bobotova
02.02.11,20:42
Dobrý večer, vedeli by ste mi poradiť?

- firma zaplatila v decembri 2010 zamestnancom diagnostické vyšetrenia, ktoré vykonáva druhá firma. Spoločnosť s ručením obmedzeným nám vystavila faktúru, ktorej znenie je: Faktúrujeme Vám preventívne vyšterenia zamestnancov, ktorých sa zúčastnili priebežne.
Ako to mám zaúčtovať? Pre našu firmu je to pripočítateľná položka k daňovému základu, ale mám tú sumu rozpočítať pre jednotlivých zamestnancov a zdaniť im to ako nepeňažný príjem? Ale potom to bude vlastne 2x zdanené, zdaní si to aj naša firma a aj zamestnanci.
Vedeli by ste mi poradiť?
Ďakujem.
Tweety
02.02.11,19:46
Dobrý večer, vedeli by ste mi poradiť?

- firma zaplatila v decembri 2010 zamestnancom diagnostické vyšetrenia, ktoré vykonáva druhá firma. Spoločnosť s ručením obmedzeným nám vystavila faktúru, ktorej znenie je: Faktúrujeme Vám preventívne vyšterenia zamestnancov, ktorých sa zúčastnili priebežne.
Ako to mám zaúčtovať? Pre našu firmu je to pripočítateľná položka k daňovému základu, ale mám tú sumu rozpočítať pre jednotlivých zamestnancov a zdaniť im to ako nepeňažný príjem? Ale potom to bude vlastne 2x zdanené, zdaní si to aj naša firma a aj zamestnanci.
Vedeli by ste mi poradiť?
Ďakujem.
Áno, je to nepeň. príjem pre zamestnancov. Ak si to firma do nákladov, nebude to mať zdanené, pretože nadštandard je nedaňovým nákladom, takže ZD neovplyvní.
bobotova
02.02.11,19:47
Ďakujem! a aj pre nás je to pripočítateľná položka k DZ?
Tweety
02.02.11,19:52
Ďakujem! a aj pre nás je to pripočítateľná položka k DZ?
Je, veď som to uviedla.
onical
02.02.11,21:39
Nechcem provokovať,ale opýtam sa.Ak KIA vozí zadarmo zamestnancov autobusom do práce zo vzdialenosti 40km,nie je to nepeňažný príjem tých zamestnancov?
ccokoladecka
28.06.11,08:28
dobry den, ak firma bude preplacat zamestnancom kurz anglictiny (ale nie je to školenie, ktore je nevyhnutne pre cinnost firmy), bude to pre zamestnancov nepenazny prijem, ktory sa im zdani. Studovala som aj zakon o ZP a SP a ak to spravne chapem, z takehoto prijmu sa odvedie aj zdravotné poistenie...... no stale neviem, ci aj socialne? mozete mi poradit?

Pre firmu to je pripocitatelna polozka k ZD? zdani to tiez, ked uz to bude zdanovat zamestnanec? poprosim vas k tejto problematike o vysvetlenie.
Potrebujeme vediet, ake je najvhodnejsie riesenie pre obidve strany.
ccokoladecka
28.06.11,17:19
dobry den, ak firma bude preplacat zamestnancom kurz anglictiny (ale nie je to školenie, ktore je nevyhnutne pre cinnost firmy), bude to pre zamestnancov nepenazny prijem, ktory sa im zdani. Studovala som aj zakon o ZP a SP a ak to spravne chapem, z takehoto prijmu sa odvedie aj zdravotné poistenie...... no stale neviem, ci aj socialne? mozete mi poradit?

Pre firmu to je pripocitatelna polozka k ZD? zdani to tiez, ked uz to bude zdanovat zamestnanec? poprosim vas k tejto problematike o vysvetlenie.
Potrebujeme vediet, ake je najvhodnejsie riesenie pre obidve strany.

nikto nevysvetli? este som nad tym premyslala, co ked si to da firma ako pripočitateľnú položku k ZD, ovplyvni jej to ZD a teda zdani tie naklady. v tom pripade uz nemusi zdanovat zamestnanec?