deerslayer
02.02.11,18:08
vysial som Grandian, Delician, Rujanu... na povrch substrátu, dal som to pre udržanie vlhkosti do mikroténového vrecúška, substrát vlhký, nie mokrý..po 10 dňoch začali semienka klíčiť... do 3 dní všetky padli... príliš vlhko? Mal som to vytiahnuť z mikroténu? Viac tepla, svetla?...Opakujem výsev...
deli.
03.02.11,06:51
Ja som minulý rok vysiala Rujanu. Igelit som nedávala ziadny, len som dávala pozor, aby substrát nevyschol.
Pouzila som univerzálny substrat.

V tvojom prípade to mohla byť nejáká huba v zemine.

Uz v júni zakvitli a krásne plodili až do mrazov. Mám ich vysadené vonku v zemine, aj v kvetináčoch, ale v zemine sa im darí oveľa lepšie. Na druhej strane, tie v zemine mi pravidelne od augusta zožrali slimáky, v kvetináčoch zostali.

Odporúčam ich ako obrubu záhonov na slnečné miesto, hodne zalievať dažďovou vodou (nie chlór). A pri výsadbe použiť konský hnoj.

Chuťovo sú výborné, i keď sú také drobné, ale zasa plodia stále až do mrazov.

Len čo proti tým slimákom? Poradíte niečo? Niečo, čo by neuškodilo psovi.
deerslayer
04.02.11,19:22
Ja som Rujanu voľakedy mal aj v hrantíkoch aj v záhrade....teraz ma však zaujíma, ako to z toho semienka vypestovať....
wabi
05.02.11,08:59
Tak ako čokoľvek iné. Klíči dobre. Pozor na plesne a huby, buď postriekať previkurom, alebo vysievať na riedko any sa dala pôda skypriť, to tiež pomáha. Substrát priepustný aby nezadržiaval až tak vodu a polievať aby nevyschlo ale hlavne nebolo premokrené. Menej je niekedy viac. To ale platí všeobecne nielen pri jahodách. Ja mám s mesačnými jahodami dobré skúsenosti, vypestoval som ich už veľa krát ale horšie s tými hybridmi tie neklíčia dobre a semeno je pritom drahé, tak pozor na to...:)
deerslayer
05.02.11,11:38
Wabi....svätá pravda....v sáčku ampula, v nej 12semienok...a 1,39€.