IMIP
03.02.11,06:32
potrebujem poradit. mam v excelly tabudlku uz nastavenu so vzorcami vela veci mi tam prepocivava. ale ked to uz mam hovove a potrebujem napriklad jeden cely riadok niekde v strede odstranit vyhodi mi tam chybu a vypocty sa stratia. viem ze nieco potrebujem zmenit ale bohuzial zatial stale neviem co to je aby sa to dalo normalne odstanit zmizol by iba urcity riadok a vsetko ine by ostalo povodne
ivka70
03.02.11,05:37
Skus tu tabulku v Exceli pripojit a napis, ktory riadok chces odstranit .... nech sa na to mozeme pozriet ....
IMIP
03.02.11,05:40
napis mail tam ti to poslem..
marjankaj
03.02.11,12:21
potrebujem poradit. mam v excelly tabudlku uz nastavenu so vzorcami vela veci mi tam prepocivava. ale ked to uz mam hovove a potrebujem napriklad jeden cely riadok niekde v strede odstranit vyhodi mi tam chybu a vypocty sa stratia. viem ze nieco potrebujem zmenit ale bohuzial zatial stale neviem co to je aby sa to dalo normalne odstanit zmizol by iba urcity riadok a vsetko ine by ostalo povodne

Nemôžeš odstrániť bunky, ktoré používaš vo výpočtoch.
Namiesto odstrániť riadok daj radšej riadok skryť.
mondes
17.02.11,07:21
Zdravím Vás, potrebovala by som poradiť. Chcem si urobiť sklad v exceli (len príjem, výdaj), tak aby mi to samo pripočítalo alebo odpočítalo. Ako sa zapíše taký vzorec? S excelom nemám veľa skúsenosti. Poprosila by som o podrobnejší popis. Ak viete, prosím poraďte. Ďakujem veľmi pekne.
PaloPa
17.02.11,09:07
Zdravím Vás, potrebovala by som poradiť. Chcem si urobiť sklad v exceli (len príjem, výdaj), tak aby mi to samo pripočítalo alebo odpočítalo. Ako sa zapíše taký vzorec? S excelom nemám veľa skúsenosti. Poprosila by som o podrobnejší popis. Ak viete, prosím poraďte. Ďakujem veľmi pekne.

No, záleží na tom, ako sú spočítavané položky organizované.
Pripájam jednoduchý príklad evidenie skladu (príjem plus, výdaj mínus), potom stačí obyčajná funkcia SUM.

Palo
mondes
17.02.11,09:59
No, záleží na tom, ako sú spočítavané položky organizované.
Pripájam jednoduchý príklad evidenie skladu (príjem plus, výdaj mínus), potom stačí obyčajná funkcia SUM.

Palo

No veľmi pekne ďakujem. Lenže ja by som to potrebovala tak, že keď dám napr. príjem 40 ks, potom výdaj napr. 20 ks, aby mi naskočil zostatok. V prvom riadku mi to ide, ale keď chcem v ďalšom dať napr. výdaj -5, tak sa mi to v zostatku nezohľadní. Ako by som to mala urobiť,aby mi hneď naskočilo v zostatku o 5 menej? Ešte ako skopírujem vzorec, ktorý zadám v prvom riadku? Neviem veľmi s excelom, len sa učím tak prosím Vás o láskavosť.
PaloPa
17.02.11,10:21
Zjednodušil som celý príklad z predošlého príspevku na dva stĺpce.
V jednom bude príjem celkom, v druhom výdaj celkom daného tovaru

V stĺpci "Aktuálny stav" je potom rozdiel týchto dvoch čísiel (samozrejme plus inventárny stav ), t.j vzorec =SUM(E7:G7)

Pre ostatné riadky sa dá vzorec skopírovať nasledovne:
1) postaviť sa na bunku so vzorcom
2) stlačiť CTRL + C
3) označiť cielové bunky (stlpec Akt.Stav pre ostatné tovary)
4) stlačiť CTRL + V

alebo len jednoducho potiahnuť myšou dole čierny úchyt v pravom dolnom rohu zdrojovej bunky (viď obrázok).

P.