Lucka1902
02.02.11,17:39
všetkých čo majú podobný problém prosím o radu .....( viem, že nás je až až) mňa táto škaredá choroba trápi od malička, ale posledný rok to bolo fakt hrozné nemohla som sa ekzému zbaviť vkuse len kortikoidné mastičky, tabletky a nič nezaberalo....dostala som sa až do takého štádia,že som zmenila lekárku a hneď si ma nechali v nemocnici...to mi fakt pomohlo teraz ma čistučké celé telo a chcem aby to tak ostalo čo najdlhšie cítim sa po dlhej dobe konečne super...ale čo mám robiť aby sa to znova nevrátilo???zaberá niečo? je mi jasné, že diéta ma neminie a už som si aj na ňu zvykla...dá sa urobiť ešte niečo?
ďakujem pekne za všetky rady :)
zdenka131
02.02.11,16:59
modrofuzik1
10.06.12,18:20
hmm, nas kubko ma tiez tento problem. zo zaciatku mu lekarka tiez predpisovala kortikoidy a antibiotika. teraz nastastie uz pouzivame na udrzanie dobreho stavu bepanthen a menalind derm. obidve masticky su velmi mastne a dobre sa vstrebavaju.
petermikuláš
11.06.12,10:32
liečba kortikoidmi a ATB nerieši z dlhodobého hľadiska podstatu atopického ekzému, ak chcete zamedziť relapsu ochorenia zamerajte sa na imunitu a snažte sa ju dať do čo najleopšieho poriadku /mám na mysli hlavne zdravá strava, zmena životného rytmu, menej stresu a pod./
pasuliatko
11.06.12,10:42
ďalšia zbytočne založená téma, ktorá tu bola xy krát riešená...


Ľudia prosím vás naučte sa používať prehliadač a hľadať v zadávaných témach!!!!!
Estetic
13.06.12,06:39
hmm, nas kubko ma tiez tento problem. zo zaciatku mu lekarka tiez predpisovala kortikoidy a antibiotika. teraz nastastie uz pouzivame na udrzanie dobreho stavu bepanthen a menalind derm. obidve masticky su velmi mastne a dobre sa vstrebavaju.
Atopická dermatitída je ochorenie svojou podstatou blízke alergickej nádche či asthme a liečba je dlhodobá.Nedá sa z neho vyliečiť tým,že dostanete mastičky,je nutné dlhodobe prispôsobiť režim dieťaťa,jeho stravovacie návyky,hygienu a všetko ochoreniu a toto je najťažšia časť liečby,ktorú rodiny veľmi ťažko znášajú. Je nutné sústrediť sa na celkové posilnenie imunity dieťaťa,pretože táto skupina detí patrí po nástupe do kolektívu k tej náchylnejšej na infekty.
Co sa týka predošlých tém preberaných na Porade,najrozsiahlešia je paradoxne téma,ktorá je nesprávne zaradená v kapitole kozmetika,pričom v tomto prípade o kozmetiku určite nejde.
pe84
21.06.12,20:14
aj my mame vybornu skusenost s mastou bepanthen, vzdy zmierni zhorsene stavy, velmi som s nou spokojna, je taka jemna, prijemna, neobsahuje ziadne parfemy ani konzervacne latky, jasne, ze aj rezim treba prisposobit, ved bez toho by to neslo, ale zas aj natriet to dacim treba, ked je to neprijemne ...
sosonka
18.04.15,14:17
Udržuj si pokožku kozmetikou určenou pre atopikov, dodržuj diétu ak máš nejakú určenú, vyhýbaj sa alergénom, užívaj výživové doplnky pre zlepšenie stavu pokožky, dávaj si pozor na chemické látky na pokožke - pracie prášky, čistiace prostriedky a pod. Ak budeš chorá, kúp si niečo na podporu imunity, laktobacily, proste chráň sa zvonku i zvnútra
ReBarca
19.04.15,16:24
Ja používam pravidelne Protopan Body Lotion na premasťovanie pokožky a zatiaľ sa držím. Dúfam, že mi to vydrží. Samozrejme vyhýbym sa alergénom ako jahody, oriešky, čokoláda ale inak nejakú špeciálnu diétu nedržím
jslancik
22.04.15,12:07
z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že alergia je následok toho, čo do tela príjmeš, hlavne ústami a kožou. Minulé roky som tiež mal od jari do jesene problém. Teraz som si všimol, že nemám žiadny takýto problém tento rok (klop, klop). Pred pár mesiacmi som vysadil všetky sacharidy. Najsladšia vec, čo som za 3 mesiace jedol, bol rezeň v trojobale. Ale nemám alergiu, chorý som v zime bol akurát vtedy, keď som si "obaril" hrdlo niečím studeným.
Ako sa vraví, cukor je smrrrrť.
Atopický ekzém zhoršujú u mňa napr. bublinky v sýtených nápojoch či šumivých multivitamínoch. Priteplá voda. Priveľa niektorých minerálov a vitamínov.
Nemám dobré skúsenosti so žiadnymi krémami. Všetky to iba zhoršovali. Krátkodobo premastia, ale neskôr sa urobia "vodnaté pľuzgiere". Ruky natieram v prípade potreby olivovým olejom, väčšinou na noc. Žiadnu negatívnu reakciu som si nevšimol
Pozor treba dávať na zbytočné odmasťovanie. Ruky umývať mydlom len v nutných prípadoch, v 90% prípadov stačí obyčajná voda.
lujza.j
22.04.15,12:58
Janko ja si doma vyrabam co sa da z kozmetiky...decko je atopik...krem na ksicht moj...pouziva
Aigir
21.09.15,09:13
Ahojte.
Som človek, ktorý má atopické ekzémy.
Je pravda, že treba zistiť osobné alergie a riešiť ich. AVŠAK som vďaka zahraničným priateľom prišiel na jednoduchý a lacný recept pre tieto problémy...
Vyradil som na 2 týždne (testovacie obdobie, či to naozaj funguje) zo stravy múčne výrobky a mlieko a obyčajný biely cukor. Začal som striktne používať nie drahé výrobky od "REKLAMA" a skutočne to funguje!!!
Nechcem robiť žiadnu propagandu, ale berte to ako jeden z názorov a príkladov, ktorý skutočne funguje a ZBAVIL ma problému používať diskutabilné prípravky s kortikoidmi a drahé kozmetické doplnky z obchodov.
Som otvorený otázkam a rád pomôžem svojimi skúsenosťami všetkým, čo majú rovnaký problém. :(
Michal
petermikuláš
21.09.15,09:38
áno veríme Vám, lebo nna niektorých kožných klinikách to aj tak robia, že na dva týždne pacientom vysadia lepok zo stravy a každému sa polepší. Skrátka či už lepok, alebo aj laktóza sú alergény a pre dermatologického pacienta to znamená vždy odľahčenie pre organizmus. Takže áno, zdravotne to takto naozaj funguje.
clen
29.03.17,05:27
tu je jeden príbeh s ekzémom: http://oekzeme.szm.com/