seat
02.02.11,19:25
V poslednej dobe za mnou chodi poradkina zo stavebnej sporitelne ze robi aj danove priznania a ze mi vratia dane strhnute z urokov zo stavebneho sporenia a staci na to len podat danove priznanie - ked som sa na to pytal v zamestnani mi povedala nasa uctovnicka ze mam uz odpocitatelnu polozku uplatnenu celu a ze aj ked si to dam do priznania nic tym neziskam - kde je pravda??????????
veronikasad
02.02.11,18:27
V poslednej dobe za mnou chodi poradkina zo stavebnej sporitelne ze robi aj danove priznania a ze mi vratia dane strhnute z urokov zo stavebneho sporenia a staci na to len podat danove priznanie - ked som sa na to pytal v zamestnani mi povedala nasa uctovnicka ze mam uz odpocitatelnu polozku uplatnenu celu a ze aj ked si to dam do priznania nic tym neziskam - kde je pravda??????????
ak si zamestnaný, pravdu má tvoja účtovníčka.

Uplatnenie vrátenia dsnr dane z úrokov je výhodné pre zamestnaných s nízkym príjmom, mamičky na RD, nezamestnaných dôchodcov, maloleté deti, ktoré majú zrazenú daň z úrokov (nielen) zo stavebného sporenia.
nikula
16.02.11,12:15
Chcem sa opýtať, svokor je dôchodca celý rok. Má účet v banke a tiež aj stavebné sporenie. Chcel by si požiadať o vrátenie úrokov. Podá DP B.
Akým spôsobom to zdokumentuje, stačí kópia výpisov, alebo musí byť nejaké tlačivo?
sroservis
16.02.11,12:27
Áno,stačí mu kópia výpisov, z ktorých vyplýva zrážka dane z úrokov.
adka32
25.02.11,11:49
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, neviem si s tým dať rady ...
každý rok podávam za mojich rodičov - dôchodcov daňové priznanie B - vždy im vracajú daň z úrokov zo stavebného sporenia.
V 1/2011 im skončilo a bolo vyplatené stavebné sporenie po 6 rokoch. Prišiel im "Výpis z vkladového účtu do 11.1.2011"

Je tam takto rozpísané:

Účtovný text Valuta Suma
prevod zostatku 01.01.11 x eur
poplatok 10.01.11 x eur
úrokový bonus 11.01.11 x eur
dan z urkov/bonusov 11.01.11 x eur

Sú to vlastne úroky za rok 2010 ... mätie ma tam však ten dátum valuty a názov "Výpis z vklad.účtu do 11.1.2011"

Môžem do daňového priznania zahrnúť príjmy z úrokov a uplatniť si daň na základe tohto dokladu, alebo sú to príjmy už roku 2011 a už to bude bezpredmetné budúci rok ... ?

Hľadala som aj na nete - odpoveď som nenašla ...