stania0306
02.02.11,21:08
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či môžem mať u dvoch rôznych zamestnávateľov uzatvorené pracovné zmluvy.
Momentálne som na materskej dovolenke a vo svojej pôvodnej práci som stále vedená ako zamestnanec. Počas MD (koniec MD 8/2012) som si našla prácu na 4 hodiny na dohodu, riaditeľ ma však požiadal, aby som od apríla nastúpila na plný úväzok na dobu určitú. Môžem ostať zamestnancom i v mojej pôvodnej firme i v tejto súčasnej?
Ďakujem.
stania0306
02.02.11,20:16
opravujem, som na rodičovskej dovolenke
Tweety
02.02.11,20:17
opravujem, som na rodičovskej dovolenke
Môžeš ich mať.
stania0306
28.02.11,13:31
Môžeš ich mať.
Ďakujem krásne za odpoveď. A musím o tom informovať môjho súčasného zamestnávateľa? Aké povinnosti mi vyplývajú?
ivka70
28.02.11,13:33
Ďakujem krásne za odpoveď. A musím o tom informovať môjho súčasného zamestnávateľa? Aké povinnosti mi vyplývajú?

To zavisi od toho ako mas koncipovanu pracovnu zmluvu.
Pokial to tam nemas exaktne definovane pripadne nejdes robit uplne presne to iste, co robis u tvojho zamestnavatela, ku konkurencii, tak vo vseobecnosti nemas povinnost informovat o tm aktualneho zamestnavatela.
bubkoch
28.02.11,13:46
Moze zamestnanec uzavriet PP u ineho zamestnavatela pocas vypovednej doby u predchadzajuceho zamestnavatela, s ktorym sa dohodol ze pocas VD nemusi chodit do práce ?
Nebude v takom prípade porusené
"Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín"
kedze oficialne bude mat pocas 2 mesiacov 2 pracovne pomery, kazdy s tyzdennym pracovnym casom 37,5h ?
Tweety
28.02.11,13:48
Moze zamestnanec uzavriet PP u ineho zamestnavatela pocas vypovednej doby u predchadzajuceho zamestnavatela, s ktorym sa dohodol ze pocas VD nemusi chodit do práce ? Môže.
Nebude v takom prípade porusené
"Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín"
kedze oficialne bude mat pocas 2 mesiacov 2 pracovne pomery, kazdy s tyzdennym pracovnym casom 37,5h ? Toto znenie je myslené len na PP u jedného zamestnáv.
V texte.
stania0306
28.02.11,18:18
Moze zamestnanec uzavriet PP u ineho zamestnavatela pocas vypovednej doby u predchadzajuceho zamestnavatela, s ktorym sa dohodol ze pocas VD nemusi chodit do práce ?
Nebude v takom prípade porusené
"Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín"
kedze oficialne bude mat pocas 2 mesiacov 2 pracovne pomery, kazdy s tyzdennym pracovnym casom 37,5h ?
super, ďakujem za pomoc :)
hodmon
28.02.11,18:31
trosku ina otazka:
v sucasnej dobe som na RD do 05/2011, u zamestnavatela si privyrabam, ale narazila som na problem dohody a pracovneho pomeru. Na aku zmluvu by som mohla pre zamestnavatela pracovat, aby som ostala vedena na rodicovskej dovolenke?nastupit na PP mi nevyhovuje, pretoze v auguste nastupujem na druhu matersku a cez letne prazdniny potrebujem byt doma koli dcere.ak ostanem na rodicovskom, nemusim cez leto paltit odvody.
ivka70
01.03.11,06:37
trosku ina otazka:
v sucasnej dobe som na RD do 05/2011, u zamestnavatela si privyrabam, ale narazila som na problem dohody a pracovneho pomeru. Na aku zmluvu by som mohla pre zamestnavatela pracovat, aby som ostala vedena na rodicovskej dovolenke?nastupit na PP mi nevyhovuje, pretoze v auguste nastupujem na druhu matersku a cez letne prazdniny potrebujem byt doma kvoli dcere.ak ostanem na rodicovskom, nemusim cez leto platit odvody.

