Lucka
20.08.04,08:11
Dobrý den,
zajímalo by mě, jestli existuje na Slovensku po zrušení daně dědické a daně darovací jiný nástroj ke zpoplatnění dědictví a darování. Je to moc důležité. Děkuji
Lucka
bea
20.08.04,07:19
Neviem o tom, že by niečo nahradilo túto daň. Trochu som hľadala v zákonoch, či je môj názor správny, ale ozaj som nič nenašla.
Richard
20.08.04,21:23
zámerom zrušenia tejto dane bolo aby sa nezdaňovalo dedičstvo, ktoré je už zdaneným majetkom pozostalých....
Jozef Mihál
21.08.04,08:51
Presne tak, žiadna iná daň neexistuje. Dovolím si k tomu pridať osobný názor - Slovenský daňový systém je momentálne najviac "userfriendly" v Európe.
Ervin
23.08.04,09:44
treba dodat ze userfriendly pre tie vyssie prijmove skupiny

dane su totiz zdrojom na realizaciu programov v ramci soc. politiky a verejnych sluzieb, rovnica nizsie dane=prosperita spolocnosti nefunguje vobec automaticky

staci sledovat diskusiu o daniach v ramci terajsej am. prezidentskej kampane, nazory suc. rakuskeho ministra financii, alebo britskych new labour, ktory nevidia radikalne znizovanie dani ako vseliek .......
to je moj nazor
Richard
24.08.04,15:46
žial ani rovnica vyššie dane=lepšia sociálna politika nefunguje...
toto je skutočne téma na širokú debatu v ktorej každý bude obhajovať svoju "koncepciu" dobrého daňového systému, ktorý by bol friendly širokým masám, teda ktorý by priniesol čo najvyšší blahobyt obyčajným ľuďom.

Určite však platí rovnica vyššie dane = viac priestoru pre zneužívanie a menej priestoru na efektívne využívanie daní.

Osobne som zástancom vytvorenia čo najotvorenejšieho podnikateľského prostredia, pretože len aktivita môže posunúť ekonomiku dopredu. Ak sa vytvorí stabilná podnikateľská štruktúra, potom môžeme od nej žiadať aby viac prispievala tým, ktorí to potrebujú. Som presvedčený, že tých "ktorí na to nemajú" bude potom rozhodne menej.
Štát nikdy nebude tak aktívny ako podnikatelia, aby vytvoril zdroje z ktorých bude možné financovať sociálnu politiku.

Čo sa týka dane z dedičstva, osobne som rád že táto nemorálna daň zanikla. Daň z príjmu a spotreby má svoju logiku.. predsa niekto "zarobil" na "spoločnosti"... ale zdaňovať majetok niekoho, kto zomrel, alebo majetok, ktorý sa niekto rozhodol niekomu darovať?