DenisD
02.02.11,23:28
Ahojte, teraz v 1/2011 som kúpil od brata sro-čku, kto má podať za rok 2010 daňové priznanie??? Ja alebo brat???
Ďakujem
DenisD
08.02.11,11:43
Neviete mi nikto pomôcť? Sro-čka je čistá, len poplatky sú tam, v podstate je to jedno kto z nás to podá, len aby to bolo správne. Brat dostal dobrú ponuku, tak sa stal zamestnancom, na sro-čku sa vykašlal nakoniec a ja takto ušetrím na poplatkoch ak chápete...
wallie
08.02.11,11:46
ty si teraz majiteľ tej s.r.o. takže pokiaľ ste sa nedohodli zmluvne s bratom inak, aj za účtovníctvo a podávanie daň.priznaní zodpovedáš už ty
DenisD
10.02.11,11:54
Ďakujem wallie, len som si nebol istý kvôli tomu, že priznanie sa podáva za rok 2010 a k 31.12.2010 som nebol ja spoločník, ani konateľ, nevedel som či môžem teraz priznanie podpísať vôbec.
katarina.j
10.02.11,12:25
No ale ked nebol spoločníkom ani konatelom tak za minulý rok zodpovedá za účto brat, nie? ak je on konatelom až od 1/2011? ved vlastne v r.2010nemal nič on s firmou a odkupil ju v 1/2011...
KEJKA
10.02.11,12:41
závissí od dohody, ale ak sa nedohodli inak, platí, že nový spoločník = konateľ preberá na seba firmu aj s históriou a zodpovedá za podanie DPPO a výkazov.
Mohli sa v zmluve o predaji OP dohodnúť, že rok 2010 vyrieši ešte pôvodný konateľ.
DPPO nepodávaš ani ty ani brat, podáva ho SRO. Ide len o to, kto to podpíše. Ak je to realizovateľné, tak by nebolo od veci podpísať sa na DPPO aj vykazy obaja - bývalý konateľ za správnosť a nový konateľ podpisom preukáže, že si je vedomý aké stavy majetku a záväzkov ako aj výsledok hospodárenia, či daňovú povinnosť na seba preberá.
Čisto právne - k 31.3.2011 je zodpovedný nový konateľ a jeho podpisy sú záväzné.
DenisD
10.02.11,13:46
Ďakujem všetkým aj Kejke za vyčerpávajúcu odpoveď. Podpíšem výkaz teda ja, veď to stačí, keď tam nie sú nejaké náklady, ani výnosy, nie je vlastne za čo zodpovedať, a vlastne uvediem do poznámok kedy som prebral firmu a že som si vedomý stavu atď., prípadne mi to podpíše ešte aj brat.
LuciaPaver
10.02.11,15:28
Mohli by ste mi poradiť, či podávať daňové priznanie, keď je zarobené 1500 EUR? Preddavky na daň neboli žiadne. ďakujem
veronikasad
10.02.11,15:32
Mohli by ste mi poradiť, či podávať daňové priznanie, keď je zarobené 1500 EUR? Preddavky na daň neboli žiadne. ďakujem
Poberal si daňový bonus na dieťa ?
martinez
10.02.11,15:33
ak je to jediny prijem v roku, tak danove priznanie podavat nemusis, lebo celkova ciastka prijmu nepresiahla 1/2 NCZD za rok 2010.. vid §46
tibor1000
10.02.11,18:10
Dobrý večer prajem poraďáci
chcel by som sa opýtať-prosím Vás-prílohy k daň.priznaniu FO dávate originály,alebo kópie?
konkrétne myslím: potvrdenie z práce,a životná poistka..
ďakujem moc
Tweety
10.02.11,18:12
Dobrý večer prajem poraďáci
chcel by som sa opýtať-prosím Vás-prílohy k daň.priznaniu FO dávate originály,alebo kópie?
konkrétne myslím: potvrdenie z práce,a životná poistka..
ďakujem moc
Originál je pre potrebu FO, takže DÚ postačia aj kópie.