Od 1.1. sa menil zakon a mozes mat popri poberani rodicovskeho prispevku aj pracovat, cize mozes mat aj TPP aj dohodu - do 5/2011.

Od 5/2011 mozes byt na TPP a pracovat z domu pocas leta, mozes byt v lete na PN, mozes si v lete zobrat neplatene volno, ak sa tak dohodnes
Kedze RD konci v 5/2011, predlzit ju mozes len kvoli nepriaznivemu zdr. stavu dietata. Inak budes musiet ukoncit PP a prihlasit sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov.
hodmon
01.03.11,09:31
Od 1.1. sa menil zakon a mozes mat popri poberani rodicovskeho prispevku aj pracovat, cize mozes mat aj TPP aj dohodu - do 5/2011.

Od 5/2011 mozes byt na TPP a pracovat z domu pocas leta, mozes byt v lete na PN, mozes si v lete zobrat neplatene volno, ak sa tak dohodnes
Kedze RD konci v 5/2011, predlzit ju mozes len kvoli nepriaznivemu zdr. stavu dietata. Inak budes musiet ukoncit PP a prihlasit sa ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov.
a ked pojdem na PN, neovplyvni mi to vysku materskej? a ako je to teraz, ked som este do maja doma a privyrabam si...moze byt dohoda ak mam aj TPP?
letoo
12.04.11,07:21
Dobry den, mozem aj ja jednu otazku? Som na RD,som vedena ako zamestnanec vo firme, momentalne mam moznost si privyrobit u druhej firmy, len oni by potrebovali so mnou normalnu PRACOVNU ZMLUVU uzatvorit a nie Dohodu. Dnom podpisania Pracovnej zmluvy u druheho zamestnavatela sa mi automaticky rusi STATUS DOVOLENKA U PRVEHO? teda musim nastupit aj k prvemu v ten den do prace alebo mi musi dat vypoved? TO samozrejme nechcem. Chcem si len pocas RD privyrobit a po RD pokracovat u prveho. Ak je Dohoda, je tam casove obmedzenie, kolko hodin tyzdenne mozem len pracovat? VOPRED VELMI DAKUJEM.
kikoza
12.06.11,17:19
Poradíte aj mne, prosím? Známy má pracovnú zmluvu. Môže si vybrať dovolenku a počas nej ísť si na mesiac privyrobiť do inej firmy /tá ho vyšle do zahraničia/tiež na pracovnú zmluvu? Alebo by to bolo lepšie riešiť nejakou dohodou? Ďakujem za každú radu.
veronikasad
12.06.11,17:23
Poradíte aj mne, prosím? Známy má pracovnú zmluvu. Môže si vybrať dovolenku a počas nej ísť si na mesiac privyrobiť do inej firmy /tá ho vyšle do zahraničia/tiež na pracovnú zmluvu? Alebo by to bolo lepšie riešiť nejakou dohodou? Ďakujem za každú radu.
Môže mať súbežný pracovný pomer, pokial neide o činnosť podľa § 83 odst. 1) ZP.

§ 83
Výkon inej zárobkovej činnosti
Na začiatok (http://www.porada.sk/#hore)

(1) Zamestnanec môže popri svojom zamestnaní vykonávanom v pracovnom pomere vykonávať zárobkovú činnosť, ktorá je zhodná s predmetom činnosti zamestnávateľa, len s jeho predchádzajúcim písomným súhlasom.
cleonka
27.06.11,10:43
Dobrý deň, prosím Vás môže mať zamestnanec uzatvorené dva pracovného pomery (každý na 1/4 prac.úväzok) u jedného zamestnávateľa? Ak áno, môžu byť na jednej pracovnej zmluve alebo musí byť každý PP na novej pracovnej zmluve. Ďakujem
Tweety
27.06.11,10:44
Dobrý deň, prosím Vás môže mať zamestnanec uzatvorené dva pracovného pomery (každý na 1/4 prac.úväzok) u jedného zamestnávateľa? ÁNo. Ak áno, môžu byť na jednej pracovnej zmluve alebo musí byť každý PP na novej pracovnej zmluve. Treba dve PZ.Ďakujem
V texte.