zk24
03.02.11,07:03
Ahojte,

prosím, máte niekto vyskúšané čím otvoriť *.hyp subor? Googlila som, čítala rozne diskusie, kde ludia skusaju a tipuju a nikomu sa to nepodarilo otvoriť.

Nájde sa niekto, kto to naozaj už niekedy skúšal a má niečo overené? Prípadne skúšali ste to niekto a zistili ste, že sa "smrteľník" k takýmto údajom nevie dostať?

Ďakujem, Zuzana
arion92
03.02.11,06:33
Zoltan Miklos
03.02.11,06:36
HYP je vraj Adobe Acrobat pravopisny slovnik. Otvara s as Adobe Acrobat Reader.
zk24
03.02.11,06:38
HYP je vraj Adobe Acrobat pravopisny slovnik. Otvara s as Adobe Acrobat Reader.

No toto všetko som už skúšala a neotvorí, píše ze nepozná .hyp extension... Tiež som vygooglila ze by to malo otvoriť, ale skúsila som to, a čítala som aj diskusie rozne kde sa ludia vyjadrujú tiež, že im to Adobe Reader neotvori.
arion92
03.02.11,06:40
Programy, ktore otvaraju subory typu .hyp:

Zip chunker pro
General Unpack Shell
Aczar
Qaz
Fid

Adobe Illustrator CS5
Adobe InDesign CS
ACD Systems Canvas 12
zk24
03.02.11,06:41
Idem skusit.
Chobot
03.02.11,08:07
Ahojte,

prosím, máte niekto vyskúšané čím otvoriť *.hyp subor? Googlila som, čítala rozne diskusie, kde ludia skusaju a tipuju a nikomu sa to nepodarilo otvoriť.

Nájde sa niekto, kto to naozaj už niekedy skúšal a má niečo overené? Prípadne skúšali ste to niekto a zistili ste, že sa "smrteľník" k takýmto údajom nevie dostať?

Ďakujem, Zuzana

TO ani neotvoríš. Nie je prečo otvárať ten súbor. To nie je užívateľský súbor, tam nemáš pre teba žiadne údaje. Tento súbor sa neotvára pomocou Adobe Acrobat, ale aplikácia Adobe Acrobat ho používa pre seba. V súbore .hyp sú uložené slovníky pre Adobe Acrobat a pomocou tohto slovníka kontroluje pravopis. Pre teba je tento súbor len zhlukom dát, nemáš čo z neho vydolovať.

Načo potrebuješ otvoriť tento súbor? Odkiaľ ho máš? Čo potrebuješ z neho? AKú má veľkosť?
zk24
03.02.11,08:18
TO ani neotvoríš. Nie je prečo otvárať ten súbor. To nie je užívateľský súbor, tam nemáš pre teba žiadne údaje. Tento súbor sa neotvára pomocou Adobe Acrobat, ale aplikácia Adobe Acrobat ho používa pre seba. V súbore .hyp sú uložené slovníky pre Adobe Acrobat a pomocou tohto slovníka kontroluje pravopis. Pre teba je tento súbor len zhlukom dát, nemáš čo z neho vydolovať.

Načo potrebuješ otvoriť tento súbor? Odkiaľ ho máš? Čo potrebuješ z neho? AKú má veľkosť?

Je to znalecky posudok, ktory som dostala na CD a odovzdam banke, chcela som si ho pre istotu ulozit a zo zvedavosti pozriet. A ulozit. Ma to cca 1,2MB.
Chobot
03.02.11,08:44
Je to znalecky posudok, ktory som dostala na CD a odovzdam banke, chcela som si ho pre istotu ulozit a zo zvedavosti pozriet. A ulozit. Ma to cca 1,2MB.

Tak to potom buď uložili v nesprávnom formáte, alebo je to iný formát, len niekto prepísal koncovku na .hyp. Skús im zavolať a spýtať sa, v akej aplikácii ten súbor vytvorili, resp. akým programom ho skomprimovali, ak ho komprimovali. Prípadne nech ti ho pošlú v inom formáte.
zk24
03.02.11,08:49
Tak to potom buď uložili v nesprávnom formáte, alebo je to iný formát, len niekto prepísal koncovku na .hyp. Skús im zavolať a spýtať sa, v akej aplikácii ten súbor vytvorili, resp. akým programom ho skomprimovali, ak ho komprimovali. Prípadne nech ti ho pošlú v inom formáte.