KEJKA
10.02.11,18:22
Dobrý večer prajem poraďáci
chcel by som sa opýtať-prosím Vás-prílohy k daň.priznaniu FO dávate originály,alebo kópie?
konkrétne myslím: potvrdenie z práce,a životná poistka..
ďakujem moc
dávaš originály, kopie by sa mohli zneužiť /niektoré, napr. kedysi potvrdenie o návšteve školy, aj ked to nie je práve najšťastnejší príklad//.
DU - aj ked som sa kedysi pokúšala podať osobne kópie, tak to neuznali a chceli originály.
tebe v podstate sú nanič, ved aj Potvrdenie ŽP je vystavené pre potreby DU - takže logicky mi vychádza originál na DU, kopiu si necháš pre seba pre prípad, že by ti niečo reklamovali a potreboval by si si overiť spôsob vyplnenia.
tibor1000
10.02.11,18:25
hm,2 nazory :-) ďakujem,tak si to teda rozmyslíme.. :)
KEJKA
10.02.11,18:28
ja som šla na DU s pripravenými kópiami, ale mala som u seba aj originály - takže som si to vydiskutovala namieste a nechala im originály.
Mrzelo ma to v prípade detí, ktorým som niesla na DU DPFO zo zahraničných príjmov, tiež neakceptovali kópie vypl. pások a potvrdení o mzde, žiadali originály. Tak ich dostali.
Andyke
10.02.11,18:37
Pozrela som sa do DP tlačiva typu B. Pozn. k r. 34 :
A píšu tam kópie dokladov všetkých potvrdení o príjmoch zo záv. činnosti.
KEJKA
10.02.11,18:41
ja s tým súhlasím, ale ked si tetuška na DU zmyslí, že kopie neprevezme............... proste som sa s ňou nehádala.
vyložila som si jej postoj tak, ako som napísala. proste mi to nevadilo, tie potvrdenia som naozaj potrebovala jednorazovo kvôli DP, tak do rodinného archívu mi stačia aj kopie.
A možno je to zmena - že to tam dali, neriešim.
j.oliva
15.03.11,16:17
pracujem v zahraničí a v r.2010 som si založil u nás s.r.o no zatial sa mi nepodarilo ju rozbehnut mám iba naklady na založenie.
Mám povinnost podat DP ?
KEJKA
15.03.11,16:38
určite áno. SRO vykáže stratu, ale DPPO a kompletnú závierku podať musí.
marjankaj
15.03.11,16:52
ja s tým súhlasím, ale ked si tetuška na DU zmyslí, že kopie neprevezme............... proste som sa s ňou nehádala.
vyložila som si jej postoj tak, ako som napísala. proste mi to nevadilo, tie potvrdenia som naozaj potrebovala jednorazovo kvôli DP, tak do rodinného archívu mi stačia aj kopie.
A možno je to zmena - že to tam dali, neriešim.

Tak tetuške by som to rýchlo vysvetlil a naučil ju čítať. A ako píše Andyke, na tom tlačive to tak je napísané.
Ale inak máš pravdu, ak je to tebe jedno. Horšie by bolo, ak by to náhodou niekde zapotrošili a potom pýtali od teba originál.

zákon o správe daní a poplatkov.

§ 38
Daňové priznanie a hlásenie
(3) Daňové priznanie alebo hlásenie možno účinne podať na tlačive, ktorého vzor ustanoví opatrenie, ktoré vydá ministerstvo a ktoré sa vyhlasuje v Zbierke zákonov Slovenskej republiky (ďalej len "zbierka zákonov") uverejnením oznámenia o jeho vydaní. Prílohou daňového priznania je účtovná závierka podľa osobitného zákona;8ab) prílohou daňového priznania sú aj doklady uvedené v príslušnom tlačive daňového priznania.