nič. Túto možnosť poisťovňa naozaj má, dovoľujú jej to nové Všeobecné poistné podmienky.
Klienti sa sťažujú, že súhlas s nimi získala napríklad aj cez ponuku 40-korunového zníženia poistného, alebo obnovu parametrov zmluvy bez toho, aby nové znenie podmienok predložila klientom v písomnej podobe. Odkázala ich len na web.
....
....
....

http://firmy.etrend.sk/firmy-a-trhy-financny-sektor/klienti-sa-stazuju-na-rapid-life-pre-zavedenie-poplatkov/diskusia.html#post-41186
Chobot
02.02.11,21:46
Že poistenci vlani zmenu podmienok odobrili a ako?
Tým že nalákala poisťovňa na mobil zdarma?

Čo sa vlastne stalo ?

Niektorým klientom, ktorí chceli pre poplatok poistku vypovedať, poisťovňa stanovila odkupnú hodnotu ich prevažne životných poistiek na nulu. Teda povedala, že ak zmluvu vypovedajú, nedá im nič. Túto možnosť poisťovňa naozaj má, dovoľujú jej to nové Všeobecné poistné podmienky.
Klienti sa sťažujú, že súhlas s nimi získala napríklad aj cez ponuku 40-korunového zníženia poistného, alebo obnovu parametrov zmluvy bez toho, aby nové znenie podmienok predložila klientom v písomnej podobe. Odkázala ich len na web.
....
....
....

http://firmy.etrend.sk/firmy-a-trhy-financny-sektor/klienti-sa-stazuju-na-rapid-life-pre-zavedenie-poplatkov/diskusia.html#post-41186

Hej, ale tam nešlo o nové poistky, ale o súhlas s novými poistnými podmienkami. Za to ponúkali mobil. Potom rôzne zľavy na poistnom.
Iulius
03.02.11,07:14
Mne sa zdá, že to bola poisťovňa RAPID...