Osobne si myslim ze je to mozno naschval takto, lebo je to pre banku (CD mam odovzdat banke), mozno banka na to ma nejaky soft. Podarilo sa mi to teraz otvorit cez MS Access, nejako "skaredo" tabulkovite. Fotky ani nic nevidim, len nejaky popis viem vytiahnut odtial - v tabulke vek stavby, poschodie, rozmery a tak. Ja som myslela povodne ze to bude klasicky .pdf format, ktory si moze kazdy ulozit a zarchivovat.

Verim tomu ze znalec vie ako to ma vyzerat, v akom formate... len ja som si to chcela ulozit, pre seba, len tak.

Alebo ak ste mali niekto znalecky posudok na CD, tak v akom bol formate?
Chobot
03.02.11,09:13
Osobne si myslim ze je to mozno naschval takto, lebo je to pre banku (CD mam odovzdat banke), mozno banka na to ma nejaky soft. Podarilo sa mi to teraz otvorit cez MS Access, nejako "skaredo" tabulkovite. Fotky ani nic nevidim, len nejaky popis viem vytiahnut odtial - v tabulke vek stavby, poschodie, rozmery a tak. Ja som myslela povodne ze to bude klasicky .pdf format, ktory si moze kazdy ulozit a zarchivovat.

Verim tomu ze znalec vie ako to ma vyzerat, v akom formate... len ja som si to chcela ulozit, pre seba, len tak.

Alebo ak ste mali niekto znalecky posudok na CD, tak v akom bol formate?

Mne jedna realitka vypracovala znal. posudok na byt v roku 2000 a dostal som 3 papierové originály + na diskete dokument v .doc.

Keď si za to zaplatila, tak požaduj od nich nejaký zrozumiteľný formát, máš na to právo, posudok je tvoj.
magnum
08.04.11,08:52
súbory hyp vytvára program hypo od kross-u účtovníkom známa firma ktorá vyrába aj účtovné programy. v tomto programe hypo fungujú hádam všetci znalci na slovensku a banky začali požadovať tieto výstupy.
newmi
08.04.11,09:27
presne tak, hyp otvoris len v hype, inde sa to neda. Ale zvykne sa to exportovat do wordu a potom pripadne do pdf-ka. To co mas na diskete ten doc, tak to je export z Hypo, mozno este nejak upravovany ale v tom hyp subore je vsetko co je aj v tlacenom posudku alebo worde.
durta
08.04.11,09:36
Osobne si myslim ze je to mozno naschval takto, lebo je to pre banku (CD mam odovzdat banke), mozno banka na to ma nejaky soft. Podarilo sa mi to teraz otvorit cez MS Access, nejako "skaredo" tabulkovite. Fotky ani nic nevidim, len nejaky popis viem vytiahnut odtial - v tabulke vek stavby, poschodie, rozmery a tak. Ja som myslela povodne ze to bude klasicky .pdf format, ktory si moze kazdy ulozit a zarchivovat.

Verim tomu ze znalec vie ako to ma vyzerat, v akom formate... len ja som si to chcela ulozit, pre seba, len tak.

Alebo ak ste mali niekto znalecky posudok na CD, tak v akom bol formate?
robím znalecké posudky a viem, že znalecký posudok sa na CD dáva bankám pre úvery. Môže ich otvoriť len užívateľ programu HYPO =znalecké posudky alebo banky, ktoré tento program používajú.
Ty si môžeš otvoriť len ZP uložený vo formáte doc.(Word). Na CD sa dáva kvôli tomu, že banky takto kontrolujú, resp. upravujú vypracované znalecké posudky. Tebe by to bolo nanič.
durta
08.04.11,09:49
Môžeš si vyžiadať od znalca uložený znalecký posudok na CD vo worde, ak to chceš pre svoju potrebu.
pivomivo
31.10.12,16:20
Ahoj, tento súbor je prípona programu KROS HYPO, jeho demoverziu si môžeš stiahnuť TU : http://tahaj.sme.sk/software/775# (HYPO STAVBÁR). Na prezretie tvojho posudku táto verzia bohate postačí.
cumik
28.08.13,15:25
subory s koncovkou hyp otvorite pomocou programu hypo od firmy kros http://www.kros.sk/hypo
andysa85
10.09.14,11:35
Super ste mi pomohli, aj ja mám tento istý prípad ako Zuzana! Zo zvedavosti som si chcela pozrieť znalecký aj v digitálnej forme, a terz ju aj idem skúšať v programe v jednom priloženom linku. Díky zatiaľ, potom napíšem, či mi to šlo....
andysa85
10.09.14,12:34
žiaľ sa mi nepodarilo otvoriť ani tým Hypo prpgramom....:-(