ciernovlaska
03.02.11,08:34
Dobrý deň, chcela by som si otvoriť firmu na nábor zamestnancov pre personálne spoločnosti. Na živnostenskom mi ale nevedia povedať aký tip živnosti by som si mala otvoriť. Že vraj je len jedna taká a to sprostredkovanie zamestnania za úhradu. ALe ja od ľudí brať peniaze nebudem, dostanem zaplatné od firmy do ktorej ich znáborujem. ak by som to aj vyriešila tak že od ľudí by som kvôli tej živnosti zobrala neaké symbolické peniaze, bohužial to nie je možné nakoľko je na tento tip živnosti potrebné Vysokoškolské vzdelanie a to nemám. Prosím o každú dobrú radu. Ďakujem veľmi pekne
blavaciko
03.02.11,13:09
co tak pozriet si predmety podnikania konkurencie? napr.:činnosť organizačných poradcov
ciernovlaska
07.02.11,11:48
díky moc ..som vďačná za všetko...čo sa týka konkurencie, tak pri vyšších pozíciách sú to hneď personálne agentúry, a pri nižších to ľudia robia buď na čierno alebo popri inom podnikaní napr poistky a tak. Ja by som totiž nerada po pol roku dostala nejakú pokutu. na živnostenskom mi povedali že na TOTO živnosť neexistuje :)))))
blavaciko
07.02.11,15:47
na personalnu agenturu, ktora sluzi predovsetkym na prijimanie zamestnancov by bolo vhodne: cinnost organizacnych poradcov, personalny management, sprostredkovatelska cinnost v rozsahu volnej zivnosti