lulinka1
03.02.11,07:22
Dobrý deň, môže si podnikateľ uplatňovať náhradu za stravné a cestovné každý deň v roku, keďže chodí na služobné cesty a pracuje v inom meste. Prevádzkareň v tomto inom meste nemá. Každý mesiac mu tak ide do nákladov okolo 500 Eur. Ale benzín má mesačne tak na 30 Eur, ten si už do N nedáva. Môže si potom uplatňovať ostatné výdavky do auta ako sú diaľničná nálepka, koberčeky do auta, olej a pod. ? Ďakujem za odpoveď.
lulinka1
03.02.11,06:26
On vlastne býva na Orave ale chodí na týždnovky do Bratislavy pričom je živnostník. Takže ako keby posielal sám seba na služobnú cestu.
Marcelka V
04.02.11,17:00
Pomôžete mi,ako mam zaučtovať do PD(alfa) pausalnu nahradu na auto a stravne? napriklad:PHL-200€,pausalna nahrada 430€,stravne CP-80€.môžem to dať vsetko spolu cez ID? alebo PHL a stravne- VPD a nahrada- ID. DAKUJEM
Marcelka V
04.02.11,18:40
Prosím....
Zita5
04.02.11,18:44
MarcelkaV

Môžete to účtovať cez pokladňu (výdavkový pokladničný doklad)ako výdaj - VOZD v členení prevádzková réžia , alebo môžete účtovať aj cez uzávierkové operácie interným dokladom - VOZD v členení prevádzková réžia , bude to nepeňažná položka .
veronikasad
04.02.11,18:44
Pomôžete mi,ako mam zaučtovať do PD(alfa) pausalnu nahradu na auto a stravne? napriklad:PHL-200€,pausalna nahrada 430€,stravne CP-80€.môžem to dať vsetko spolu cez ID? alebo PHL a stravne- VPD a nahrada- ID. DAKUJEM
Ako si počítala spotrebu PHM pri paušálnej náhrade ?
Zita5
04.02.11,18:47
Dobrý deň, môže si podnikateľ uplatňovať náhradu za stravné a cestovné každý deň v roku, keďže chodí na služobné cesty a pracuje v inom meste. Prevádzkareň v tomto inom meste nemá. Každý mesiac mu tak ide do nákladov okolo 500 Eur. Ale benzín má mesačne tak na 30 Eur, ten si už do N nedáva. Môže si potom uplatňovať ostatné výdavky do auta ako sú diaľničná nálepka, koberčeky do auta, olej a pod. ? Ďakujem za odpoveď.

SZČO má vozidlo zahrnuté do obchodného majetku , alebo používa v súvislosti s podnikaním súkromné motorové vozidlo ?
Marcelka V
05.02.11,09:50
Ma sukromne a vyuziva na podnikanie.je prihlasene na DÚ. jazdy som robila v alfe vypocitane podla vzorca dolozene blokmi s PHL a CP import z knihy jazd. len som zneistela ci mozem dat sumu za cestovne a stravne spolu cez ID. tie sumy som napisala len orientacne.
Marcelka V
05.02.11,10:03
Ak to vsetko zauctujem cez ID,tak pladba PHM platene kartou z BÚ bude VNZD.Spravne?
Marcelka V
14.02.11,13:13
Bude to tak spravne? pladba kartou PHM bude VNZD? Paušálné nahrady + stravné som zaučtovala cez ID.