Vikt
02.02.11,21:26
na porade citam, ze invalidny dochodca /ciastocny alebo uplny/ moze popri poberani ID pracovat aj na plny pracovny uvazok, ak mu to jeho zdravotny stav dovoli... mna zaujima nazor porady, ci sa moze uplny ID prihlasit do SP ako dobrovolne nemocensky poistena osoba a po uplynuti 270 dnoch poberat tak nemocensku davku. a este o jednu radu/usmernenie prosim - invalid.dochodca /este to nie je schvalene/ onkologicky pacient je na rodicovskej dovolenke - nepride o rodicovsky prispevok schvalenim plnej invalidity? a na ake prispevky alebo pomoc ma od statu este narok??? prosim pomozte, je to mlada rodina s 1,5 rocnym dietatom a s tazkym ochorenim zeny. dakujem:)))
Xanti
02.02.11,20:29
na porade citam, ze invalidny dochodca /ciastocny alebo uplny/ moze popri poberani ID pracovat aj na plny pracovny uvazok, ak mu to jeho zdravotny stav dovoli... mna zaujima nazor porady, ci sa moze uplny ID prihlasit do SP ako dobrovolne nemocensky poistena osoba a po uplynuti 270 dnoch poberat tak nemocensku davku. Nie nemôže, novela zákona platná od 1.1.2011 to vylučuje.
a este o jednu radu/usmernenie prosim - invalid.dochodca /este to nie je schvalene/ onkologicky pacient je na rodicovskej dovolenke - nepride o rodicovsky prispevok schvalenim plnej invalidity? Nie nepríde o rodičovský príspevok
a na ake prispevky alebo pomoc ma od statu este narok??? Požiadať na UPSVaR o preukaz ZŤP a kompenzácie príslušné danému ochoreniu.
prosim pomozte, je to mlada rodina s 1,5 rocnym dietatom a s tazkym ochorenim zeny. dakujem:)))odpoved je v texte.
Vikt
05.02.11,15:02
... takze nema narok na nemocenske z DNP. v pripade vzniku pracov.pomeru z-el jej zo mzdy bude strhavat aj % za nemocenske poistenie - to zn. ze z pracovneho pomeru ma narok na nemocensku davku???
Xanti
05.02.11,17:26
... takze nema narok na nemocenske z DNP. v pripade vzniku pracov.pomeru z-el jej zo mzdy bude strhavat aj % za nemocenske poistenie - to zn. ze z pracovneho pomeru ma narok na nemocensku davku???
Zo zamestnania bude mať nárok na nemocenskú dávku.
A DNP jej ani nedovolia založiť ak bude invalidná na viac ako 71%